wmaraci reklam

Bitcoin hakkında okuduklarım

19 Mesajlar 1.804 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Selamlar..

Forumda son zamanlarda günde 3-4 defa bitcoin veya alternatif ve ilk 3 sağlam coin yatırım konuları açılıyor ve tartışılıyor.

Bu gün bazı yerlerde facebook reklamları ve google de aratırken gördüğüm sitelerde şahısların yaptığı yorumları gördüm. "

Bitcoin eve değer kazandı ama bunu bir balon gibi düşünün, eninde sonunda patlayacaktır" diyenler var. Diğer ilk 3'e girenler için ise "hiç bulaşmayın" diye yorumalr gördüm. Dogecoin, bitcoin, litecoin vb. şeylerin olumsuzlukları eninde sonunda olacaktır kanısına vardım. Olumsuzluktan kasıtları, her an paranız duman olabilir manasında sanırım.

Forumda bu konularda ilgili olanların bu yönden düşünüp münakaşa ederek ilerlemeniz amacıyla yazmak istedim.

wmaraci
reklam

baydogan baydogan En iyi çay Beta Tea'dir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
Bitcoin bir paradır ve kur grafiği elbette değişecektir hocam. Tüm paralar ile al-sat yaparak kazanç sağlanabilir, Bitcoin alıp bekletenler için satıldığında yüksek kazanç sağladı sadece. Olaya sakin yaklaşılmalı, bu saatten sonra yükselir mi? Bilemem, tarihin en yüksek kuruna ulaşmış bir paradan bahsediyoruz, milyon lirayı görmemesi için bir sebep yok. Ama dibe düşmemesi için de bir sebep yok. Anlık takip, analiz ve risk alma cesareti anlayacağınız.

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam sizde yazmışsınız günde 3-4 konu açılıyor bunla alakalı diye, bunlara +1 niçin yaptınız anlamadım. Tek başlıkta konuşsak çok daha iyi sözüm sırf size değil lakin çok fazla başlık türedi bu konu ile alakalı.

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
geçen yıl btc aldım bu yıl başı ltc aldım. sonuna kadar güveniorum bence dolardan daha güvenli bence bulaşın...
kenanesenturk

kişi bu mesajı beğendi.

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Dolardan daha güvenilir diyen arkadaşlara, hatta coin bir paradır diyen arkadaşlara bir kaç sözüm var. Malum paranın icadından buyana bu tür değerlerin bir tanımlaması ve güvencesi gelişti, örneğin para hangi ülkenin birimiyse o ülkenin ekonomisine göre değer kazanır veya kaybeder, değer derken satın alma gücünden bahsediyorum, yoksa kimse bana Kuveyt dinarı Japon yeninden değerli demesin işler öyle yürümüyor, paranın çok değerli olması ekonomide bir dezavantajdır avantaj değil!.. Paralar bir devlet tahvilidir, örneğin TL bir devlet senedidir, bir manada 200 TL aslında, bu kağıt karşılığı kadar Türkiye Cumhuriyeti devletinin o değeri karşılama garantisi vardır.. Ülke ekonomisi kötüye giderse bununla orantılı olarak devlet güvencesi risk olacağından paranın değeri düşer. Hani diyoruz ya bir dolar dört lira oldu birden diye, hah işte bu yüzden. Yani yen bir Japon devlet senedidir, dolar da Amerikanın..

Şimdi coinler dolardan çok daha iyi diyen arkadaşlara soralım bakalım, senin zırt coinin, zort coinin garantörü kim? Borsadan az çok anlayanlar bilir, gidin Zorttaş hissesi alın (ki bu birebir firmanın hissesidir) tahtası kapandığında elindeki hisse yalan olur, çünkü sen hisse senedi alırken (firmanın ortaklık kağıdı) zararında ve batmasında da risk aldığını belirtmiş olursun.

