wmaraci reklam

Bilge Adam'da İlk Günüm

10 Mesajlar 1.228 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Selam dostlar, daha önce bilge adama gideceğimi ve yorumlarınızı merak ettiğimi söyleyip konu açmıştım, bugün kursun ilk günüydü ve fikir olması açısından size biraz not düşeyim...

Hocamızla tanıştık gayet iyi düzgün kaliteli ve tecrübeli bir kişi.
Sınıf geneli gayet iyi öyle üst düzey salak insanlar yok bilgisizler ama zekiler gözlerinden belli.
Bilgisayarlar berbat kötü ama ders için yeterli.
Hoca hiç algoritma dersi temel eğitim vermeden direk kodlara girdik ve ilk dersten değişkenleri ve dönüşümleri vs. gördük.

Benim azıcık bilgim olduğu için konular kavrayıcı geldi ama sınıfta anlamayanlar olduğunu düşünmekteyim çünkü iş ezber işi değildi ve 1 ay sonra sınıfta doğru dürüst kimse kalmaz gibi düşünüyorum herkes gider 3-5 kişi kalınır gibi.

Hocanın anlatımı gayet iyi aslında ve sürekli dediği şey şu anladıysan kurcalama, önemli olan işi yapmak ve teslim etmek, neyi nasıl yaptığının önemi yok olay amacına ulaşmış mı ulaşmamış mı ? Bir işi ister A yolundan yap ister B yolundan o yolu kendin belirler kendin yürürsün ve binlerce algoritma yaratabilirsin bu zamanla oluşacak birşeydir vs.

Böyle güzel güzel anlattı ve kendi hayatından yaptığı işlerden bahsetti, çok sevdim diyebilirim ama ilk günden çektiği zorluklar oldu biraz baş ağrısı oldu ama sınıf düzeyi gayet iyi ve sessizdi inşallah böyle devam eder ve seri şekilde derslerimize devam ederiz diye umuyorum, şimdilik Bilge Adam konusunda - birşey görmedim. İnternetten video izlemek yerine bu işte 10-20 senesini harcamış adamlardan eğitim almak daha iyi çünkü hem tecrübelerini görüyorsun heves ediyorsun hemde istediğin gibi soru soruyorsun karşılıklı ev gibi oturuyosun ve bilgisayarın başındasın, verdiğimiz parayı hak edecek bir kurs mu bilmiyorum bitirdiğim zaman tekrar deneyimlerimi böyle bir konuda aktarırım :) Herkese teşekkürler.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Hayırlı olsun Başarılar Dilerim Bilge adam dışında ist web tasarım ve yazılım kursu veren yerler varmı acaba güzel bildikleriniz

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

rshcoosl rshcoosl Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 31 / 39
  • Ticaret 26, (%100)
hayırlı olsun. hoca kurcalama demiş ama ilk başlarda neyin ne olduğunu anlamak için "bu niye çalışıyo ya" diyip kurcalamak kötü birşey değil.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Hiç kimse kusura bakmasında işine 10 * 20 senesini vermiş adam aşağıdaki cümleyimi yazıyor :)

" Hocanın anlatımı gayet iyi aslında ve sürekli dediği şey şu anladıysan kurcalama, önemli olan işi yapmak ve teslim etmek, neyi nasıl yaptığının önemi yok olay amacına ulaşmış mı ulaşmamış mı ? Bir işi ister A yolundan yap ister B yolundan o yolu kendin belirler kendin yürürsün ve binlerce algoritma yaratabilirsin bu zamanla oluşacak birşeydir vs. "

Bu amatörlüğün zirvesidir. Kurcalama diye birşey yoktur. Evet kodlamanın bir çok yolu var ama global olan doğru olandır. if else komutunu çok güzel bir yerde kullanırsın sorgu sayısını düşürüp sunucuyu yormazsın.

Daha öncede yorumlamıştım, Bilge adama gidip adam gibi iş öğrenen kendini geliştirebilen birisini ben tanımıyorum. Hepsi para sayma makinasının kurduğu basit düzenden ibaret .. Bu benim 9.yılım ve hala photoshop'u %100 biliyorum diyemem.

