wmaraci reklam

Türkiye’de En Kolay İş SEO!

34 Mesajlar 4.588 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RebeLLi0us RebeLLi0us WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Proje Geliştirme - Seo Analizi ve Uygulama
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Sitelerimi kontrol ederken uzun zaman önce yazdığım bir konuya denk geldim. Aslında bu konuyu 2012 senesinde yazmıştım. Sonra siteyi kapatmıştım ve tekrardan açınca da eklemişim. Denk geldi konuyu okudum ve 2012 yılından bu yana pek bir değişiklik olmadığını fark ettim. Forumda paylaşmak istedim. Okuyanlara keyifli okumalar dilerim...

Son zamanlarda özellikle ekonomik sebeplerden dolayı artık hayat iyice zorlaşmaya başladı. Hayat şartlarının zorlaşması ile birlikte de para kazanmakta çok zor bir hal aldı. Ama güzel ülkemin güzel SEO girişimlerinin de bunu çözdüğünü görüyorum.

Nasıl mı?

Seo bloğu veya Seo sitesi açarak. Türkiye’de en kolay iş şu günlerde SEO bloğu açmak. Ama derseniz ki “Eee milleti eleştiriyorsun ama sende açmışsın bak! Hemde subdomain’in Seo şeklinde ?” Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derseniz ben ilk yazım olan Seo Dünyası Merhaba yazımda da belirttiğim gibi bu siteyi eleştirel anlamda açtım. Umarın anlaşılır olmuştur.

Şimdi size bu arkadaşların mantığı ile bir SEO sitesi nasıl açılır ve bu SEO sitelerinden nasıl para kazanılır anlatacağım:

İlk önce içinde SEO kelimesi geçen “Anahtar kelime domain içinde geçerse her zaman +1′dir” derler bende eyvallah derim. Doğru söze ne hacet. Ama kısaca şunu da belirtmek isterim ki bu arkadaşlar az biraz araştırma yaparlarsa içinde “Anahtar Kelime” geçmeden bile o anahtar kelimelerde çok iyi konumda olan siteleri göreceklerdir. Neyse konumuz bu değil, konuyu dağıtmadan asıl konumuz olan SEO: Arama Motoru Optimizasyonu bloglarına gelelim.

Evet neydi ilk maddemiz; 1. Alan Adı ( Domain )

Bunu aldık, şimdi bize 5 tane konu lazım. Eee siteyi açtık ama ne olacak içinde boş mu olacak ? Tabi ki hayır! Hemen size ilk 5 konuyu sırası ile yazıyorum.

1-) Seo Nedir ?

Bu girişimci arkadaşlar, sanki Amerika’yı yeniden keşfedermiş gibi SEO’nun İngilizce açılımı bu, Türkçe’si bu derler ve konuya girerler. Sonra hepsi bir yerlerden okudukları ve kendi harmanladıkları bilgileri de karıştırarak ilk maddeyi yazarlar. Tamam oldu… SEO Nedir ? makalemiz hazır ve SEO sitemizi açmış bulunuyoruz. Vatana millete hayırlı olsun.

Gelelim 2. Konuya;

2-) SEO Nasıl Yapılır ?

Vallahi ben 10 senedir ciddi anlamda, gece gündüz kafa patlatıyorum ama bu arkadaşlar gibi ne yazık ki 1 yazıda yemek tarifi verir gibi SEO tarifi veremiyorum. Sanırım sorun bende ! Bu tek makalede SEO Nasıl Yapılır ? tarifini veren arkadaşları da ayakta alkışlıyorum! Ülkemizin böyle aydınlık insanlara ihtiyacı var!

