wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Açılan Siteler İçin SEO

15 Mesajlar 2.483 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WebColden WebColden WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 64 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında birçok yeni site açan kişinin sorusudur bu ; “Yeni siteme nasıl faydalı SEO yapabilirim ?” . Bu yazımda sizlere bu sorunun cevabını verebildiğim kadar aktaracağım sizlere. Adım olarak aktarmayı tercih ediyorum çünkü başlangıç cümlemi bulamadım affola :/

Yeni bir site açtınız diyelim . İlk olarak sitenizi hata testine sokmalısınız. CSS hatalarını olabildiğince azaltmalısınız. CSS hataları sitenizi kalbinden vurur ve bundan birçok webmasterin haberi olmaz. CSS hataları azaldığı taktirde hem siteniz hızlanacak , hem de SEO puanınız artacaktır.

İkinci adım olarak sisteminizdeki gereksiz eklentileri kaldırıp koda dökmeye çalışın . Misal olarak WordPress’de sayfalama eklentileri yerine birkaç satır kod kullanabiliriz. Böylece sitemiz hızlanacak ; bu da doğru orantılı olarak Google’ın gözüne girmemizi kolaylaştıracaktır.

Site içi SEO (kodlama hatalarının düzeltilmesi , temanın işlevleştirilmesi vs .) tamamlandıktan sonra ilk olarak özgün yazılar girmelisiniz. Şunu söylemeliyim ki siteniz özgün olmadan hiçbir yol kat edemezsiniz . Özgün yazılar sitenize eklendiği taktirde daha çok güven katacak , takipçi kazanacaksınız . (Yazılarınızı düzenli olarak girin . On yazıyı aynı anda değil de günlere bölerek girin.)
Siteniz yavaş yavaş şekillenmeye başladı değil mi ? Özgün yazılar , güzel bir tasarım , sıfır hata . Şimdi ise yavaş yavaş çalışmalara başlamamız gerekecek . Çalışmak derken çok fazla birşey değil , az ama öz bir çalışma .

İlk olarak sitenizi tanıtmaya çalışmalısınız. Forum tanıtımı , sosyal medya çalışmaları , reklamlar ile sitenizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Böylece sitenizin geniş internet dünyasında bir yeri olacaktır. Siteniz yeni açıldığından ilk etaptaki en iyi çalışma bunlar olacaktır.

Reklam Çalışmaları ve Planlama

Reklam verirken yapılan en büyük hata planlamadır. Bu planlama hatası bizlere zararlarla geri dönecektir. Eğer bu hataları yaşamak istemiyorsak bir uzmandan yardım almanız gereklidir. Fakat küçük taktikler ile güzel bir reklam çalışması yapılabilir.

İnternet dünyasının en büyük reklam ağı Adwords reklamlarında dikkat etmeniz şeylerin en önemlisi sermaye ve zaman planlamasıdır. Eğer bin lira bütçeyi bir günlük reklamla harcarsak yarardan çok zararı olacaktır. Bunun için günlere bölmeliyiz. Bin lirayı on beş günde harcayarak daha fazla yarar sağlayabiliriz.

Bunun için planlama önemlidir.

Reklam , tanıtım , sosyal medya çalışmalarının ardından özgün sitelerden link alımları yapabilirsiniz . Çöpe dönmemiş özgün siteler sayesinde link piramidimizin temellerini atacak ve sitemizi bu linkler üzerinde şekillendireceğiz. Bu linklerin PageRank seviyesinin yüksek olması artı değer katarken ; bu sitelerin sektörünüzle ilgili olması sizlere daha fazla yarar sağlayacaktır.
Önceki maddemizde link pramidimizin temellerini attık . Artık bize düşen şey az ama öz kaliteli linkler almak olacaktır. Az ama öz linkler sayesinde sitemiz filtreye yakalanmayacak , daha hızlı yükselecektir. Buna dikkat ederek linklerimizi alalım lütfen.

