wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Konuşabileceğimiz, Seo İncelemleri Yapabileceğimiz Bir Platform Kurmamız Gerekiyor

42 Mesajlar 4.428 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam şahsen ben buna da karşıyım. Kişi direk neden iş öğretsin ki ? Yol göstersin. Ama bir yolun da 10 farklı çeşidini söylesin. Kişi kendi deneyerek öğrensin. Ha sorunlar olabiliyor bazen tıkanabiliyor o zaman da zaten yardım edilir. Lakin ben SEO'yu bazılarının aksine 3 ayda öğrenmedim. 4 yılımı aldı çözmek. Her seferinde de yeni yeni şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. SEO olayı biraz daha deneme yanılma ile öğrenilmeli taraftarıyım. Bir arkadaşımızın da dediği gibi iki makale okuyan hemen aylık 100 TL'ye seo yapılır diyor. Bence güzel proje lakin kötü amaçlı insanların daha çok kullanacağına da adım gibi eminim.

wmaraci
reklam

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
berbaran
Suistimale gayet açık, lakin birçok kişinin de ihtiyacı var.

Örneğin, her seo makalesinde anahtar kelimeyi italik yapın diyor. Ya yaptık da ama herkes böyle söylüyor. Sadece bize gösterilen belli başlı basit diye tabir edebileceğim şeyler.

Daha yapılması gereken çok şey vardır ama gel gelelim kimse öğretmiyor.
Not: Örnek yanlış olabilir, misalen.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
Konu hakkında çok derin araştırma inceleme yapıyorum 2 gündür. Fikir ve ilerleme konusunda çeşitli düşüncelerim var. Kar amacı gütmeksizin, gerçekten vaktini ayıracak, kazanmaktan ziyade kazandırmayı hedefleyebilecek arkadaşlar var ise PM ile iletişime geçerler ile öncelikle fikir paylaşımı sonrasında ise görev paylaşımı yapılabilir. Detaylar telefon ile de derinlemesine konuşulabilir

Bildirim niyeti ile : kendoka BigSEO ontedi wonderkid New

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
ontedi
Hocam aslında bende bundan bahsettim.
Yani SEO uzmanı program kullanmıyorum diyor. Manuel çalışma yapıyorum paket satıyorum diyor bakıyorsun piyasada hepimizin bildiği programları kullanıyor ama kendi önermiyor. Bir çok SEO'cu çok nadir daha kendini referans gösterebilene rast geldim. Adam SEO'cu ama daha kendi sektöründe sitesi tırt!
Herkes ağız birliği yapmış H1 etiketi kullan italik yap kalın yap şunu yap bunu yap. Bazen öyle sitelere öyle anahtar kelimelerde denk geliyorum ki bu saydığım kuralların hiçbirini yapmamış. Aslında mesele şu
Güncel ve özgün bir site, Takibe değer bir site, akılda kalıcı marka ismi, sabır.
Geri kalan tüm metodları sırası ile uygulayıp incelemek gidişata göre kendin çözmen lazım. Çünkü google zaten bir seferde al öğrettim demek ile olmaz ki. Adamlar sürekli algoritma değiştiriyor zaten. Herkes her kafadan bir ses söylüyor.
Bu yüzden SEO Uzmanı olmak isteyen kişiler deneme yanılma yöntemi yapsın. Benim bile kendi çözdüğüm 3 önemli metod varki %100 sonuç aldım ve ilk sayfalara soktum siteyi. Lakin bunu neden anlatayım ki ? 4 yılımı 5 dakikada anlatmak saçma olmaz mı ? Sonuçta emek vermişim. Sonuçta uğraş vermişim. Yardım etmeyince de bazı konularda ee bildiğini anlatmıyorsun. İyide ben sana bildiğimi anlatırsam benim bilgimin ne değeri kalır o zaman ? Ben 4 yılımı harcadıkdan sonra bir başkasının 5 dakikada hiç etmesini seyretmek mi asla. Yanlış anlaşılmasın SEO'cu bence artmalı. Ama ben benim diyen uzmanlar artmalı ki halk'da SEO ile alakalı bilinçlenir hepimiz kazanırız. Ama bu demek değil ki ben 4 yılımı keza hala kendime SEO uzmanı asla demem SEO'cuyum der geçerim sıradan basit şekilde 5 dakikada bak şunu şunu yap bunu yaparsan şöyle olur diye anlatayım.
Ha anlatanlar varmı. Var. Ama olayı sonundan alıyor. Başından henüz anlatan kimseyi görmedim. Ki anlatmasında zaten!

wmaraci
wmaraci

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)
Bence böyle bir şeyin Türkiye'de olması çok zor.Yabancı ülkeler de herkes birbirine yardımcı olup birlikte büyürlerken , bizim ülkemizde her şey suistimal ediliyor.Yani kimse kimseye hayrına bildiğini paylaşacağını hiç sanmıyorum..

Özetle Türk kafasıyla baktığımızda , ne gerek var ki sonuçta herke SEO UZMANI.

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.

g4rdi g4rdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
ben de böyle bir proje düşünmekteyim. hatta Quora tarzı soru cevap şeklinde olabilir. Ancak pek tabi forum da götürebilir. eğer bir ekip kurulacaksa maddi ve manevi desteğe hazırım.

sosyalmecra.org

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Sihirliblog adlı üyeden alıntı

http://www.seocry.com/ bu forum var o seo ile alakalı olarak.

Hocam ben de oradayım gerçekten güzel bir yer ama canlı değil malesef.

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
g4rdi Merhaba, PM atabilirseniz listeye alalım

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

ontedi adlı üyeden alıntı

Olabilir aslında. Hatta iyi olur.

