wmaraci reklam

E-Ticaret Hakkında Beni Aydınlatın

17 Mesajlar 1.479 Okunma
wmaraci reklam

teknoxxk teknoxxk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Leptop mağazası
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 27 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Stores adlı üyeden alıntı

Sizin kararınız olacak tabi sadece bir öneri niteliğinde söyleyim. E-ticarete ilk adımlarınız olacak ise bana göre 200 ürün bile çok olur. İlk adımı 1-5 ürün sayısı ile girmenizi öneririm. Sadece tavsiye tabi ki

Üstadım şimdi şöyle bi mantık var,müşteri siteye girdiği zaman istediği ürünü bulmadan gitmeyecek,Bu mantık real dükkan satışındada geçerlidir.Sen mağazayı açıp düşünsenize sadece 20-30çeşit leptop var iken siz sadece komple siteye 2tane leptop-1tane masaüstü-1tane hd plazma.1tane ipad tablet koyuyosunuz.Mantıksız seçenek olmadan müşteri çekmek imkansız olur.Esnaflık konusunda deneyimim var müşteri olsun 200deil 2000ürün gönderir eklerim :)

wmaraci
reklam

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Esnaf mantığı ile dedikleriniz doğru ama webmaster açısından doğru olmadığını düşünüyorum. Sebebi ise 100 ürün için yapacağınız çalışma ile 1000 ürün için yapacağınız çalışma aynı değil aynı sekilde 1 ürün ile 100 ürün için yapacağınız çalışma ve masraflarınızda aynı olmayacaktır. O açıdan dedim.

Laptop şeklinde bir örnek vermişsiniz. Bende söyle bir örnek verim. Siteniz mesela ekran kartı üzerine kurulu. Elbette siteye gelen kullanıcı diğer ürünleri de aramakta mesela işlemcide arıyor. Ekran arıyor kulaklık ve klavye arıyor. Hepsini satmaya çalıştığınız zaman başlangıçta yükünüz çok olacak hem ekran kartı hem işlemci hemde klavye gibi kelimelerde reklam yapmanız gerekecek. Bu dediklerimi 200 ürüne vurduğunuz zaman büyük miktarlara çıkıyor ayırmanız gereken bütçe.

Bundan dolayı sitenize belli bir güven oluşana kadar ve belli bir yere gelene kadar ürün sayısını sınırlı tutmak yararınıza olacaktır diye düşünüyorum. Tabi benim kişisel tavsiyem ve düşüncemdir. Olabilir olmayabilir veya bütçeniz çok yüksektir sizin vereceğiniz karar.
MehmetFazilK

kişi bu mesajı beğendi.

teknoxxk teknoxxk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Leptop mağazası
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 27 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ben kendim bakıyorum 200-300tl ile hosting domain ssl worldpress alıp işi bitiririm diye düşünüyorum.Tabi reklam işindede önceliğim sahibinden olacak benim için 2.sırada google amca ve twit reklam işi kolay dükkan hazır reklamda.Fakat site işi biraz kafamı karıştırdı.Host-domain-ssl-wolrdpress-tema ile bu işe girilirmi diye 10gündür tüm forumları gezdim tek tek okudum ama net bi fikire kavuşamadım.Kafamdaki sorular hala soru.Yani hosting-domain-ssl-tema aldıgında bu iş bitecekmi.Gerisi yeteneğemi kalacak.Burdaki cevabı onaylayamadım.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Yıl olmuş 2018 hala 200 300 e eticaret sitesi hosting ssl olur diye düşünenler bu fikirde olanlar olduğunu görmek beni düşündürüyor.

Bu tarz forumlarda insan sanırım gerçeği değil anlamak istediğini görüyor ve ona inanıyor.
Cebinde 100 bin tl hazır para iyi bir domain sağlam bir e ticaret yazılımı ve tedarik zincir yönetimi nedir bilmeyen biri e ticaret yaparım hayalinde bulunmasın...

wmaraci
wmaraci

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Daha da aydınlatın hocalarım

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Yazılım olarak prestashop öneririm ama çok ağır o yüzden özel host almanız gerekecek.

Benim sitede ssd olmasına karşın yine yavaş çalışıyor :S

https://catisan.com/

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Yazılım domain host gibi yazılımsal alanlarda sıkıntım yok o kolay benim asıl öğrenmek istediğim bu işler nasıl yürür nasıl hazırlık yapılmalı vs

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al