wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Nasıl Bir Adsense Terbiyesizliğidir?

32 Mesajlar 3.026 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Theonur Theonur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Muhasebe - Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 0 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Google Günde Milyonlarca Reklam Yayınlanıyor Geçilebilmeyen Algoritma Yoktur Dolayısıyla Kullanıcılar Aldatmaya Yönelik Reklamlar Yayınlayabiliyor Ki İlgi Çekmek İçin Açılan Bir Reklam Uluslar Arası Bölgece Yayınlanıyor Yayınlayan Kişide Çeviri Yaparak Göndermiş Olabilir Siteye Gittiğimizde Aşk, İlişkiler Moda, Stil Olarak Kategoriler Var Dil Sorunundan Kaynaklanıyor Bu Tür Reklamaları Bukadar Takmayın He Eğer Takıyorsanız Haber Sitelerinede Girmeyin Orada da Reklamlar Yapılıyor Sırf Trafik Çekmek İçin Blurlayarak Kadın Erkek Fotoğraflarını Paylaşıyorlar Oralarada 18 Yaş Altı Kullanıcılar Giriyor Onlarıda Şikayet Edebilirsiniz.

Yinede Fazla Abartılcak Bir Reklam Olmadığını Düşünüyorum.

wmaraci
reklam

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
yorumnları okumadım ancak bir ürün sanılmış olabilir . Kısa sürede tedbir alarak yasal işlemi sonlandırırlar diye umuyorum. Yani google gibi bir firma bu tür reklamlara pabuç bırakmaz. Ayrıca biraz incelediğimizde kelime oyunlu bir reklam söz konusu olduğu ap açık ortada :)

Recbook Creative 

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)

Aykut adlı üyeden alıntı

ÇağatayGüney Destek hattı önerisi için tşkrler ama Google gibi bir marka için asla doğal bir şey değil bu ve gözünden kaçma gibi bir şansı da yok kardeşim. Böyle şey mi olur? Dini içerikli bir sitede bu tür reklam çıktığını düşünün. Bu şekilde bir reklam daha görürsem mahkemeye gideceğim.

Kesinlikle haklısınız. Genellikle yurtdışı kaynaklı reklam verip, sonrasında Türkiye'yi ekliyorlar.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

SametKabasakal SametKabasakal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 8 / 15
  • Ticaret 1, (%0)
1. Olasılık google adsense reklam görüntüleme mantığı sizin gezdiğiniz içeriklere göre reklamlar seçilir ve gösterilir.
2. Olasılık gezilen içerikler yetersiz kalıp alakasız reklamlar gösterilir.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
5 6 kez okudum nasıl kafam daldıysa evimi aralıksız satıyorum diye okuyorum. dedim ne var bunda :D
mimarcan FurkanHisamioglu Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.

zyx zyx bn Msa gbi drenrkn Ra’lra Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** B**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 137 / 133
  • Ticaret 11, (%100)
keban barajı bile 2 saate boşalıyor hay mübarek
mimarcan Mrtcn FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

RedFoX RedFoX WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad L** İ**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 29 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Bu tamamen sizden kaynaklanıyor :) Hesabınız açıkken bu tarzda +18 şeylere arattırdıysanız çıkabilir farklı bilgisayarlarda olsanız bile.

mudurnugundem.com

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
RedFoX "Tamamen sizden kaynaklanıyor" gibi kesin bir şey nasıl diyebiliyorsunuz? Olay yukarıdaki arkadaşın dediği gibi alakasız reklamlardan kaynaklanıyor. Filtre ayarlarını yaptım ve şuan için aynı tarzda reklam çıkmıyor. Üstelik mevzu ziyaret edilen yerlerle ilgili reklamlar değil. O zaman gidip bir adlt video izleyelim ve öyle bir şeyin reklamı çıksın bu mudur yani? Olay Adsense'ın bu tür cümlelere asla yer vermemesi ve ben bunun bir açık olduğunu düşünüyorum. Buyrun Google forumlarında yapılan açıklama:

Yusuf ERGİŞİ dedi ki:
Merhaba,

Tamer'e değerli desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum ve eklemek istiyorum. Yaşanan bu durum genel bir problem olduğu bilgisini almıştım ve bunun üzerine mühendisler ivedilikle çözüm arayışına gitti diye biliyorum. Bu sorunu bahsettiğim gibi daha önce ilettim ve şu an ilgili birimin bilgisinde ve çalışması yapılıyor. Yüzlerce oluşturulmuş alakasız URL ye verilmiş iğrenç reklamları şu durumda hassas içerikten de engelleyemiyor sistem. Çünkü URL'ler hassas içerik kategorisinde gözükmüyor. Yani mevcut çalışan sistemi yanıltarak bu şoke eden reklamlar görülmektedir.

Yaşanan bu durumdan dolayı bende çok üzgün olduğumu belirterek, en kısa zamanda ilgili birime ait mühendislerin çözüm üreteceğine inanıyorum.

İyi dileklerimle

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Sorun web sitesi sahibinden kaynaklanıyor. Gösterim ücreti yüksek olduğu için bu tür reklam kategorilerine izin veriyorlar. Bu web sitesine bir daha girmeyin ve ifşa edin. Bu daha doğru olacaktır.

Geçenlerde konuşmuştuk, aynı olayı : https://wmaraci.com/forum/konu-disi/siradisi-adsense-reklami-18-a-480744.html

Durgun sular derin akar.

RedFoX RedFoX WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad L** İ**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 29 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

Aykut adlı üyeden alıntı

RedFoX "Tamamen sizden kaynaklanıyor" gibi kesin bir şey nasıl diyebiliyorsunuz? Olay yukarıdaki arkadaşın dediği gibi alakasız reklamlardan kaynaklanıyor. Filtre ayarlarını yaptım ve şuan için aynı tarzda reklam çıkmıyor. Üstelik mevzu ziyaret edilen yerlerle ilgili reklamlar değil. O zaman gidip bir adlt video izleyelim ve öyle bir şeyin reklamı çıksın bu mudur yani? Olay Adsense'ın bu tür cümlelere asla yer vermemesi ve ben bunun bir açık olduğunu düşünüyorum.

Yanlış anlamayın geçenlerde evimdeki bilgisayarımda cep telefonlarını araştırıyordum, ertesi gün iş yerindeki bilgisayarımda sitelerde gezerken telefon reklamları belirmeye başladı o zaman farketmiştim ;). Aykut Bey google hesap açık olduğu zaman google sizi takip ediyor. Hesap açık olmadığı zamanda tarayıcının cookie lerinden sizin nerelerde gezdiğinizi neye ilgi duyduğunuzu bulup o bilgisayarda gezdiğiniz sitede o reklamı çıkartıyor. Çok eskiden 10 sene önce falan mesela sağlık sitesine girdiğinizde sağlıkla alakalı reklamlar çıkıyordu yada araba sitelerinde gezerken araba. Sıfır format atılmış bilgisayarda yada geçmiş tamamen tertemiz ise bu tarzda kategoriye uygun olmayan reklamlar çıkabilir.

mudurnugundem.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al