wmaraci reklam

Ovh'den VPS alırken dağıtım seçimi?

10 Mesajlar 1.121 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

abdilaka abdilaka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Reseller ve host kullanmıştım hep. Şimdi deneme amaçlı VPS almak istiyorum. Ovh ı gördüm hem uygun başlangıç için özellikleri de iyi gibi. Ancak alırken bazı seçenekler var örneğin lokasyon.

Lokasyon olarak Fransa var birde 1 euro ek ücret ile almanya var.

Benim asıl merak ettiğim ise dağıtım seçimi. Bu ekranda şunlar var.
PrestaShop
CentOS
Wordpress
Cpanel
Debian
Plesk
vs
vs

Bunların bazıları os bazıları cms bazıları dağıtım.

Benim resellerde tutulan sitelerin %90ı wordpress 2-3 tane de php script var.

Şimdi burda CentOS u seçip mi yürümeliyim. Wordpress seçersem ne olacak? Paneller mi farklı gelecek wordpress seçersem php script de sorun yaşar mıyım?

Şöyle ki sunucu yönetimi bilgim 0. Hep cpanel üzerinden hallettim işleri. File manager, phpmyadmin vs. CentOS da sorun yaşar mıyım debian mı seçmeliyim yoksa wordpress seçersem wordpress hazır mı geliyor?

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

wmaraci
reklam

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
Bende OVH üzerinden satın alıyorum. Listede hem OS hem CMS olması hakkında bir şey diyemem fakat sen Plesk'i seçtiğinde, plesk ile uyumlu OS sunacaklardır sana, CPanel için de aynı şekilde.
abdilaka

kişi bu mesajı beğendi.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar,
Öncelikle sunucu yönetim bilginiz sıfır ise kesinlikle sunuu almanızı önermem zira sizin o bahsettiğiniz cpaneldeki alan ön plan onun en az on katı arkaplanda işlemleriniz olacak :) hiç bulaşmayın.

Ama kararlıysanız CentOS 7 seçin ardından cpanel lisans alıp cpanel kurun sonrasında bakım ve optimizasyonu yaptıktan sonra dilediğiniz scripti kullanabilirsiniz.
abdilaka

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Sorunuza yanıt olmayabilir fakat şöyle birşey söylemek istiyorum,DigitalOcean'a bakabilirsiniz tüm lokasyonlar aynı fiyata ayrıca 10$ Bakiye Veriyor Sizden Hiçbir Ücret Kesmeden Bununda Bilgisini Vermiş olayım.
abdilaka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese teşekkürler. Sanırım burda seçenekler linux/windows dışında pek etkisi yok. Bizim TR host satıcılarında olduğu gibi ürün çeşitlendirmesi amaçlı sanırım belki seçime göre modüllerin aktif olması vs farkediyordur.

DigitalOcean ı biliyorum çok duydum hesaplı ve kaliteli. Ancak aylık 5 dolar olan ürünün özellikleri buradaki 3 dolarlık ürünün çeyreği kadar. Ve bunu iş için kullanmaktan ziyade öğrenmek için alıyorum. Becerebilirsem ilerde digitalocean dan düzgün dedicated alırım. Önce çalışma mantığını öğrenmem gerek. :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Ovh sunucuları iyidir ancak biraz sabırlı olmak gerekiyor. Hesap onaylanması ortalama 4 gün sürüyor. Ayrıca ödeme manuel olarak onaylanıyor. Asla yazılımsal destek vermiyorlar. Teknik destek gerektiğinde ortalama dönüş süreleri 1 gün.

Ama sunucuları iyidir:)

Sunucu yönetimi bilmiyorsanız bulaşmayın derim. Ayrıca sadece sunucu almakla iş bitmiyor. Cpanel/plesk cloudlinux litespeed gibi etkenleri de düşünmelisiniz. Sadece apache üzerinde sunucu yapılandırmayı düşünebilirsiniz veya nginx yapılandırması üzerinden gidebilirsiniz.

