wmaraci reklam

Alexa'da Yükselmek Gerçekten Önemli Mi ?

38 Mesajlar 7.972 Okunma
wmaraci reklam

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)

savaser adlı üyeden alıntı

Reklam alan biri olarak bana sorulan tek şeyin şimdiye kadar hit olduğunu söyleyebilirim.Alexaya kimse önem vermiyor.Kafamızı webmaster forumlarına gömüp,insanları unutursak,alexa v.b. saçma işlere yoğunlaşıyoruz.Bırakın bunları o gruplara haracayacağınız zamanı sitenize harcayın.Para kazanmak istiyorsanız,bu tür saçmalıklarla kendinizi uyutmayın.
Gerçekçi olun,sanal webmaster olmayın.

Hite bakarım demişsin de Alexa göstergesi de zaten kendi kendine belirlenmiyor, hem hite hem de bir ziyaretçinin o sitede ne kadar zaman harcadığına yani içeriğini ziyaretçi açısından kaliteli olmasına göre belirleniyor. Alexa reklam verenler için bir göstergedir. İçeriğine güveniyorsan Alexa değerin zaten iyileşir.

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Söylemeyi unuttuğum bir şeyi daha yeri gelmişken söyleyeyim. Bu forumdan örnek gösterecek olursak, eğer bu forumdan birisinin sitesine reklam verecek olsam ilk yapacağım şey o kişinin hangi yazılara yorum yaptığına bakmak olur.

Özellikle Alexa yükseltme gibi konularda yorumları olan kişilerin sitesine reklam filan vermem. Zaten bağıra bağıra "Ben Alexa'da illegal yöntemlerle yükselmeyi hedefliyorum ve amacım bu" demiş oluyorlar. Para kolay kazanılmıyor. Bir de elimdeki parayı, o kafadaki kişilerin sitesine reklam vererek ziyan etmem.

Dostum yapay yoldan hit yükselttiğini söyleyen 1 ise söylemeyen belki 5 tanedir ve yapay yoldan hit yükselten herkesin wmaracında yorum yazmak gibi derdi de yok. İçerik yönünden kaliteli sitelere reklam vereyim dersen nice kaliteli ama hiti olmayan siteler var. Neye göre reklam vereceksin? Elinde en azından bir gösterge olmalı. Senin hesabına göre "ya tutarsa" deyip reklam vermek gerekir.

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
reklam

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

Dostum yapay yoldan hit yükselttiğini söyleyen 1 ise söylemeyen belki 5 tanedir ve yapay yoldan hit yükselten herkesin wmaracında yorum yazmak gibi derdi de yok. İçerik yönünden kaliteli sitelere reklam vereyim dersen nice kaliteli ama hiti olmayan siteler var. Neye göre reklam vereceksin? Elinde en azından bir gösterge olmalı. Senin hesabına göre "ya tutarsa" deyip reklam vermek gerekir.

Bu yazı içerisinde yazdığım bütün yorumları okuyup öyle yorum yazarsan daha iyi olur. Arkadaş Alexa'yı mı seçersin Hit'i mi diye sordu. Ben de "Bu ikisi arasından tercih yapacaksak, Alexa'ya önem vermediğim için hit derdim." dedim.

Yani arkadaşın sorusuna göre cevap verdim. Sadece hite bakarak reklam veririm demedim. Neye göre reklam vereceksin sorusuna zaten 2. sayfada yazdığım 12. yorumu okuyabilirsin.

Tezcan Tezcan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Dilbilimici SEO şeysi
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 71 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Yazıda söylenen herşey doğru. Alexa' site istatistiklerini gösterir o kadar. Siteye bir katkı sağlamaz.
NuCLeuS

kişi bu mesajı beğendi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Daha önce de yazdım. Şu anda reklamverenler açısından Alexa göstergesi temel gösterge. Eğer ben bu siteden para kazanacağım diyorsanız Alexa sıralamasını dikkate almak zorundasınız. Sitesinden para kazanmak isteyen bir insan için önemli olan kendisinin ne düşündüğü değil, reklam verecek olan kişinin ne düşündüğüdür. Aşağıda örnekler var. Sitesinden para kazanmak isteyen bir insan için Alexa önemlidir.

Some advertising networks also give importance to Alexa ranks. Also some offers are reserved only for good Alexa ranking websites.

Bazı reklam ağları Alexa sıralamasına ayrıca önem verirler. Ve bazı reklam teklifleri yalnızca Alexa sıralaması iyi olan siteler için ayrılmıştır.

There are some ad placement and affiliate applications that will not accept your website unless it’s got some minimal
Alexa ranking. Furthermore, there are other directories and solutions like reviewme.com, or payperpost.com that use Alexa rankings to create decisions.

