lostyazilim

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.729 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

YKaraaslan YKaraaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 15 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bir sorum daha olacaktı.Sizce şuanda link değişimi yapmak sakıncalımıdır?
Bunu Google'ın anladığını söylüyorlar.Ancak Google neden buna artniyetli bir şekilde baksınki.Yani 2 arkadaş birbirleri ile link değişimi yapmışlar vb. diyebilir.Kısacası link değişimi sizce zararlımı?

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

YKaraaslan adlı üyeden alıntı

Hocam bir sorum daha olacaktı.Sizce şuanda link değişimi yapmak sakıncalımıdır?
Bunu Google'ın anladığını söylüyorlar.Ancak Google neden buna artniyetli bir şekilde baksınki.Yani 2 arkadaş birbirleri ile link değişimi yapmışlar vb. diyebilir.Kısacası link değişimi sizce zararlımı?

Duruma göre değişir. Örneğin a sitesi ile b sitesi link değişimi yapıyor.

A sitesi Pr 3 ve hiti 100
B sitesi Pr 1 ve hiti 50

Buna göre link değişimi A sitesi için zararlı iken, B sitesi için yararlıdır. A sitesi kendisin düşük bir siteden link almıştır ve kendi gücünden vermiştir. B sitesi kendinden büyük bir siteden link almıştır ve kar'a geçmiştir.

Yani önemli olan durumun kendisi. Bazı sitelerden alırsınız güc kaybetmenize neden olur, bazı sitelerden alırsınız yükselirsiniz. Link değişimi yapacağınız site belirler bunun yararlı yada faydalı olup olmayacağını.

OzgurG OzgurG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 10 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar. Benim 2 adet sitem var. 1.cisi Blogger tabanlı bir blog. 2.cisi ise HTML tabanlı webmaster aracı. W3C hatalarında bana yardımcı olur musunuz?

sigma sigma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba,
bir sitem var karataydiyeti üzerine ve burda tarifleri paylaşıyorum mesela karataydiyetitarifleri.com boşta bu domaini alıp bir wp site kurup burda diğer sitemin tariflerini başlık resim ve link olarak paylaşsam içerik olmadan sizce bana yararı olur mu yoksa boşa bir çaba mı olur yada bu domaini farklı bir direkt amacına yönelikmi değerlendirmeliyim?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

OzgurG adlı üyeden alıntı

Merhabalar. Benim 2 adet sitem var. 1.cisi Blogger tabanlı bir blog. 2.cisi ise HTML tabanlı webmaster aracı. W3C hatalarında bana yardımcı olur musunuz?

w3 hataları için webmaster arkadaşlar daha çok yardımcı olacaklardır. Kodsal bir durum sonuçta. Webmaster kategorisinde belirtirseniz umuyorum webmaster arkadaşlar gerekli düzenlemeyi yapacaklardır siteniz için

Ek Olarak:

sigma adlı üyeden alıntı

merhaba,
bir sitem var karataydiyeti üzerine ve burda tarifleri paylaşıyorum mesela karataydiyetitarifleri.com boşta bu domaini alıp bir wp site kurup burda diğer sitemin tariflerini başlık resim ve link olarak paylaşsam içerik olmadan sizce bana yararı olur mu yoksa boşa bir çaba mı olur yada bu domaini farklı bir direkt amacına yönelikmi değerlendirmeliyim?

Paravan olarak kullanılan varyasyon sitelerin seo için katkısı olur. Fakat belli şartlar gerekir. Örneğin bir blog açtınız paravan, anahtar kelimenizle link verdiniz bir yazı yayınladınız. Daha sonra başka bir blog açtınız ve aynı işlemi yaptınız. Daha sonra başka bir blog, başka bir blog …. Bunun çok önemi yok. Paravanları güncel tutmalısınız.

Peki bu güncellik tam olarak nedir? Her içeriğinizi orada paylaşmak değildir. Birkaç önceki cevaplarda asosyal site hakkında bilgiler verdik. Paravanlarınızda hem size yada başka bir siteye link göndermeyen yazılar olacak, hemde başka sitelere lnk çıkışı olacak.

Peki bu paravan sitenin en akıllıca kullanımı nasıl olmalıdır?

