wmaraci reklam

Google Bing Yandex Farkı-Yardım

8 Mesajlar 2.044 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

techgeek techgeek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek dış ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sitem Google'da 1000K sayfa olarak indexli olmasına rağmen arama sonuçlarında istediğim kelimede ilk 500 sayfada çıkmıyor,hedef kelimem domain adında ve her sayfada h1 başlığında geçiyor,backlink çalışması da yapıldı(yaklaşık 500 backlink),içerik de orjinal, Yandex ve bing'de 1. sayfada. Sizce sorun nerededir? Profosyonel arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.(site ingilizcedir.)

wmaraci
reklam

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
İlk öncelikle seo uzmanı değilim ama 1000k indexli sayfa olduğuna göre 10.000 lerce de yazı vardır. Bunların hepsi orjinal, özgün yazılar mı
backlinkler aylara dağıtıldı mı yoksa 1 ayda hepsi alındı mı
siten başka kelimeler de çıkıyor mu kelime filtresi yemiş olabilirsin.
siten kaç yıllık ?

ilk önce bu soruların cevaplarını vermen lazım :)

ingilizce de çok büyük bir alansa technology alansa rakiplerini geçememişte olabilirsin.
bence büyük ihtimal backlinklere birden yüklendiğinden veya içeriğin alakasız( mesela film izle kelimesine yoğunlaşmışsındır ama sadece filmle ilgili bilgi veriyorsundur) veya özgün olmadığından veya o kelimedeki diğer sitelere göre bir fark yaratamadığın için

https://ahrefs.com/site-explorer/ sitesinden kendi siteni tarat ve backlink yükselişlerine bak. Belki anti-seo uygulanmış olabilir

Ayrıca bu aralar dalgalanmalar mevcut bundan sonrada büyük ihtimal hep olacak. İlk 500 de olmazken bir anda 5 sıraya sonra tekrar ilk 500 olmayabilirsin.
techgeek

kişi bu mesajı beğendi.

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

ugly adlı üyeden alıntı

İlk öncelikle seo uzmanı değilim ama 1000k indexli sayfa olduğuna göre 10.000 lerce de yazı vardır. Bunların hepsi orjinal, özgün yazılar mı
siten kaç yıllık ?

ingilizce de çok büyük bir alansa technology alansa rakiplerini geçememişte olabilirsin.
bence büyük ihtimal backlinklere birden yüklendiğinden veya içeriğin alakasız( mesela film izle kelimesine yoğunlaşmışsındır ama sadece filmle ilgili bilgi veriyorsundur) veya özgün olmadığından veya o kelimedeki diğer sitelere göre bir fark yaratamadığın için

https://ahrefs.com/site-explorer/ sitesinden kendi siteni tarat ve backlink yükselişlerine bak. Belki anti-seo uygulanmış olabilir

Ayrıca bu aralar dalgalanmalar mevcut bundan sonrada büyük ihtimal hep olacak. İlk 500 de olmazken bir anda 5 sıraya sonra tekrar ilk 500 olmayabilirsin.

Hocam bu ahrefs 80 $ para talep ediyor 5-10 linkten sonra..Benim 500 adet backlinkim yok ama öyle gösteriyor ne kadar doğru ?
techgeek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
ahrefs değerleri doğrudur. Ama ahrefs linklere bakmak yerine günlere, aylara göre yükseliş grafiğine bakman lazım. Eğer çok artış veya çok düşüş varsa bir sorun vardır demektir.

Linklerine ayrı ayrı bakmak istersen ya belirli sitelerden parayla üyelik alman lazım. Ücretsiz site belki olabilir ama ben bilmiyorum. Ücretsiz olarak Google webmaster tools kullanabilirsin.
techgeek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek dış ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ugly adlı üyeden alıntı

siten kaç yıllık ?

Hocam text her sayfada iki paragraf var,genel şablon aynı, yer isimleri farklı (harita sitesi, 1000 şehrin birbirleri arasındaki yol tarifleri(1000*1000=1000000). Türkçe versiyonu da var yaklaşık 50K indexli,o da aynı şekilde hazırlandı fakat onda sorun yok. İşinin garibi çatır çatır indexledi,alt sayfalar aramada çıkıyor,fakat ana sayfa anahtar kelimede ilk 500de yok :)

Ek Olarak:

ugly adlı üyeden alıntı

ahrefs değerleri doğrudur. Ama ahrefs linklere bakmak yerine günlere, aylara göre yükseliş grafiğine bakman lazım. Eğer çok artış veya çok düşüş varsa bir sorun vardır demektir.

Linklerine ayrı ayrı bakmak istersen ya belirli sitelerden parayla üyelik alman lazım. Ücretsiz site belki olabilir ama ben bilmiyorum. Ücretsiz olarak Google webmaster tools kullanabilirsin.

Hocam ahrefs'de Anchors Cloud kısmında anahtar kelimem diğer kelimeler yanında kocaman gözüküyor,ama sonuç yok :). Grafik konusunda da,backlinker bir yıl kaldıktan sonra şöyle bişey yaptım: 4-5 ay boyunca 400 domainden çıkan linkler sabit kaldı, sonuç alamayınca iki-üç hafta önce zarar vermiş olabilir düşüncesiyle link değişimi sitesinin linklerini sildim(voltrank). Ama bu bir yıl içinde hiç giremedi ilk 500e.

