wmaraci reklam

Bitcoin hakkında okuduklarım

19 Mesajlar 1.767 Okunma
wmaraci reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

Bunun da açıklamasını yapmıştım, dünyada malesef en büyük potansiyel "oturduğum yerden nasıl para kazanırım" diye düşünen insanlar. Dolayısıyla katılımcıların (yatırımcı doğru bir tanımlama değil , katılımcı demek lazım) çokluğu bundan. Tekrar tekrar söylüyorum, kazanmazsınız demiyorum.. Ben bunları ahlaki sorumluluğum yüzünden söylüyorum, tabi ki katılmak veya katılmamak kişiye kalmış.

Benzer konu açılmışken bir şey daha söyleyeyim. Yazılım işiyle uğraşıyorum, uzun bir süre önce fx piyasası duyulmaya başladığı dönem çevremdeki yazılımcı arkadaşlar bana, fx ekranı için kullanıcıların küçük apilere ihtiyaç duyduklarını ve bunun ciddi piyasasının oluşacağını söylediler, yazılımcılar duymuştur, mql4, 5 vs.. Forex aslında tüm borsa ekranını sağlayan kuruluştur (broker ve dealer forex ekranından anlık borsayı takip eder), ısrarla forex dendiği için ben de başta forex ekranına artık tüm yatırımcıları ulaşabildiğini, dealer a, borker a ihtiyaç duymadan kendileri online işlem yapabildiklerini düşündüm. Hemen bir yatırım kuruluşundan (hani şu reklamlarını sıklıkla duyduğumuz fx firmaları) indirdim ve inceledim. Sonrasında firmadan bir müşteri yetkilisiyle konuştum, bana ilk söylediği kaldıraç ile yatırdığımız paranın 100 katı işlem yapabileceğimiz oldu. Dedim ki bu olamaz, buna spk müsade etmez, çünkü bu spekülasyon demektir. Ben 1000 dolar yatırıp 100.000 dolar ile tahtayı istediğim gibi yönetirim.. Bir süre lafları geveledi, spk yok vs.. Sonra ağzından kaçırdı, olayın forex ile, yatırımla falan alakası yok, bildiğiniz kumar..

Bu konuyu sizin için anlattım sevigili arkadaşım, dünyada fx piyasasındaki rakam coinden daha fazla, ama bu sağlıklı olduğunu göstermiyor gördüğün gibi.

Tekrar tekrar söylüyorum affedin, ama ben yazdıklarımı ahlaki sorumluluğum çevresinde yazıyorum arkadaşlar. Bildiğim bir şey varsa o da toplumun bilinçlenmesi bireyin bilinçlenmesi ile başlar. Ben söyleyeyim de, ister dinlersiniz, ister dinlemezsiniz.

Haklısın görüşüne saygım var. Eskiden benim arkadaşımında gmc mi ne forexde parası vardı incelediğimizde yaptıgın işlemleri uluslararası piyasaya iletmiyordu yani kendi içinde döndürüyorlardı. Böyle şeymi olur dedi aradı kadın şöyle böyle aynen lafı geveledi ve sonra tüm parasını çekti daha da bu işin içine girmedi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Nasıl coin alabilirim ?

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
creed74 ben de sizin konu hakkında düşündüklerinizden farksız düşünmüyorum. Aynı duygular içindeyim. Sonuçta sanal bir şey bu. Yani sanal derken elimizle tutamadığımız ve asıl önemlisi bir garantörü olmayan birimdir coin olayı. Tamam dövize/nakite çevirdikten sonra elimize alabiliyoruz. Fakat yatırım ve beklenti içine girmek için korkutucu bir risk gerekiyor. Ve son önemli iki şey, bunu yöneten kimler?(insanlar para yatırdıkça değerleniyor demeyin, çünkü herkesin kazanacağı bir sanal sistem hiçbir şekilde var olamaz) bu con olayının dünyadan engellenmesi hiç mi söz konusu değil? Yani ülkeler veya birileri bu olaya dur diyebilir. Eğer ciddi zararları söz konusu olursa(sonuçta coin sitelerinden en güvenilir olanlarından biri, bir başkasının hesabına 100 coincik yazıverir), ya da *çıkarlarına engel olan şeyler dönüyorsa.(*burada ne demek istediğimi uluslararası para politikalarını takip edenler çok iyi anlar)

