wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Konuşabileceğimiz, Seo İncelemleri Yapabileceğimiz Bir Platform Kurmamız Gerekiyor

42 Mesajlar 4.315 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Başlıkda gerekenleri yazdım. Böyle bir alan kurmalıyız. İster forum ister daha farkı bir sistem ama kurmalıyız. Alın size özgün fikir. Türkiyede böyle bir yer hiç olmadı.

Şimdi *** dersiniz wmaracı dersiniz. Olmadı seocry dersiniz de. Boş olur. ***da yokuz ve zaten olsak da oranın havası bize uymaz. Wmaracı derseniz tam anlamıyla ölü. Seocry başarılı fakat çok hareketsiz. Samet de işleri yüzünden çok yazamıyor forumda.

Kısacası Türkiyede kar amacı gütmeksizin seo konuşulabilecek hiç bir yer yok. Herkes ben kazanayım derdinde. Bilen bilmeyen seo uzmanı zaten. Hayatında google yönergelerini okumamış insanlar seo uzmanı.

2016 seo bağlığı altına 2012 konusu yazan mı dersin, mobil uyumlu olmayan tüm siteler bitecek diye geçen sene etrafı velvereye veren mi ararsın. Herşeyin kabuğuna yapışmış insanlar. Öze ulaşamamışlar. Ulaşmaya ihtiyaçları olmamış çünkü.

Diyeceğim odur ki, gerekirse ücretli üyelik sistemi bile olur. Yine davetiye ile çalışılacak. Ve herkesin karşılıksız bir şeyler paylaşacağı bir ortam. Ve işin içine ticaret girmeyecek. Forumda bu kadar seo yapıp para kazanan insan varken kimse bilgisini paylaşmaz.

Evet fikirleri bekliyoruz.

Güncelleme:

Arkadaşlar mesela şu abimizin yazmış olduğu şu cümleler benim için onlarca sayfa tecrübesiz yazılmış yazıdan daha faydalı.

https://wmaraci.com/forum/1738244-mesaj4.html

Bu kişinin tüm mesajlarına bakıp nasıl bir ortam kurmayı planladığımı görebilirsiniz.

Bu projede varım diyenler pm atsın buraya listeleyelim.
SKYPE VERSİN EKLEYELİM

Skyp verenler, varım diyenler:

kendoka

yazanadam

New

joduska

Facebook Grubumuz

https://goo.gl/o8pWnl

yazanadam birfincanask 1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Foruma kimler kabul edilecek. Malum 2 makale okuyan SEO uzmanı oluyor. Güzel düşünce ama sitede ticaret olduğunda mağdur çok olabilir bunları da düşünmek lazım.
eroroman dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
BigSEO hocam seo uzmanı olmak gibi bir şart yok. Ben bu işlere 3 sene önce girdim. Sabahlara kadar okudum. İngilizce kaynakları araştırdım. Türkçe kaynakları zaten en az 3 er kere okudum. Onlarca site analiz ettim. Her yerde yazmayan bilgiler için mücadele ettim. Ama ben bu konuda seo uzmanı olduğu iddia etmiyorum. Bu açılacak forumdada seo uzmanı olmak şart değil. Okuyabilen araştırabilen her şeyden önce egosunu bir kenarı koyup ortaya bir şey çıkarma amacında olan herkes katılabilir.

Zamanında paravan blog yapıp satayım demiştim. Seo Uzmanı ! olan bir arkadaş tek kelime etmeden konumu baltaladı. Ben ısrarla neden bu sistem zararlı derken o ısrarla beni cahillikle suçladı.

Önemli olan benim bilgimin doğru veya yanlış olması değil. zaten neden forum açıyoruz. Bildiğimi paylaşım eksikleri gidermek için. Ama tavır çok önemli.
Ne kadar bilirsen bil başkalarına öğrettiğin kadar alim olursun. Çünkü ilim önce ilmi paylaşmayı ve yaymayı hedefler.

Bu arada böyle bir ortam kurulursa kesinlikle ticaret olmayacak. Yani en azından seo işleri.

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
kendoka Böyle bir düşüncem vardı ancak insanlar ücretsiz işlere yönelmeyeceğini düşündüğüm için sadece fikir olarak kalmıştı. Ücretsiz bir platform insanlar tarafından tercih edilse çok başarılı olacaktır ancak ne yazık ki 5 TL ye bile seo yapanlar (yaptığına inananlar) varken fikirler itibarsızlaşıyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
yazanadam ustam platformun ücretsiz olması şart değil. Hatta cüzi bir ücret bile gerekebilir. Benim binlerce üye toplamak gibi bir amacım da yok. Kemiyet keyfiyet önemli. Sağdan soldan okuduğunu yorumlayıp da yazacak bin adam, tecrübesini aktaran bir adam kadar değerli değildir.

