wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 152.971 Okunma
smmexpress

msahin msahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek IT Webentwickler / Rollout
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Merhaba, öncelikle anahtar kelime ile içeriğiniz bahsettiğiniz gibi tam eşleşme sağlamıyor. Siz url leri baz alıyorsunuz. Durum böyle olsaydı /topic9.asp gibi url lere sahip domainlerin hiç yeri olmamalıydı. Yani url nin içerikle benzer olması artı getirir ama başlı başına herşeyi çözmez.

Bir gün iki adam boks maçına çıkmış. Birisi maç başlamadan önce boynundaki haç'ı öpmüş. Meraklı izleyicilerden birisi yanında bir papaz olduğunu görünce dayanamayıp sormuş. Papaz efendi adam maçtan önce haç'ı öptü, bu bi işe yarar mı? Papaz cevap verir : Eğer dövüş bilmiyorsa hiç bir işe yaramaz..

Url ler de böyledir. İçerik varsa işe yarar. Örnek kelimeniz : Jaguar Daimler 2.EL daimler double six, ama başlık : Satılık ikinci el oto jaguar daimler.

Anahtar cümle içeriğinizde url den başka hiçbir yerde tam olarak geçmiyor.

Diğer örnek verdiğiniz, Renault Clio 2.EL Farkimiz Olmali kelimesi 2. sayfada değil 2. sırada.

Domain ismi projelik jenerik bir isim. Ama almanız gereken verimi tam olarak kullanamıyorsunuz. Öncelikle temel seo kurallarına uymanızı öneririm. İçerikleri ne kadar sağlam girerseniz o kadar iyi. Ama script url yapılarınız buna çok müsait değil. Scripti değiştirme imkanınız varsa çok iyi olur

hocam scripti degistirmek benim elimde zaten kendim kodluyorum o konuda sorun yok suan degisiklik yaptim sizce bu sekilde uygun mudur ?

wmaraci
reklam

maskeli maskeli Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek IT
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Ahmet hocam merhabalar; ilk mesajımı yazıyorum. Bu imkanı veren tüm arkadaşlarımın emeğine sağlık...

Hocam Kadın Sağlığı alanında bir sitemiz var. Optimizasyonunu yaklaşık olarak 5-6 aydır gerçekleştirmekteydim. İçeriklerin hepsi özgündür, grafikleri akıllıca kullanmaya gayret ettim. Google, "vajinismus" kelimesi aratıldığında 1. Sayfa 5. veya 4. sırada çıkarken bir anda bu kelime ile arattırmada 2. sayfaya ve daha sonra 3. sayfaya yolladı. Bu işlem nisan aynın sonlarında oldu. Şuan ne yaptıysam yerinden kımıldatamıyorum.

Yanlış yaptığım birşeyler mi var? Son zamanlarda, site sahibine ait başka bir siteden backlink koymuştum. Acaba ondan mı oldu tam anlayamadım. Backlink analiz sitesinden baktığımda sonuç aşağıdaki gibi, bir anda bu şekilde fırlaması acaba kötü mü oldu?

Bazı sitelerde de google'da genel bir sorun olduğu yazılı, bu düzelir mi eğer böyle birşey varsa.

Saygılarımla
Emeğinize sağlık...

Backlink analiz:

Mustafa Cakmak Mustafa Cakmak Front-End & Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
Flash oyun sitem var, kelimelerde yükselmek dışında başka türlü nasıl hit çekebilirim?

http://www.teknofiber.net - Teknoloji Blogu

ademmeda6161 ademmeda6161 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Stajyer/Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
www.ruyasozlugu.com Bu siteyede bakarmısınız eksik birşey varmı acaba.

wmaraci
wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.softturkey.com
http://forum.softturkey.com

karesibey10 karesibey10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek gıda teknikeri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 17 / 21
  • Ticaret 4, (%100)
pm attım hocam

www.burakorganizasyon.com

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

maxmajestic adlı üyeden alıntı

Ahmet Hocam birkaç soru:

SEO anahtar kelimeleri ile uyumlu oldukça kaliteli bir makale yazdık diyelim.
Yazı diyelim Su Sporları kategorisine ait oldun. Etiketine de Su Sporları yazalım. Post Tittle ve URL de Su Sporları olsun.

Google sayfayı arama sorgularında getirirken neye göre belirliyor?

Benim anladığım; eğer kategoride aynı anahtar kelimeyi refere eden veya çeşitli yerlerden link alan varsa o daha güçlü oluyor.

