freelance iş ilanları

Google Aramaları Arttırma

12 Mesajlar 1.601 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Merhaba arkadaşlar, çok klasik bir soru olacak biliyorum ama sitemin google aramalarından gelen kaynağını nasıl arttırabilirim? Bit yerde yanlışım mı var sizce?

Site imzamda bir bakıp incelersiniz. Yazıları özgün giriyoruz. Güncel tutmaya çalışıyoruz.

İstatistikler:

08.01.2015 Tarihli Site Analiz Raporu:

Google Pagerank: 0
Google Indexi: 538
Google Görsel Indexi: 126
Google Backlink: 0
Alexa Dünya Sırası: 291.380
Alexa Ülke Sırası: 2.620
Alexa Backlink: 23
Yandex Index: 388
Dmoz Kaydı: yok
Domain Yaşı: 1 yıl 6 ay
Site Lokasyonu: Güney Kıbrıs Rum Kesimi
Detaylı Bilgi: http://wmaraci.com/site-analizi/tavsiyelazim.com

Aklıma takılan soru google armalarından günlük ortalama 20-25 kişi geliyor. Az değil mi çok? Link yapısı sayesinde 100-150 Tekil alıyor.

Kişisel sitemde 170 Google İndex var. Ortalama 80 kişi aramadan geliyor.

Bu sayımı nasıl arttırabilirim? Var mı bir hatam sizce? :confused:

Ekleme : WMARACI SEO Puanı :77

wmaraci
reklam

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)
Siteniz o kadar da cok yeni durmuyor ;

içeriğinize uygun kaliteli backlink alabilirsiniz ama aşırıya kaçmadan zamana yayarak

• Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)

SonicMaster adlı üyeden alıntı

Siteniz o kadar da cok yeni durmuyor ;

içeriğinize uygun kaliteli backlink alabilirsiniz ama aşırıya kaçmadan zamana yayarak

3 Ay fala oldu aktif edeli.

Daha önceden backlink paketi uygulandı zaten

• Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)

mühendis adlı üyeden alıntı

3 Ay fala oldu aktif edeli.

Daha önceden backlink paketi uygulandı zaten

Tek şey özgün içerik girip beklemek

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)

SonicMaster adlı üyeden alıntı

Tek şey özgün içerik girip beklemek

Tabii ki özgün içerik girip beklemek gerekir. Ancak eğer bu indexe 20 bulunma doğru ise. Az ise düzeltmem gereken yerleri düzeltmek isterim

• Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)

mühendis adlı üyeden alıntı

Tabii ki özgün içerik girip beklemek gerekir. Ancak eğer bu indexe 20 bulunma doğru ise. Az ise düzeltmem gereken yerleri düzeltmek isterim

Hocam şimdi siz özgün içeriği dikiyorsunuz toprağa , buğday gibi bir süre sonra hasılatı yiyeceksiniz sabır

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bir arkadaş özgün içerik girip beklemek lazım demiş. Fakat, sizin web siteniz için ben bunun doğru olduğunu düşünmüyorum.

Nedenine gelecek olursam; siz teknoloji konularında haberler yapan bir web sitesine sahipsiniz. Benim elimde ekranı kırık Asus Fonepad 7 var. İlk aldığımda üç ay boyunca bu cihaz ile ilgili 1.000 siteyi gezdim. Gerekli bilgileri aldım. Daha sonra Android mobil işletim sistemi ile ilgili konularda araştırma yaptım. Yaptığım araştırmalarda elbette teknoloji haber siteleri vardı ama genellikle daha iyi konuları forumlarda buluyordum.

Sadede geleyim. Teknoloji haber siteniz için en iyi google hit arttırma yöntemi hızlı indeks alamıyorsanız bile gerekirse Google gibi getiri kullanıp, yurt dışı teknoloji haber sitelerinden hatta ürün firmalarının kendi sitelerinden haberleri çevirerek, yayınlamanızda. Bana göre teknoloji haber sitesinin gelişmesine faydalı olacak, en kolay çözüm yolu bu. Kolay gelsin.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Bir arkadaş özgün içerik girip beklemek lazım demiş. Fakat, sizin web siteniz için ben bunun doğru olduğunu düşünmüyorum.

Nedenine gelecek olursam; siz teknoloji konularında haberler yapan bir web sitesine sahipsiniz. Benim elimde ekranı kırık Asus Fonepad 7 var. İlk aldığımda üç ay boyunca bu cihaz ile ilgili 1.000 siteyi gezdim. Gerekli bilgileri aldım. Daha sonra Android mobil işletim sistemi ile ilgili konularda araştırma yaptığım. Yaptığım araştırmalarda elbette teknoloji haber siteleri vardı ama genellikle daha iyi konuları forumlarda buluyordum.

Sadede geleyim. Teknoloji haber siteniz için en iyi google hit arttırma yöntemi hızlı indeks alamıyorsanız bile gerekirse Google gibi getiri kullanıp, yurt dışı teknoloji haber sitelerinden hatta ürün firmalarının kendi sitelerinden haberleri çevirerek, yayınlamanızda. Bana göre teknoloji haber sitesinin gelişmesine faydalı olacak, en kolay çözüm yolu bu. Kolay gelsin.

Arkadaşın dediklerine katılıyorum ve google news e kayıt olabilmek için elinizden geleni yapın günlük 1k hit bile bırakabilir
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Nedenine gelecek olursam; siz teknoloji konularında haberler yapan bir web sitesine sahipsiniz. Benim elimde ekranı kırık Asus Fonepad 7 var. İlk aldığımda üç ay boyunca bu cihaz ile ilgili 1.000 siteyi gezdim. Gerekli bilgileri aldım. Daha sonra Android mobil işletim sistemi ile ilgili konularda araştırma yaptığım. Yaptığım araştırmalarda elbette teknoloji haber siteleri vardı ama genellikle daha iyi konuları forumlarda buluyordum.

Hocam haklısınız. Zaten alanımdaki yurtdışı siteleri sürekli takip ediyorum haberleri hemen çevirip, derleyip ekliyorum. Benim şu an izlemeye çalıştığım yöntem bu. Ancak aklımdaki soru 20 bulunmanın az olup olmaması. Yada daha doğrusu farklı hatalardan ötürü mü bu kadar az. index sayım da yine çok az değil. Bakıyoru benzer indexli arkadaşlar 500 tekil hitten falan bahsediyorlar. Benim içeriğim de güncel. Ancak 20 bulunma olunca acaba farklı bir hata mı yapıyorum diye aklıma geliyor :confused:

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ben son zamanlarda site içi seoya takmış durumdayım püf noktaları buldum gibi sizde site ici seo falan yapın yaptırın bu arada özgün olmak iyi birşey başarılar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al