Ek Olarak:

ugly adlı üyeden alıntı

siten kaç yıllık ?

:) Hocam sorulanızın cevabı burada sanırım:

https://ahrefs.com/site-explorer/overview/subdomains/directionsx.com

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
400 domain'ın çoğunlukla istenilen kelimede ana sayfaya mı link verildi ? Bana öyle gibi geldi bu şekilde belki o kelimede filtre yemiş olabilirsin.

Alt kelimeler de çıkıyor musun ?

Yerinde olsam webmaster tools dan işe yaramaz linkleri reddeder. Daha sonra paravan bloglar açtıktan 1-1.5 ay sonra kaynak gösterme şeklinde link verirdim. Bir de artık ana sayfaya link verme işe yaramıyor. İlk önce alt sayfaları yükseltmeniz lazım. Alt sayfalar(kategoriler) yükseldikçe ana sayfada yavaş yavaş yükseliyor. Tavsiye edilen bu şekilde.

Ek olarak: eklediğiniz linke göre dediğiniz gibi 4-5 ekim de linklerinizi silmişsiniz. Bu linkler hepsi 1 aylık paravansa google paravan olduğunu sezdiyse ceza vermiş olabilir. Ama sildiğiniz linklerin etki etmesi 1 ayı bulabilir. Dediğim gibi ben yerinizde olsam kalitesiz linkleri reddederdim. Daha sonra onlar yerine tanıtım yazıları alırdım. Sosyal ağlarda da sitenin tanınmasını sağlardım.

Ayrıca artık nagivasyon, map gibi şeyler hep akıllı telefonlara geldi. Bu yüzden insanlar yoldayken falan hep nagivasyon falan kullanıyor. Telefonunda da genelde google maps oluyor.

Sitenizin diğer rakip sitelerden farkı nedir , yada insanlar google maps veya yandex harita varken neden sizin sitenizi kullansınlar ? gibi soruları kendinize sorun bence.

Eğer bir farkınız varsa mutlaka yükselirsiniz.
techgeek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek dış ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ugly adlı üyeden alıntı

400 domain'ın çoğunlukla istenilen kelimede ana sayfaya mı link verildi ? Bana öyle gibi geldi bu şekilde belki o kelimede filtre yemiş olabilirsin.

Alt kelimeler de çıkıyor musun ?

Yerinde olsam webmaster tools dan işe yaramaz linkleri reddeder. Daha sonra paravan bloglar açtıktan 1-1.5 ay sonra kaynak gösterme şeklinde link verirdim. Bir de artık ana sayfaya link verme işe yaramıyor. İlk önce alt sayfaları yükseltmeniz lazım. Alt sayfalar(kategoriler) yükseldikçe ana sayfada yavaş yavaş yükseliyor. Tavsiye edilen bu şekilde.

Ek olarak: eklediğiniz linke göre dediğiniz gibi 4-5 ekim de linklerinizi silmişsiniz. Bu linkler hepsi 1 aylık paravansa google paravan olduğunu sezdiyse ceza vermiş olabilir. Ama sildiğiniz linklerin etki etmesi 1 ayı bulabilir. Dediğim gibi ben yerinizde olsam kalitesiz linkleri reddederdim. Daha sonra onlar yerine tanıtım yazıları alırdım. Sosyal ağlarda da sitenin tanınmasını sağlardım.

Ayrıca artık nagivasyon, map gibi şeyler hep akıllı telefonlara geldi. Bu yüzden insanlar yoldayken falan hep nagivasyon falan kullanıyor. Telefonunda da genelde google maps oluyor.

Sitenizin diğer rakip sitelerden farkı nedir , yada insanlar google maps veya yandex harita varken neden sizin sitenizi kullansınlar ? gibi soruları kendinize sorun bence.

Eğer bir farkınız varsa mutlaka yükselirsiniz.

Hocam eyvallah. Her akıllı telefonda navigasyon var dediğiniz gibi bunlara rağbet gittikçe azalacaktır,fakat trends'te 16 milyon arama yazıyordu bu kelime için,ben buradan yola çıktım. Şöyleki,bu kelimenin türkçesinde yaklaşık iki ay benim site birinciydi,google maps ikinciydi:) Bir de bu tarifi internetten alan kişilerin çoğu navigasyon-harita sitelerini kullanmıyorlar,direkt arama motoruna şuraya nasıl giderim yazıp arıyorlar,hedef biraz da bu şekilde arama yapanlara hazır sayfa sunmaktı.

Ek Olarak: Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim, kalitesiz linkleri disavow yapmak çok mantıklı geldi. Çok aydınlatıcı oldu yorumlarınız.
ugly

kişi bu mesajı beğendi.

ertunc58 ertunc58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%50)
sabretmelisin düzelecektir.Sen siteyi değiştirme aynı şekilde devam et konu gir paylaşım yap güncel tut.Ekstra değişiklik şu dönemde pek iyi olmaz..

www.ertuncdemiriz.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al