freelance iş ilanları

Bumerang'dan ne kadar para kazanıyorsunuz?

63 Mesajlar 13.593 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
    • Üyelik 16.09.2011
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Türkçe Öğretmeni
    • Konum Van
    • Ad Soyad E** B**
    • Mesajlar 388
    • Beğeniler 37 / 78
    • Ticaret 25, (%100)
    Bence TR'de çok güzel bir iş yapıyorlar. Bugün baktığında 5-10 TL'yi 3 gün reklam yayınlaman karşılığında hangi reklam firması veriyor? Adamlar 3 gün reklam gösteriminde size koşulsuz şartsız para veriyor. Bence eleştiri yaparken alternatiflerini düşünmek gerekli. Böyle işlerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bumerang tamamen sosyal media için yürütülen bir çalışma. Ödül töreninde en bilge forum dalında bende 3 finalistten biriydim. Şikayet etmek yerine bence çaba göstermek en iyisidir. Zaten gösterilen çabalar elbet birgün karşılığını bulur.

wmaraci
    reklam

• Üyelik 01.10.2024
    • Yaş/Cinsiyet - /
    • Meslek
    • Ticaret , (%)

exorcist26 adlı üyeden alıntı

Bence TR'de çok güzel bir iş yapıyorlar. Bugün baktığında 5-10 TL'yi 3 gün reklam yayınlaman karşılığında hangi reklam firması veriyor? Adamlar 3 gün reklam gösteriminde size koşulsuz şartsız para veriyor. Bence eleştiri yaparken alternatiflerini düşünmek gerekli. Böyle işlerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bumerang tamamen sosyal media için yürütülen bir çalışma. Ödül töreninde en bilge forum dalında bende 3 finalistten biriydim. Şikayet etmek yerine bence çaba göstermek en iyisidir. Zaten gösterilen çabalar elbet birgün karşılığını bulur.

Doğru aslında :)

hocam herhangi gelir elde ediyormusunuz bumerangtan?

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
    • Üyelik 16.09.2011
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Türkçe Öğretmeni
    • Konum Van
    • Ad Soyad E** B**
    • Mesajlar 388
    • Beğeniler 37 / 78
    • Ticaret 25, (%100)
    Evet bir kere ödeme aldım şu anda da ikinci ödemeye 11 tl kaldı. Göklere çıkarılan adsenseden bence bin kat daha faydalı bir sistem. Hiç olmazsa yüzlerce reklamı bedavadan göstertip sonra gün başına 0.25 dolar vermiyor. :)

baysnake baysnake WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 08.11.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 439
    • Beğeniler 140 / 57
    • Ticaret 10, (%100)
    Arkadaşlar geçen ay .tk uzantılı domainimle bumerang başvurusu yaptım (siteme bumerang kodlarını eklemeden) ve kabul edildi. Geçenlerde domainimi değiştirdim ve üyelik bilgilerimi düzenleyip bumerang başvurusunu yeniledim (bu sefer bumerang kodlarını siteme ekledim) ve onay sürecine girdi ama kabul edilmedi acaba neden olabileceği hakkında yorum yapabilecek biri var mıdır?

wmaraci
    wmaraci

mmtdek mmtdek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 13.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet - /
    • Meslek
    • Mesajlar 4
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    Arkadaşlar, şöyle bir durum var buna açıklık getirmek istedim. Ben Bumerang'dan son derece memnunum. Google reklamları ile kıyaslamıyorum bile. Hem içerik tabanlı, kaliteli, banner gibi rahatsız edici değil hem de çok daha karlı. STOPAJ konusunda şunu bilmek gerekli, yardım kısmındada yazıyor gerçi ama, stopaj devlet tarafından belirleniyor ve kesilmesi zorunlu. yani aşağı yukarı %20, ve tüzel olmayan herkesten alınmak zorunda. Burda çok kesinti yapıyolar demek biraz anlamsız geliyor. Birde işlem bedeli varmış 5 tl bildiğim kadarıyla onuda vergi verebilmek için kesmek zorunlu. Yani aslında haksızlık yapmamak lazım:)

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
    • Üyelik 17.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Şef (MEB'de)
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad A** Ö**
    • Mesajlar 1642
    • Beğeniler 62 / 318
    • Ticaret 93, (%100)
    Yaw adamlar sizden bildiğin tanıtım yazısı alıyorlar beleşe üstüne hürriyetin reklamını sitenizde tutuyorsunuz. Ayrıca ödeme zamanı geldiğinde 50tl oluyor 40tl
    NovaCep isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum Zonguldak
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 539
    • Beğeniler 25 / 69
    • Ticaret 1, (%100)
    o tekliflerin herhangi bir tanesini googleda aratın ne kadar abuk sabuk site varsa -çoğu blogspot uzantılı- hepsine veriyorlar o yazıları.Kalite açısından sorun teşkil etmiyor mu sizce.Bu günü kurtarır ama geleceğini mahveder o yazılar sitenin.Google için ücretli bağlantı satmak yasak ve yüzlerce sitede aynı yazı ve linkleri satış olarak tespit etmeleri hiç de zor olmayacak
    isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
    • Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)

sasaleyte adlı üyeden alıntı

o tekliflerin herhangi bir tanesini googleda aratın ne kadar abuk sabuk site varsa -çoğu blogspot uzantılı- hepsine veriyorlar o yazıları.Kalite açısından sorun teşkil etmiyor mu sizce.Bu günü kurtarır ama geleceğini mahveder o yazılar sitenin.Google için ücretli bağlantı satmak yasak ve yüzlerce sitede aynı yazı ve linkleri satış olarak tespit etmeleri hiç de zor olmayacak

Tamamen katılıyorum. Sitelere verilen tanıtım yazılarının hiçbir özgünlüğü yok. Biraz araştırma ile ne kadar çok çöp sitede yayınlandığını görebilirsiniz. Bu da kaliteli siteler için büyük bir tehlikedir.
    sasaleyte

kişi bu mesajı beğendi.

mmtdek mmtdek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 13.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet - /
    • Meslek
    • Mesajlar 4
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    Advertorial modeli mashable'a kadar, hurriyet.com.tr, milliyet vs.. tüm sitelerin kullandığı meşru bir modeldir. Zaten banlanma durumu olsa, advertorial kullanan sitelerin hepsi banlanırdı. Yani, neredeyse tüm büyük platformlar.. Siteniz özgün içeriklere sahip olduğu sürece advertorail gayet geçerli bir reklam modelidir bence. Ayrıca, adamlar bize yayınla veya yayınlama diyor, herhangi bir zorlama yok. Yani google'In seçtikleri gibi değil, hangisini kullanıp kullanmayacağınıza siz karar veriyorsunuz. Bilmiyorum ama, yani tabi burda memnuniyetsizlikler konuşuluyor ama biraz daha dteaylı düşünmek lazım

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
    • Üyelik 30.07.2011
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad C** A**
    • Mesajlar 593
    • Beğeniler 126 / 86
    • Ticaret 7, (%100)

sasaleyte adlı üyeden alıntı

Yazının sitenizi ilerde olumsuz etkileyeceğini düşünüyorsanız, teklifin yayın süresi bittikten sonra yazıyı sitenizden kaldırırsınız, olur biter :)

wmaraci
    Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al