wmaraci reklam
lidertakipci

1 Ay Makale Eklemezsem Hitlerim Düşer Mi?

9 Mesajlar 1.077 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
1 Ay Makale Eklemezsem Hitlerim Düşer Mi?

Merhaba arkadaşlar ben 9-10 ay önce bir sağlık sitesi kurdum bu süre içinde 450'den fazla minimum 250-300 kelimelik makaleler yayınladım ayrıca kendimce bazı seo çalışmaları yaptım. Bu süre sonunda sitem günlük 6-7 k tekil hit seviyesine ulaştı.

Fakat kafama takılan soru şu;

Olur da herhangi bir sebepten dolayı (hayat bu herşey olabilir) siteme 1-1,5 ay makale ekleyemezsem hitlerimde düşüş olur mu?

Biliyorum bu durum sitenin kategorisine, hit çektiği anahtar kelimelerin rekabetine, hangi konulardan hit çekildiğine vb. birçok faktöre bağlı bir durumdur fakat yine de tam emin olamıyorum. Bu sebeple sitem hakkında bazı bilgiler verip sizlere danışmak istedim.

- 450 makalenin sadece 75-100 tanesinden hit çekiyorum.
- Hit çektiğim makalelerin bulunduğu anahtar kelimelerin rekabeti düşük seviyede.
- 15-20 adet yüksek hit çektiğim makalem bulunuyor diğer makalelerden kısmi oranda hit çekiyorum. Bu makalelerde tanıtım yazısı vb. çalışmalarla destekleyerek 1 sayfa 1. sıraya yükseldiğim kelimeler.
- 1. sayfada bulunduğum anahtar kelimelerde yeni makale pek yok hepsi genelde 4-5 ay veya 1-2 sene önce yazılmış içerikler.

Bu durumda acaba bir süre makale ekleyemezsem hitlerimde ve gelirlerimde düşüş olur mu diye merak ediyorum.

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim...

wmaraci
reklam

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle yazının hepsini değil en başını okudum haberiniz olsun. Makale yayınlamazsanız backlink almanız gerekir her ay. Yani bu bir zorunluluk değil tabiki, strateji meselesi.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
1 ay değilde yıllarca hiçbir yeni içerik yazmadığınızı düşünelim rekabeti çok düşük olan kelimeler içeren bir makalenizi ele alalım, örneğin x konusunda y,z,t kelimelerini içersin.. yıllarca x konusunda hiçbir sitede yeni bir konu açılmaz ve y,z,t kelimelerini içeren çok fazla yeni sayfa ortaya çıkmazsa ve bu kelimelerin aranma hacmi aynı seviyede kalırsa o sayfanıza gelen ziyaretçi sayısı çok fazla değişmez, çünkü sıralamanız hemen hemen aynı kalır ve aranma hacmide hemen hemen aynı olduğunu varsaydık..

İşler rekabeti çok yüksek olan ve aranma hacmi fazla olan kelimelerde değişiyor, işin içine o konudaki site geneli güncellik, site içi link yapısındaki yeri önemi, kaliteli ve alakalı backlinklerinin artıp azalmış olması durumu, rakip sitelerdeki benzer durumlar vs. pek çok etken algoritmalarda bir değer buluyor zaten google sürekli kendini, arama motoru algoritmalarını, filtrelerini değiştirip duruyor tüm bunların az ya da çok etkisi olacaktır..
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Wordpress kualnıyorsan 30 tane yazıyı zamanla. Hergün 1 yazı otomatik ekler. İlk baş dişini sık 30 tane yaz hocam. Yada aylık birini tut 50 100 tl ye sitene yazı girsin.

Niye bu şekilde düşünüyorsun bilmiyorum.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Öncelikle yazının hepsini değil en başını okudum haberiniz olsun. Makale yayınlamazsanız backlink almanız gerekir her ay. Yani bu bir zorunluluk değil tabiki, strateji meselesi.

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

1 ay değilde yıllarca hiçbir yeni içerik yazmadığınızı düşünelim rekabeti çok düşük olan kelimeler içeren bir makalenizi ele alalım, örneğin x konusunda y,z,t kelimelerini içersin.. yıllarca x konusunda hiçbir sitede yeni bir konu açılmaz ve y,z,t kelimelerini içeren çok fazla yeni sayfa ortaya çıkmazsa ve bu kelimelerin aranma hacmi aynı seviyede kalırsa o sayfanıza gelen ziyaretçi sayısı çok fazla değişmez, çünkü sıralamanız hemen hemen aynı kalır ve aranma hacmide hemen hemen aynı olduğunu varsaydık..

İşler rekabeti çok yüksek olan ve aranma hacmi fazla olan kelimelerde değişiyor, işin içine o konudaki site geneli güncellik, site içi link yapısındaki yeri önemi, kaliteli ve alakalı backlinklerinin artıp azalmış olması durumu, rakip sitelerdeki benzer durumlar vs. pek çok etken algoritmalarda bir değer buluyor zaten google sürekli kendini, arama motoru algoritmalarını, filtrelerini değiştirip duruyor tüm bunların az ya da çok etkisi olacaktır..

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Haftada en azından bir yazı olacak şekilde planla derim.Ben mesela bir siteye girdiğimde son yazısnın tarihine bakarım =). Site aktif mi değil mi öğrenmek istiyorum.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Wordpress kualnıyorsan 30 tane yazıyı zamanla. Hergün 1 yazı otomatik ekler. İlk baş dişini sık 30 tane yaz hocam. Yada aylık birini tut 50 100 tl ye sitene yazı girsin.

Niye bu şekilde düşünüyorsun bilmiyorum.

Evet hocam bende genelde makaleleri zamanlayarak yayınlıyorum, fakat acaba bir süre makale eklemezsem ne olur diye merak ediyorum bu sebeple konuyu açtım. Konuya cevap bıraktığınız için teşekkür ederim.

kardelen25 kardelen25 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 14 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
yazılarını hergün düzenli mi atıyordun ? Yoksa belli aralıklarla mı ?
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

ehliblog adlı üyeden alıntı

Haftada en azından bir yazı olacak şekilde planla derim.Ben mesela bir siteye girdiğimde son yazısnın tarihine bakarım =). Site aktif mi değil mi öğrenmek istiyorum.

Evet haklısınız, ziyaretçi memnuniyeti açısında da güncellik önemli bir durumdur; cevabınız için teşekkür ederim.

Ek Olarak:

kardelen25 adlı üyeden alıntı

yazılarını hergün düzenli mi atıyordun ? Yoksa belli aralıklarla mı ?

İlk 2-3 ay işlerim sebebiyle düzenli makale ekleyemiyordum. Daha sonra düzenli şekilde makale eklemeye başladım. 3 aydan sonra en fazla 4-5 gün düzenli makale ekleyemediğim olmuştur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al