freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 164.364 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

asimox asimox Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Doğrudur, keşke domaininizi de yazsa idiniz. sitemap backlink olmuş olurdu:) Sitemap backlink çoğu kişiye uzak bir strateji, yeri gelmişken kısaca ondan da bahsedelim. Bir web sitesi için en değerli 3 backlink türü olsa, içinde muhakkak bu backlink türü de olacaktır. Çünkü backlinklerin en temel getirisi, karşıdaki siteye bot girdiğinde tarama neticesi ile sizin sitenize de uğraması. Fakat şöyle bir durum var. Eğer tarama esnasında 200 link sınırına ulaşmış ise, sadece ana domaininiz yada yönlenen url taranıyor. İşte bu problemi aşmak ve sık güncellenmek için, ayrıca tüm url leri index e aldırmak ve 0 pr leri 1 yapmak için devreye bu backlink türü girer. Bu yöntemde backlinkinizi sitemap üzerinden alırsınız. Ve alacağınız + etkiyi en az 10 ile çarparsınız.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalar olacaktır. Aynı sitemap urlsine 3 ten fazla backlink almayın. Bu yöntemi anadomain kategori gibi url leriniz için değil de iç yazılar arada kaynamış arşivler için kullanın. Elbette diğeri de zarar vermez yarar verir ama, anadomain 1'e 2 verirken, arşiv 1'e 10 verir.

Ayrıca, karşılıklı backlink denen bir olgu var. Ahmet ve Mehmet'in sitesi var. İkisi de birbirlerine link veriyor. Kazandıkları fayda mağlum. Bunu hem arttırmak, hemde sitenin genel görünümüne artı sağlamak için profesyonel olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, Ahmet sitemap dosyasını mehmete verir. Mehmet ftp sine atar. Mehmet de kendi sitemap dosyasını Ahmet'e verir ve Ahmet kendi ftp sine atar. Yani amaç hem backlink, hem daha fazla sık ve garanti index hemde kimse Ahmet'in Mehmete backlink verdiğini bilmemesi ve sitelerin birbirine pr katkısı olurken, bu verdiği backlink ile kendi pr sinden yememesi olarak sonuçlanır.

teşekkürler hocam, birde o dediğiniz flashoyun.txt yi oluşturdum js kodlarıyla tanımlayacaktık sanırım. ve şu oyun oyna kelimesinde dibe vurdum 169. şuan 14.üyken nasıl oldu acaba panda güncellemesinden mi bunun hakkında bir fikriniz var mı?

wmaraci
reklam

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Sitemap backlink çoğu kişiye uzak bir strateji, yeri gelmişken kısaca ondan da bahsedelim. Bir web sitesi için en değerli 3 backlink türü olsa, içinde muhakkak bu backlink türü de olacaktır. Çünkü backlinklerin en temel getirisi, karşıdaki siteye bot girdiğinde tarama neticesi ile sizin sitenize de uğraması. Fakat şöyle bir durum var. Eğer tarama esnasında 200 link sınırına ulaşmış ise, sadece ana domaininiz yada yönlenen url taranıyor. İşte bu problemi aşmak ve sık güncellenmek için, ayrıca tüm url leri index e aldırmak ve 0 pr leri 1 yapmak için devreye bu backlink türü girer. Bu yöntemde backlinkinizi sitemap üzerinden alırsınız. Ve alacağınız + etkiyi en az 10 ile çarparsınız.

Bu tamamen yeni bir bilgi oldu benim için. Şimdi ayrı IP adreslerinde olan 2 web sitemin ana sayfasından birbirine backlink verdim.

Eğer http://yoldaolmak.com/sitemap_index.xml ile http://gezgintech.com/sitemap_index.xml dosyalarını karşılıklı atsam eğer, ana sayfadan backlink vermeme gerek kalmaz mı artık?

Bu durumda birbirlerinin PR değerlerinden yine faydalanırlar mı?

Bu sitemap dosyalarını Google+ veya Facebook veya diğer ping sitelerinden paylaşmam aynı şekilde backlink almama ve index sayımı artırmaya katkısı olur mu?

Backlink almada en değerli 3 teknikten biriyse bunun üzerinde biraz daha durmak gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü bu tür webmaster sitelerine baktığımızda konuların yarıdan fazlası PR-backlik üzerinde dönüyor neredeyse.

Çok teşekkürler.

alperenkarip alperenkarip Merhaba (: Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web programlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
@AhmetYılmaz hocam sitem Bandwidth Limit Exceeded veriyor 5-6 gün sonra düzelicek trafik sınırını aştı sanırım bunun zararı olurmu acil cevap bekliyorum ?