Karşılıklı link değişiminden bahsetmiştik. İşte o konunun paravan hali olmalı. Örnek vermek gerekirse, paravan site sadece sizin olmamalı. İki arkadaş anlaşın. O kendi içeriği hakkında yazı ve link paylaşsın, siz kendi içeriğiniz hakkında yazı ve link paylaşın. Hergün biriniz 1 tane linksiz bir yazı paylaşın. Bu sayede hem paravan güncel kalacak, hem güçlenecek, hem kendi içeriğine (Linksiz) sahip olacak. Hem tek bir siteye özel açılmamış olup doğallığı artacak.

Peki linkler nasıl verilmeli?

Kendi içeriğinize ait yazılardan 3 tanesi linksiz, 1 tanesi linkli olsun.

1. makale 2. makaleye iç link versin
2. makale 3. makaleye iç link versin
3. makale 4. makaleye iç link versin
4. makale ana sitenize muse etiketi ile dış link versin.

Eğer her içerikte dış link verirseniz, güç o içeriği bağlar. Site paravan, yeni ve güçsüz olduğundan aldığınız fayda 1 puan ise, üstteki şekilde 3 puan olur. 4 makalenin 3 ü birine yönlendiriyor. Demek ki 4. makale 3 makaleyi kapsamaktadır. her şeyi kapsayan 4. makale ise ben şu siteden ilham aldım diyor. O halde o site bu 4 makaleyi de kapsamaktadır.
isousluer maxmajestic AnadoluPC

kişi bu mesajı beğendi.

alonewolfer alonewolfer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek ögrenci
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba hocam benim kombi servisi sitem var pr3 ama isteğim yerlerde çıkmıyor bana yardımçı ola bilirmisiniz kadiköy kombi servisi

sigma sigma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

w3 hataları için webmaster arkadaşlar daha çok yardımcı olacaklardır. Kodsal bir durum sonuçta. Webmaster kategorisinde belirtirseniz umuyorum webmaster arkadaşlar gerekli düzenlemeyi yapacaklardır siteniz için

Ek Olarak:

Paravan olarak kullanılan varyasyon sitelerin seo için katkısı olur. Fakat belli şartlar gerekir. Örneğin bir blog açtınız paravan, anahtar kelimenizle link verdiniz bir yazı yayınladınız. Daha sonra başka bir blog açtınız ve aynı işlemi yaptınız. Daha sonra başka bir blog, başka bir blog …. Bunun çok önemi yok. Paravanları güncel tutmalısınız.

Peki bu güncellik tam olarak nedir? Her içeriğinizi orada paylaşmak değildir. Birkaç önceki cevaplarda asosyal site hakkında bilgiler verdik. Paravanlarınızda hem size yada başka bir siteye link göndermeyen yazılar olacak, hemde başka sitelere lnk çıkışı olacak.

Peki bu paravan sitenin en akıllıca kullanımı nasıl olmalıdır?

Karşılıklı link değişiminden bahsetmiştik. İşte o konunun paravan hali olmalı. Örnek vermek gerekirse, paravan site sadece sizin olmamalı. İki arkadaş anlaşın. O kendi içeriği hakkında yazı ve link paylaşsın, siz kendi içeriğiniz hakkında yazı ve link paylaşın. Hergün biriniz 1 tane linksiz bir yazı paylaşın. Bu sayede hem paravan güncel kalacak, hem güçlenecek, hem kendi içeriğine (Linksiz) sahip olacak. Hem tek bir siteye özel açılmamış olup doğallığı artacak.

Peki linkler nasıl verilmeli?

Kendi içeriğinize ait yazılardan 3 tanesi linksiz, 1 tanesi linkli olsun.

1. makale 2. makaleye iç link versin
2. makale 3. makaleye iç link versin
3. makale 4. makaleye iç link versin
4. makale ana sitenize muse etiketi ile dış link versin.

Eğer her içerikte dış link verirseniz, güç o içeriği bağlar. Site paravan, yeni ve güçsüz olduğundan aldığınız fayda 1 puan ise, üstteki şekilde 3 puan olur. 4 makalenin 3 ü birine yönlendiriyor. Demek ki 4. makale 3 makaleyi kapsamaktadır. her şeyi kapsayan 4. makale ise ben şu siteden ilham aldım diyor. O halde o site bu 4 makaleyi de kapsamaktadır.

