lostyazilim

Galaxy Note 6 Geliyor

16 Mesajlar 1.343 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
Hiç kuşku yok ki Samsung cihazların en çok ilgi gördüğü serilerden birisi olan note serisi bir çok kullanıcı tarafından beğenilen ve bu seriden çok şey beklenen bir cihaz haline gelmiş durumda. Özellikle de Note 5 cihazından sonra bazı kesimler tarafından beğenilmemiş olsa da bu seri halen popülerliğini koruyor. Bu yıl da Samsung Galaxy Note 6 en çok beklenen akıllı telefonlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Peki Galaxy Note 6 ile ilgili şu ana kadar ne biliyoruz?

Bu yıl biraz daha erken tanıtılması beklenen yeni Note serisi modeli olacak olan Samsung Galaxy Note 6, dedikodulara göre Temmuz ayında tanıtılması planlanıyor. Şu ana kadar Note 6 ile ilgili ortaya çıkan dedikoduların hepsi cihazın donanımsal teknik özellikleri ile ilgiliydi tasarım olarak halen bir sağlam kaynaklı bilgi ortaya çıkmadı. Fakat Note 5 cihazına yakın olacağı tahmin edilen tasarım konusunda 1-2 yenilik olması da düşünülüyor.

Bunlar su geçirmez olması ve toza dayanıklı hale getirilecek. Bu özellikleri Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge cihazlarından görmüştük. Haliyle bu yeni özellik Note 6 cihazında da bekleniyor. Ayrıca gelen tahminlere göre Samsung Note 6 cihazından şirketin çok güçlü bir cam kullanacağı söyleniyor. Bu zamana kadar kullanılmış camlardan farklı olarak IRIS CAM teknolojisi ile oluşturulan her darbeye karşı dayanıklı cam kullanacağı gelen bilgiler arasında.

Samsung Galaxy S7, Exynos ve Snapdragon varyasonlu iki farklı model ile satışa çıktı. Fakat Samsung Galaxy Note 6, son sızıntılara göre tek bir versiyonla satışa çıkacak ve bu versiyon Qualcomm‘un en yeni işlemcisi olan Snapdragon 823 işlemcisini ile geleceği tahmin ediliyor. RAM konusunda da çok güçlü bir RAM kapasitesi ile geleceği tahmin ediliyor. RAM olarak 6GB RAM yada 8GB RAM ile geleceği gelen bilgiler arasında. Ayrıca note 5 cihazından en çok şikayet alan konulardan birisi olarak da MicroSD olmamasıydı. Şirket bu konuda da kullanıcıları tatmin edici bir varyasyon sunmayı amaçlıyor bu nedenle note 6 cihazından microSD kart desteğinin olacağı tahmin ediliyor.

Ekran tarafında çok büyük bir geliştirme beklenmiyor. Bu sefer 5.7 inçyerine 5.8 inç boyutlu bir ekranla karşımıza çıkacak Galaxy Note 6, yine şirketin Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED panel kullanan ekranını sunacak.

Kaynak

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Şunu şuraya bırakayım.

"Yine Android"

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
Korkmaz anladım :)

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Korkmaz ahahah valla şu foruma ne zaman android konusu açılsa ilk sövmeye siz geliyorsunuz takdire şayan kişilik samsung size baya çektirmiş neyse androidler donanımsal olarak çok iyi cihazlar her olay firmaların telefon arayüzünü ve android sistemini düzenlemekte bitiyor eğer iphone seneye yeni bir sistemle gelmezse android 7 ve soc 823 belki daha üst modeli daha çıkacak 830 gibi android sistemler hız olarak önüne geçmeye başlayacak zira android grafik ile işlemcisi iphonenunkine göre zaten birinci fakat sistem kalitesinden iphone çoğu telefonun önüne geçiyor yinede çoğu telefon iphone kıyasla bu yılkiler toplam 8 veya 4 saniye fark yiyorlar açılıştır, uygulamdır vs yinede nerdeyse hiç en iyi telefon olarakta htc 10 tabiki htcnin yeni telefonu hız testinde antutu, benchmark tekil işlemci çoğul işlemcide birinci videolarda çok hızlı bir arayüzü var belki ilgilenirseniz bakarsınız fakat bir inceleme durumu söz konusu olmadığından bir şey diyemem yani iphone 6s+ ile belki daha düşük bir telefon çünkü 5s iphone 6s+ göre daha çabuk açılıp daha hızlı çalışıyor ama donanımsal olarak ileride sıkıntı yaratabilir çümkü iphone politikası yenisini al yoksa yavaşlar benim açımdan açıkçası 7 yıllık akıllı telefon geçmişinin ardından sony en fazla dayanı oldu düşme, yazılım vs fakat 5 yıllık sony telefondan sıkıldım insan yeni şeyler istiyor o yüzden htc 10 almayı düşünüyorum

tecnomedya daha soc 820 yeni çıkmışken 823 hemen çıkacağını zannetmem evet elde bir veri var fakat geliştirme aşaması, test aşaması derken sonunda üretimle yıl sonunu bulur seneyede note 6 çıkar, ortada zaten bir amiral gemisi var çok satmış dahada satsın isteyeceği için zannetmiyorum aynısı sony nin yeni amiral gemisi için geçerli çok bekledim ama olmayacak çünkü geçen seneden z5 premium var bu sene x performance var seneye güzel telefon çıkartacak

