wmaraci reklam

Link Sıralamaya Girmiyor

10 Mesajlar 1.408 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

programmer1618 programmer1618 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, web sitemiz olan spagettiyarn.com sitemizde bir çok anahtar kelimede google da 1. veya 2. sıralarda çıkıyoruz. Sitemiz kendi sektöründe en iyilerden diyebiliriz. Ancak yaklaşık 1 sene olacak, ana kategorilerimizden biri olan Makrome İplikleri kategorimiz google'da "makrome ip" "makrome iplik" "makrome ipi" gibi arama kelimelerinde 4. 5. sayfalarda dahi çıkmıyor. Sorunun ne olduğunu bulamıyoruz. Search console da link sorunsuz görünüyor. İndex aldığına eminiz ama sıralamada neden yokuz bir fikri olan yardımcı olabilecek biri olursa çok çok sevinirim.
Link: https://www.spagettiyarn.com/makrome-ipi

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle kategori adı olan Makrome İplikleri ancak linki makrome-ipi burada tutarsızlık var. Aynı olursa iyi olur...

Site haritası sorununuz var. Ne https://www.spagettiyarn.com/sitemap.xml ne de https://www.spagettiyarn.com/sitemap_index.xml linkleri çalışıyor.
Bu durumu çözmek için Search Console Site Haritalarında her iki şekilde de site haritası eklemesi yapmalısınız.
Site yapınız wordpress woocommerce ise bir seo eklentisi bu konuda yardımcı olur. fakat mutlaka Search Console da ekleme yapmalısınız.

Diğer kodlama türleri için sitemap-xml generator sitelerinde site haritanızı oluşturup sunucu ana dizine atmanız gerekir.

KozmetikGezegenim KozmetikGezegenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Eczacılık
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 16 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
benimde blogger tabanlı sitem var.Aynı sorunu bende yaşıyorum bazı linklerim sıralamaya bile girmiyor.sitemap.xml olarak site haritası veriyorum öteki şekilde vermiyorum bu sorun yaratmaz herhalde diye düşünüyorum.Bunlar dışında ne tür bir problem olabilirki.Hatta bir yazım sıralamaya girdi yükseliyordu yavaş yavaş sıralamada sonra pat diye sıralamadan yok.Neden böyle oluyor acaba bilginiz var mı ?
enerjiveguc

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

KozmetikGezegenim adlı üyeden alıntı

benimde blogger tabanlı sitem var.Aynı sorunu bende yaşıyorum bazı linklerim sıralamaya bile girmiyor.sitemap.xml olarak site haritası veriyorum öteki şekilde vermiyorum bu sorun yaratmaz herhalde diye düşünüyorum.Bunlar dışında ne tür bir problem olabilirki.Hatta bir yazım sıralamaya girdi yükseliyordu yavaş yavaş sıralamada sonra pat diye sıralamadan yok.Neden böyle oluyor acaba bilginiz var mı ?
enerjiveguc

Bahsettiğiniz sorunda birden fazla neden olabilir. Tek bir sebep olarak yorumlamak ve değerlendirmek yanlış olabilir. Eğer sorun yaşadığınız linklerini vermezseniz, yazdığınız yorum bu sorun tüm site genelinde gibi yorumlanabilir.

Blogger sisteminde de mantık pek farklı değildir diye düşünüyorum. Neticede yine search console da siz sitemap_index.xml olarakta ekleme yapmanız yarar sağlar.

Sorunlu olduğunu düşündüğünüz linkleri Search Console da Kapsam> Hata bölümünde inceleme yapın. Sorunlu linklerin bulunduğu yazıları revize edin, linklerini değiştirin, bir kelime ilave edin yada çıkarın. Bu işlemlerden sonra mevcut sitemap.xml linkini silin ve yeniden her ikisini de ekleyin. Bu size çözüm sağlar kanısındayım.

Cevaplarda mutlaka etiketleme yada alıntı yapın, gözden kaçmasın cevabınız...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Eczacılık
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 16 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
mesela https://www.kozmetikgezegenim.com/2020/12/beaulis-zip-it-276-303-305.html şu yazım beaulis zip it sıralamasında baştan 22.sırada girdi 16ya çıktı 2-3 günde ardından yok oldu sıralamadan buna benzer olarak https://www.kozmetikgezegenim.com/2020/12/botanica-comfort-keratin-yag-argan-yag.html yazım hiç çıkmadı ismindeki sıralamalara garip olan bu yazı çıkmıyor ama bu yazının anahtar kelimelerinde sitemi aradığımda diğer sayfalarım çıkıyor 33.sıralarda.Halbüki ilk attığım linkin diğer tipleri yani mesela beaulis markasının diğer ürünlerinde hep ilk sayfada yazılarım onlardan yönlendirme de yaptım bu yazı yok.Açıkçası alıntılamayı nasıl yapacağımı bilmiyorum o yüzden etiketleme yapıyorum :) bu arada yazmayı unutmuşum kapsamda hatalı linkte gözükmüyor enerjiveguc

