lostyazilim

Beni eleştirin

7 Mesajlar 813 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

dafidak dafidak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)
merhaba arkadaşlar 3 gün önce actığım sitemi eleştirmenizi istiyorum söyle yaparsan iyi olur sunları paylaşmalısın daha cok makale girmelsiin v.s

site: https://www.bibilgi.org/

yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar :)

wmaraci
reklam

svabodda svabodda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
içerikler kısa biraz, sanki konuyu hiç bilmeyen bir arkadaşınıza anlatıyor gibi biraz daha uzun anlatın.tasarım genel olarak fena değil.

• Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)

svabodda adlı üyeden alıntı

içerikler kısa biraz, sanki konuyu hiç bilmeyen bir arkadaşınıza anlatıyor gibi biraz daha uzun anlatın.tasarım genel olarak fena değil.

başlangınc icin evet kısa biraz 200 kelime hepsi 1 kac güne uzun makaleler girmeye calısacağım

PNR PNR Makinist Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 120 / 126
  • Ticaret 11, (%100)
*Tema güzel biraz boş görünüyor doldurduğunda bu problem ortadan kalkacaktır.
*Reklam alanları bence kaldırmalısın ki şuan reklam alma şansın sıfır olarak görünüyor gelecek olan ziyaretçi varsa da gözüne batar,tırmalar yani çünkü boş.
*Sosyal medya bağlantılarını doldur.
*Logo şart.
*Gizlilik politikası ve hakkımda sayfalarını doldur.
*Menü bölümünü düzenle hakkımda sayfası var orayı kategorilere ayır.
*Uzun makale dediği gibi önemli tahmin olarak makale.net ten hazır olarak alıyorsun bilgin olsun onlar seni bir yere kadar götürür belki de götürmez oraya alışma editör bul veya bol bol kendin yaz.
*Bunlardan bıkacaksan hiç başlama zaman öldürürsün onun yerine git güzel bir kahve yap insana bir şey katan filmler izle ve anın tadını çıkar.

Başarılar diliyorum.

wmaraci
wmaraci

batumgungor batumgungor Professional Printmaker Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Professional Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
logo lazım birde en altdaki tema yapımcısını kaldır kardeşim onlarıda halledersen geriye bişi kalmıyor zaten

After Effect, Photoshop, 3ds Max, Vray, Web Designer

• Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)

batumgungor adlı üyeden alıntı

logo lazım birde en altdaki tema yapımcısını kaldır kardeşim onlarıda halledersen geriye bişi kalmıyor zaten

logoyu 1 2 güne ekleyeceğim hocam

PNR adlı üyeden alıntı

*Tema güzel biraz boş görünüyor doldurduğunda bu problem ortadan kalkacaktır.
*Reklam alanları bence kaldırmalısın ki şuan reklam alma şansın sıfır olarak görünüyor gelecek olan ziyaretçi varsa da gözüne batar,tırmalar yani çünkü boş.
*Sosyal medya bağlantılarını doldur.
*Logo şart.
*Gizlilik politikası ve hakkımda sayfalarını doldur.
*Menü bölümünü düzenle hakkımda sayfası var orayı kategorilere ayır.
*Uzun makale dediği gibi önemli tahmin olarak makale.net ten hazır olarak alıyorsun bilgin olsun onlar seni bir yere kadar götürür belki de götürmez oraya alışma editör bul veya bol bol kendin yaz.
*Bunlardan bıkacaksan hiç başlama zaman öldürürsün onun yerine git güzel bir kahve yap insana bir şey katan filmler izle ve anın tadını çıkar.

Başarılar diliyorum.

dediklerinizi tek tek uygulayacağım hocam tavsiyeleriniz icin saolun

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Şimdi ana konu (bana göre ana neden olmadığını aşağıda anlatıyorum) aslında alan adınızın com'unun dolu olması. Bunun bana göre hiç bir değeri yok ama malum net kullanıcıları bizim kadar site gezmiyorlar. Arama sonucu oku ve geç yapıyorlar. Çoğu durumda ben bile bunu yapmak zorunda kalıyorum. fakat benim isim hafızam kötü :) Neyse; bu nedenle günümüzde akılda kalmak gibi bir dert olmasa dahi siz com'lu siteyi geçmek için ne yaptınız veya ne yapacaksınız? Bu akılda tutacaklar için şart. Çünkü alan adınız kısa ve güzel.

Alan adınızın com'lusu biraz benim gibi sitesini sallamayan bir tip. Bu belli oluyor ve bu nedenle makalelerinde tarih eklemeyerek buna önem vermemiş. Bu nedenle ilgili siteye geçmeniz kolay olacak (ki elbette bu tamamen size bağlı). Fakat bibilgi adındaki aramalarda en çok pratikliğin söz konusu olduğunu görüyoruz. Bu nedenle haber tarzı içerikten daha önce, önceliği pratik bibilgi ve bir bilgi etiketlerine vermeniz gerektiği açıkta görülüyor.

Tükürdüğüm en çok tanınan haber siteleri bile artık başlıklarında (başlıktan kasıt makalenin giriş bölümü) nedir? hakkında bilgi, vikipedi'de böyle (Gerçi bu işten maaş alanlar ile bu iş ile fazla para kazanmak ya da bilgi vermek isteyenleri asla aynı kefeye koymadım ama bu gerizekâlılığı yapanların derdi; zaten kendilerinden az kazanıp, bu işi meslek olarak tutmayayanlar ile değil) şeklinde absürd metinlere veriyorlar. Yakın gelecekte analarının örekisini görecekler ama onların asıl derdiği bu değil. Yani bu ve benzeri durumdan daha önce ceza yemelerine rağmen hâlâ akıllanmış değiller. Siz bu durumu söz konusu salak haber sitelerinin salak metinlerinden ziyade gerçek bilgi ile aşabilirsiniz. Burada ana konu ise reklam için paranız yoksa sitenizinin tanınması için en az bir yıla ihtiyacınız olduğu doğrusudur.

Sitenizde çok sayıda kategoriye yer vermeniz, her telden anlamına geliyor. Maalesef bunu ben dahil hepimiz yapıyoruz. Aslında ana ilgimiz olan konuya eğilmemiz şart. Hatta bu bibilgi gibi bir alan adınız olsa bile geçerli olacaktır. Fakat ben yine de her telden çalmak istiyorum diyorsanız her gün en az 3 makale girmeyi kendinize görev edinmeli, sitenizi açar açmaz böyle mecralarda tanıtmaktan kaçınmalısınız.

BIRAKIN SİTENİZ KALİTELİYSE KENDİ KENDİNİ TANITSIN.
dafidak

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al