Ürün iadesi mümkün müdür acaba?

15 Mesajlar 1.955 Okunma
smmexpress

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Geçmiş olsun , daha önce Evkur Avm firmasında Elektronik Satış Uzmanı ve Müdür Yardımcılığı Görevi yaptım.

Söylediğiniz sistemin hiç bir satış firmasında olacağını düşünmüyorum. 500 GB SSD Kaç yerde gördüğünüzü merak ediyorum ki fiyatını da düşünmelisiniz.Siz zaten en başta yaptığınız sözleşmeyi kontrol etmemekle büyük bir fiyaskoya el atmışsınız. Bu tür şikayetler gereksiz bir düzeydedir.Satış personeli yanınızda kontrol ederek ürünü teslim ettiğini söyledi yazdığınıza göre. Ne demek r9 ekran kartı r7 olarak çıktı ? Hiç mi sözleşmeyi okumadınız , hiç mi ürünün koduyla kontrol etmediniz. Ek Olarak 2 TB HDD ve 500 GB SSD Olarak bir kavramı ben hiç bir Senetli yerlerde satış yapılırken görmedim. OEM olarak bile 500 gb ssd satılan yerler görmek bile zorken satın alabilmeniz çok tuhaf.

Açıkçası söylediklerinizde tutarsızlık görmekteyim.

wmaraci
reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)

murattat adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun , daha önce Evkur Avm firmasında Elektronik Satış Uzmanı ve Müdür Yardımcılığı Görevi yaptım.

Söylediğiniz sistemin hiç bir satış firmasında olacağını düşünmüyorum. 500 GB SSD Kaç yerde gördüğünüzü merak ediyorum ki fiyatını da düşünmelisiniz.Siz zaten en başta yaptığınız sözleşmeyi kontrol etmemekle büyük bir fiyaskoya el atmışsınız. Bu tür şikayetler gereksiz bir düzeydedir.Satış personeli yanınızda kontrol ederek ürünü teslim ettiğini söyledi yazdığınıza göre. Ne demek r9 ekran kartı r7 olarak çıktı ? Hiç mi sözleşmeyi okumadınız , hiç mi ürünün koduyla kontrol etmediniz. Ek Olarak 2 TB HDD ve 500 GB SSD Olarak bir kavramı ben hiç bir Senetli yerlerde satış yapılırken görmedim. OEM olarak bile 500 gb ssd satılan yerler görmek bile zorken satın alabilmeniz çok tuhaf.

Açıkçası söylediklerinizde tutarsızlık görmekteyim.

teşekkür ederim.

hocam oraya yazmışlar 500 gb ssd, r9 ekran kartı diye. bende bu 500 gb ssd olayına başta inanmadım, oradaki görevliye sordum doğrulamak adına. evet 2 tb harddisk, 500 gb ssd var dendi ve bunu kendi ağızlarıyla doğruladılar. 500 gb ssd dediğiniz gibi zor bulunurken bende direk olarak almak istedim haliyle. satış personeli yanımda kontrol etti, fakat masanın arkasına doğru döndü, yani doğal olarak görevilinin yanına giremiyoruz. gerçi neyi kontrol ettiği meçhul. :)

birde şunu ekleyim. sağolsunlar hiç zorluk çıkarmadılar vede teşhir ürünü verdiklerini kendileri bizzat doğruladı, birde bana teşhir ürünü verildiği hakkında bilgilendirilmediniz mi diye sordular. ben 6.000 ₺'ye niye teşhir ürünü alayımki yahu, akıl var mantık var. bildiğiniz kakalamaya çalışmışlar kullanılmış ürünü. keşke bu r7 olduğuna dair ekran görüntüsü alsaydım. iade yapılmadan önce oradaki bilgisayar satış görevlisimi neyse artık ürünü alıp kendisi inceledi, zaten 2 saat gibi bir zamanımı aldı komple işlemlerin bitmesi. her ne kadar dediklerimde tutarsızlık görsenizde özür dileyip ürünü aldılar.

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Urun iadseini normalde o firma yanilmiyosam set up house :) kolinin acilmamasi gerekiyor diye okumustum aldigim urunlerin icindeki ıvir zivir belgelerde

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)

TecnoLobi adlı üyeden alıntı

Urun iadseini normalde o firma yanilmiyosam set up house :) kolinin acilmamasi gerekiyor diye okumustum aldigim urunlerin icindeki ıvir zivir belgelerde

sadece masaüstü bilgisayarları eve getiriyorlarmış. şöyle düşünün hocam, sıfır diye teşhir ürününü vermişler, gerçi kutudanda belli oluyordu yırtıklar, delikler vs. her neyse konu kapandı, bitti, gitti. :)

wmaraci
wmaraci

mkahraman mkahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 177 / 90
  • Ticaret 3, (%100)
şuradaki yazıyı okuduktan sonra teknoloji marketlerinde kılı kırk yarıyorum.
http://www.tavsiyehane.com/teknoloji-marketlerinde-uyanik-olun.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al