Efendim anlatabildiğim kadar anlattığımı sanmaktayım . İzninizle ben köşeme çekileyim ve kahvemi yudumlayayım . Haydi rastgele .

Kaynak: http://hormonsuz.org/yeni-acilan-siteler-icin-seo/
StepNe tiwaly sanalyer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

StepNe StepNe Öğrenciyim abi ne iş olursa yaparım :D Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenciyim abi ne iş olursa yaparım :D
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 23 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Yararlı bilgi. Teşekkürler. ;)

• Üyelik 16.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 64 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

StepNe adlı üyeden alıntı

Yararlı bilgi. Teşekkürler. ;)

Ben teşekkür ederim hocam :)
StepNe

kişi bu mesajı beğendi.

sanalyer sanalyer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek web master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Benim Sitem biraz yavaş yardımcı olurmusun http://www.sanalyer.com neler yapayım
WebColden

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Themre Themre Sıkıntı Büyük Usta ! Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım & Yazılım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Yararlı bir paylaşım teşekkür ederim.
WebColden

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

sanalyer adlı üyeden alıntı

Benim Sitem biraz yavaş yardımcı olurmusun http://www.sanalyer.com neler yapayım

Tema ile alakalı, dışarıdan çağırılan java dosyaları çok.
WebColden

kişi bu mesajı beğendi.

sanalyer sanalyer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek web master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

WebDost adlı üyeden alıntı

Tema ile alakalı, dışarıdan çağırılan java dosyaları çok.

Teşekkürler Temayı değiştiririz bizde :)

• Üyelik 16.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 64 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler arkadaşlar.

ahmetkocabiyik ahmetkocabiyik Az kod çok iş Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Php Web Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim eline sağlık gayet güzel bir yazı olmuş. Benim bi sorum olcak css konusunda ne kadar css hatamız az olursa seo için + puan olur bizim için demişsin. Yalnız ben genel bir analiz yapıyorum belirli kelimelerde kafaya oynayan sayfalarda neredeyse hiçbiri css valid test ten geçemiyor. Onu bıraktım http://themes.muffingroup.com/caffeine/ bu tema seo için oldukça iyi temalardan biri olduğu söyleniyor ama css valid teste soktuğunuzda bir ton hata alıyorsunuz. Madem bu tema seo uyumlu zaten themeforest ta bu tema seo ready diye geçiyor neden css valid den bir çok hata alıyor. Ben mi yanlış yerden test ediyorum (Kullandığım site http://jigsaw.w3.org/css-validator/)

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)

ahmetkocabiyik adlı üyeden alıntı

Kardeşim eline sağlık gayet güzel bir yazı olmuş. Benim bi sorum olcak css konusunda ne kadar css hatamız az olursa seo için + puan olur bizim için demişsin. Yalnız ben genel bir analiz yapıyorum belirli kelimelerde kafaya oynayan sayfalarda neredeyse hiçbiri css valid test ten geçemiyor. Onu bıraktım http://themes.muffingroup.com/caffeine/ bu tema seo için oldukça iyi temalardan biri olduğu söyleniyor ama css valid teste soktuğunuzda bir ton hata alıyorsunuz. Madem bu tema seo uyumlu zaten themeforest ta bu tema seo ready diye geçiyor neden css valid den bir çok hata alıyor. Ben mi yanlış yerden test ediyorum (Kullandığım site http://jigsaw.w3.org/css-validator/)

Hocam test ettiginiz site zaten global ve resmi bir sirketin sitesi tema konusunda yorum yapamayacağım themeforestin de bir bildigi vardir diye dusunuyorum cunku iyi musterilere sahip global bir firma

Ek olarak hocam tesr ettiginiz site csste kodlama sorunu olmasa bile w3 standartlarına uymayan kodları yakalamış olabilir.css de kodlama hatası 0 gozuken sitem w3 standartlarina uymayan bir kac kod icerdigi icin bendede hata yakaliyor.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al