wmaraci reklam
lidertakipci

sitemizi değerlendirerek hediye kazanın

9 Mesajlar 762 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

pazar pazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba. pazaresintisi.com yöresel ürün pazarına çok iddialı olarak girdi. Sitemizi yayına koyalı yaklaşık 6 ay oldu. Şimdi profesyonellerden bazı konularda yorumlarını bekliyoruz. En güzel yorumu yapan, en çok beğeni alan her 20 wmaraci üyesinden birine ise http://www.pazaresintisi.com/urunler/mevlana-sekeri-beyaz-500gr-432.aspx adresinde bulunan Mevlana şekeri ve http://www.pazaresintisi.com/urunler/corekotu-kahvesi-100gr-575.aspx adresinde bulunan çörekotu kahvesi hediye olarak gönderilecektir. Burdaki amacımız sitemizdeki eksikleri diğer profesyoneller tarafından da gözden geçirilerek hatasız bir sisteme sahip olmaktır. Sizden değerlendirme istediğimiz başlıklar şu şeklidedir:
1. Sitenin adı ve logosu
2. Siteni tasarımı
3. Menüler, aradığını kolayca bulabilme
4. Kullanıcı dostu
5. Mantık hataları

yorum yazan herkese şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Konudaki hediye ürünlerin linklerini yanlış vermişsiniz.
Sitede dikkatimi çekenler: Kooparatif değil kooperatif
diğeride manşette yer alan

resmi. Sitenin uzun zamandır güncellenmediği fikrini oluşturdu.
MBozgan

kişi bu mesajı beğendi.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Ben hediye istemiyorum. Çokta fazla incelemedim. Fakat verdiğiniz linke tıklandığında "Bad RequestBad Request" hatası veriyor. Muhtemelen eksik yada yanlış link vermişsiniz. Öyle bile olsa bu tarz durumlarda açıklayıcı bir sayfaya yönlendirilmesi daha mantıklı ve doğru olur.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Hediyeye gerek yok :) .

1. Sitenin adı ve logosu
Sitenin ismi ile içerik uyumsuz . Çok büyük problem değil fakat bence bir eksik . Godaddy.com gibi isimlerinde olduğunu söylemekle birlikte eğer içeriğiniz iyi ise isim çok proble olmayacaktır.

2. Siteni tasarımı

Tasarım yeni nesil değil(renk tonları , buton menü tasarımları vb .) Bootsrap altyapısı ile güzel bir tasarım bence sizin için iyi olacaktır . Fakat çok kötü tasarımların bile projeye göre problem olmadığınıda söyleyebilirim .

Menü çok yanlış , kullanışsız . Özellikle çok kategorili sitelerde sol veya sağ kolonda olmalı .

4. Kullanıcı dostu

Menü dışında kullanıcı dostu olduğunu düşünüyorum . Fiyat,Sepete ekle , Ürün adı vb . kolayca okunabiliyor . Ürün sepeti göz önünde olmalı . Çok küçük ve gizliki , bir e-ticaret sitesi için en önemli hatalardan birisidir . Fakat kullanıcı aradığını bulmuşsa ne yapar ne eder,gerekirse telefon açıp sorar yine o ürünü sitenizden alır :) .

5. Mantık hataları

Mantık hatasından ziyade şunu söylemeliyim ki , neden insanlar sizin sitenizden alışveriş yapmalı ? . Bunu insanlara anlatmalısınız . Orjinal ürünleriniz mi var ? . Fiyat çok mu uygun ? . Organik mi ürünleriniz ? . Çok hızlı kargonuz mu var ? . Neden müşteriler sizden alışveriş yapmalı ?
pazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hediye linklerinde sorun olmuş sanırım.
http://www.pazaresintisi.com/urunler/corekotu-kahvesi-100gr-575.aspx
http://www.pazaresintisi.com/urunler/mevlana-sekeri-beyaz-500gr-432.aspx

• Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Ayrıca şunu söylemeliyim ki , eğer bir projeye başlayacaksanız ve o projenizin benzerleri varsa sakın ama sakın kendi kafanıza göre tasarımlar ,altyapılar oluşturmayın . Siz bir e-ticaret sitesi yapmışsınız ve tavsiyem piyasadaki e-ticaret sitelerini inceleyin , nasıl bir tasarımları var ,sepet nerede,ürün açıklaması,menü nerede bakın ve tasarımlarınızı bunlara benzer yapın .