Ancak benim sorunum şu ki, ben bazı kelime aramalarında Google etiket sayfalarımı getiriyor. Oysa o etikete ait sadece 1 post var. Neden direkt post'un kendisini getirmiyor?

XML Site Haritası eklentisindeki ayarların da bunun için önemli olduğunu düşünüyorum.
Kategori odaklı bir sitede bu eklentideki değerlerin en doğrusu nasıl olabilir?

Haftada 3 post giren ve sitesinde 500+ post olan birisi için, Site haritasına aşağıdakilerden hangilerini dahil edelim.

WordPress standard content:
Anasayfayı dahil et
Blog yazılarını dahil et
Çoklu sayfalardan aşağıdakileri dahil et (Bellek kullanımını ve site haritası kurulum süresini uzatır!)
Sabit sayfaları dahil et
Kategorileri dahil et
Arşivleri dahil et
Yazar sayfalarını dahil et
Etiket sayfalarını dahil et
Custom post types:
Include custom post type Videos
Include custom post type WPZOOM Exporter

Arama motoru robotlarına ne sıklıkta aşağıdaki sayfaları taramalarını söyleyelim?
Günde bir, haftada, ayda, yılda?

Anasayfa
Blog yazıları
Sabit sayfalar
Kategoriler
Bu ayın arşivi (anasayfanızla aynı olacaktır)
Daha eski arşivler (Yalnızca eski bir blog yazısını düzenlerseniz güncellenir)
Etiket sayfaları
Yazar sayfaları

Arama motoru robotlarına hangi öncelikte aşağıdaki sayfaları taramalarını söyleyelim
0,1-0,2-0,3-....1 ?
Anasayfa
Blog yazıları (yalnızca otomatik hesaplama devre dışıysa)
En düşük blog yazısı önceliği (otomatik hesaplama devre dışı olsa bile)
Sabit sayfalar
Kategoriler
Arşivler
Etiket sayfaları
Yazar sayfaları

Teşekkürler, katkıalrın ve ayırdığın değerli zaman için. Bu aralar çok yoğun olduğunu biliyoruz.

Su sporları örneğinde neye göre sonuçlar listeleniyor demişsiniz. Öncelikle bunu tam olarak bilmiyoruz, bilmediğimizi bilelim, kabullenelim. Sonrasında, tüm bilgi birikim tecrübeye dayanıyor. Bu vesile ile sorunuzun cevabı çok seçenekli olacaktır. Google bir siteyi birçok açıdan ele alsa da sitenin genel güncelliği, backlink kalitesi url yapısı ve su sporları yazısının içeriği en önemli etkendir.

Etiket sayfası konusunda, etiket sayfası (1 tane içerik olduğunu varsayarak) asıl içerikten önce çıkıyorsa;

a- site genel olarak google gözünde vasattır.
b- site yeni açılmış ve indexleri tam oturmamıştır.

NOT: Normal şartlarda yani etiket sayfasında fazla sayıda url ler varsa, etiket url sinin içerik url sinden daha önde çıkması gerekir. (İç linkleme yapılmış varsayıyorum) Bu örnekte etiket url si tek bir içeriği kapsadığı için, sıralama tam tersi olmalıdır.

Site haritası konusunda; hepsini dahil edin. Çok olsun ama az olmasın.

Zamanlayıcıda haftada bir seçeneğini kullanmanız daha iyi olacaktır. Günde bir yada saatte bir dediğiniz zaman botlar saatte bir siteyi indexlemez. Genel trustrank puanınızın beslendiği bir uyanık bu. Sitenin güvenilirliği testlerinden sadece birisi. Kesinlikle doğru bilgi verin.

Öncelik konusunda normal doğru olan öncelikleri uygulayın. Anasayfa, etiket, blog yazıları, kategori, arşiv, sabit sayfa

Ek Olarak:

asimox adlı üyeden alıntı

hocam barbie oyunları sitem 1 haftalık fln o kelime için domain nasıl? yükselir mi?

Elbette olur da yükselir de, genel konuyu zaman ayırıp bi baştan oku, oradaki yapılması gerekenleri yap, zaten kafaya oynarsın. Rekabeti yüksek bir kelime değil ama önce dediğim gibi bi başa sar konuyu adım adım yazdıklarımı uygula

Ek Olarak:

ekodost adlı üyeden alıntı

Selamlar hocam. Ben wordpress yazıları için etiket kullanımı hakkında bir soru sormak istiyorum. Öncelikle etiket (tag) kullanımının mantığı nedir sizce, nasıl kullanılmalıdır? Onun ötesinde SEO açısından veya kullanıcı memnuniyeti açısından nasıl fayda sağlar?

