wmaraci reklam

SEO piyasasının çöp yığını olması

11 Mesajlar 1.980 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aeaziz aeaziz Selam! Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar uzun zamandır forumlarda veya çeşitli topluluklarda SEO hakkında birçok şey duydum, gördüm. Birçoğuna cevap vermek isteyip yazının yarısında başlığı kapattım. Malesef seo marketi işini bilmeyen, bilgisiz olduğunu da bilmeyen, teknik detaylarla ilgili sorulara cevap veremeyen, basit ve popüler yöntemlerin dışına çıkamayan bilgisiz insanlarla dolmuş. Hatta bu bilgisizlik değil çünkü bilgisizlik bir farkındalıktır, bu arkadaşlar bildiğin katıksız cahil veya nitelikli **************... Arkadaş bir hizmet veriyorsun veya birisinin sorusuna cevap veriyorsun, SEO'cuyum diye ortaya çıkıyorsun daha bir internet sitesinin hangi kurallarla yönetildiğinin farkında değilsin be birader. Google'nin makalelerine bu arkadaş hiç göz atmamıştır. Sadece kulaktan dolma uygulamalarla çıkıp kısa vadede ucuz faydalar sağlayıp uzun vadede hizmeti alan kişiyi mağdur etmekten başka bir iş yapmıyorsunuz. Hatta en basit çözümleri bile komplike duruma sokabiliyorsunuz. Arkadaşlar bu insanlar piyasanın o kadar büyük bir oranını teşkil ediyor ki bunları aşıp işini doğru yapan insanı bulmak oldukça zorlaşmış. Varsa yoksa backlink al, özgün içerik doldur, h tagları, anahtar kelime ve yanlış bilinen bold uygulaması. (Doğrusu strong etiketidir. Büyük bir ihtimal hiç duymamışsınızdır.)
Buradan SEO hizmeti alacak veya alan kişilere sesleniyorum! Ey biçare arkadaş, SEO hizmeti almadan önce şunları o SEO'cuya! bir sor...
1. Soru: Kodlama bilgin ne kadar?
Kimse kusura bakmasın, daha HTML gibi temel bir tasarım dilini bilmiyorsan SEO'cuyum dersen kesinlikle yalan söylersin. Ki html dediğim en temel seviyede ki bir dil. Google'nin SEO danışmanının tanımını yaptığı bir makalede SEO'cunun JavaScript bilmesi, siteye gerektiğinde buradan müdahale edebilmesi gerektiğini söylüyor. Hey yavrum heyy..
2. Soru: SEO'yu nereden öğrendin?
Buda kesinlikle sorulması gereken bir soru. YouTube'dan veya forumlardan veya fısıltılarla öğrendiğin parça parça bilgilerle SEO gibi bütünsel ele alınması gereken bir organizasyonu nasıl yöneteceksin birader?
3. Soru: Google makalelerini okur musun?
4. Soru: Daha önce hangi sitelerde hangi SEO skorlarını elde ettin?
5. Soru: Kullanıcı deneyimi hakkında neler sunabilirsin?
Evet. Bunu daha öncelikli olarak sormak gerek. Çünkü aşırı SEO, SEO değildir. Tamamen Google'nin istediği gibi hazırlanmış bir site yapmak her zaman kullanıcıların isteyeceği gibi birşey olmayabilir. Bugün ne yazık ki bizim yerli, pratik zekalı arkadaşlarımız günden güne akıllı zeka kullanılarak yazılan makale yazılımları geliştiriyor. Peki sitene giriş yapıldı, kullanıcı baktı ki saçma sapan okunaksız reçete gibi bir makale. Ve kaçınılmaz olarak sitenden çıkış yaptı. Sitende ki oturum süresi belki 30 saniye bile değil. Google bu sinyalleri aldıktan sonra senin sitenin SEO'suna bakacak mı?

Özetle: Arkadaşlar Google'nin sürekli algoritma geliştirmesi, ve bu algoritmaların tam olarak neyden hoşlandığını sır gibi gizlemesi bu şark kurnazı seocuların işin hilesine kaçmayıp organik içerikler oluşturması içindir. Google size sadece orjin çalışmalardan hoşlandığını söyler. Bir h tagının tam olarak nasıl kullanılması gerektiğini bile kesin olarak belirtmiyor. (Şimdi çoğunuz buna itiraz edecek ama kaynağım Google'nin orjinal ingilizce bir makalesini çevirerek bu bilgiyi elde ettim. İspatlayabilirim.) daha çok teknik detay var ama tekniğine girmeyeceğim.
Zaten reklamcılıkla ilgilenen uzmanlar, aslında SEO diye birşey olmadığını çok iyi bilirler. SEO sadece bir internet sitesinin www protokolleri ve mantığı göz önüne alınarak ona göre davranılmasıdır. Zaten hiçbir zaman Google adaletli davranmaz, kişinin deneyimlerine göre sonuç sayfaları çıkarır. Bunu sizin paylaşıyor olduğunuz! ipleriniz bile etkiliyor...
Belki SEO konusunda sizin kadar uzman değilim ama bu zamana kadar öğrendiklerim SEO'dan bahsedilen yerlerden uzak durulması gerektiğini söylüyor. Fakat eninde sonunda ortak keywordümüz bu değil mi :)
melankolia turkeytrick iltekmer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
farkındalık yaratacak güzel bir yazı olmuş, çok haklısın ...
aeaziz wmgtasarim

kişi bu mesajı beğendi.