Tekrar bahsedeyim " anladıysan kurcalama " kelimesi. A harfini söyledim başka harf isteme benden saatimi doldurup maaşımı alıp uzayacağım buradan demek ile kıyastır.
burakisci Darkafa NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Hayırlı olsun hocam kurs ücreti ne kadar acaba ve bence kod bilmeyenler için temel eğitimden başlaması lazımdı.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Hiç kimse kusura bakmasında işine 10 * 20 senesini vermiş adam aşağıdaki cümleyimi yazıyor :)

" Hocanın anlatımı gayet iyi aslında ve sürekli dediği şey şu anladıysan kurcalama, önemli olan işi yapmak ve teslim etmek, neyi nasıl yaptığının önemi yok olay amacına ulaşmış mı ulaşmamış mı ? Bir işi ister A yolundan yap ister B yolundan o yolu kendin belirler kendin yürürsün ve binlerce algoritma yaratabilirsin bu zamanla oluşacak birşeydir vs. "

Bu amatörlüğün zirvesidir. Kurcalama diye birşey yoktur. Evet kodlamanın bir çok yolu var ama global olan doğru olandır. if else komutunu çok güzel bir yerde kullanırsın sorgu sayısını düşürüp sunucuyu yormazsın.

Daha öncede yorumlamıştım, Bilge adama gidip adam gibi iş öğrenen kendini geliştirebilen birisini ben tanımıyorum. Hepsi para sayma makinasının kurduğu basit düzenden ibaret .. Bu benim 9.yılım ve hala photoshop'u %100 biliyorum diyemem.

Tekrar bahsedeyim " anladıysan kurcalama " kelimesi. A harfini söyledim başka harf isteme benden saatimi doldurup maaşımı alıp uzayacağım buradan demek ile kıyastır.

Hocam yanlış anlaşılma olmasın, kurcalama derken ben o şekilde aktarmak istemedim, mesela diyelim bir işi yaptın bitirdin sonra o iş üzerinde kafanı yorma başka projelere yönel bu iş bitmişse bitmiştir birşeylere takılıp kurcalama zamanla herşey oturur vs. gibi söyledi ve bence hocanın kariyeri de yaptığı işlerde oldukça iyiydi fakat sorun herkesi azıcık biliyor gibi sanması benim için problem yok fakat öbürleri için aynı şeyi diyemem. Bence bu kurs benim için çok faydalı olacak ve Bilge Adam'a gidip adam gibi adam gibi işi öğrenen birisini görmüş oldum diyeceksiniz :)
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

berkayztr adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anlaşılma olmasın, kurcalama derken ben o şekilde aktarmak istemedim, mesela diyelim bir işi yaptın bitirdin sonra o iş üzerinde kafanı yorma başka projelere yönel bu iş bitmişse bitmiştir birşeylere takılıp kurcalama zamanla herşey oturur vs. gibi söyledi ve bence hocanın kariyeri de yaptığı işlerde oldukça iyiydi fakat sorun herkesi azıcık biliyor gibi sanması benim için problem yok fakat öbürleri için aynı şeyi diyemem. Bence bu kurs benim için çok faydalı olacak ve Bilge Adam'a gidip adam gibi adam gibi işi öğrenen birisini görmüş oldum diyeceksiniz :)

Lütfen beni pişman edin lütfen rica ediyorum :o .. Yoksa bu fikrimden vazgeçmeyeceğim.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
BöcekBaşı 6000 TL civarında bir fiyat verdim hocam.

GokhanKara hocam bu arada şey savunma mekanizması gibi olmasın ama ben Bilge Adam'ı sevdim veya hocamızdan dolayı bilmiyorum, hocamız sadece haftasonları ders veriyor normalde başka şirkette takım lideriymiş ve baya kariyerinde başarılı birisi bizlere dediği şey şu, ben eğitimci değilim ben sektöre eleman yetiştiririm size okuldaki gibi ders anlatmam falan...

Gerçekten ilgi gösteren ve bize birşeyler katma isteği olan birisini gördüm daha önceki öğrencilerini gösterdi anlattı falan iyi olanları kötü olanları bu kurs hoşuma gitti :)

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

berkayztr adlı üyeden alıntı

BöcekBaşı 6000 TL civarında bir fiyat verdim hocam.