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

mesela https://www.kozmetikgezegenim.com/2020/12/beaulis-zip-it-276-303-305.html şu yazım beaulis zip it sıralamasında baştan 22.sırada girdi 16ya çıktı 2-3 günde ardından yok oldu sıralamadan buna benzer olarak https://www.kozmetikgezegenim.com/2020/12/botanica-comfort-keratin-yag-argan-yag.html yazım hiç çıkmadı ismindeki sıralamalara garip olan bu yazı çıkmıyor ama bu yazının anahtar kelimelerinde sitemi aradığımda diğer sayfalarım çıkıyor 33.sıralarda.Halbüki ilk attığım linkin diğer tipleri yani mesela beaulis markasının diğer ürünlerinde hep ilk sayfada yazılarım onlardan yönlendirme de yaptım bu yazı yok.Açıkçası alıntılamayı nasıl yapacağımı bilmiyorum o yüzden etiketleme yapıyorum :) enerjiveguc

Öncelikle gördüklerimden adım adım gitmek istiyorum.
Örnek verdiğiniz link ile konu başlığı uyumsuz. Ayrıca seo açısından yazının tam adı (title) yazıda hiç bir noktada "tam" olarak geçmiyor. Bu size handikap sağlar. Birebir örtüşmeler indeks kavramında önemlidir. Konu isimleri ile linkleri aynı olması büyük avantaj sağlar. Sadece arama sonuçlarında kısa kalacak kadar "Uzun" olmasın.
Bu link için kullandığınız terimler ingilizce, bunu türkçe ile bütünleştirin. Örn: beaulis-zip-it-276-etkileri-nelerdir gibi. Bu tip bir link kullandığınızda arama sonucunda ne olur;
Beaulis Zip It 276 Etkileri Nelerdir | Kozmetik Gezegeni gibi bir sonuç elde edersiniz.
Diğer tarafta hem ingilizce title olarak bir handikapınız olur hemde anlatmak istediğinizi anlatamadığınız sadece rakamlardan oluşan bir title nız olur.

Öncelikle şu soruya cevap vermelisiniz "kime-nereye hitap ediyorsunuz" Eğer size lazım olan yerel/türk ziyaretçi ise demek ki türkçe başlık-içerik kullanmak gereklidir.

Doğru link-title-etiket ile olması gereken yerde olacağına emin olabilirsiniz. Hele ki benzersiz bir çalışma ise.

Beaulis için "onlardan yönlendirme yaptım" işlevseli bir anlamda etiketlemedir. Etiketlere önem verin ve yazılar içinde mutlaka ortalama 4-5 etiket kullanın. Amaaa "nasıl olsa etiket olarak kullandım" kulağınızın üzerine yatmayın. Diğer tarafta bu etiketlerin açıklamalarını ortalama 150 kelimelik bir açıklama ile tamamlayın. (Keşke wordpress kullansanız, işiniz daha kolay olurdu) Mutlaka seo açısından çalışmaları dikkatle yapmalısınız. Kurallara uygun olmazsa yine sorun yaşayabilirsiniz.

Kısaca Öneriler
Kategorilere ve etiketlere mutlaka açıklama ekleyin
Yazı başlığını kısa öz tutun
odak anahtar kelime ile aynı olmasına dikkat edin
snippet açıklamasında başlığın "tam adının" geçmesine dikkat edin.

• Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Eczacılık
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 16 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
tamamdır teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım.Aslında hobi olarak başladık yani halada birnevi öyle fakat hobide olsa düzgün olmasını istiyorum.Blogger tabanlı olarak bu sebepten başladık.Aslında her ilk paragrafta başlıkla aynı yazıyı bir kere geçirmeye çalışıyorduk ama tam geçirmiyormuşuz herhalde.Ama özellikle link konusunda tavsiyelerinize dikkat edeceğim düşünmemiştim hiç onu.Tekrardan teşekkürler :)
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

tamamdır teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım.Aslında hobi olarak başladık yani halada birnevi öyle fakat hobide olsa düzgün olmasını istiyorum.Blogger tabanlı olarak bu sebepten başladık.Aslında her ilk paragrafta başlıkla aynı yazıyı bir kere geçirmeye çalışıyorduk ama tam geçirmiyormuşuz herhalde.Ama özellikle link konusunda tavsiyelerinize dikkat edeceğim düşünmemiştim hiç onu.Tekrardan teşekkürler :)

Biraz basit bir benzetme olacak ama, yıllık olarak bu işin maliyeti ortalama 200 TL, tutmuyor bile. Bu limitte paralar nerelere harcanmıyor ki. En azından severek yaptığınız bir hobi için harcamanız yerinde olur kanısındayım. O nedenle hazır domaininiz varken bu işi bir wordpress temaya aktarın derim. Zamanla reklam gelirleri de size katkı sağlar. Sağlamasa bile masrafınız ortalama 200 lira. Birşey kaybetmezsiniz ama elinizde inanın modern bir site ve içerikler olur.

Bir hosting paketi ortalama 85-100 lira. Domain sağlayıcı hesabınızda NameServerları aldığınız hosting NameServerları ile değiştirmeniz yeterli olur. Teknik olarak zaten tüm hostingler yeterli desteği ve kriteri sağlıyorlar.

Elinizde kaliteli bir iş olur.
KozmetikGezegenim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Eczacılık
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 16 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
şimdi değilde ilerde düşünüyoruz onu açıkçası şimdi bir süre daha böyle gitsin duruma göre işte dediğim gibi geçiş yapabiliriz.Teşekkürler tekrardan :)

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

şimdi değilde ilerde düşünüyoruz onu açıkçası şimdi bir süre daha böyle gitsin duruma göre işte dediğim gibi geçiş yapabiliriz.Teşekkürler tekrardan :)

Rica ederim...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al