Eğer sağlam 10 kişi ile bu işe girişsek Allahın izni ile arkası gelir.

Bırakın 5 liraya seo yapanlar buralarda takılsın.

Sihirliblog Sihirliblog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo Danışmanı, Analiz Uzmanı,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 17 / 23
  • Ticaret 22, (%100)
http://www.seocry.com/ bu forum var o seo ile alakalı olarak.

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
SEO konusunda o kadar çok mağdur kişi var ki. Hiç olmayacak kişiler bu işlerin içerisinde. Parayı verdiğiniz anda sonucu göremediğiniz için kişi ya da firma seçersen oldukça zorlanıyorsunuz. İşin başında olan büyük firmalar ise marka değerleri ile fiyat verdiğinden ulaşılmaz oluyor. Butik diyebileceğimiz daha küçük ölçekli firmalara ise güven problemi ile yaklaşılıyor. Onların aralarında doğru kişi/firmayı bulmakta da bizler zorlanıyoruz. Tecrübe, deneme yanılma yöntemi ile doğruyu bulmak hem maddi kayıplara hemde zamana neden oluyor. aylık 600tl bu işi gerçekten yapan birisi karşısında 300tl diyen birisini tercih etmek işimize geliyor. İşin ticaretini yapacak kişi (hizmet alacak) bu işi bilmediği için, işin minimum olarak hangi fiyatlara yapılabileceğni bilmediği için en uygun olanını tercih ediyor.
Şimdi kendimden örnek vermek istiyorum. Bir kelimede çalışma yaptırmak istiyorum,
1. Firma, aylık : 300TL dedi.
2. Firma, aylık : 600TL dedi.
3. Firma, aylık : 900TL dedi.
4. Firma, aylık : 1.500TL dedi.

Ben bu olayın minimum tutarını bilmiyorum. Zamanım olmadığı için çok fazla araştırıp, öğrenme fırsatım yok olan zamanımda projem üstünde çalışıyorum.
Şimdi tercih ederken hangisini, neye göre tercih edeceğim ?

En basit örneğini vermek istedim.

Yaklaşık 2 aydır SEO çalışması yaptırmayı düşünüyorum ancak uygun ve bu işi ciddi olarak yapan kişilere rast gelemedim.
(Ciddi derken, daha öncesinde dolandırıldığım için şimdi genel itibari ile önyargılı yaklaşıyorum. Dolayısıyla birine tamamen güvenmek benim için şu sıralar güç. O nedenle buradan konuştuğum, telefon ile görüştüğüm kişiler olayı farklı algılamasın lütfen.)
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Olabilir aslında. Hatta iyi olur.

2-3 makale yayınlıyor al sana seocu. İçerisinde seo kelimesini kalın yapıyor felan.

Ama gördüğüm herkes bunu yapıyor

Not: Seo uzmanı felan değilim.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Çok iyi bir fikir bende yazdıklarınıza ve düşündüklerinize harfiyen katılıyorum böyle bir proje olursa içinde yer almak isterim sizin kadar bu sektörde eski olmasamda istekliyim :)

New New Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO, SEM, SMO
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 3, (%33)
Ücretsiz bir şekilde SEO platformu kurmak blackhat seo whitehat seo dahil olmak üzere bir çok serpler hakkında değinmeler yapsak bir çok kişi daha istikrarlı sonuçlar elde edebilir. Bizim milletimiz de hep çekememezlik var ben açayım siz konusu ben kazanayım siz yapın mantığı var. Herkesin kendi düşüncelerini bertaraf edeceği doğruyu yanlışı bir çok alandan değerlendirerek var olan bilgi birikimlerimizi bu yönle çok daha iyi geliştireceğimize inanıyorum.

Bir çok yurt dışı sitelerinde bu uygulamalar var. Hatta adamlar bir iş alıyor o işi iş bilen herkes yardım ederek sağlıyor. Bizim memleketin çağına ayak uydurmasada ticaretten uzak olup tamamen bilgi geliştirmek, tecrübe geliştirmek için bir alt yapı kurulabilir.

Alt yapı ve SEO konusunda bilgime ve tecrübeme 9 senedir inanıyorum. Bu sebeple geçmiş olan tüm algoritmalara hakimim. Böyle bir alt yapı çalışması yapıp, forumu hazır edersek bence daha iyi bir çalışma olur diye düşünüyorum.

Herkes okeyse, herkes bilgi paylaşıp bu şartlar altında daha iyi konuma gelmek istiyorsa bir platform kuralım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al