Etiket kullanımının mantığı, belli bir kelimenin site içinde veya dışında da bilgilerinin olduğunu kullanıcıya kolaylık sağlayarak sunmaktır. Aynı zamanda arama motorlarıda bu kolaylıktan faydalanarak kelime öbeklerini url lerle ilişkilendirerek sonuçlarına yansıtır.

Bir soru : O halde etiket kullanan bir yazı, kullanmayan bir yazıdan daha önce çıkar sıralamalarda. Mı acaba?

Hayır. Biraz daha açmamız gerekiyor.

Doğru etiket kullanan bir yazı, hiç etiket kullanmamış veya yanlış etiket kullanmış bir yazıdan önce çıkar.
Hiç etiket kullanmamış bir yazı, yanlış etiket kullanmış bir yazıdan önce çıkar.

Bir soru : Doğru etiket kullanmış bir yazı, etiket kullanmamış yada yanlış etiket kullanmış bir yazıdan her zaman önce mi çıkar?

Hayır. Aynı şartlarda iki sitede önce çıksa da, google sıralamalarda sadece etikete bakmaz. Bu sadece bir etkendir. Bunun gibi birçok etken daha vardır. Ama etiketi doğru kullanıldığında avantaja çevireceğiniz için kullanmanızı öneriyorum.

Bir soru : Doğru kullanım nasıl olmalıdır?

Su sporları konusunda bir yazıyı örnek olarak alırsak;

Şart 1 – Yazıda geçmeyen hiçbir kelimeyi etikette tek başına geçirme.
Örnek: su, deniz, sporları
Buradaki deniz kelimesi tek başına etiketlenmiş olduğundan yanlış kullanılmıştır. Tek kelime haricinde kullanımı serbest ve yararlıdır.
Örnek: su, sporları, deniz sporları

Şart 2 – soru takısı kullanılmalıdır.
Örnek: su, sporları, su sporları, su sporları yararlı mıdır?

Şart 3 – Konuda geçen ama konuyla alakası olmayan kelimeleri etikete ekleme
Örnek: çok, ve, bu gün, vs

Şart 4 – 50 kelimeye 1 etiket düşer, etiketlerin toplam sayısı 750 kelimeden çok bile olsa 15 ten fazla olmamalıdır.

Ek Olarak:

maxmajestic adlı üyeden alıntı

İlk defa kurulacak ve yaklaşık 30 post girilebilecek siteler için yüksek PR almak için nasıl bir akış izlemeli?

Aslında bu en çok sorulan ve cevabı da oldukça önemli bir konu. Önerileriniz bizim için çok değerli.

Bahsettiğiniz 30 post girme konusunda, 30 dan sonra veri akışı duracak olarak algıladım, o şekilde yanıt veriyorum. Post sayısının bir önemi yok, burada önemli olan site dinamik mi statik mi? 30 postu ayda bir giriyorsanız 30 ay yapacaktır. Dolayısı ile siteniz dinamik site kategorisinde değerlendirilir. Eğer üç beş gün bi hafta bir ayda 30 postu girip bırakacaksanız, site statik olarak değerlendirilir.

Statik siteler nasıl Pr alır konusunda,

Statik siteler, kurumsal web sayfalarından oluşur. Bunun haricindeki statik sitelerin işi daha da zorlaşır. Çünkü google, kaliteye değil güncelliğe ve popülerliğe önem verir. Sizin sitede ölümsüzlüğü bulmanız ve makalede bunu anlatmanız önemli değildir, güncel ve rağbet gören içerik girmeniz önemlidir. Eğer çok fazla bilgiye sahip değilseniz, biraz yatırım gücünüz varsa,

Sitenizi server da barındırın, en azından o ip yi sadece siz kullanın
SSL sertifikası edinin
İç linkleme yapın
Mutlaka ama mutlaka backlink alın.

Fakat ben bahsettiğiniz sitenin o kategoride olacağını sanmıyorum. sitenin içeriğinden bahsedebilir misiniz biraz. Yani büyük ihtimal dinamiktir o site. E ticaret ürünü mü 30 tane post? Ne içerikte bir site olacak

Ek Olarak:

Rnx23 adlı üyeden alıntı

Merhabalar. Daha önce uğraştığım ancak çözümünü bir türlü bulamadığım bir sorum olacak. Sitemde belirli içerikler googlede sıralamalarda hiç bir şekilde yer almıyor. Son dönemlerde bu oldukça arttı. All in one seo pack eklentisi kullanıyordum daha sonra yoast eklentisi kurdum fakat tekrar all in one seo pack a dönüş yaptım belkide bu iki eklentiye geçiş yapmam bir çakışmaya yol açmış olabilir. Herneyse ki siteme girdiğim içerikler paravan sitelerime otomatik imleniyor. Paravan bloglarım googlede ilk sayfada yer alırken benim sitem ilk 500 de bile yer almıyor. Sitem burası

Örnek bir arama vermek gerekirse: Google Araması
Girmiş olduğum içerik googlede yer almıyor. Ancak o şekilde arama yaptığım zaman google de 4. sayfada sitemin ana sayfası görünüyor. Peki o arama da neden çıkmıyorum?