Kısa sözler , Sesli şiirler, Şiirler

Cesefen Cesefen DogushanBalci.com.TR Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 1 / 31
  • Ticaret 3, (%67)
açılan başlıkları belirli imleme sitelerinde imlesem katkısı olur mu?
örnek imleme siteleri bir de :D

wmaraci
wmaraci

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

asimox adlı üyeden alıntı

teşekkürler hocam, birde o dediğiniz flashoyun.txt yi oluşturdum js kodlarıyla tanımlayacaktık sanırım. ve şu oyun oyna kelimesinde dibe vurdum 169. şuan 14.üyken nasıl oldu acaba panda güncellemesinden mi bunun hakkında bir fikriniz var mı?

Net birşey söylememin imkanı yok sitenizde attığınız her adımı bilmediğim için çok çok ayrı bir nokta buna sebep olmuşta olabilir. Ama genelde bunun en başlıca sebebi seo çalışması yapmaya çalışan sitelerde oluyor. Seo çalışmalarını çok hızlı birşekilde yapmanız şüphe yaratabiliyor bazen. Ama sitenize bir bakıp inceleyip o şekilde daha kapsamlı bir analiz imkanı mevcut olacaktır.

Ek Olarak:

maxmajestic adlı üyeden alıntı

Bu tamamen yeni bir bilgi oldu benim için. Şimdi ayrı IP adreslerinde olan 2 web sitemin ana sayfasından birbirine backlink verdim.

Eğer http://yoldaolmak.com/sitemap.xml ile http://gezgintech.com/sitemap.xml dosyalarını karşılıklı atsam eğer, ana sayfadan backlink vermeme gerek kalmaz mı artık?

Bu durumda birbirlerinin PR değerlerinden yine faydalanırlar mı?

Bu sitemap dosyalarını Google+ veya Facebook veya diğer ping sitelerinden paylaşmam aynı şekilde backlink almama ve index sayımı artırmaya katkısı olur mu?

Backlink almada en değerli 3 teknikten biriyse bunun üzerinde biraz daha durmak gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü bu tür webmaster sitelerine baktığımızda konuların yarıdan fazlası PR-backlik üzerinde dönüyor neredeyse.

Çok teşekkürler.

İsterseniz verin. ama sitenize yararı açısından daha yararlıdır. Faydalanırlar. olur.

Teknik olarak evet, ama şu an çoğu kişi pek hazır değil buna. Güvenli backlinkte alım öncesi link ekleme konusunda bile sıkıntı çıktı burda. O yüzden kaba taslak bilin yinede, yeri geldi diye söyledim onuda ayrıca. Yanlız şunu bilin, her backlink, aslında backlink değildir. Link koydunuz diye herşey güllük gülistanlık olmaz. Sizin, yani amatör veya yarı profesyonellerin tek amacı olmalı, domaini güçlendirmek. Tüm linkleri domaine alın direkt. Sonra 2 tane pr 2-3 siteden aldığınız linkle istediğiniz yere gelirsiniz ilk sayfa bazında.

Ek Olarak:

alperenkarip adlı üyeden alıntı

@AhmetYılmaz hocam sitem Bandwidth Limit Exceeded veriyor 5-6 gün sonra düzelicek trafik sınırını aştı sanırım bunun zararı olurmu acil cevap bekliyorum ?

facebook tan iletişim kurduk ama yinede diğer arkadaşlarında bilmesi açısından;

Bunun zararı elbette olur. Ama bu yıkıcı bir zarar olmaz. Bir çok domaini belli bir yerde durdurup server error şeklinde yayında bıraktık. Ve bulunduğu konumdan düşmeleri ortalama 1-3 ayı buldu. Yani google hemen karar vermiyor. Siteniz iyi bir site ise 3-5 günlük kapalı kalması en fazla türbülans yaratır.

• Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)

Net birşey söylememin imkanı yok sitenizde attığınız her adımı bilmediğim için çok çok ayrı bir nokta buna sebep olmuşta olabilir. Ama genelde bunun en başlıca sebebi seo çalışması yapmaya çalışan sitelerde oluyor. Seo çalışmalarını çok hızlı birşekilde yapmanız şüphe yaratabiliyor bazen. Ama sitenize bir bakıp inceleyip o şekilde daha kapsamlı bir analiz imkanı mevcut olacaktır.

teşekkürler hocam, moralim bozuldu biraz, bence bu panda güncellemesinden oldu. ben wiki çalışması fln yaptırmıştım biraz. sanırım artık sosyal medya daha önemli hale geldi. birde onpage seo öne çıktığı söyleniyo. uğraşlarınız için tekrardan teşekkürler.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Cesefen adlı üyeden alıntı

açılan başlıkları belirli imleme sitelerinde imlesem katkısı olur mu?
örnek imleme siteleri bir de :D

Katkısı elbette güzel bir şekilde sitenize yansır. Örnek imleme sitelerine gelince. Bilmiyorum. Yani isim isim şu iyi şu kötü diyemem bi araştırmak lazım. Biz bu tarz işlemler yapmıyoruz. Bize niye tavsiye ediyosun o zaman dersen, siz zaten işi bilseniz yapardınız sormak yerine. Sizin zaten bütçeniz olsa, yaptırmıştınız sormak yerine. Yani kendinizin yapabileceği teknikler vermem gerektiği için imleme sitelerini öneriyorum. Katkısı olacaktır. Profesyonel Seo'da, backlink, imlemeler sosyal medya vs vs bunlar yoktur. Uzun konu ama şu şekilde kısaca izah edeyim. Profesyonel seo, sadece siteyi muhatap alır. Onun haricinde hiçbir dış etkene gebe, muhtaç kalmaz, kalırsa profesyonel seo olmaz. Link alırsın ya site kapanır ya 2 ay sonra link aldığın yerde çöpe dönüşür. Ondan sonra hadiiiii bi daha, bi daha sınırsız döngü yaratır. Bu yüzden profesyonel seo dış etken kaldırmaz. Sadece sizin yapabileceğiniz düzeydeki teknikleri vermeye çalışıyorum. Zaten gerçek seo uzmanlarına bu açıklamalar bir zarar vermez. Ama temel algoritmaları öğrenip işi paraya çevirmek isteyenlere karşı bir önlem olabilir. En azından biriyle çalışacağınız zaman adama, dur kardeşim ne yapacaksın önce bi anlat dediğinizle. e tamamda ben bunları zaten biliyorum kendimde yaparım sen artıdan ne yapacaksın? diyebilin diye yani. Adam 100 wiki backlink satıyor:) Satıyor yani. Yarım saatinizi ayırsanız siz zaten ekleyeceksiniz kendiniz ücretsiz olarak. Ben uğraşamam diyenlere sözüm yok elbette ama sanki çok büyük bir olaymış gibi alın siteniz fırlasın uçsun felan hikaye. 50 tl ye o linklerle 1. olunsaydı ...:) Siz bilin. Siteleriniz kurumsal değil, hedefleriniz de büyük değil. Çıkmak istediğiniz kelimeler de kritik kelimeler değil. O yüzden biraz dişinizi sıkıp öğrenirseniz, inanın yaptığınız sitenin gelişimini gördükçe daha hevesli yaklaşırsınız ve başarırsınız. Ben size inanıyorum. çok güzel yerlere geleceksiniz.

Ek Olarak:

teşekkürler hocam, moralim bozuldu biraz, bence bu panda güncellemesinden oldu. ben wiki çalışması fln yaptırmıştım biraz. sanırım artık sosyal medya daha önemli hale geldi. birde onpage seo öne çıktığı söyleniyo. uğraşlarınız için tekrardan teşekkürler.

nasıl bir wiki çalışması yaptınız? yani wiki çalışması nedir

Ek Olarak:

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
hocam konuyla alakası yok ama imzanıza dikkat ettim.sebebi var mı bu imzayı kullanmanızın?sadece merak ettiğim için soruyorum.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

esocials adlı üyeden alıntı

hocam konuyla alakası yok ama imzanıza dikkat ettim.sebebi var mı bu imzayı kullanmanızın?sadece merak ettiğim için soruyorum.

Üyelere Bir slogan yada site linki paylaşma hakkı tanımışlar. imza kısmı ile. Şimdi kendimle alakalı bir site koysam, kendi reklamını yapıyo diyecek biri çıkıp:) E elimizde imkan var madem bize izin vermişler. Neden boş kalsın dedim. Ordumuzun linkini koydum. Herhangi siyasi bir amacı kesinlikle yok. Vatanımı çok seviyorum hepsi bu. Böyle içimden geldi sadece
esocials burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)

Ek Olarak:

hocam wiki sitelerine link bunlar örnek http://www.deanlee.cn/wiki/index.php?title=User_talk:Lujdgafj35
http://dwdavies.net/groups/imgmgmt/wiki/a8cc0/

böyle 300-500 site vardır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al