Yoksa değiştire değiştire bir hal olursunuz . Eğer benzersiz bir projeniz var ise,tabiki düşünerek kendi kafanızdaki tasarımı oluşturun . Zamanla projeniz ilerledikçe tasarımınızdaki eksikleri görüp düzeltirsiniz .

• Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

lhteam adlı üyeden alıntı

Hediyeye gerek yok :) .

1. Sitenin adı ve logosu
Sitenin ismi ile içerik uyumsuz . Çok büyük problem değil fakat bence bir eksik . Godaddy.com gibi isimlerinde olduğunu söylemekle birlikte eğer içeriğiniz iyi ise isim çok proble olmayacaktır.

2. Siteni tasarımı

Tasarım yeni nesil değil(renk tonları , buton menü tasarımları vb .) Bootsrap altyapısı ile güzel bir tasarım bence sizin için iyi olacaktır . Fakat çok kötü tasarımların bile projeye göre problem olmadığınıda söyleyebilirim .

Menü çok yanlış , kullanışsız . Özellikle çok kategorili sitelerde sol veya sağ kolonda olmalı .

4. Kullanıcı dostu

Menü dışında kullanıcı dostu olduğunu düşünüyorum . Fiyat,Sepete ekle , Ürün adı vb . kolayca okunabiliyor . Ürün sepeti göz önünde olmalı . Çok küçük ve gizliki , bir e-ticaret sitesi için en önemli hatalardan birisidir . Fakat kullanıcı aradığını bulmuşsa ne yapar ne eder,gerekirse telefon açıp sorar yine o ürünü sitenizden alır :) .

5. Mantık hataları

Mantık hatasından ziyade şunu söylemeliyim ki , neden insanlar sizin sitenizden alışveriş yapmalı ? . Bunu insanlara anlatmalısınız . Orjinal ürünleriniz mi var ? . Fiyat çok mu uygun ? . Organik mi ürünleriniz ? . Çok hızlı kargonuz mu var ? . Neden müşteriler sizden alışveriş yapmalı ?

hocam çok teşekkürler. site ismi konusundaki fikrinizi merak ettim. konuyu çağrıştırmıyor mu? bir de kategori konusunda, ürünlere ulaşmak çok zor olmasın istedik. her an en fazla 2 tıkla istediğini ürüne ulaşılabilmeli. fakat menüyü sağa veya sola almayı hiç düşünmemiştim. tekrar teşekkürler.

• Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Site ismi konusunda tam netlik oluşmadı kafamda . Pazar denildiğinde genelde aklıma mahalle pazarları gelir . Sebze , meyve ve açık ürünler satılır genelde . Ve ev yapımı ürünler alırsınız pazardan istisnalar dışında . Çok abes bir isimde değil , fakat ben uyumsuz buldum .

Kolaylık ürüne 2 tıkla ulaşmakla sağlanmaz . Ondan daha önemli kriterler vardır . Örneğin ben sizin sitenizde ürünleri fiyata göre , indirim veya kargo seçeneklerine göre filtreleyemiyorum . Ürün sayınız az ise bu pek problem değildir fakat her e-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarıdır bunlar .

Müşteriye aradığı ürünü buldurun , bırakın 3-4 tıklama ile ulaşsın . Zaten e-ticaret sitesi iseniz , müşteri arayacak,tarayacak ürün bulacak .

Kategorilerin orda olmasının en büyük sakıncılarından birisi , Müşteri hangi kategorinin hangi alt kategorisinde olduğunu göremiyor ki bu müşterinin sitenizi gezebilmesi için problem oluşturuyor .

Ek Olarak: http://www.hepsiburada.com/ en ince ayrıntıya kadar düşünülmüş . Sadece hatalarınızı görmeniz açısından inceleyin derim . Sadece bu projeniz için değil , diğer projeleriniz içinde yararlıdır büyük siteleri incelemek .

• Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
güncel

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al