Bazı reklam yerleştirme ve satış ortaklığı uygulamaları vardır ki, gereken minumum Alexa sıralamasını tutturamadığınız takdirde sitenizi kabul etmezler. Ayrıca reviewme.com yada payperpost.com gibi karar verirken Alexa sıralamsına bakan dizin ve çözümler vardır.

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

Daha önce de yazdım. Şu anda reklamverenler açısından Alexa göstergesi temel gösterge. Eğer ben bu siteden para kazanacağım diyorsanız Alexa sıralamasını dikkate almak zorundasınız. Sitesinden para kazanmak isteyen bir insan için önemli olan kendisinin ne düşündüğü değil, reklam verecek olan kişinin ne düşündüğüdür. Aşağıda örnekler var. Sitesinden para kazanmak isteyen bir insan için Alexa önemlidir.

Bazı reklam ağları Alexa sıralamasına ayrıca önem verirler. Ve bazı reklam teklifleri yalnızca Alexa sıralaması iyi olan siteler için ayrılmıştır.

Bazı reklam yerleştirme ve satış ortaklığı uygulamaları vardır ki, gereken minumum Alexa sıralamasını tutturamadığınız takdirde sitenizi kabul etmezler. Ayrıca reviewme.com yada payperpost.com gibi karar verirken Alexa sıralamsına bakan dizin ve çözümler vardır.

Her yiğidin yoğurt yemesi farklı. Onlar böyle bir kuralı kendileri koymuşlar. Onlar öyle bir kural koydu diye biz de ona uymak zorundayız diye bir kaide yok. Cümlelerde dikkat ettiysen hep "Bazı" kelimesi geçiyor. Yani geneli kapsamıyor. Sanırım Türkiye'de kimsenin öyle reklam ağları filan yoktur.

Para kazanmayla Alexa'nın alakası olduğunu da düşünmüyorum. Sürekli olarak yazı yazıp, sitesiyle ilgilenen adamın Alexa'sı zaten yükselir. Oturup bir de buna kafa yormasına gerek kalmaz. Türkiye'deki şu anda çok tanınan ve deyim yerindeyse popüler olmuş kişilere gidip sorsan hiçbirinin Alexa'da yükselmek gibi bir çabası yoktur.

Mesela yazılarını beğenerek okuduğum kişilerden birisi Hamza(teakolik)'dır. Tek yaptığı şey yazı yazmak. Alexa'sı da eminim yüksektir. Onun sitesine reklam verecek adam gidip Alexa'sına mı bakacak.

Bu tartışmaya nasıl geldik anlamadım. Özet olarak, düzenli yazı yazdığında bir şekilde zaten seni takip eden bir kitle oluşuyor ve o kitle sayesinde zaten Alexa'da yükseliyorsun. Oturup da bir de bunu ayrıca yükseltmeye çalışmak boşuna.

Neyse fazla uzatmanın alemi yok. Zargana için Alexa önemli. Benim için değil. Nokta :)

sehmus sehmus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa sadece site değerini gösteren bir araçtır. ..

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
ne alexa, nede pr işe yarıyor. ziyaretçiyi memnun etmeye bakın.

spyhepyek spyhepyek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 55 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Pagerank'ı, Dmoz'u önemsediğim kadar Alexa'yı da önemsiyorum. "Alexa'nın bir önemi yok" düşüncesini gütmüş olsaydım; ne Pagerank'a ne Dmoz'a önem vermezdim sanırım. Bunlar üzerine yapılan webmaster çalışmaları neticesinde sitenin kalitesi ve çıkabileceği en yüksek nokta belirlenir.

Wm Aracı forumumunun footer kısmında da Alexa widget mevcut. Bu widget oraya süs olsun diye koyulmadı nihayetinde. Ayrıca Wm Aracı da dahil bir çok site analiz sistemlerinde Alexa sıralama bilgisi de veriliyor. "Nedensiz bir şey yoktur" felsefesine binaen Alexa'yı dün önemsedim, bugün önemsiyorum; yarın da önemseyeceğim.

Google'ın, bir çok büyük reklam şirketlerinin, tekil şahısların da yine Alexa rank'a önem verdiğini düşünüyorum. İster inanın, ister inanmayın... :}
Karyotip

kişi bu mesajı beğendi.

YasinA YasinA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek a
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
comscore diye bir şey var onun verilerine değer veriyorlar ama alexadan iyisi çıkana kadar kayda değer tek veri bu arkadaşlar bi şekilde lazım oluyor yani.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Ne Alexa tam anlamıyla umrumda, ne de ben tam anlamıyla Alexa`nın umrundayım. Böyle düzenli ilişkimiz var. Bazen 800kya düşüyor, bazen bir anda iki katına çıkıyor. Reklam da vermiyorum zaten. Rahatım. Yazıya katılıyorum. Çok doğru. Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al