wmaraci reklam

CyberPanel Kurulumu - 18 Adımda Kendi Resellerinizi Oluşturun - 2020

56 Mesajlar 17.526 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Memcached, litespeed memcached ve redis hepsini yükledim bir sorun olur mu acaba?

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
wpuzman kurulum anında litespeed memcached'in kurulmasına onay verdiyseniz ayrı olarak normal memcached'i kurulsun mu diye sormaması lazımdı.

Üç tip memcached sorusu soruyor:
- Install Memcached extension for PHP: Eğer memcached kullanacaksanız bu kesinlikle olması yüklenmeli.
- Install LiteSpeed Memcached: bunu da aynı şekilde y yazıp kurmalısınız.
- Install Memcached: üstteki iki modülün yüklenmesine onay verdiyseniz bunu sormaz zaten. Sorarsa da n yazıp geçebilirsiniz. Gerekli bir modül değil.

Sizin bahsettiğiniz muhtemelen memcached için kullanılan php modülüdür. Hem o kullanılıyor hem de litespeed memcached modülü kullanılıyor. İkisi birden olmalı yani. Redis için de aynısı geçerli hem redis'in kendisi hem de php-redis modülü kurulu olmalı.

Örneğin litespeed memcached modulünü kullanmıyorsanız bu komut ile durdurabilirsiniz.

systemctl stop lsmcd

Genellikle CentOs sunucuda paket kaldırmak için alttaki komut kullanılır. Tabii kaldıracağınız paketin ismini en sonuna ekleyeceksiniz.

yum remove kaldirilacak-paket-adi

Benim tavsiyem ise panelinizi henüz yeni kurduysanız, sıfırdan tekrar kurmanız. Böylece yüklemek istediğiniz modülleri tam olarak seçebilirsiniz. Ortalama 15 dakikanızı alır.
wpuzman

kişi bu mesajı beğendi.

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)

Fearles1453 adlı üyeden alıntı

kurdum lakin dns de sıkıntı cekıyorum wp kurdum acaba bakabılen varmı ?

link bu sworks

google cloud sanal makinede dns , firewall gibi özellikleri kullanamazsınız, google tarafından işlevsiz hale getirilmiştir, dns manager olmadığı için nameserver oluşturamazsınız

wordpress-html-css-web işleri yapılır

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
İçerikteki resimleri hiçbir zaman silinmemesi adına kendi resim yükleme sitemize taşıdık. Konu Cyberpanel'de değişiklik yapılması halinde düzenli olarak güncel kalacaktır. Şu anlık en güncel halindedir.

Kurulumda Redis modüllerini de yüklemiştik. WordPress Litespeed Cache eklentisini kullananlar Object cache ayarlarından, Redis seçeneğini seçerek "ON" butonuna tıklayarak açabilirler. Özellikle admin panelinde ciddi bir hız artışı olacaktır. Aynı zamanda Redis cache ile birlikte sitenizin sunucu üzerindeki yükü azalacaktır.

Görselde kutu içerisinde görünen Redis bölümü alttaki gibi görünmesi gerekiyor.

Redis Extension: Enabled
Connection Test: Passed

Paylaşımlı hostinge kıyasla, CyberPanel kurulu bir cloud server kullanmanın avantajlarından birisi de Redis özelliğini kullanabilmenizdir.
Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)

rws adlı üyeden alıntı

google cloud sanal makinede dns , firewall gibi özellikleri kullanamazsınız, google tarafından işlevsiz hale getirilmiştir, dns manager olmadığı için nameserver oluşturamazsınız

Kurdum sorunsuz

serkan122668 serkan122668 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
Bu güzel paylaşım için teşekkürler. Fakat Mail konusunda sıkıntı yaratıyor cyberpanel. Bir türlü mail alma gönderme işlemi yapamadım. Mail sorununu çözmek için nasıl bir yol izlemeliyim?
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
serkan122668 Öncelikle DNS sebebiyle bu sorun olmuş olabilir. Mail için Spf ve özellikle MX kaydının düzgün bir şekilde DNS kayıtları olarak var olduğundan emin olmak gerekiyor. Eğer DNS yönetimini Cyberpanel'e devrettiyseniz o otomatik ayarlar zaten. Cloudflare veya farklı bir DNS kullanıyorsanız manuel olarak ayarlamanız gerekir.