Bu kadar coin konusunda profesyonel olduğunu söyleyen kişi var, lütfen biri bana bunun garantörünü söylesin (bana zortcoin sitesi demesin kimse, sadece komik olur).

Bakın kazanmazsınız demiyorum kesinlikle, paranızın pul olmayacağının garantisi nedir? Ben size coinin ne olduğunu söyleyeyim arkadaşlar!.. Akıllı adamlar yolunu bulmuşlar, ne uğraşayım diyorlar "araba üreticem de, rekabet edicem, reklamla uğraşıcam, bir dünya istihdam masrafı vs.. Açarım forex i, coin i, nasıl olsa fiyatları ben belirliyorum, nasıl olsa dünyada oturduğu yerden çalışmadan para kazanmak isteyen adamdan çok ne var, onlar yatırır parayı ben de toplarım".. İste coin budur. Parayı ekonomi doğurur, pc çalışıyor diye sadece elektrik, amortisman vs.. ile ekonomiye zarar sağlar, para üretmez..

Tekrar söylüyorum kazanabilirsiniz fakat unutmayın dünyada para birilerinin cebindedir, sizin cebinize girebilmesi için muhakkak birinin cebinden çıkmak zorundadır. Bu yüzden herkes kazanırım diyemez, birileri kaybedecek ki birileri kazansın.

Bu arada hala sorumun cevabını bekliyor olacağım, coinlerin garantörü kim?

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Suan elimde 7 farklı coin var sürekli al sat içinde güzelde kar bırakıyor kimin ne dediğini bırakıp kendi bildiginizi yapmadınız sürece kaybedersiniz örnek btc coin konusu 1 hafta önce acılmıstı ozamanda yok balondur vs denildi o günden bu güne kadar 400 $ değer kazandı. Öyledir böyledir diyenler halen durdugu yerde sayıyorlar alıp yatırım yapanların cebinede 400$ girdi al sat yapsa kim bilir ne kadar olcaktı.

Sonra dogecoin konusu acıldı ozamanlar 70 deydi herkez yok öyle yok şöyle gecenlerde 150 ye geldi ne oldu birileri 2x para kazanırken birileri halen 0 da.

Sen $86.169.212.541 yani 86 milyar $ lık bir coin sisteminin balon oldugunu düşünüyorsan zaten boşver hiç girme.

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
86 milyar $ bişi değil ki!.. Amerikada yaşayan biri olarak duymuşsundur Enron un değeri de o kadar dı.. Ben kazanamazsınız da demedim hatta kazanabilirsiniz dedim, yalnız sorumun cevabını alamadım. Benim için gösterge şudur, profesyonel finansçılar bankalarda çalışır, portföy yönetirler, coinin sepeti var mı? Hangi banka yöneticileri coin de değerlendiriyor? YOK.. Neden acaba? Hadi bunun da cevabını ben vereyim çünkü malesef cevap verebilecek kimse yok. Çünkü reel bir yatırım aracı değil!..

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

86 milyar $ bişi değil ki!.. Amerikada yaşayan biri olarak duymuşsundur Enron un değeri de o kadar dı.. Ben kazanamazsınız da demedim hatta kazanabilirsiniz dedim, yalnız sorumun cevabını alamadım. Benim için gösterge şudur, profesyonel finansçılar bankalarda çalışır, portföy yönetirler, coinin sepeti var mı? Hangi banka yöneticileri coin de değerlendiriyor? YOK.. Neden acaba? Hadi bunun da cevabını ben vereyim çünkü malesef cevap verebilecek kimse yok. Çünkü reel bir yatırım aracı değil!..

Sanırım sunu soruyorsunuz xcoin aldım düştüğünde yada patladıgında bunun sahibi kim kime hesap sorarım yani o coin benim için hiç garantisi yoktur ?