çok sağolun. ek bir soru sormam gerekirse birazda kafam karıştı, acaba bu ikinci domaini yeni bir blog yerine siteme yönlendirsem özellikle tarifler geçtiği için daha fazla hit artışı sağlamış olurmuyum?

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

alonewolfer adlı üyeden alıntı

merhaba hocam benim kombi servisi sitem var pr3 ama isteğim yerlerde çıkmıyor bana yardımçı ola bilirmisiniz kadiköy kombi servisi

Hangi kelimelerde çıkmak istiyorsunuz

Ek Olarak:

sigma adlı üyeden alıntı

çok sağolun. ek bir soru sormam gerekirse birazda kafam karıştı, acaba bu ikinci domaini yeni bir blog yerine siteme yönlendirsem özellikle tarifler geçtiği için daha fazla hit artışı sağlamış olurmuyum?

Olmazsınız. Burada yetenek doğal görünmekten geçiyor. Bu hareket ve tek taraflı bağlantı asosyal site konumuna sokar sizi.
sigma

kişi bu mesajı beğendi.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam peki paravan bloglardaki dediginiz 4 makalenin icerigi neler olacak.Normal sitede paylastigim yazinin aynisini mi yoksa oraya da özgun anahtar kelimelerle bir yazi mi?Ardindan da dediginiz taktikle linkleri ayarlariz.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Hocam peki paravan bloglardaki dediginiz 4 makalenin icerigi neler olacak.Normal sitede paylastigim yazinin aynisini mi yoksa oraya da özgun anahtar kelimelerle bir yazi mi?Ardindan da dediginiz taktikle linkleri ayarlariz.

Süha, Fatihin İstanbul’u Feth ettiği yaştasın(: Bu konuları hızlı geç, asıl seo bu temel olaylardan sonra başlıyor. Google arama motorunun algoritması en kolay algoritmadır. Çünkü algoritma temeli, gerçekliktir. Seo hakkında hiçbir bilgisi olmayan zeki birisi, Google algortimasının %70 ini rahatlıkla çözer. O halde tüm bildiklerimizi unutalım ve akıl yürütelim.
Bir haber sitesine girdin, tüm içeriklerinde kaynak habertürk, kaynak habertürk. O siteye bakışın ne yönde olur değerlendirme yaparken. Bu site aslında yok, habertürk var, bu sitenin kendi kişiliği bile yok ya tamamen tembel, ya tamamen reklam amaçlı açılmış bir sitedir bu, diye düşünürsün. Paravan site ve bloglar bu sebepten iş yapmadığı için çoğu kişi artık paravanın bir önemi kalmadı diye düşünür. Burada kötü olan paravanın kendisi değil kullanım şeklidir.
Bir web sitesi sadece bir yere yönlendiriyor. Bu endişe verici olurdu Google için. Çünkü kimse babasının hayrına bunu yapmaz. O halde bu haraket şüpheli olur. Yayınlanan makaleler, yönlendirilen sitedeki makalelerle aynı olursa ne olur. Alıntı içerik olur. Kopya içerik olmaz. Çünkü o url ye link verdiniz. Bunun artısı olur.

Fakat biz alabileceğimiz en yüksek gücü istiyoruz. 1 de bir artıdır, 10 da. 10 varken 1’i seçmemeliyiz. O halde link verirken muse etiketi kullanıyoruz, ilham veren sizi heveslendiren bu konuya sokan bir yer var öyleyse. O halde sizin o içerikten ilham alarak yazdığınız bir konu olmalı. Bunun aksi şuna benzer, sezen aksunun gidiyorum şarkısını dinledim, bana ilham verdi ve bir şarkı yazdım. Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde. Ama bu ilham değil ki süha, neden bana bunu yapıyorsun? Diye sormaya başlar algoritma sana. Yani ilham alırken, gerçek bir ilham olmalı. Bu yüzden girdiğiniz makaleler aynı konuda ama farklı olmalı. Bu paravan sitelere yazı eklerken başka bir browser kullanın. Chrome kullanmayın. Eşleşme sağlanırsa ip nin zaten yakalandınız demektir. Birden düşüş yaşarsınız eğer o paravansa sizi yukarı çıkaran.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al