SEO Nasıl Yapılır ? konusunda tek yazıda Site içi SEO ve Site dışı SEO’yu da anlatarak yazılarına son veriyorlar. Zaten yazılara bakarsanız hepsi birbirinin kopyası. Bir tanesi sitesinde/bloğunda bir yazı yazıyor, o yazı sanki amip gibi bölünerek çoğalıyor. Şaşıp kalıyorum bu duruma. Özgünmüş bir de bu yazılar. Hadi canım! Ciddi misin 🙂

Gel gelelim 3. Konumuza;

( İki konuyla çok bilgi verdik canım, artık biraz da iş alalım düşüncesiyle açılan 3. konu )

3-) Seo Danışmanlığı

Şimdi bu girişimci arkadaşımız 2 konuyla tamamdır site bitti şimdi azıcık da iş alalım ama değil mi düşüncesiyle, para kazanmanın vakti geldi diyerek ŞAKKKK diye 3. konu olan Seo Danışmanlığı konusuna geliyorlar. Bu konuda önce danışman nedir sonra da Seo Danışmanlığı nedir ve de yararları nelerdir diye anlatıyorlar. Konunun sonunda da Profesyonel ( Dikkatinizi çekerim Profesyonel öyle amatör veya 2-3 Webmaster forumlarında okuduklarımda değil, ” Abiii alın teri bunlar ” edasıyla ) Profesyonel Seo Danışmanlığı için iletişim adresi için iletişim bilgilerini vererek beklemeye çekiliyorlar. Bekle ki mail veya mesaj gelsin, telefon çalsın. Aklıma Hakan Altun’un şarkısı geldi… ” Telefonun başında çaresiz bekliyorum, bekliyorum ama çalmayacak biliyorum ” 🙂

Şimdi sıra 4.konumuzda;

3. konuda ne hakkında bilgi verdik. Seo Danışmanlığı! evet şimdi işleri daha da büyüterek Kurumsal Seo Danışmanlığı konusuna dalıyoruz.

4-) Kurumsal Seo Danışmanlığı

Zaten şimdi sitemizde Seo Danışmanlığı diye bir konumuz var ama benim diğer sitelerden neyim eksik diyerek hoppp ” Kurumsal Seo Danışmanlığı ” diye açıyoruz konumuzu. Bu konuda da koca koca, büyük büyük firmalar ile çalıştıklarını, sayelerinde milyon dolarları ceplerine indirdiklerini ancak ne yaparsınız işte baktılar çok kazanıyorlar para bizi bozmasın abiii diyerek bu Kurumsal Seo Danışmanı arkadaşımıza bu kadar para bize yeter diyerek maaşına zam, işine son demişler gibi bende bir his uyanıyor.

Gel gelelim 5. Konumuza…

O kadar konu açtık; Seo Nedir ? Seo Nasıl Yapılır ? Bireysel ve Kurumsal Seo Danışmanlığı ama baktık yine TIK yok hemen bir şeyler bildiklerimizi belirtmek için “Site İçi ve Site Dışı Optimizasyon” diye bir konu açıyoruz.

Geldik Şimdi 5. konumuza;

5-) Site İçi ve Site Dışı Optimizasyon

Şimdi ilk dört konuda baktınız olmuyor hemen “Site İçi ve Site Dışı Optimizasyon” diye bir konu açıyoruz. Bu konu içerisinde Site içi Optimizasyon için;

Sitenizde mutlaka ve mutlaka özgün içerik olsun ( İyi de kardeşim, sen hani Kurumsal SEO Danışmanıydın? Ben belki ABC Bankasından geliyorum. Sen şimdi benim anasayfama dokunmayı bırak FTP bilgilerine bile yanaşamazsın, ne sayıklıyorsun sen derse öyleee kalırsın işte 🙂 )

Sitenizde 3435 tane h1, 4546 tane h2 ve bilmem kaç tane şu h taglarından kullanın, anahtar kelimeden siteye link verin, Google Meta Tag’ları zaten sallamıyor, bir tane Title yazsak yeter dersiniz tamamdır. Fazla söze ne hacet!

Site dışında ise yıllardır aynı hikaye.

Alakalı sitelerden link alın ve bu linkler uzun süreli olsun. İyi güzel hoş diyorsun da; Belki adamın kişisel bloğu var. Benim oyun sitemde bir oyun gördü “Dünden beri adeta tiryakisi oldum, gelin yarışalım bakalım kim daha çok puan yapacak” derse ne olacak ? Ne oldu senin alakalı link ? İşte aslında SEO budur! Senden habersiz biri senin içeriği alır da, kendince bir kaç cümle ile onu Sosyal Medyada veya sitesinde/bloğunda yayınlarsa işte o zaman sen bilmeden sana backlink vermiş ( referans) olur. Hemde çok ama çok tatlı olur.

