wmaraci reklam

Acil: Vps hosting seçimi yardımı istiyorum

15 Mesajlar 3.453 Okunma
wmaraci reklam

Teknobilim Teknobilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Dış Ticaret Uzmanı ve Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

blogumda son zamanlarda sık sık veri tabanı hatası almaya başladım ve suspended hatalarıyla karşılaşıyorum. Araştırdım ve hosting firması ile görüştüm, cpu limiti vs varmış. Yani fazla kaynak kullanıyormuş. Daha sonra super cache gibi eklentiler kullandım kesildi fakat bu aralar yine yetmiyor.

Özellikle 12bin takipçi olan twitter hesabımda link paylaştığın anlarda resmen kilitleniyor. Bende vps sunucu almaya karar verdim fakat ne kadar fark var arada biri analatabilir mi ?

Örneğin normal hostingli sitede 70 kişi aynı sitedeyken kasan ve 100 olduğunda suspenden yiyen sitem, 1 cpu, 512 ram, 10 gb hdd sisteme geçtiğimde kaç kişiyi kaldırabilir ?

bilgilendireceklere teşekkürler

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

berelboy berelboy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
aynı sorun bendede vardı isimtescildeydim şuanda turhost tayım ve hiç problem yaşamadım reklam falan yaptıgımı sanma sadece kullanıcıyım '''Anlık %50 CPU
Anlık yoğun ziyaretçi trafiği nedeniyle web siteniz yavaşlamaz, yayını kesintiye uğramaz''diye bir uygulamaları var sanırım bunbdan dolayı sıkıntı yaşamıyorum öbürlerine sordum mesela isitescil %12 en iyi şirket enfazla %25 veriyor turhost aşmış bence ben 150 tl gibi bir rakama cözdüm allaha şükür sıkıntı çıkmadı ha bide şöyle bişey var bilgilerini veriyosun adamlar siteyi kendileri taşıyo bende günlük 6k 7 k var umarım yardımcı olmusumdur bide sunu soyliyim sunucu biraz zor ve pahalı biz almıştık kullanamadım açıkcası kolay gelsin

Haberblogu.net
www.ikinegol.com
www.trendoyun.org
inegoltoki.com

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)
Çok teşekkürler tecrübeni paylaştığın için, peki ben vps olarak 1 cpu, 512 ram, 10 gb hdd alsam şuanda isimtescilin standart hostinginde olan blogum çok daha fazla ziyaretçi kaldırabilri değil mi ? ona göre bu akşam satın alıp siteyi taşımak istiyorum da

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Ben OVH kullanıyorum ve oldukça memnunum. 1GB RAM, 1 CPU, 10 GB alan ve 10 TB bandwith. Ücret çok makul. Türk vatandaşı olduğunuzu da belirtince aylık fiyat 1.99 Euro. Sağlam firma olduğunu zaten biliyorum. Buraya geçmede önce digitalocean ve linode denemiştim. Bunun üzerine Ubuntu 14.04 kurdum ve Vesta Panel'i yalnızca 4 satır komut ile kurdum. Hepsi bu kadar.

Alastyr'de iken bana kimse sen CPU aşmışsın filan demedi. Fakat MediaWiki yazılımında bir şablonu kaydetmeye çalıştığımda en az 5 dakika CPU 100'den aşağı olmadı. Ben bundan dolayı geçtim. Forumda hem digitalocean ile OVH hız karşılaştırmasını vermiştim hem de Vesta panel kurulumunu.

Sadece kredi kartının ve kimliğinin görüntüsünü istiyorlar. Ben web kamerası ile resmini çekip gönderdim. Sunucum 1 günde hazırda. Ayrıca ns'lerin kendi alan adın oluyor. İstersen satın aldıktan sonra ücretsiz kurulumunu yapabilirim. 1CPU aynı anda 70 değil 200-300 kişiyi kaldırır. Ayrıca OVH'nin hızının da 90'dan aşağıya düştüğünü hiç görmedim. Türkiye'de yoncu'dan VPS almıştım. Ama bir gün bile duramadım.
Teknobilim

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)
Hocam birazda ziyaretçi sayıları ile bilgi verebilir misiniz ?

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Benim ziyaretçi sayılarıma göre karar verecekseniz yanlış olur. Bende ziyaretçi fazla yok. Fakat OVH, kimsufi'ye bile altyapıyı sağlayan firmadır. Ayrıca telif hakkı oluşturacak her şeyi barındırabilirsiniz. Benim sözüme bakmayın, OVH'yi kendiniz araştırın zaten yeterli olur. (Örnek) Anlık 70 kişi için 1.99'luk bendeki VPS çok, çok rahat işinizi görür.

Durgun sular derin akar.

beycemm beycemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 11 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
Bence de Turhost,
Kullanıyorum çooook memnunum

sanalonay.com hızlı ve güvenilir mobil onay

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)
512 mb ram 1 cpu ve 10 gb hdd için natro ve turhost fiyatlar aynı şuan

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Adını söylediğiniz şirkette karar kıldıysanız, bir daha sormanıza gerek var mı? Söylediğiniz sitenin ana sayfası 27 saniyede açılıyor. Ayrıca 2 Ghz/1 vCPU (sanal yani), 512 MB RAM, 10 GB disk alanı, 200 GB aylık trafik 13,88 dolar. OVH ile fiyat olarak nasıl bir benzetme yaptınız anlayamadım?

Sitelerinize baktım, farklı host şirketlerindeler ve ben burada özellikle söylememek için can attım ama söyleyeyim. Kusura bakmayın ben Türkiye'den host almam ve önermem.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Adını söylediğiniz şirkette karar kıldıysanız, bir daha sormanıza gerek var mı? Söylediğiniz sitenin ana sayfası 27 saniyede açılıyor. Ayrıca 2 Ghz/1 vCPU (sanal yani), 512 MB RAM, 10 GB disk alanı, 200 GB aylık trafik 13,88 dolar. OVH ile fiyat olarak nasıl bir benzetme yaptınız anlayamadım?

Sitelerinize baktım, farklı host şirketlerindeler ve ben burada özellikle söylememek için can attım ama söyleyeyim. Kusura bakmayın ben Türkiye'den host almam ve önermem.

Hocam karar vermedim daha, benzerliğim fiyatlaro beycemm için yazdım. Ayrıca söylemeden edemeyeceğim natrodaki destek ekibi resmen satmamaya çalışıyor hiç memnun değilim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al