wmaraci reklam

Seo Sorunlarınızı Yazın! ÜCRETSİZ

132 Mesajlar 19.273 Okunma
smmexpress

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

erkut adlı üyeden alıntı

Merhaba, ben sitemi taşıdım ve yedek almadım. Nedeni ise önceden sitede kopy/paste vardı.

Ben şimdi alan adını yeniledim. Siteyi 0'dan açmış gibi yapmak istiyorum. Fakat Google'da halen kayıtlar, indexler var. Bunları nasıl kaldırabilirim ve 0'dan açmış gibi yaparsam zarar görür müyüm?

sıfır hale gelirse sitede hiçbir kopy/paste olmayacak.

Anladım... Sitenizi yenileseniz bile Google kendi bünyesinde sitenizin indexlerini yaklaşım 1 hafta ile 1 ay arasında tutmaktadır. Sitenizi yenilediğiniz için bu indexler belirli bir süre sonra silinecek ve yerine yenilerini almaya başlayacaktır. Sitenizin her şeyini 0 hale getirdiyseniz muhakkak bir zararı olacaktır ama sitenizin özgün olarak yeniden toparlanması size büyük bir artı(+) kazandıracaktır.
erkut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

freddie80 freddie80 teknoloji yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam sorumu sormak için konu açmıştıma ama size de sormak istiyorum.
Web sitemi kurarken Apple ürünleri üzerine özellikle ipad üzerine yazılar yazmayı planlamıştım, şimdi ise tüm teknolojik konularda yazıyorum,
Sitemin başlığı Yeni ipad Blog ve Sitemin Sloganı Yeni ipad hakkında herşey Google da aramalarda bu şekide görülüyor web sitem Google üzerinden en çok okunan yazılarım Android tabletler üzerine oldu,
sizce site başlığını ipad ve Android Blog
site sloganınıda ipad ve android tabletler hakkında herşey
şeklinde düzeltsem SEO açısından etkisi nasıl olur ve Google sıralamam nasıl etkilenir, ipad sıralamasında geriye düşmeden Android sıralamasında yükselmek istiyorum.
şimdiden teşekkür ederim.

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Sayfanızın title(başlık)sini değiştirdiğiniz zaman Google Info düşecektir. Bununla ilgili başlıkta geçen anahtar kelimelerinizde ufak tefek oynamalar olacaktır. Şayet başlığınızda anahtar kelimelerinizin tümünü 61 karakteri geçmeyecek şekilde bir cümle olarak geçirirseniz kısa süreli dalgalanma ile birlikte eski yerinizi kısa sürede alacaksınız...

Android tabletler içeriğine backlink çalışması ve içerik çalışması yapıp backlinklerinizi bu sayfa veya kategori için alırsanız SEO açısından çok daha etkili olacaktır. Çünkü anasayfanıza hem "Ipad" hemde "Android blog" derseniz bir karmaşa olur. Tek kelimede 1 sayfayı hedeflemeniz daha mantıklıdır :)

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)
Bir konuyu sizinle de danışmak istedim.

En iyi backlink analiz aracı sizce hangisi ? Ahrefs mi, MajesticSEO mu ya da başka bir alternatif mi?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Bir konuyu sizinle de danışmak istedim.

En iyi backlink analiz aracı sizce hangisi ? Ahrefs mi, MajesticSEO mu ya da başka bir alternatif mi?

Bütün SEO araçların genellikle hep aynı şeyler üzerine yoğunlaşıyor. Meta etiketleri headings(başlık) etiketleri kullanımı, resimlerin optimizasyonu ve site hızı gibi şeylerden bahsediyor.

Bu konuda sadece 1 araca bağlı kalmamanızı tavsiye ederim. Birden fazla araç kullanıp daha fazla sonuç elde edebilirsiniz.

legal50 legal50 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web coder
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 2, (%100)
iyi bilgi

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Bütün SEO araçların genellikle hep aynı şeyler üzerine yoğunlaşıyor. Meta etiketleri headings(başlık) etiketleri kullanımı, resimlerin optimizasyonu ve site hızı gibi şeylerden bahsediyor.

Bu konuda sadece 1 araca bağlı kalmamanızı tavsiye ederim. Birden fazla araç kullanıp daha fazla sonuç elde edebilirsiniz.

Hocam yanlış anladınız galiba :) Ben bir sitenin backlinklerini analiz etmek için en iyi backlink analiz aracını sormuştum. Siz seo analiz aracını zannettiniz, tıpkı seohocasi ya da wmaraci'ndaki gibi yanılmıyorsam ?

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anladınız galiba :) Ben bir sitenin backlinklerini analiz etmek için en iyi backlink analiz aracını sormuştum. Siz seo analiz aracını zannettiniz, tıpkı seohocasi ya da wmaraci'ndaki gibi yanılmıyorsam ?

Evet yanlış anlamışım :) Site backlinklerini ben SeoMoz tarafından sunulan OpenSiteExplorer adresinden sorguluyorum. Tavsiye de ederim. Geç zamanlı da güncellense bile işe yarıyor.

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
PR 3 olan alışveriş sitem dün itibari ile pr 0 oldu. Neden bu şekilde olmuştur?

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

wpuzman adlı üyeden alıntı

PR 3 olan alışveriş sitem dün itibari ile pr 0 oldu. Neden bu şekilde olmuştur?

Bu konunun sebebi her şey olabilir. Adresinizi bana PM olarak gönderin bir kontrol edeyim... Uygunsuz bağlantıdan tutun da link çıkışlarına kadar sebeptir açıkçası.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al