Yani Türkiye’de en güzel ve en kolay iş SEO!

Güzel ülkemin heryerinde binlerce SEO Uzmanı, SEO Danışmanı hatta ve hatta SEO’cu var :) Dikkatinizi çekerim..Sucu, muslukçu değil; SEO’cu.

Ancak bu demek değildir ki hepsi böyle. Türkiye’de ciddi anlamda bu işi yapan ve hakkını veren kişiler/kurumlarda var. Umarım onlardan birine denk gelirsiniz. ( Sakın reklam olarak anlaşılmasın veya gelene geçene giydirdi “Gel bana, gel bana” diyor demesinler de :) ) Şahsen seo işi almıyorum, bildiklerimi kendi sitelerim veya eş/dost/arkadaş siteleri için kullanıyorum. Zaten seo işini bilen birisinin de seo işi almasını da anlamıyorum. Bu bloğu da arada yazmak kafamı dağıttığı için açtım.

Kaynak: http://seo.turgutdemir.com.tr/turkiyede-en-kolay-is-seo/
Bipixel senisende batuski

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Mesela ben şu anda seo expert olabiliyorum, nasılsa sitenize 10 dakika içinde 30 katrilyon beklink gönderebiliyorum. Olayım mı? :D
RebeLLi0us mediacenter

kişi bu mesajı beğendi.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
seoculuk bukadar basit değil. 5 liralık backlinklerle, 10 liralık seo çalışmasına seocu denilmez.
Winman RebeLLi0us Umutirhan

kişi bu mesajı beğendi.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

tarikcansaybak tarikcansaybak Sitemi Ziyaret Et. Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarım/MakaleYazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 73 / 46
  • Ticaret 1, (%100)
Sanıldığı ve anlatıldığı kadar kolay bir iş değil, Ön çalışmalardan sonra arka planda yapılması gereken sağlam ve kaliteli bir olması lazım ki site yıllarca üste kalsın. Bu işte her insanın yapabileceği kaldırabilecği bir iş değil başlı başına bir olay.
RebeLLi0us

kişi bu mesajı beğendi.

https://linktr.ee/tarikcansaybak
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

Mesela ben şu anda seo expert olabiliyorum, nasılsa sitenize 10 dakika içinde 30 katrilyon beklink gönderebiliyorum. Olayım mı? :D

"10 dakika içinde siteye 30 katrilyon backlink gönderen seo expertlere" selam olsun :)

Şaka bir yana merak ettim. Bu kanıya bu konudan nasıl vardınız?

nokta

"seoculuk bukadar basit değil. 5 liralık backlinklerle, 10 liralık seo çalışmasına seocu denilmez." diyen arkadaşa katılıyorum. Bunlar genelde işleri seo olan değil de backlink çalışması satan kişilerdir. Ancak o kadar sitelerde haşır neşir olurlar ki sonradan kendilerine "seo uzmanı" bile derler :)

@tarikcansaybak

"Sanıldığı ve anlatıldığı kadar kolay bir iş değil, Ön çalışmalardan sonra arka planda yapılması gereken sağlam ve kaliteli bir olması lazım ki site yıllarca üste kalsın. Bu işte her insanın yapabileceği kaldırabilecği bir iş değil başlı başına bir olay."

Yazıda sizin görüşlerinize aksi bir durum var da benim mi gözümden çarptı acaba? Ciddi soruyorum?

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Böyle ucu açık yazıları bir türlü sevemiyorum. Nedeni ise seocuyum diye geçinen diye tabir edilen firmalara gönderme yapılmış. Seonun ne olmadığı açıklanmış ama ne olduğu açıklanmamış. Sadece bir yerde dikkatimi çeken bir kısım oldu insanların doğal olarak sizden bahsetmesi asıl SEOdur demişsiniz. Zaten bu kıvama gelmiş bir site SEO çalışmasına ihtiyaç duymaz. SEO çalışması da bunlara doğal olarak sahip olamayan siteler için arama motorlorını kandırmaya çalışmaktır bana göre. Ayrıca paket olarak yapılan çalışmalar da kocaman bir SEO ağacının küçük dallarıdır. Ama tabi dediğiniz gibi bu işi bile hakkıyla yapan var yapamayan var.
RebeLLi0us redakte backlinkcomtr

kişi bu mesajı beğendi.