Kısaca; girmiş olduğum içerikler googlede listelenmiyor ve konu başlıklarında arama yaptığım zaman, arama yaptığım konu değilde çok farklı konularım ilerleyen sayfalarda karşımıza çıkıyor. Peki neden o konu görüntülenmiyor? + Olarak o konu ismini girdiğim zaman paravan bloglarım bile benden üstte yer alıyor.. Sitemi yukarda belirttim bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Bu geçen sürede listelemelerin oturmuş olması gerekiyor sitenizde. Eğer hala sorun yaşıyorsanız bana bildirin

Ek Olarak:

lodos adlı üyeden alıntı

vbulletin tabanlı sitemde VBseo kullanıyorum. Sitem engellilerle ilgili bir site olup sitemin url yapısı site.adı/123 şeklindedir.
yorumlardan anladığım kadarıyla kelimede öne çıkmak için site.adı/kelime...
şeklinde devam etmesi daha tavsiye edilen görünüyor. bende kelime odaklı önlerde olmak istiyorum.
Benim sormak istediğim şu anda 50 bin indexi olan sitemin url yapısını kelime odaklı değiştirirsem nasıl bir sorun yaşarım? teşekkürler.

Yazı olması daha avantajlıdır. Değiştirip değiştirmeme konusu sitenizin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Eğer çok kısa sürede bu rakama ulaştıysanız ve bu hızda devam edecek iseniz değiştirin. (Çünkü nasıl olsa toparlarsınız hemen)

Yok eğer uzun emeklerin neticesinde bu sayıya geldi iseniz, değişmeniz zararlı olacaktır. (Çünkü telafisi zorlaşacaktır)

Şunu da unutmamak gerekiyor, url herşey demek değil. Diğer seo uygulamaları ile çalışma yaparsınız.

Ek Olarak:

Ghost adlı üyeden alıntı

yazdığım bir yazı 5. sayfada çıkıyor. ilk sıralarda çıkmasını nasıl sağlarım? ne yapmam lazım?
link, tanıtım yazısı vs?

Kelime odaklı link alarak, iç linkleme yaparak, tanıtım yazısı alarak, sosyal ağlarda paylaşarak, youtube backlink alarak, kısa vadede çıkarabilirsiniz.

Ek Olarak:

gizemliblog adlı üyeden alıntı

Hocam bu kısımda yazdığınıza takıldım ben 3-4 ay özgün içerik girdiğim bir sitem vardı 150-200 hite ulaştırmıştım anca,sonra bıraktım 6 ay felan oldu hit 20 lerde,şimdi tekrardan başlamayı düşünüyorum bu siteyi ayağa kaldırmam yeni bi siteye göre gerçekten zor mudur? devam etmeli miyim?

Sanırım bu süre içinde siz karar verip ona göre hareket ettiniz. Ama böyle durumdaki başka kişilerinde bilmesi için;

Böyle bir durum var ise, sıfır domain her zaman daha kolay ve sağlam yükselir. Elbette 10 günde değil, ama uzun vadede devamlı yükselen bir site ile düşe kalka giden bir site yarışamaz.

Ek Olarak:

maskeli adlı üyeden alıntı

Ahmet hocam merhabalar; ilk mesajımı yazıyorum. Bu imkanı veren tüm arkadaşlarımın emeğine sağlık...

Hocam Kadın Sağlığı alanında bir sitemiz var. Optimizasyonunu yaklaşık olarak 5-6 aydır gerçekleştirmekteydim. İçeriklerin hepsi özgündür, grafikleri akıllıca kullanmaya gayret ettim. Google, "vajinismus" kelimesi aratıldığında 1. Sayfa 5. veya 4. sırada çıkarken bir anda bu kelime ile arattırmada 2. sayfaya ve daha sonra 3. sayfaya yolladı. Bu işlem nisan aynın sonlarında oldu. Şuan ne yaptıysam yerinden kımıldatamıyorum.

