freelance iş ilanları

Blogger'in Seo'ya Etkisi Nasıldır ? Tartışalım

15 Mesajlar 2.188 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

furkan2499 adlı üyeden alıntı

Kesinlikle blogger açmanı tavsiye etmiyorum. 5 Senelik blogum var 4 yıl önce günlük 10k tekil hite olaştım fakat 1 sene civarı özgün bin konu gönderdikten sonra oldu ve sadece 5 adet konu tuttu bu konular win7 crack gibi alana sahipler. ve win 7 crack konusuna yaklaşık 200 bin kişi girdi. Fakat bu ziyaretçi 3-5 ay sürdü ve günlük 10 binden 500 e düştü. Ne yaptıysak eskisi gibi olmadı. Çünkü blogger çabuk gözden çıkıyor sitemap gibi önemli eklentiler yapamıyorsun. Fakat aynı emeği wordpresse vermiş olsaydık şuan düzenli para kazanabileceğimiz sağlam sitemiz olurdu. Şimdiden söylüyorum blogger şöyledir böyledir diye gaza gelip açma istediğin başarıyı elde edemezsin ve pişman olursun. Sağlam bir host alıp ve projeni detaylı hazırladıktan sonra site aç derim ve forum veya özel script ile çalışmayacaksan en iyisi wordpressdir.

Ayrıca araştırma yap hangi konuda olursa olsun .com lu wordpress siteler mi tutulmuş yoksa bloglar mı? Onlarca ünlü blog şuan kan ağlıyor bunu ekliyeyim. Blog devri 2009-2013 arasıydı ve bende o zaman açmıştım blog

Blogger de sitemap var. Ayrıca warez hit yayınlamışsınız. Warez hit demek google açısından her zaman risk demektir. Ben 5 sendedir kendi ücretli aldığım domain ile kullanıyorum. Ve ziyaretçi sayımda beş senedir ortalama 5000 binlerde. Düşüşler oldu tabi ama, daha çok benim hatam dan oldu. Her site de olabilecek türden yani. Günlük bazen 1 konu bazen hiç bazen 5,6 konu ekliyorum. Ayda 350, 400 arası da. adsense den kazanıyorum. Sitemde 8300 adet konu var. Ve birçok aramada da facebook ve twitter gibi sitelerden de öndeyim. Ben bloggeri tavsiye ederim. Hosting ücreti yok. Wordpress gibi hacklenme korkusu yok. Wordpress de 3 sefer sitem hacklendi. Bende o günden sonra kapatıp blogger sitesi açtım.
Furkan AtilgaN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Furkan Furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Tabi ki bunlar tecrübe ile sabit. Bende bloggerden 7700 TL kazandım fakat emeğimin daha azını başka sistemler üzerinde yoğunlaşarak harcadığım zaman çok daha fazlasını kazandım. Ayrıca konuların tamamı seo uygun olarak güncellendi. Warez olarak nitelendirmeyelim sitemi. Ayrıca tema ve özellik bakımından wordpress daha öndedir. Sizin alışıla gelmiş bir düzeniniz var o yüzden objektif bakamıyorsunuz. Host sıkıntısı dediğiniz nedir anlamıyorum toplasan 100 tl tutmuyor zaten bu harcamayı yapmak istemeyen kesim acemidir veya siteyi öylesine açıyordur. Ayrıca hacklenme diye bir şey yoktur. Kendi halinize takılırsanız sağa sola yorum yazmadan sadece işinizi yaparsanız kimse gelip hacklamaz. Yani o seviyedeki adamı kızdırmazsın. Ayrıca hacklansan bile beni en fazla 5 dakika geriye atar mabul her gün yedek alıyoruz.

Her bakımdan özellik farkı var hocam blogger host parası yok diye kendinizi avutmayın. Siz tam anlamıyla wordpress veya yüksek özellikli script kullanmamışsınız. Blogger arka planda daha spam koruması 5 senede ancak geldi wordpress çıktığı gün eklentileri çıktı daha ne diyim
sedat5453

kişi bu mesajı beğendi.

-

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

furkan2499 adlı üyeden alıntı

Tabi ki bunlar tecrübe ile sabit. Bende bloggerden 7700 TL kazandım fakat emeğimin daha azını başka sistemler üzerinde yoğunlaşarak harcadığım zaman çok daha fazlasını kazandım. Ayrıca konuların tamamı seo uygun olarak güncellendi. Warez olarak nitelendirmeyelim sitemi. Ayrıca tema ve özellik bakımından wordpress daha öndedir. Sizin alışıla gelmiş bir düzeniniz var o yüzden objektif bakamıyorsunuz. Host sıkıntısı dediğiniz nedir anlamıyorum toplasan 100 tl tutmuyor zaten bu harcamayı yapmak istemeyen kesim acemidir veya siteyi öylesine açıyordur. Ayrıca hacklenme diye bir şey yoktur. Kendi halinize takılırsanız sağa sola yorum yazmadan sadece işinizi yaparsanız kimse gelip hacklamaz. Yani o seviyedeki adamı kızdırmazsın. Ayrıca hacklansan bile beni en fazla 5 dakika geriye atar mabul her gün yedek alıyoruz.