GokhanKara hocam bu arada şey savunma mekanizması gibi olmasın ama ben Bilge Adam'ı sevdim veya hocamızdan dolayı bilmiyorum, hocamız sadece haftasonları ders veriyor normalde başka şirkette takım lideriymiş ve baya kariyerinde başarılı birisi bizlere dediği şey şu, ben eğitimci değilim ben sektöre eleman yetiştiririm size okuldaki gibi ders anlatmam falan...

Gerçekten ilgi gösteren ve bize birşeyler katma isteği olan birisini gördüm daha önceki öğrencilerini gösterdi anlattı falan iyi olanları kötü olanları bu kurs hoşuma gitti :)

Söylediğiniz cümleleri yavaş bir şekilde okursanız yine problemli olduğunu anlayabilirsiniz .. Bir şirkette takım lideri olan birisi size sağlıklı bir yazılım eğitimi ve re mez.

Eğitim verebilmek için önce o konuda uzman birisi olması gerekir. Global olarak OpenSource paylaşmış olduğu en az 3 tane projesinin olması gerekir. Gibi gibi bir çok prensip şeklinde yazabilirim.

Siz verdiğiniz 6bin liranın mevzusu üzerine kendinizi tatmin etmek için böyle güzel şeyler düşünüyorsunuz. Başka çıkarınız yok :( ..

Hakkınızda hayırlısı inşallah verdiğiniz paraya değer birşeyler öğrenebilirsiniz. Yine yazayım da eğer siz başarılı olursanız bu oranın eğitim seviyesinden değil sizin merakınız ve gelişmeyi sevdiğinizden olur.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
GokhanKara elbette hocam, sadece eğitimle olmaz hocanın verdiği eğitimi anlayıp iş yapmak zaten zor olur fakat takım lideri dediğim kişinin gerçekten büyük çaplı projeleri var diyebilirim :) İşinde uzman biri olduğu kesin, yaptığı projelerinden birkaç tane gösterdi ve gerçekten çok ilgi çekici şeyler vardı :)

Yine sizin görüşünüze de saygım sonsuz çünkü çok kötü yorum var gördüm fakat genel anlamda eleştirecek olursam şöyle diyebilirim.

-Hoca en baştan başlamadı lap diye kodlamaya girdi.
-Sınıf biraz bilgisiz ama herkes farklı bölümlerden falan o yüzden aptal değiller.
-Bilgisayarlar ders için yeterli ama üst düzey bir artısı bulunmamakta.
-Hoca işinde uzman ve bize pratik çözümler sunan birisi.
-Konu anlatımı gayet iyi aktarımı iyi fakat başlangıç seviyesinde olan birisine yanlış başladı diyebilirim. Fakat bir insan o aradaki ufak çizgiyi fark ediyorsa süper olur.

-Sınıfta herkes defter kalem alıp gelmiş not alıyorlar ezberliyolar falan bu kötü mantığını anladıktan sonra ufak tefek örnekler yaparak sadece olayı çözmek bence yeterli.

-Ben hem grafik tasarımı hem web tasarımı yapan birisiyim, internet üzerinden php ve wordpress üzerine dersler izliyorum ve .net yapmak istiyorum, hocamız inşallah bir problem olmaz ve bizimle sene sonuna kadar kalır, bize çok faydalı olacağını hissettiğim bir insan duruşu ve hayat tecrübesiyle bize biraz olsun ışık tuttu diyebilirim.

İyi yanlarını sayacak olursak;

-Sınıf konforlu rahat
-Sınıf içinde herşey serbest gürültü hariç
-Hoca dediğim gibi kaliteli birisi
-Ders arası molalar bizim yorulmamıza göre vs.
-Aktif ve soru soran sorulara cevap veren bir sınıf ortamı
-Müfredata uygun ve sıralı giden bir eğitim düzeni(kodlamadan başlayıp)
-Eğitim veren değil eleman yetiştiren bir kurs gibi duruyor.

İlk günden diyeceklerim bukadar sadece parayı alana kadar değil hala gözümü aynı şekilde boyamış durumdalar ve inşallah böyle gider beklediğim eğitimleri bize fazlasıyla katarlar sadece onların verdiği eğitimle olacak iş değil zaten bizimde çalışmamızla inşallah güzel şeyler olur diye umuyorum :)
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al