Ona göre yazayım evet hiç bir coinin garantisi yoktur olayda orda zaten misal gibip akbank hissesini alırsın e düşebilirde artabilirde garantisi nerde tabiki yok belli bir zaman düşecek belli bir zaman artacakki borsa denen şey olussun arada farklada bazıları kazansın. Coinde öyle bugun cıkan coin 0,0005 kurustur 1 ay sonra 1 dolar olur bazıları iyi kar ederler satarlar sonra coine bir bakmısın dipde yine 000,5 kuruslarda zaten hep yükselse işin anlamımı kalır herkez tüm yatırımını satar bu işe girer nası olsa garantidir diye.

Coin işi sans işinede benze türkiyede bu işten milyonlarca kazanan kişiler oldu adam zamanında almıs 400-500 btc bugun milyoner bilemeyiz.

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Bunun da açıklamasını yapmıştım, dünyada malesef en büyük potansiyel "oturduğum yerden nasıl para kazanırım" diye düşünen insanlar. Dolayısıyla katılımcıların (yatırımcı doğru bir tanımlama değil , katılımcı demek lazım) çokluğu bundan. Tekrar tekrar söylüyorum, kazanmazsınız demiyorum.. Ben bunları ahlaki sorumluluğum yüzünden söylüyorum, tabi ki katılmak veya katılmamak kişiye kalmış.

Benzer konu açılmışken bir şey daha söyleyeyim. Yazılım işiyle uğraşıyorum, uzun bir süre önce fx piyasası duyulmaya başladığı dönem çevremdeki yazılımcı arkadaşlar bana, fx ekranı için kullanıcıların küçük apilere ihtiyaç duyduklarını ve bunun ciddi piyasasının oluşacağını söylediler, yazılımcılar duymuştur, mql4, 5 vs.. Forex aslında tüm borsa ekranını sağlayan kuruluştur (broker ve dealer forex ekranından anlık borsayı takip eder), ısrarla forex dendiği için ben de başta forex ekranına artık tüm yatırımcıları ulaşabildiğini, dealer a, borker a ihtiyaç duymadan kendileri online işlem yapabildiklerini düşündüm. Hemen bir yatırım kuruluşundan (hani şu reklamlarını sıklıkla duyduğumuz fx firmaları) indirdim ve inceledim. Sonrasında firmadan bir müşteri yetkilisiyle konuştum, bana ilk söylediği kaldıraç ile yatırdığımız paranın 100 katı işlem yapabileceğimiz oldu. Dedim ki bu olamaz, buna spk müsade etmez, çünkü bu spekülasyon demektir. Ben 1000 dolar yatırıp 100.000 dolar ile tahtayı istediğim gibi yönetirim.. Bir süre lafları geveledi, spk yok vs.. Sonra ağzından kaçırdı, olayın forex ile, yatırımla falan alakası yok, bildiğiniz kumar..

Bu konuyu sizin için anlattım sevigili arkadaşım, dünyada fx piyasasındaki rakam coinden daha fazla, ama bu sağlıklı olduğunu göstermiyor gördüğün gibi.

Tekrar tekrar söylüyorum affedin, ama ben yazdıklarımı ahlaki sorumluluğum çevresinde yazıyorum arkadaşlar. Bildiğim bir şey varsa o da toplumun bilinçlenmesi bireyin bilinçlenmesi ile başlar. Ben söyleyeyim de, ister dinlersiniz, ister dinlemezsiniz.

yldrmzffr yldrmzffr kacgunkaldi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 16 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Hiçbir güvencesi yok batırırda uçururda ama kimin yönettiği kimler tarafından yönetildiği belli değil. Kim neye göre düşürüp yükseltiyor ? Hep bir bulanıklık içinde.
Tek zarar ettirmeyen yatırım altın. Buraya vereceğiniz para 1-2 gün sonra yerle bir olabilir. Eğer yatırım yapacağım diyorsanız yarını belli olmayan sanal bir birime değil altına yatırım yapın.

yldrmzffr.com
muzaffer@yldrmzffr.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al