freelance iş ilanları

Bilge Adam Yazılım Uzmanlığı(.NET) Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

18 Mesajlar 2.147 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba, Bilge Adam Yazılım Uzmanlığı(.NET) kursuna kayıt yaptırdım, daha önceden gidenlerin yorumlarını merak ediyorum. Birsürü kötü yorum gördüm fakat şöyle aşağıya bildiklerimi yazayım kurs nedenimi açıklayayım ona göre yorum yapın.

4-5 Sene civarında Grafik Tasarım ile uğraştım birçok grafik programına hakimim, onun dışında web tasarım ile uğraşıyorum staj yapmaktayım HTML/CSS iyi düzeyde biliyorum. C# ve MVC öğrenerek kendimi yazılım alanında geliştirmek istiyorum. Bu bildiklerimi yazılım ile birleştirip bir kombinasyon yapmak istiyorum. Program üzerine değilde Web üzerine ağırlıklı olarak çalışmak istiyorum. Sürekli yazılım yapacak çalışacak vaktim yok bu yüzden kurs devamlılık gerektirme isteği uyandırır.

Kursa gitmek istiyorum çünkü kursta sorularımı rahatça sorabilirim ve devam etme gereği duyarım pes edip bırakmam hevesim kırılmaz, birşeyler yaptıkça aynı şekilde devam ederim.Sizce doğru yapmış mıyım?

Not : Bakırköy şubesinde başlayacağım 24.12.2016 'da kurs başlayacaktır

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ben Kadıköy şubesinde öğrenciyken 2 senelik programına katıldım. Grafik Tasarım vs eğitimiydi. 2007 ve 2008 senesinde 6.500 lira vermiştim.

Bi numarası yok. Hocalar kalitesizdi. Taa o zamanlar battı batacak deniliyordu. Bana pek birşey katmadı. Genel anlamda klavye kısayolları gibi şeyler öğrendik. Verdiğim paraya yazık oldu.

Ama şöyle bir avantajı var. Kursta notların 90 üzerinde olursa seni oraya eğitmen olarak 3.000 lira maaşla alacaklarını söylüyorlardı. Ve bir hoca cidden öyle girmişti.

Sen iyi derecede biliyorsun, sana olmaz, tavsiye etmem. Pek olumlu birşey yok zaten netteki yorumlarda da. Birde verdikleri belge pek bir işe yaramıyor, sektörde değeri yok.

Ben grafik tasarım + yazılım full 2 senelik eğitim aldım. Ama diğer eğitimler de aynı düzeydedir diye düşünüyorum.

Sektörde para yapmak istiyorsan Google Analytics + Adwords ve Adsense kursu var başka bir firmada, Bahçeşehir Üni.'ye bağlı bir eğitim kurumunda (ismini hatırlayamadım ama senelik 22.000 TL ücreti ve 2 sene sürüyor haftasonları gidersen). Arkadaşım ona gidiyor. Çok eleman aranıyormuş bu konularda uzman ve maaşları iyiymiş.

DoganKartall DoganKartall WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bence tamamen eğitmene bağlı. Kurs veya marka odaklı düşünme.

KadirCeyhan KadirCeyhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)
Eğer şu lanet bilgisayar ortamında ister web olsun ister masaüstü yazılım olsun, kendini diğer uğraşanlardan farklı kılmak istiyorsan ;

1 - Sabır
2 - Azim
3 - İngilizce

Eğer İÇİNİZDEN GELMİYORSA yukarda saydıklarım hiçbir işe yaramaz. İçinden gelmesinden kastım nedir diye sorarsanız, insan birazda bu işde bir şeyler öğrenmeye aç olmalı.

wmaraci
wmaraci

93kemo93 93kemo93 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master, Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 38 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Bakırköy şubesinde bilge adamda bende okudum. İlk girişte birtane adam gelecek adını unuttum. Bayağı seneler geçti üzerinden. Diyecek ki kamyon dolusu yazılımcı aranıyor. Size gazı verecek sonra ortalardan kaybolacak. Öbür yazılımcı hocaları ile ders göreceksiniz. İş imkanı sunuyorlar. Orada şüphen olmasın. Ama sakın pes etme. Anlamadığın dersler olabilir. Tenefüs zillerinde terasa çıkar hocalar. Yapamadığın yerlerde soru sorarsın. Başarılar şimdiden...

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
Bence kurslar boş iş

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

miskin miskin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 22 / 27
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba arkadaşım, Bilgeadam'ın her türlü kursundan uzak durmak lazım. Varsa başka alternatifini tercih et. Ben Bilgeadam'ın iki kursuna kayıt olmuştum zamanında, ne hocaları, ne yönetimi memnun kalmadım. Zaten yarıda bıraktım. Ayrıca paranı iade bile alamıyorsun. İlk başta kayıt olman için aman efendim sepet efendim, sonra umrunda değilsin kimsenin.
berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
miskin yorum için teşekkürler hocam, kayıt işlemini gerçekleştirdim ödemeyi yaptım, evet çok fazla kötü yorum gördüm fakat nedense kendime olan bir güvenim var, bu adamlar parayı alıp bizi oturtacak değil herhalde birşeyler öğretecekler en azından balık tutmayı gösterecekler balığı biz tutacağız çalışarak azimle, kendime olan güvenimden dolayı hiçbir şekilde iptal etmek istemiyorum çok çalışkan ve hırslı biri olduğumu düşünüyorum, bu işlerde kafamın çalıştığına inanıyorum bu sebeple birşeylerin sadece devamlılık niteliğinde destek olacağını ve en azından soru cevap ortamı oluşacağı için bu şekilde kursa başlayıp bitirmek istiyorum. Verdikleri bilgiler belki okadar paralar etmez fakat hem sertifikalar hem eğitimin temeli benim için önemli :) Teşekkürler
miskin

kişi bu mesajı beğendi.

ustat ustat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)
Bilge Adam mezunu biri olarak söylüyorum, vaatlerinin %90'ı yalan hocalar kalitesiz. Ben Bilge Adam'ın Adana Şubesi'nde eğitim aldım orada Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı derslerimize Ahmet Yasin Ak giriyordu. Ahmet Yasin hoca Bilge Adam'da harcanan çok kaliteli bir adamdı hem bilgi hem de kişilik olarak...

Fakat 2 yıl sonra İstanbul Bakırköy'de kep (kariyer eğitim paketi)'ni aldım, istediğim zaman diliminde istediğim kursa kayıt olabilecektim, bana mezun olduktan sonra iş yardımınnda bulunacaklarına söz verdiler, yazılım derslerine yalnızca merak ettiğim için birkaç defa gittim rezaletti, vaatlerinin hiçbiri olmadı sadece paramı aldılar ve 1 yılın sonunda da tüm eğitimlerimi iptal ettiler.

Hiçbir şekilde tavsiye etmem. Yalancı insanlar topluluğunun biraraya gelmiş halidir Bilge Adam. Paranızı kaptırmayın.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al