kenanesenturk kenanesenturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest Şuan çalışmıyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 23 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Birçok ülkede bitcoin atmleri var bilmiyorsunuz anlaşılan. Dünya bu konu hakkında resmiyet çalışması yapa dursun hatta japonyada bitcoinin yasal sanal para birimi olarak kabul edildiği bu günlerde bizim bu tarz boş tartışmalar yapmamız vakit kaybından öteye gitmez.

Bitcoin eth etc vs vs nasıl üretilir ,zorluk seviyeleri, teknolojisi ve yatırım yapan firmalar neden yatırım yapıyorlar ve en önemlisi spk raporuna göz atmadan araştırmadan işkembeden sallamak doğru değil

Konuyu okuyan arkadaşlar

coinmarketcap.com
bittrex.com
poloniex.com
tr borsaları olarak
koinim.com
btcturk.com
paribu.com araştırıp kendiniz karar verebilirsiniz

wmaraci
wmaraci

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Bitcoin'in özelliği gönderilen para kime gönderildi, kimden gönderildiği belli olmamasıdır zaten. Bir Key'e para gönderilir kim gönderdi kime gönderildi kesinlikle öğrenilemez bu para birimi siz yatırım yapın diye veya insanlar güvensin diye çıkarılmadı zaten :) Ayrıca ukrayna'da rusya'da BTC bankaları, bankamatikleri bulunmaktadır. Rusya bazı coin'lere destek verip arkada çıkıyor. BTC konusu oldukça derin konu kısa süreli al sat ile kar edilebilir ama 100bin yatırıp uzun vadede beklemek için sakıncalıdır balon olmayacagını kimse bilemez :)
Not: 1 BTC 300TL iken takip ediyordum hala ediyorum ve yatırım yapmadım :) Arada BTC olarak ödeme alıyorum artık aldığım parayı bozdurmak yerine bekleticem.. 3K'da bundan daha fazla yükselmez demiştim :(
adm34

kişi bu mesajı beğendi.

scopewm scopewm https://goo.gl/kheJRt Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 52 / 56
  • Ticaret 20, (%100)
Bitcoini tam $39 dolar olduğundan bu yana takip ediyorum.
16 k oldu şu aralar düşüşte 10 k ref de sabitleyecek. Bunun sebebi sağlam referans sağlayıp yatırımcı çekmesi kaynaklı.
Bence %90 balon ve patlayacak. Pizon olduğunu bile düşünüyorum. Fakat $250 bin dolara kadar yükselecek deniliyor.40 dolardan alıcaktım fakat tamamen haram.

Grafik Hizmetleri | https://goo.gl/kheJRt | behance.net/scopewm

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)
Arka plan başka gençler az daha kazanın sonra pişman olursunuz.. İzlemenizi tavsiye ederim

https://youtu.be/5hdWeva6DQQ

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
scopewm Haram olduğunu nerden çıkardınız şahsen ben al-sat işini yatırım olarak görüyorum.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Açıkçası komplo teorilerine ve o tarz şeylere itibar etmenizi tavsiye etmiyorum. Kendinizce biçip tartın, kimsenin düşüncesini alarak yatırım yapmaya / veya yapmamaya karar vermeyin.

Şu anki piyasada "Bitcoin" güvenilmez diyen arkadaşlar her ne kadar haklı olsa da ben de "Bankalara" güvenilmez yazabilirim. Çünkü eğer yatırım yapmış olduğunuz banka batarsa, paranızı hiçbir şekilde kurtaramazsınız.

Ben burada BTC alın demiyorum, sadece olayın aslını farkedin demeye çalışıyorum. Bitcoin yıllar sonra gerçek paranın yerini alabilir, değerinin binlerce katına çıkabilir; veya bunların hiçbiri olmaz ve değer kaybederek hiçliğe karışır.

Kendi araştırmanızı yaparak karar verin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al