wmaraci reklam

Sizce kul hakkına girermiyim

45 Mesajlar 4.448 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)

Kanuni adlı üyeden alıntı

haliltas63

Selamun aleykum,
Ben şöyle düşünüyorum: Mesela adamın biri Winrar diye bir program çıkarmış. Parasıyla kendi halinde satıyor. Ücretsiz alternatifi de var. Onun cracklisini kullanırsak kul hakkı olur.

Ama yıllarca yahudiler tarafından desteklenen, dünyada vazgeçilmez yapılan Windows için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Windows XP Home Edition için zamanında asgari ücretin neredeyse 3'te birini alıyorlardı. Linux'u, CIA'ye yardım etmediği için piyasadan sildiler. Bill Gates parasını Afrikalı çocuklara zararlı aşılar vurup onları sakat bırakarak harcıyor. O yüzden Windows'un kul hakkına neden olacağını pek düşünmüyorum. Yine de yanlış varsa bana aittir, doğrusunu Allah bilir.

Haklı bence

wmaraci
reklam

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Hocam kendinizi kandırmaya veya bir çıkar yol aramaya gerek yok. Satın alınması gereken bir şeyi satın almadan kuruyorsanız kul hakkına giriyorsunuzdur. Bunun sahibi hırsız da olsa trilyoner de olsa fakir de olsa fark etmez. Hatta bu şey en işe yaramaz şey olsa da en işe yarar şey olsa da yine fark etmez.

baydogan baydogan En iyi çay Beta Tea'dir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
girersin, net, Bill Gates öbür tarafta hesap soracak, diyecek, "bilgisayarınızda korsan Windows işletim sistemi bulunuyor olabilir" sonra da wallpaper simsiyah olacak, OMG.

Yahu abicim, ne bilelim kul hakkına giriyor musun, girmiyor musun? Durduk yerde hepimizi düşündürttün şimdi, bir format atacağız, artık iki saat düşünürüz, ulan acaba o kadar günaha değer mi falan diye.

Kul hakkına girmeme garantisi istiyorsan lisanslı Windows kur, Linux işletim sistemleri kur o zaman. Bu kadar basit. Bill Gates acımaz.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Yapmıs oldugun birşey seni rahatsız ediyorsa bu işten kaçınman gerek şüpheli şeylerden kacınmak ve ugraşmamak daha hayırlısıdır. İşin en doğrusu ve kısası Emek verilip para ile satılan bir ürünü farklı bir yerde ilk paylaşan yada satan kişi tarafından ücretsiz dağıtılmadıkça sen yada bir başkası hediye bile etse bu kabul edilecek birşey değil kul hakkına giriyor bu müsluman yada gayri muslim olsun fark etmiyor.
Sizin bu konunuzu gorunce bu soz geldı aklıma

“İslâm’da iyi bir çığır açan kimseye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm’da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayırılır. Fakat onların günahından da hiçbir şey noksanlaşmaz. “
Kaynak: http://www.ihvanlar.net/2014/03/28/iyi-veya-kotu-cigir-acanlar-hakkinda-hadisler/
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
Windows üzerinde ne yapıyorsak Amerika bunu görebiliyor. Adamlar tuzaklarını kurmuşlar, pusuya yatmışlar. Gerek bilinçaltı (Windows masaüstü duvar kağıtları), gerek bilinçüstü (Açılışta her daim +15 haber içeren hotmail.com anasayfası) olarak bize, dinimize ve milletimize saldırıyorlar. Onlar savaşı başlattı.

İslam'da savaş kanunları da vardır. Savaşta bazı şeyler kul hakkı olmaz. Kul hakkına neden olmadığını düşünmem bundandır. Yazdıklarım fetva değildir, kendi düşüncelerimdir. En doğrusunu Allah bilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al