Yanlış yaptığım birşeyler mi var? Son zamanlarda, site sahibine ait başka bir siteden backlink koymuştum. Acaba ondan mı oldu tam anlayamadım. Backlink analiz sitesinden baktığımda sonuç aşağıdaki gibi, bir anda bu şekilde fırlaması acaba kötü mü oldu?

Bazı sitelerde de google'da genel bir sorun olduğu yazılı, bu düzelir mi eğer böyle birşey varsa.

Saygılarımla
Emeğinize sağlık...

Sitenize tekrar baktım. Sanırım hala istenilen konumda değil. Fakat 1. olmaması içinde herhangi bir engel yok. Hala site ile ilgileniyorsanız, hedef kelimelerinizi beirtin bir yol haritası çıkaralım

Ek Olarak:

blogdostu adlı üyeden alıntı

Flash oyun sitem var, kelimelerde yükselmek dışında başka türlü nasıl hit çekebilirim?

Kelimelerde yükselmek dışında iki türlü hit çekersin,

1- Reklam
2- Memnuniyet

Reklam ;
Paralı
Parasız

Paralı : Google youtube, facebook gibi bir başka site üzerinden kendi sitenizi duyurarak.
Parasız : Sosyal ağlarda sitenizin sayfasını açıp içerikler paylaşarak. Paravan siteler açarak. (Blog tarzı ücretsiz hizmetler kullanarak)

Memnuniyet;
Kalite, kolaylık ve hız. Kişi sitene girdiğinde, aradığı oyunu kolayca bulup, hızlı bir şekilde oynayabiliyorsa (Araya saniye zorlamalı reklamlar vs girmeden) o kişi sitene kendiliğinden tekrar gelecektir.

Ek Olarak:

ademmeda6161 adlı üyeden alıntı

www.ruyasozlugu.com Bu siteyede bakarmısınız eksik birşey varmı acaba.

Üye artık burda olmadığından diğer soruya geçiyorum.

Ek Olarak:

Çok fazla içerik girmen, ve birazda backlink alman gerekiyor. Subdomaine kurman pek iyi olmamış. Ziyaretçi potansiyeli düşük olduğundan subdomainle iyice zora girmiş. Elbette olmaz bi iş değil, ama devamlı veri girmen neredeyse şart. Farklı konularda veri girersen daha da avantajlı olacaktır. Hedef kelimen var mı?

Ek Olarak:

Gelmemiş ne yazık ki

entegremx entegremx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba http://validator.w3.org/ 'da sitemi kontrol ettim 65 hata verdi. Bunları düzeltmek istiyorum fakat
Line 2, Column 39:

gibi bir hata var ve burada line 2 olarak hangi dosyayı kasdediyor anlayamıyorum. Bunun neresi olduğunu söyleyebilir misiniz.

İkinci sorum ise önceden yazdığım yazılar içeriklerine göre ön sıralarda çıkardı, şimdi ise neredeyse hiç kullanılmayan bir anahtar kelime ile ilgili bir makale yazsam dahi 4.,5. sayfada çıkıyorum. Bunun sebebini anlayamıyorum. Bu yukarıda ki css hataları ile iligi olabilir mi?

webintr.com

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
Merhaba

Belki iddialı ve net bir soru olacak ama.

SEO = Özgün içerik, İmleme, backlink, tanıtım yazıları, paravan siteler, sosyal medya, wiki, whois, dizin vs gibi işlemlermidir

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

entegremx adlı üyeden alıntı

Merhaba http://validator.w3.org/ 'da sitemi kontrol ettim 65 hata verdi. Bunları düzeltmek istiyorum fakat
Line 2, Column 39:

gibi bir hata var ve burada line 2 olarak hangi dosyayı kasdediyor anlayamıyorum. Bunun neresi olduğunu söyleyebilir misiniz.

İkinci sorum ise önceden yazdığım yazılar içeriklerine göre ön sıralarda çıkardı, şimdi ise neredeyse hiç kullanılmayan bir anahtar kelime ile ilgili bir makale yazsam dahi 4.,5. sayfada çıkıyorum. Bunun sebebini anlayamıyorum. Bu yukarıda ki css hataları ile iligi olabilir mi?

sizin sitenizin adresi?

Ek Olarak:

cranbaries adlı üyeden alıntı

Merhaba

Belki iddialı ve net bir soru olacak ama.

SEO = Özgün içerik, İmleme, backlink, tanıtım yazıları, paravan siteler, sosyal medya, wiki, whois, dizin vs gibi işlemlermidir

SEO = Talep

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al