Bu çözüm olmadıysa Cyberpanel sürümünü güncellemeniz gerekebilir. Tabii öncesinde snapshot ile yedek almalısınız ki veri kaybı olmasın. Cyberpanel her güncelleme ile birlikte pek çok eksiğini adım adım kapatıyor ve olabildigince kararlı sürüme doğru yol alıyor.

Üçüncü olarak güvenlik sebebiyle sunucu firmanız mail için gerekli olan portları kapatmış olabilir.Örneğin SMTP portu gibi. Firmanıza sorarak bunu öğrenebilirsiniz.

Dördüncü ve son çözüm yöntemi ise logları kontrol edip Cyberpanel forumun üzerinden veya mail destek ekinine yazarak yardım istemeniz. Email ve cyberpanel hata loglarına menüden ulaşabilirsiniz.

Bu kadar şeye rağmen hiçbir şey sorununuzu çözemediyse doğrudan Yandex Connect mail servisine geçiş yapabilirsiniz. Yine Cyberpanel'in her özelliğini kullanmış olursunuz, sadece mail hizmetinizi Yandex sağlar. Yine @siteadi.com şeklinde mailler alabilmiş olursunuz ve çalışmama ihtimali de olmaz.
Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

JesseW JesseW Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 43 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Eline ve emeğine sağlık teşekkürler.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Bilmeyenler için ipucu:

Konudaki anlatıma göre Cyberpanel'i OpenLiteSpeed web sunucusu ile birlikte kurmuştuk. OpenLiteSpeed, ücretli olan Litespeed Enterprise'ın, açık kaynaklı ve daha az özellik barındıran versiyonudur.

Eğer sunucunuz 2GB ve altı RAM gücüne sahip ise ve sunucunuzda sadece 1 adet domain barındırıyorsanız OpenLiteSpeed'den Litespeed'e geçiş yapabilirsiniz. Bunun için,

[*]Her işlem öncesinde olduğu gibi snapshot özelliği ile tek tuşla sunucuyu komple yedekliyoruz.
    [*]Litespeed web sitesine giderek Free Starter (0$) paketini satın al diyoruz ve üyelik işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

[*]Resimdeki gibi bize verdiği lisansı Cyberpanel'den tanımlıyoruz. İşlem tamamdır. Eğer Cyberpanel'i henüz yeni kuracaksanız bu lisansı direk Cyberpanel kurulum aşamasında da tanımlayarak Litespeed Enterprise kullanabilirsiniz. İkisi de aynı kapıya çıkıyor.

Böylece HTTP/3-QUIC ile daha hızlı bir site deneyimi, Litespeed'e entegre edilmiş Layer7 DDoS Koruması, sunucu kaynaklarının daha etkili kullanımı gibi pek çok özellikten de faydalanmış olursunuz.

OpenLiteSpeed'de 2GB gibi bir RAM sınırlandırması yoktur. Hız yönünden hem OpenLiteSpeed hem de Litespeed Enterprise her ikisi de oldukça hızlıdır fakat Litespeed Enterprise'ın son versiyonu ile birlikte ciddi bir gelişim kaydettiğini söylememek olmaz. Eğer 2GB RAM ve altı bir sunucunuz varsa Litespeed'i denemek isteyebilirsiniz.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

freewely freewely WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek grafik ve web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ,
Bende Digitalocean'dan Cyber panell bir sunucu kiraladım ilk sitemi ns1.digitalocean.com
sunucularına yönlendirdim ve çalıştırdım.
Ancak ikinci sitemi yine aynı ns sunucularına yönlendirdiğim halde çalıştıramadım ns1.digitalocean.com

özel name server olusturmayı denedim ana domainde bu kezde isim tescil olusturduğum nameserverleri tanımıyor yönlendirdiğim de

nerde hata yapıyorum ? nasıl çözebilirim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al