wmaraci reklam

Sizce kul hakkına girermiyim

45 Mesajlar 4.447 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

haliltas63 haliltas63 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 17 / 116
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar, ben elektronikçi oldum için; Uydu, güvenlik kameraları ve bilgisayar işinde anlıyorum. Özellikle: uydu ve bilgisayar işinde iyi anlıyorum. Ama akılma takılana bir soru var: sizce bilgisayarlar format atmak için fortmat isoların internet indiriyoruz ve bunlar müşterilerin bilgisayarların yüklüyoruz. ben kulu hakkına çok önem veren bir insanım hep akılma takılmıştır. İnternet'ten ne kadar araştırma yaptıysam ben tatmin edecek bir cevap alamadım. Sizce kulu hakkı yiyorum ben ?

wmaraci
reklam

Rootz Rootz Rootzilla Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Aşırı bir din bilgim yok ama sonuçta kullandığınız işletim sistemlerinin ve yazılımların belli bir ücreti var. Bunu internet üzerinden ücretsiz indirmek ve kullanmak emek hırsızlığı olacaktır. Fiziksel olmasa da ortada bir hırsızlık var neticede. Gerisine siz karar verin.

Not: Freeware ve açık kaynak program/işletim sistemleri elbette kullanılabilir.

hcmls hcmls WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 573
  • Beğeniler 90 / 166
  • Ticaret 9, (%100)
Linux atarsan girmezsin, Windows atarsan girersin :D
melankolia baydogan MeMo

kişi bu mesajı beğendi.

haliltas63 haliltas63 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 17 / 116
  • Ticaret 3, (%100)

Rootz adlı üyeden alıntı

Aşırı bir din bilgim yok ama sonuçta kullandığınız işletim sistemlerinin ve yazılımların belli bir ücreti var. Bunu internet üzerinden ücretsiz indirmek ve kullanmak emek hırsızlığı olacaktır. Fiziksel olmasa da ortada bir hırsızlık var neticede. Gerisine siz karar verin.

Not: Freeware ve açık kaynak program/işletim sistemleri elbette kullanılabilir.

hcmls adlı üyeden alıntı

Linux atarsan girmezsin, Windows atarsan girersin :D

Windows ücretsiz programlar var ama işletim sistem yok biz mi iş yeri özellikle Uydu konusunda Urfa da en büyük yer toptanda veriyoruz böyle büyük olduğu için Uydu,tv ve manitör elimden geldiği kadar leptop ve bilgisayar tamir yapıyoruz ama bazen arkadaşlar cevre çok ısrar ediyor format atmamı için ben kıramıyorum bir ücret de almıyorum ama hep aklımda bu soru hep var bence cevabını buldum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
haliltas63

Selamun aleykum,
Ben şöyle düşünüyorum: Mesela adamın biri Winrar diye bir program çıkarmış. Parasıyla kendi halinde satıyor. Ücretsiz alternatifi de var. Onun cracklisini kullanırsak kul hakkı olur.

Ama yıllarca yahudiler tarafından desteklenen, dünyada vazgeçilmez yapılan Windows için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Windows XP Home Edition için zamanında asgari ücretin neredeyse 3'te birini alıyorlardı. Linux'u, CIA'ye yardım etmediği için piyasadan sildiler. Bill Gates parasını Afrikalı çocuklara zararlı aşılar vurup onları sakat bırakarak harcıyor. O yüzden Windows'un kul hakkına neden olacağını pek düşünmüyorum. Yine de yanlış varsa bana aittir, doğrusunu Allah bilir.
devotion

kişi bu mesajı beğendi.

Muvexxx Muvexxx Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 6 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Size aşı konusunda katılıyorum (yardım adı altında deneme yaptıklarını düşünüyorum , tabi bu benim fikrim Allah bilir).
Fakat kul hakkı konusuna gelince ; öyle ya da böyle adamlar ücretli satıyor , bence girilir

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Bende şöyle düşünüyorum

Müşterine sorarsın dersin ki orjinal fiyatı xxx para korsan fiyatı xx para o hangisini isterse onu kurarsın

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Yolda giderken kopardigin yaprağın bile kul hakki olduğunu unutma. Sana ait olmayan herşey kul hakkidir. Sonuç itibariyle o ürün lisanslı satılıyor. Kesinlikle kul hakkina girersin.
Ahmet webmaestro3 brkrtp

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

Yutuliti Yutuliti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
hemen hemen her bilgisayarın biosunda gömülü olan key vardır. Gelen bilgisayarların keylerini biostan çıkar. Bilgisayar satın alınırken zaten ücreti ödenmiş oluyor o lisans anahtarlarının

http://muslumbaser.com/

Nesco Nesco Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)

Kanuni adlı üyeden alıntı

haliltas63

Selamun aleykum,
Ben şöyle düşünüyorum: Mesela adamın biri Winrar diye bir program çıkarmış. Parasıyla kendi halinde satıyor. Ücretsiz alternatifi de var. Onun cracklisini kullanırsak kul hakkı olur.

Ama yıllarca yahudiler tarafından desteklenen, dünyada vazgeçilmez yapılan Windows için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Windows XP Home Edition için zamanında asgari ücretin neredeyse 3'te birini alıyorlardı. Linux'u, CIA'ye yardım etmediği için piyasadan sildiler. Bill Gates parasını Afrikalı çocuklara zararlı aşılar vurup onları sakat bırakarak harcıyor. O yüzden Windows'un kul hakkına neden olacağını pek düşünmüyorum. Yine de yanlış varsa bana aittir, doğrusunu Allah bilir.

ne güzel açıklama. Böyle bir kafa var mı ya? Adam emeği ile kazanmıyor diye sen ondan çalabilirsin diye bir açıklama mı var veya parasını kötü işlere alet ediyor diye sen onun hakkına mı girebiliyorsun ?

Gelmiş burda ondan yaparsan kul hakkı bundan yaparsan değil böyle bir saçmalık mı var. Robin Hood luk yapmak günah değil yani. Birde utanmadan sonuna Doğrusunu Allah bilir diye eklemiş utanmaz.

Kendi kafanıza göre dini sağa sola çekip alet etmeyin. İnsanlara böyle 1 dersiniz gider 10 yaparlar. Konuştuğunuz lafları düşünüp konuşun.
melankolia brkrtp cwt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al