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro hocam ben sizin kadar uzman olmasam da eldeki bilgileri paylaştım ;) bende bir İOS kullanıcısıyım fakat android her zaman ilgimi çekmiştir helede şu son zamanlarda bayağı bir ilgimi çekmiştir ve Note 6 cihazı sabırsızlıkla bekliyorum :)

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
tecnomedya yok estafurullah herkesin daha deneyimli olduğu bir konu vardır benim düşüncemle note 6 zaten s7 den daha iyi olacak fiyatıda bir o kadar yüksek büyük ihtimalle eylül ayı duyurulur umarım s7 gibi dandik bir yapıya sahip olmaz çünkü düşürme testin daha ilk denemesinde arka kısmı kırılıyor

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

Korkmaz ahahah valla şu foruma ne zaman android konusu açılsa ilk sövmeye siz geliyorsunuz takdire şayan kişilik samsung size baya çektirmiş neyse androidler donanımsal olarak çok iyi cihazlar her olay firmaların telefon arayüzünü ve android sistemini düzenlemekte bitiyor eğer iphone seneye yeni bir sistemle gelmezse android 7 ve soc 823 belki daha üst modeli daha çıkacak 830 gibi android sistemler hız olarak önüne geçmeye başlayacak zira android grafik ile işlemcisi iphonenunkine göre zaten birinci fakat sistem kalitesinden iphone çoğu telefonun önüne geçiyor yinede çoğu telefon iphone kıyasla bu yılkiler toplam 8 veya 4 saniye fark yiyorlar açılıştır, uygulamdır vs yinede nerdeyse hiç en iyi telefon olarakta htc 10 tabiki htcnin yeni telefonu hız testinde antutu, benchmark tekil işlemci çoğul işlemcide birinci videolarda çok hızlı bir arayüzü var belki ilgilenirseniz bakarsınız fakat bir inceleme durumu söz konusu olmadığından bir şey diyemem yani iphone 6s+ ile belki daha düşük bir telefon çünkü 5s iphone 6s+ göre daha çabuk açılıp daha hızlı çalışıyor ama donanımsal olarak ileride sıkıntı yaratabilir çümkü iphone politikası yenisini al yoksa yavaşlar benim açımdan açıkçası 7 yıllık akıllı telefon geçmişinin ardından sony en fazla dayanı oldu düşme, yazılım vs fakat 5 yıllık sony telefondan sıkıldım insan yeni şeyler istiyor o yüzden htc 10 almayı düşünüyorum

5s ile ayı sene çıkan bir Android telefonu camdan aşağıya attım. 5s aldım sonra. 2 senedir sakinim. Android pişmanlıktır. Kamu spotu çekilmeli.

cagdaskorkmaz.com.tr

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Birisi çıkıyor daha keyfini yaşamadan diğeri çıkıyor. Bugün alıyorsun 2000 TL, on beş gün sonra yeni bir seri çıkıyor ve 2000 TL olan cihaz 1400 TL düşüyor. Kullanıcıyı düşünen yok 15 gün içerisinde 600 TL kazanıyor kara borsacı gibi sanki ne güzel iş masaya koyacağım bende bundan sonra telefonumu nasıl olsa 3700 TL'ye aldım ister hava yapar istersem şeklimi koyarım gibi düşüneceğim. Apple ve Samsung peş peşe gidiyor resmen birisi de çıksa ikiliye rakip olarak üçüncü olarak giriş yapsa ne kadar iyi olur. :D

ciko ciko r00t Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 4 / 130
  • Ticaret 1, (%0)
xiaomi der geçerim :D

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

tecnomedya yok estafurullah herkesin daha deneyimli olduğu bir konu vardır benim düşüncemle note 6 zaten s7 den daha iyi olacak fiyatıda bir o kadar yüksek büyük ihtimalle eylül ayı duyurulur umarım s7 gibi dandik bir yapıya sahip olmaz çünkü düşürme testin daha ilk denemesinde arka kısmı kırılıyor

hocam ben hiç duymadım kırıldığını gerçekten kırıldı mı? Bu kötü olmuş o zaman

Ek Olarak:

Heuristic adlı üyeden alıntı

Birisi çıkıyor daha keyfini yaşamadan diğeri çıkıyor. Bugün alıyorsun 2000 TL, on beş gün sonra yeni bir seri çıkıyor ve 2000 TL olan cihaz 1400 TL düşüyor. Kullanıcıyı düşünen yok 15 gün içerisinde 600 TL kazanıyor kara borsacı gibi sanki ne güzel iş masaya koyacağım bende bundan sonra telefonumu nasıl olsa 3700 TL'ye aldım ister hava yapar istersem şeklimi koyarım gibi düşüneceğim. Apple ve Samsung peş peşe gidiyor resmen birisi de çıksa ikiliye rakip olarak üçüncü olarak giriş yapsa ne kadar iyi olur. :D

hocam apple lider konumda fakat samsung da yakalamaya çalışıyor bununla birlikte apple da artık samsung u taklit etmeye başladı oda değişik değişik telefon çıkarmaya başladı. Aslında dediğiniz gibi 3.000 TL lik telefonu alıp 2-3 sene kullanacaksın. 2-3 sene sonrada daha iyileri çıkıyor zaten :)

Ek Olarak:

ciko adlı üyeden alıntı

xiaomi der geçerim :D

hiç kullanmadım hocam ilgimi de çekmedi :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al