tulparav.com

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
Eline sağlık kardeşim
aeaziz

kişi bu mesajı beğendi.

yigiteralperen yigiteralperen WordPress Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 41 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar uzun zamandır forumlarda veya çeşitli topluluklarda SEO hakkında birçok şey duydum, gördüm. Birçoğuna cevap vermek isteyip yazının yarısında başlığı kapattım. Maalesef SEO marketi işini bilmeyen, bilgisiz olduğunu da bilmeyen, teknik detaylarla ilgili sorulara cevap veremeyen, basit ve popüler yöntemlerin dışına çıkamayan bilgisiz insanlarla dolmuş.
Arama motoru optimizasyonunun genellikle Google'a göre değiştiğine tanıklık ediyoruz. Dolayısıyla internet sitesi sahipleri hayatta kalmak için mutlaka SEO kurallarına uymalılar ve bu kurallar Google'ın istediği takdirde değişiyor.

2022'ye girmekle beraber Google tahminimce SEO konusunda bir kaç değişiklik yapacak ve yukarıdaki metninizdeki gibi sektördeki bilgisiz kişiler buradan silinecektir.

Böyle kişilerin ortaya çıkmasının temel nedeni başkalarından çalmak olduğu için kendileri gerçekten bir şeyin nasıl öğrenileceği zahmetine hiç girmeyeceklerdir.

Yani SEO konusunda 6 ay - 1 yıllık gibi bir süre zarfında sektöre uzman kişiler dahil olacak gibi öngörüyorum ben.
iltekmer aeaziz ResatTurksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Seo kriterleri ne olursa olsun, gerçek bir seo uzmanına danışmak yerine sözde ''seo paketleri'' ''backlink paketleri'' satın alarak (hızla yükseleceğini sanan) insanlar maalesef çoğunlukta olduğu için biz ne yazarsak yazalım inandıramayız.

Hızlı çıkışın ''uzun vadede'' düşüşleri olur ve toparlanması daha güçtür.
Backlink ve reklam odaklı çalışılan ancak sitede özgünlük namına hiç bir özelliği bulunmadığı halde google efendiyi suçlayan maalesef binlerce site sahibi var.
Ve ne yazık ki bu siteler nedeniyle resmen çöp olmuş durumda internet dünyası.

''Index alamıyorum'' başlıklı konulardan bunaldım artık.
Sürekli aynı tarz başlıklı konuların farklı kişilerce açılması zaten sıkıyor insanı.

İndex alsa ne olacak?: Site sahiplerine!

Neye göre hazırladın içerikleri?
Hatta nereden kopyaladın? Veya hangi ''sözde'' özgün makale yazarına hazırlattın?

Sitede kullanılan görseller nereden alınma?

Ziyaretçi sitene geldiğinde (tesadüfen mi desek) kaç ''saniye'' kalıyor?

Hiç analiz ettinmi siteni ahrefs, moz, semrush gibi yerlerden? Yoksa birine mi baktırdın? Yani sana o analiz raporunu veren kişi ne kadar biliyor ki sana izah edebiliyor?

Kullanıcı odaklı olmak yerine google odaklı olmanı kim söyledi sana?

Bugün site açayım da 1 ay içerisinde para kazanayım fikrini senin aklına kim soktu?

E-ticaret sektörüne girmeye karar verdiğinde; yazılım beleş olsun, tema ücretsiz olsun, eklentiler de aynen ücretsiz olsun diyerek sermayesiz iş yapabileceğini kim söyledi?

Daha çok uzar gider bu liste.

Sonra diyorlar ki neden seo hizmeti vermiyorsun :)

---Cahille oturup bal yiyeceğine alimle oturup kuru ekmek ye. – Hz. Mevlâna

İyi forumlar herkese..
iltekmer aeaziz HandLes

kişi bu mesajı beğendi.

CSarac CSarac WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
2006'dan 2014'e kadar onlarca kuruma SEO hizmeti verdim.

Artık sadece kendi girişimlerime SEO yapıyorum. Milletin ağız kokusu ile uğraşılmaz.

Güzel başlık ve konuşulması gereken konular...
aeaziz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
Bu işle ilgilenen alıcı veya hizmet sunan kişilerin daha bilinçli olması gerek.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Bundan 10 yıl önce emfula.com icin seo calismasi yaptirmistim sitem googleden ban yemisti sonra kaldirmak icin ugrasmistim .
Her isin oldugu gibi bu iside ehli insan yapmalı
aeaziz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
hocam çarpıcı örneğin için teşekkürler :)

Dolunay Dolunay Backlink Dnşman Gümüş Üye
  • Üyelik 15.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 92 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
Eline sağlık.
aeaziz

kişi bu mesajı beğendi.

Backlink & SEO Ajansı - Haber ve forum sitelerinden backlink satışı. forum sitesi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al