Her bakımdan özellik farkı var hocam blogger host parası yok diye kendinizi avutmayın. Siz tam anlamıyla wordpress veya yüksek özellikli script kullanmamışsınız. Blogger arka planda daha spam koruması 5 senede ancak geldi wordpress çıktığı gün eklentileri çıktı daha ne diyim

Ben blogger wordpress den üstündür demiyorum. Siz tamamen yanlış anlamışsınız. Wordpress blogger den kat kat üstün bir sistemdir. Amma bloggerin öyle bir avantajları varki ne scriptinin zayıf olması ne eklenti azlığı ne o ne bu. Bloggerin en büyük avantajı sahibinin google olması. Ve herkes de biliyor ki. Google blogger sitelerine ister blogspot olsun ister özel domain avantaj tanıyor. Yani şuraya bağlamak istiyorum, wordpress kullanmak için çok iyi kod bilgisine, seo bilgisine, grafik bilgisine ve tabi web güvenlik bilgisine sahip olmanız şart. En önemlisi de güvenlik. Siz wordpress sisteminin güvenlik zafiyeti en çok olan sistem olduğunun farkında değilsiniz sanırım. İnsanlar güvenlik zafiyetini en aza indirmek için bir dünya eklenti ekiyor ve bu sitenin çok yavaşlamasına sebep oluyor. Son olarak şöyle söyliyim, blogger acemi webmasterler için ideal. Ciddi paralar kazanılabilecek bir sistem. Asla zaman kaybı değil. Yeterki ne yaptığınızı ve nasıl yaptığınızı bilin.

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Wordpress ve diğer sistemleri hiç kullanmadım, bu yüzden onlar için yorum yapamam. 3 yılı aşkındır tamamen Blogger ile çalışıyorum. Tüm sitelerim özel domain'e geçirildi. Şimdiye kadar 15-20 kadar blogger site açtım. Bazıları ile ilgilendim, bazılarını yarım bıraktım. 3 tane Blogger tabanlı sitem var. Bugüne kadar hit kaybı sorunu hiç yaşamadım.

Üç büyük sitemden 2 tanesi günlük 10K ve üzeri tekil hit alıyor. Bu ikisinden bir tanesinin zaman zaman günlük tekil hitinin 50-70K arasında dolandığı da oluyor. Ve bu sitemi azat edeli en az 1,5 yıl oldu. Ayda bir içerik ya girerim ya girmem, ama hiçbir zaman sıralamadan düşmedim. Bütün sitelerim kendi alanında neredeyse en iyileri. Yarım bıraktığım siteler ise sadece içerik eklemeyi bıraktığım için ilerlemedi. Buna rağmen en berbat Blogger sitemden bile aylık 20-30 lira Adsense'den geliyor. Sadece kaliteli dediğim 3 Blogger tabanlı sitemden ise aylık 2-2,5K gibi bir kazanç sağlıyorum.

Bir ara wordpress'e geçmeyi de düşündüm; zira sitelere yatırım yapmak istiyordum. Blogger sitelerin satışı kolay kolay yapılmadığı için wordpress'e geçmek şarttı. Uğraştım, bir wordpress site açtım. Ama ne yaptıysam Blogger'in tadını vermedi. Bir daha da Blogger'dan şaşmadım ve artık şaşmam da.

Benim şahsi fikrime göre Blogger gibisi yok. En büyük dezavantajı ise, site satın almak istediğinizde Blogger tabanlı site bulamıyorsunuz. Onun dışında Blogger al, rahat uyu. Host derdiymiş, sitenin askıya alınmasıymış, hacklenmesiymiş gibi dertlerin hiiç olmaz.

Yazımı bir şiirle sonlandırmak istiyorum :-)

Mutlu ediyorsa azı
Al Blogger yaz yazı
İster her gün yazı gir
İstersen bazı bazı

Host, hack derdin hiç olmaz
Ve de süresi hiç dolmaz
Sen emek ver, bekle bak
Blogger gibisi bulunmaz

Bazı dostlar atmışlar
Blogger'a durmadan
Bire bin bir katmışlar
Belki hiç kullanmadan

Paravanmış, backlinkmiş
Sanki herkese inme inmiş
Bırakın arkadaşlar
SEO'ya yalan sinmiş

Kaliteli içerik
Hep Google'ın gözünde
Gerbelas doğru söyler
Yalan yoktur sözünde

Vesselam...
sedat5453

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Gerbelas

Mutlu ediyorsa azı
Al Blogger yaz yazı
İster her gün yazı gir
İstersen bazı bazı

Host, hack derdin hiç olmaz
Ve de süresi hiç dolmaz
Sen emek ver, bekle bak
Blogger gibisi bulunmaz

Bazı dostlar atmışlar
Blogger'a durmadan
Bire bin bir katmışlar
Belki hiç kullanmadan

Paravanmış, backlinkmiş
Sanki herkese inme inmiş
Bırakın arkadaşlar
SEO'ya yalan sinmiş

Kaliteli içerik
Hep Google'ın gözünde
Gerbelas doğru söyler
Yalan yoktur sözünde

Günün anlam ve önemini tam anlamıyla açıklamış.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al