2-3 makale yayınlıyor al sana seocu. İçerisinde seo kelimesini kalın yapıyor felan.

Ama gördüğüm herkes bunu yapıyor

Not: Seo uzmanı felan değilim.

Ustam seo uzmanı olup olmamak mevzu değil. Benim asıl sıkıntım şu ki insanlar bir şeyleri doğru ya da yanlış biliyor olabilir. Gelişmeye açık olmak lazım. Tabi ki ciddi anlamda seo uzmanı olduğunu düşünen arkadaslar da oldukça garip.

Ek Olarak:

wonderkid adlı üyeden alıntı

Çok iyi bir fikir bende yazdıklarınıza ve düşündüklerinize harfiyen katılıyorum böyle bir proje olursa içinde yer almak isterim sizin kadar bu sektörde eski olmasamda istekliyim :)

Ustam eski yeni önemli değil, aslında bir şey biliyor olmanızda şart değil, am gelişmeye ve araştırmaya açık olup içinde bulunduğunuz grubu güçlendirme gayretinde olmanız gerekli. Beklerim inş.

Ek Olarak:

New adlı üyeden alıntı

Ücretsiz bir şekilde SEO platformu kurmak blackhat seo whitehat seo dahil olmak üzere bir çok serpler hakkında değinmeler yapsak bir çok kişi daha istikrarlı sonuçlar elde edebilir. Bizim milletimiz de hep çekememezlik var ben açayım siz konusu ben kazanayım siz yapın mantığı var. Herkesin kendi düşüncelerini bertaraf edeceği doğruyu yanlışı bir çok alandan değerlendirerek var olan bilgi birikimlerimizi bu yönle çok daha iyi geliştireceğimize inanıyorum.

Bir çok yurt dışı sitelerinde bu uygulamalar var. Hatta adamlar bir iş alıyor o işi iş bilen herkes yardım ederek sağlıyor. Bizim memleketin çağına ayak uydurmasada ticaretten uzak olup tamamen bilgi geliştirmek, tecrübe geliştirmek için bir alt yapı kurulabilir.

Alt yapı ve SEO konusunda bilgime ve tecrübeme 9 senedir inanıyorum. Bu sebeple geçmiş olan tüm algoritmalara hakimim. Böyle bir alt yapı çalışması yapıp, forumu hazır edersek bence daha iyi bir çalışma olur diye düşünüyorum.

Herkes okeyse, herkes bilgi paylaşıp bu şartlar altında daha iyi konuma gelmek istiyorsa bir platform kuralım.

İşte hocam o forumlara bakıp bakıp özeniyorum. Bizim neden böyle bir formumuz yok diyorum. Emraha 5 kala oluyorum ya :(

Ek Olarak:

yazanadam adlı üyeden alıntı

g4rdi Merhaba, PM atabilirseniz listeye alalım

Ustam pmleri toplayalım konuya yazalım ekleyelim, morel ve cesaret olur.

Ek Olarak:

berbaran adlı üyeden alıntı

Hocam şahsen ben buna da karşıyım. Kişi direk neden iş öğretsin ki ? Yol göstersin. Ama bir yolun da 10 farklı çeşidini söylesin. Kişi kendi deneyerek öğrensin. Ha sorunlar olabiliyor bazen tıkanabiliyor o zaman da zaten yardım edilir. Lakin ben SEO'yu bazılarının aksine 3 ayda öğrenmedim. 4 yılımı aldı çözmek. Her seferinde de yeni yeni şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. SEO olayı biraz daha deneme yanılma ile öğrenilmeli taraftarıyım. Bir arkadaşımızın da dediği gibi iki makale okuyan hemen aylık 100 TL'ye seo yapılır diyor. Bence güzel proje lakin kötü amaçlı insanların daha çok kullanacağına da adım gibi eminim.

Evet hocam haklısın sana bu konuda katılmamak elde değil. Fakat bu konu malesef yapabileceğimiz bir şey yok. En azından kurulum aşamasında buna mecburuz. Ha ilerleyen zamanda ne olur, insanları alırken referanslarına bakarak ya da bir şey bilmiyorum diyorsa forum içindeki aktifliğine bakarak erişebileceği bilgileri kısıtlarız. Ama dediğim gibi ilk aşamda kimseye sen gelme diyemeyiz. Diğer yandan şunu da düşünmek lazım. Seo sadece bilmek değil, aynı zamanda uygulama da yapmak gerek, belki çok değerli bilgileri değersiz biri alabilir. Fakat bununla çok bir şey başaramaz.

Bir de bizim amacımız her konuda tecrübeye dayalı istişareler yapmak saygı çerçevesinde tartışmak. Değerli bir bilgini paylaşacaksın tabi ama bu toplu olduğunda o bilgiyi katlayacaksın. Eminim herkes 1 ay içinden geleni yapsa, bilgisini gizlemese mükemmel olaylar çıkar ortaya.

Ek Olarak:

SynapseMm adlı üyeden alıntı

Bence böyle bir şeyin Türkiye'de olması çok zor.Yabancı ülkeler de herkes birbirine yardımcı olup birlikte büyürlerken , bizim ülkemizde her şey suistimal ediliyor.Yani kimse kimseye hayrına bildiğini paylaşacağını hiç sanmıyorum..

Özetle Türk kafasıyla baktığımızda , ne gerek var ki sonuçta herke SEO UZMANI.

Hocam paylaşan insan bilmeli ki herkes paylaşırsa onun bilgisi de artacak. Bu konuda forum dışarıya kapalı olabilir. Üyelerde referans ya da başka şartlar talep edilebilir.

g4rdi g4rdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
konu hakkında facebook'ta bir grup oluşturduk. katılım için;
https://www.facebook.com/groups/1552718781685194/

sosyalmecra.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al