guvenmg guvenmg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** M**
  • Mesajlar 1604
  • Beğeniler 564 / 285
  • Ticaret 4, (%75)
madem kolay benim siteyi 1 cilige cikarir misin hayrina :D
53456

kişi bu mesajı beğendi.

www.diyetdusmani.blogspot.com Denenmiş ,pratik ve tam kıvamında yemek tarifleri sitesi

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

komedyatube adlı üyeden alıntı

Böyle ucu açık yazıları bir türlü sevemiyorum. Nedeni ise seocuyum diye geçinen diye tabir edilen firmalara gönderme yapılmış. Seonun ne olmadığı açıklanmış ama ne olduğu açıklanmamış. Sadece bir yerde dikkatimi çeken bir kısım oldu insanların doğal olarak sizden bahsetmesi asıl SEOdur demişsiniz. Zaten bu kıvama gelmiş bir site SEO çalışmasına ihtiyaç duymaz. SEO çalışması da bunlara doğal olarak sahip olamayan siteler için arama motorlorını kandırmaya çalışmaktır bana göre. Ayrıca paket olarak yapılan çalışmalar da kocaman bir SEO ağacının küçük dallarıdır. Ama tabi dediğiniz gibi bu işi bile hakkıyla yapan var yapamayan var.

Fikrinize ve düşüncenize saygı duyuyorum. Bende tam aksine nedense böyle ucu açık, okuduktan sonra havada kalan sorular-sorular-sorular olan yazıları daha çok seviyorum. Zevkler ve renkler olayı bu olsa gerek.

Ben hiçbir firmaya açıkça veya üstü kapalı gönderme yaptığımı düşünmüyorum.

Seo'nun ne olduğunu ben size Google'ın kuruluş felsefesinden örnek vererek açıklamak isterim "İnsanlara en doğru bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak". Aslında olay tamamen bu cümlede yatıyor. Dediğim gibi havada kalan sorular sorular...

Zaten insanlar artık sizden doğal olarak bahsetmeye başladığı andan itibaren yapılan seo çalışmaları sonuç vermeye başlamıştır diyebiliriz. Marka (site) bilinirliği oluşturana dek yapılan çalışmaların hepsini kapsar bu. Bence seo devamlılık ister, her zaman yapılmalıdır. Zaten manüple seo olayının temelinde "arama motorlarını kandırmak" vardır. Ayrıca paket olarak yapılan çalışmalar da kocaman bir SEO ağacının küçük dalları değil o ağacı kökünden kesen testeredir. Paket olayından uzak durmak sitenize yapacağınız en büyük güzelliktir. İşini hakkı ile yapan kişiler/firmalar olduğu gibi elbette yapmayanlarda var. Bu da bir gerçek.

guvenmg adlı üyeden alıntı

madem kolay benim siteyi 1 cilige cikarir misin hayrina :D

Konuyu okuduğunuza dair şüphelerim var :)
batuski komedyatube ferdacann

kişi bu mesajı beğendi.

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Geçen benim bedavadan verdiğim backlink arşivini alıp bir arkadaş ticaret kısmına konu açıp 10 TL, 20 TL şeklinde paket yaparak satmaya başlamış. Yani bu forumda kendisini uyanık zanneden çok arkadaş var. Gülüp geçiyoruz ama herkes çalıştığı, para vereceği kişileri iyi seçsin.
RebeLLi0us batuski mahsum

kişi bu mesajı beğendi.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Aslında bu konuşma bitmez bazen saatlerce dalıp düşünüyorum bu konuda. Sonuç şuna varıyor. Sitenin kaliteli bir site olmasını ve arama motorları tarafından anlaşılmasını tanınmasını sağlayan her hareket bir seodur benim nazarımda. Tabi bu hareketlerin yararlı veya zararlı oluşuna kişi veya kişiler karar vermek durumundadır.
RebeLLi0us canfidelity

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al