Baştan iyi düşünmelisiniz uzun lafın kısası.

Kolay gelsin.
abdilaka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
3 aylık bir ssd 1 isimli ürününü aldım. Dediğim gibi sunucu yönetimine dair bir şey bilmiyorum ve bilmediğim için alıyorum. Kurcalayıp araştırıp öğrenmeye çalışacağım. Teşekkür ederim.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Ovh sunucuları iyidir ancak biraz sabırlı olmak gerekiyor. Hesap onaylanması ortalama 4 gün sürüyor. Ayrıca ödeme manuel olarak onaylanıyor. Asla yazılımsal destek vermiyorlar. Teknik destek gerektiğinde ortalama dönüş süreleri 1 gün.

Ama sunucuları iyidir:)

Sunucu yönetimi bilmiyorsanız bulaşmayın derim. Ayrıca sadece sunucu almakla iş bitmiyor. Cpanel/plesk cloudlinux litespeed gibi etkenleri de düşünmelisiniz. Sadece apache üzerinde sunucu yapılandırmayı düşünebilirsiniz veya nginx yapılandırması üzerinden gidebilirsiniz.

Baştan iyi düşünmelisiniz uzun lafın kısası.

Kolay gelsin.

Yazılımsal olarak destek vermiyorlar konusunda bir nevi haklısınız fakat şöyle bir şey var;

Plesk panel'i kendim manuel update yaparken bir sorun oluşmuştu. Ticket açtım ve beni plesk panel yardım ekibine bağladılar, bilgileri karşı tarafa ilettim sorunu kısa sürede hallettiler. (daha sonraki denemelerde sorun yaşamadım)

abdilaka 2.yorum'da arkadaş zorluğundan bahsetmiş, plesk panel ile sunucumu yönetiyorum, plesk'i son sürüme güncellersen çok rahatça yönetebilirsin.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

nihatturan adlı üyeden alıntı

Yazılımsal olarak destek vermiyorlar konusunda bir nevi haklısınız fakat şöyle bir şey var;

Plesk panel'i kendim manuel update yaparken bir sorun oluşmuştu. Ticket açtım ve beni plesk panel yardım ekibine bağladılar, bilgileri karşı tarafa ilettim sorunu kısa sürede hallettiler. (daha sonraki denemelerde sorun yaşamadım)

abdilaka 2.yorum'da arkadaş zorluğundan bahsetmiş, plesk panel ile sunucumu yönetiyorum, plesk'i son sürüme güncellersen çok rahatça yönetebilirsin.

Ona bakarsanız biz Cpanel güncelleme sonrası problem yaşadık; Cpanel bizi Ovh 'ye yönlendirdi, Ovh ise Cpanel 'e yönlendirdi. Bu yönlendirme 2 gün sürdü:) Neyse Cpanel erişim izni verdik ve sunucu kaynaklı bir problem olduğu bilgisi verildi. Tekrar Ovh dönüş yaptık ve 1 hafta sürdü takriben tüm bunlar:) Siteler etkilenmedi şansımıza ama yaşadığımız trafiği düşünün artık.

Yanlış anlaşılma olsun istemem, sunucuları hız vs anlamında iyidir, bir şey demiyorum. Ama bazen aksilik olduğunda tam olabiliyor:)

Bir not: Bir veya bir kaç site olacak ise ben de Plesk panel tavsiye ederim. Son derece hafif bir panel her şeyden önce. Ve hemen hemen tüm özellikler zaten mevcut. Açıkçası sadece kendimize ait sitelerimizi yönetiyor olsak Plesk panel kullanırdım.
53456

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba dün aldım gece aktif oldu ödeme onayı 3-4 saat kadar sürdü centOs olarak yeniden install ettim ovh ın kendi panelinden sonra da putty ile vesta kurdum. Konu değil ama nginx ve apachi ayrıca mı kurulmalı şimdi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al