wmaraci reklam

Büyük bir girişimde bulunmak istiyorum görüşlerinizi alabilirmiyim

12 Mesajlar 1.267 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Felixalican Felixalican Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Herkeze merhabalar arkadaşlar aklımda cok büyük bir proje var cok tehlikeli bir girişim ve yapılmış bu konu hakkında sizden görüş almak istiyorum konu hakkında yeterince bilgim oldunu düşünüyorum son andada gördüğümüz gibi google tr lisans yasaklamış vb. olaylar var ben bu yapaçağım girişimi 1 günde değil 1 yıldan beri düşünüyorum ve alt yapısınıda atmaya çalışıyorum kodlama dili cok bilmesemde gerektiği kadar biliyorum ve amaçım gmail youtube instagram google arama motoru gibi girişimlere atanmak istiyorum bazı başlangıclar yaptım sosyal medya platformu acmak dı ilk hedefim ondan sonra gmail arama motoru gibi gidicekti ama içimdede korku var çünkü bunlara yatırımı yaptıktan sonra tutulamamak ben sosyal medya platformu için neredeyse yapabildimi yaptım ilerleyen zamanda da ekip kurmak istiyorum acaba bu dediklerimi yapsa türkiye arkamda dururmu?
ben sosyal medya platformu actımda server vb herşeyi alıcam bunlar az para değil ben bunları yaptımdada reklam da elimden geldiğince heryerde vermeye çalışaçağım bu bütün dunyada olacak reklamlar ama benim aklımda olan türkiye bunu kullansa bütün dunya kullanır diye düşünüyorum sizce doğrumu düşünüyorum ve whatsapp gibi bir mobil uygulama var elimde ilerleyen zamandada bunu değişiklik yapıp yayınlamak istiyorum buda sizce tutulurmu korkmamın sebebi böle firmalar varken ben tutulurmuyum? uzun zamandır araştırıyorum ediyorum böle girişim yapanlar yok ben en azından yapamazsam yapmaya çalıştım derim buraya kadar okuduysan teşekkür ederim yorumda yapıp düşünceni sölersen beni mutlu edersin aklımda deli sorular var...

wmaraci
reklam

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
Yani açıkcası girişimi, projesi(başlıktaki gibi büyük) olan, kararlı bir insan buraya gelip tutarmı diye konu açmaz bana göre. Onu yapar ve tutması için gerekli koşulları ortaya koymaya çalışır. Şahsi yorumum ise -şevk kırmak gibi algılanmasın- bu tür şeyler türkiye de daha önceden zaten denenmişti. Turkcell bile arama motoru yaptı ve tutmadı ( bütçe ve yazılım konusunda hiç bir eksiklik olmamasına rağmen). Özetle rakipler var ve güçlüler, onların yapamadıkları veya hizmet olarak sunmadığı şeyi projede sizin sunmanız gerekir ki tutunabilesiniz. Onun harici hayal kırıklığı olabilir.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

Backhoe Backhoe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)
Merhabalar hocam,
Öncelikle "Olur mu?" - "Tutar mı?" sorularına kimse "Olur" - "Tutar" diyemez burada çünkü onu diyecek yetkide birisi yok ve anladığım kadarıyla tamamen olasılıklar üzerinden ilerliyorsunuz, bu şekilde ne bir marka ne de bir site geliştirebilirsiniz.
Bu tarz girişimlerde "elimden geldiğince" diye bir miktar birimi demek gözünüz bağlı bir kuyudan aşşağı atlamak gibi olur.
Sizlere tavsiyem önce "şunu yapıcam, şunu da yapmayı istiyorum tutar mı?" yerine bir proje üstünde karar verin toplam bütçenizi belirleyin bu işe A'dan Z'ye ne kadar bütçe ayırabilirsiniz.
Sonrasında bu bütçeyi doğru yönlendirmeyi öğrenin adım adım her şeyi ölçüp tartmadan akışına bırakırsanız, bir başarı bekleyemezsiniz. "Tüm ülke benim uygulamamı kullanır mı? - Arkamda dururlar mı?" diye sormak yerine "Bu uygulamayı insanlar neden kullansın?" - "Diğer uygulamalar varken ben olsam bu uygulamayı kullanır mıydım?" diye kendinize bir sorun.
Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, niyetim asla sizi kırmak değil. Aksine; ilerde hayal kırıklığına uğramanızı engellemek.
Saygılar, teşekkürler :)

• Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
görüşünüz için teşekürler hocam dediğiniz dorudur sadece ben şu ihtimaldende yürümek kafasındaydım türkiyenin uygulaması diye türkler indirir kafasındaydım öyle diyen insanlarımız vardı ya ondan hani tr nin sosyal medya platformu olsa kullanırız diye acılan anketlerde yüzde 90 nı kullanırız diyo bende bu kadar kullanılsa yabancılara kadar bu ulaşır mantığındaydım. tabi en önemliside benim uygulamamı neden kullansınlar mantığıyla ilerlemeye çalışıyorum ama ben bu konuda bilgili olanında bilgisiz olanında fikrini önemsiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

Supercalifirigida adlı üyeden alıntı

Yani açıkcası girişimi, projesi(başlıktaki gibi büyük) olan, kararlı bir insan buraya gelip tutarmı diye konu açmaz bana göre. Onu yapar ve tutması için gerekli koşulları ortaya koymaya çalışır. Şahsi yorumum ise -şevk kırmak gibi algılanmasın- bu tür şeyler türkiye de daha önceden zaten denenmişti. Turkcell bile arama motoru yaptı ve tutmadı ( bütçe ve yazılım konusunda hiç bir eksiklik olmamasına rağmen). Özetle rakipler var ve güçlüler, onların yapamadıkları veya hizmet olarak sunmadığı şeyi projede sizin sunmanız gerekir ki tutunabilesiniz. Onun harici hayal kırıklığı olabilir.

dediğiniz doğrudur önceden yapan var yapmaya çalışan var ama bana göre turkcelin yaptığı arama motorunda eksiklikler vardı en önemlisi de görünüşü hiç ilgi çekmiyodu çok sadece bir görünüşü vardı hiçde uğraşılmamış olarak gözüküyor benim gözümde.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Tutmayacak ne garanti şeyi söyleyemem. Yani proje tutabilir onu demiyorum.

Ama Türkiye ASLA arkanızda durmaz.

Şimdiden bol şans.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Çok araştırmış ve de uzman değilim. Ama şu an yazbee 'ye Türkiye bir gram destek vermiyor. Kii gördüğüm kadarıyla hükümete de yakın bir anlayışları var. Bu hükümet sosyal medya gibi olaylara dahil olmaz canım kardeşim. Ama kendin başarabilirsin. Yeter ki inan. En önemlisi de asla vazgeçme. Shaqii ONeil lise'de basket takımına seçilememiş bile. Sonra ki yıllarda sormuşlar nasıl oldu da star oldun. Şu cevabı vermiş : Vazgeçmedim...

dataaaa dataaaa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 216 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
Melek yatirimci denen kitlelerden özellikle living lab denilen kan emici yerden umut bekleme hocam :)

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşın dediği gibi böyle şeyler türkiye de destek görmez. biz biraz markacıyız. arama motoru yaptın mesela insanlar senin arama motorunu kullanırken bile, one abi google varken vb vb yorumlarda bulunucaktır ve buda senin markana negatif değer katıcaktır.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
İhtimal olarak düşünün lütfen, Turkcell o kadar reklam yaptı belkide milyonlarca para harcadı ayrıca bir sürü yazılımcı işe almıştır. Hatta aramalarının benim arama motorundan yapmak internetten yemiyor dedi, bitmedi arama yap 2 GB da hediye edeyim dedi. Yinede tutturamadı, tutmaz demiyorum lütfen tutma ihtimalini düşün ve çalışman gereken süreyi düşün. Mesela kaç yazılımcı çalıştıracak mısınız önce onu düşünün her ay bu parayı sağlayacak mısınız ? En az 4 bin maaş ve 2 kişi hesaplasak 2 sene hiç para kazanmayacaksın zaten 160 bin lira onlara maaş ayrıca evden çalışmayacaklar herhalde bir çalışma yeri yapman lazım evden çalışan doğru düzgün çalışmaz. Elektrik su kira vs. derken 100 binde onu hesapla. Reklam maliyetleri de bu söylediklerimin 5 katı tutar rahat. Bu maliyeti karşılayabilecek misiniz ? Karşıladığınızda %99 başarısız olacaksınız ve bu miktarı kaybetmeyi göze alıyor musunuz ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al