wmaraci reklam

Google'da Ana Sayfayı Öne Çıkarmak

4 Mesajlar 759 Okunma
smmexpress

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Benim yardım istediğim bir sorum olacak. Google aramalarında ana domainin çıkması için ne yapmak gerekiyor. Mesela ben herhangi bir aramada (ana keyword'lerin aramasında) sayfam domainim çıksın istiyorum zaman zaman çıkıyor olsa da yeni bir haber girildiğinde o haberin olduğu sayfa çıkabiliyor.

Örneğin Kurtköy haber kelime öbeğinde www.gazetekurtkoy.com çıksın istiyorum. Ancak www.gazetekurtkoy.com/kurtkoy-haber/ sayfası öne çıkıyor.

Bu durum diğer sayfalarda da ortaya çıkabiliyor. Bunun yolu nedir? Google'a benim bu anahtar kelimede öne çıkmasını istediğim sayfam buduru nasıl diyebiliyoruz.

Önemli bir diğer örnekte şu. Diyelim ki ben http://www.gazetekurtkoy.com/2015-gunes-tutulmasi-1999-depremindeki-gibi-mi-olacak/ haberini yaptım. Ancak iki gün sonra http://www.gazetekurtkoy.com/2015-gunes-tutulmasi-1999-depremindeki-gibi-mi-olacak/ haberini yaptım. Fakat eski haberi öne çıkardı. Web master tools dan Google gibi getir diyerek indexlediğim de dahi aynı şey oldu. Hadi oldu ki yeni haber çıksa da geç oluyor çıkması.

Yardımcı olabilecek var mı? Cannoinical url bunun içindir diyeceğim ama an sayfa ile ara sayfa haber içerikleri tutmayabilir.

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
[quote=adlbelge]Örneğin Kurtköy haber kelime öbeğinde www.gazetekurtkoy.com çıksın istiyorum. Ancak www.gazetekurtkoy.com/kurtkoy-haber/ sayfası öne çıkıyor.[/quote]

Bunun için yapmanız gereken alt sayfalardan, anasayfanıza link çıkışı yapmak. Böylelikle ana sayfanız alt sayfaalrın gücünü öne alacak ve daha ön sırada yer alacak.
Ancak bilmeniz gereken nokta; google arama sonuçlarında anahtar kelime yoğunluğunu da göz önünde bulunduruyor. Şayet ;
www.gazetekurtkoy.com/kurtkoy-haber/ adresinde www.gazetekurtkoy.com adresine göre daha çok, Kurtköy haberler kelimesi geçiyorsa, google bu sayfayı daha üst sırada gösterecektir.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Can TURGUT Can TURGUT Şimdilik Boş Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Haber girdiğiniz zaman makale içerisinde "Kurtköy haber " kelimesine kendi sitenizin ana sayfasını link olarak vermeyi deneyebilirsiniz. Sitenizi inceledim zaten yeni bir siteye benziyor. Oturması zaman alabilir google linklerinin. Biraz da sabır gerekli elbet.
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

Can TURGUT adlı üyeden alıntı

Haber girdiğiniz zaman makale içerisinde "Kurtköy haber " kelimesine kendi sitenizin ana sayfasını link olarak vermeyi deneyebilirsiniz. Sitenizi inceledim zaten yeni bir siteye benziyor. Oturması zaman alabilir google linklerinin. Biraz da sabır gerekli elbet.

Cevabınız için teşekkür ederim. Site daha yeni. Sadece yerel değil genele haberler de bulunduğu için ana sayfada Kurtköy haber kelime sayısı ara sayfaya oranla daha az.

Bilgi ve paylaşımınız için teşekkürler...

Ek Olarak: Önemli bir diğer örnekte şu. Diyelim ki ben http://www.gazetekurtkoy.com/2015-gu...ibi-mi-olacak/ haberini yaptım. Ancak iki gün sonra http://www.gazetekurtkoy.com/2015-gu...ibi-mi-olacak/ haberini yaptım. Fakat eski haberi öne çıkardı. Web master tools dan Google gibi getir diyerek indexlediğim de dahi aynı şey oldu. Hadi oldu ki yeni haber çıksa da geç oluyor çıkması.

Yardımcı olabilecek var mı? Cannoinical url bunun içindir diyeceğim ama an sayfa ile ara sayfa haber içerikleri tutmayabilir.

Peki bu örnekteki durumu nasıl kontrol altına alabilirim? Yani günce haber girdiğimde ilgili diğer haberi veriyor hala. Ben istiyorum ki yeni haber ayrı index alsın ya da o öne çıksın.

Aynı mantıkla eski yazıdan yeni yazıya mı link vermeliyim?

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al