wmaraci reklam
lidertakipci

az ama kaliteli hit için bir internet cafeciden öneriler:)

13 Mesajlar 1.605 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

macgezgini macgezgini www.macgezgini.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.

Bugün internet te bulduğum ama kendi bilgisayarımda deneme riskine girmediğim bir kaç programı deepfreeze programı kullanan bir internet cafede denedim.

Hafta sonu olması ve kötü hava sebebiyle tahmin edebileceğiniz gibi çok yoğundular.

Ama tesadüfen denk geldiğim bir konuşma ben kalkar hesabı öderken işletme sahibiyle olacak yeni sohbetin ilk fitilini ateşledi.

Benden bir kaç dk önce kalkan 2 genç bir oyun sitesi açmışlar ve kafe kafe gezip bilgisayarın tarayıcılarının açılış sayfalarının kendi siteleri olarak ayarlanması için kafecilerden fiyat alıyorlardı. Şaşırdınız değil mi ? :)

Normalde açılış sayfası ya Google olur yada cafenin kullandığı filtre programının satış adresi reklamı falan.

Şaşırmam ile bu kadar genç çocukların bunu akıl edebilmesine olan takdirim de aynı oranda büyüktü tabi ki.

Düşünsenize ortalama 80-100 makinası olan bir işletme her gün yüzlerce müşteri ve sürekli aynı site açılıyor ve bunun için eminim 1 değil onlarca yer ile anlaşma yapacaklar.

Hesabımı öderken tabi ki bende dayanamadım sordum bu ilk defamı oluyor diye hayır dediler baya bu tarz taleple gelen oluyormuş. Ama tabi kafeciler bayağı sağlam para istediklerinden her zaman anlaşma sağlanmıyormuş

(bana aldıkları rakamı söylemediler:) tabi)

Ayrıca benim diğer bir konuda paylaştığım dosya benzeri programlar ile ne kadar tanıdıkları akrabaları varsa 15 - 20 dk dan aşağı olmamak üzere hergün sitelerini açmalarını sağlıyorlarmış. Bu düzenli takipçi ve sitede uzun kalıyor daha ne olsun değil mi:)

Birde biraz hileli bir yol olsa da insanlara merak uyandıracak bir cümle ile sosyal medyada paylaşım yapıp altına linki çakıyorlar e merak ağır basıyor tabi neymiş bu deyip fazla sitede kalmasada gelenler oluyor oldukça.

5 dk sürmeyen sohbette 3 tane hit yöntemi 2 si doğal biri az hileli:)
OguzhanUcan

kişi bu mesajı beğendi.

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.
wmaraci
reklam

OguzhanUcan OguzhanUcan temalog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 99 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
güzel taktik :)

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)
Bir kafeyle anlaşıldı diyelim o kafeden giriş yapanlar aynı ipten giriş yapmış olmuyor mu sayaçlarda da tekil sayılmaz sanırım.
Birde giriş yapanlar ve giriş yapanların bir çoğu adsene reklamlarına tıkladı diyelim buda ayrı bir risk olmaz mı tıklamalar hep aynı ip adresinden olacağını düşünürsek bu açıdan baktığımda mantıksız.
Yada ben yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Hım adam gibi internet kafeler yani işi bilen eski zaten en az 3 4 ayrı bağlantı kullanıyor bu , açılan site zaten yeni adsense almamış hit yapıp tanınma derdinde ve Google yükselme , maksatları açılınca hemen kapamasın diye ilgi çekici bir şey koyuyorlar mesela video , hoş bir hatun resmi yanında dikkat çekici bir yazı, yani amaçlarına uygun bence :)

Ek Olarak: Aslında ben bununla karşılaştım ama makine virüslü falan sanmıştım yani tarayıcıyı açınca bir site açılmış ve hoş bir hatun hakkında haberler falan vardı (Rihanna) :)

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.
wmaraci
wmaraci

avsamerkezcom avsamerkezcom www.avsamerkez.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım and grafik
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 31 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
Google her pc yi ayrı ayrı tanıyacak kapasitededir diye düşünüyorum. Problem olacağını sanmam, ama şöyle bir durum var cafelerde handy cafe varsa açılış sayfasını ne yaparsa yapsınlar değiştiremiyorlar.

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

avsamerkezcom adlı üyeden alıntı

Google her pc yi ayrı ayrı tanıyacak kapasitededir diye düşünüyorum. Problem olacağını sanmam, ama şöyle bir durum var cafelerde handy cafe varsa açılış sayfasını ne yaparsa yapsınlar değiştiremiyorlar.

Tabi ki ona göre cafeci ayar çekiyor cafe programına, çocuklar da para verdiğine göre hergün kontrol ediyorlardır gezip:)

avsamerkezcom avsamerkezcom www.avsamerkez.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım and grafik
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 31 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
Hergün gezip kaç cafe kontrol edeceksin harcadığın enerjiye yazık şahsi görüşüm. Cafecilere de para verceksin ayrıca. Handycafe olan pclerin açılış sayfalarını değiştirmeyi bilen var mı ayrıca bunu çok aradım bulamadım.

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Handy cafeden başka filtre programları da var bir tek onu kullanmıyorlar ki ayrıca 2 veya 3 cafe yeterde artar bence her gün gitmesine de gerek yok deeep freze var dedim ya adam 1 ay anlaştı diyelim onu kaldırmak için 100 makinanın deepfreeze açacak riske alırmı gelir kontrol ederlerse tekrar onunla uğraşmayı bence cafeci tenezzül etmez buna :)

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Akla bak 40 yıl düşünsem aklıma gelmez.

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
ben bunu 7 8 sene önce yapmıştım. tabi o zamnlar akınsoft falan girmemiş pek fazla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al