freelance iş ilanları

Film Siteleri, W4rez Siteleri Nasıl Hala Aktifler ?

12 Mesajlar 2.142 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar film sitesi yasal değil warez yasal değil bunları hep duyuyoruz da bu insanlar nasıl hala ayakta duruyorlar.

Tamam filmleri kendi sunucularında bulundurmuyor diyeceksiniz. Peki film indirme siteleri nasıl oluyor. Adamlar tb tb film arşivleyip indirtiyorlar. Bu nasıl mümkün olabiliyor.

Diğer bir çok yasadışı paylaşım da oyle. Sağda solda paylaşanları zaten biliyoruz. Mevzumuz onlar değil. Kendi sunucularında film program falan tutanlar var.

Benim aklıma şu geliyor ne derece doğru bilmiyorum.

Bir sunucuya ancak bulunduğu ülke müdahale edebilir. Yani Türkiyede suç olan bir mesele sunucunun bulunduğu ülkede suç değilse Türkiye buna müdahale edemez. En fazla siteye erişimi engellerler. Ama yasal olarak ne yapabilirler. Bence hiç bir şey.

Yani mevzu şu. Dosyalar hangi ülkede barınıyorsa o ülkenin kanunlarını çiğnemedikten sonra yasal olarak bir yaptırıp yapamıyorlar. Yoksa bunca kanun dışı dosya paylaşımı (telif) yapan site sahibinin başı yanardı. Avrupada bazı ülkelerde telif yasaları burdaki gibi değil.

Mesela almanya fransa falan sanırım biraz bu konuda gevşek diye duydum. Ne derece doğrudur. Sizin fikirleriniz nelerdir.

Teşekürler.

wmaraci
reklam

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Kendiniz veriyorsunuz zaten cevabı. Yurt dışı lokasyonlarda barındırıyorlar. Tb'lık arşivlerini (ok.ru,mail.ru,vk) gibi sitelere upload ediyorlar. Sorun böyle olunca sadece ya dmca dan link silinmesine ya da, domaine tib yiyorsunuz bununda çözümü malum 301. Warez siteler içinde aynı şey geçerli. Dosyalı cloud hesaplara ve download sitelerine yüklüyorlar. Telif hakkı olan şirket kapsamında, dosyalar sunucudan siliniyor.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Shakedown ustam benimkinler sadece tahmin. Böyle mi acaba diyorum sadece.

Hocam cloudlar downloadlar falan anlayabiliyorum. Mail.ru falan tamam. Ama mesela ben bugun gitsem fransadan bir sunucu kiralayıp film yayını yapsam (film yayını değil ama film indirme yapanlar var sanırım) bana dur diyecek kimse yok mu ? yani dmca ne der bilmiyorum ama tib ile site engellenir. 301 ile iş tamam. Bu kadar basit mi yani ?

Bir projeye başlıyorum. Kullanıcılar resim ve video falan yükleyebilecek. Kaçınılmaz olarak telif hakkı daişin içine gircek. Bu durumdan yırtmanın en kolay ve tek yolu yabancı sunucu kiralamak mı ?

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
kendi sunucularında barındırıyor olmasa bile direk filme ulaşmalarını sağladıkları için her türlü suç. Mail.ru'ya ok.ru'ya yüklemeyle bitmiyor bu işler. Ayreten footer'a da şikayet edilirse 3 gün içinde kaldırılır yazmalarıda bir şeyi değiştirmiyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
oguzhan hocam ama kaç yıllık siteler var. Yani site değil insanlar var. Tamam site engellenir ama bu işi yapanlara bir ceza da yok. Diyorum ya adam 50tb arşivi sunmuş üyelik falan satıyor. Bir de burada filmlerin paylaşıldığını tespi etme olayı da garip.

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Hocam 2 yıl aktif olarak film oyun program indirebileceğin bir warez sitem vardı. Bir kez olsun en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Bir kere bilede tib yemedim. Sadece 3-4 defa siteme eklemiş olduğum filmlerden ötürü, dmca uyarısı aldım. Onda da zaten siz kaldırmasanız bile linkiniz google aramalarından kaldırılıyor. Buton reklamlar üzerinden ve link kısaltma siteleri üzerinden de ciddi paralar kazanıyordum. Sorarsanız suçu mu illegal mi evet. Ama başınızın ağrıyacağı bir olay yok. Ayrıca arkadaş yazmış uyar kaldır bildirimi gayet geçerli birşeydir.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

reptaym reptaym Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 4, (%100)
Uyar-Kaldır sistemi var telif olan içerik sahibi uyarır site sahibi kaldırır

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
yabancı filmlerde pek sorun olmuyor bi aralar digiturk bir çok yabancı filmin telif hakkını almıştı ve internette paylaşanlara ceza uygulamıştı anti fraud team diye bi grupları vardı. Zaten çoğu film sitesi yerli filmleri pek koymuyor onların telif hakkı daha korunaklı oluyor ama sonuçta internette en az 5-10bin tane yerli film sitesi vardır hangi biriyle uğraşacaklar. En az 20bin tane toplamda illegal türk sitesi yoksa bende adam değilim :D her yerde rahat ulaşılıyor film müzik ve oyuna. siz öyle bir site açacaksanız kafanızı yormayın bence sorun olmayacaktır.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
iso hunter var torrent işi ile uğraşanlar bilir. Adamlar avupa gibi ülkelerden yayın yapıyoru ve şimdi afrika ülkesine taşıdı şikayet bile gelse bende öyle bir yasa yok diyor :)

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Shakedown adlı üyeden alıntı

Hocam 2 yıl aktif olarak film oyun program indirebileceğin bir warez sitem vardı. Bir kez olsun en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Bir kere bilede tib yemedim. Sadece 3-4 defa siteme eklemiş olduğum filmlerden ötürü, dmca uyarısı aldım. Onda da zaten siz kaldırmasanız bile linkiniz google aramalarından kaldırılıyor. Buton reklamlar üzerinden ve link kısaltma siteleri üzerinden de ciddi paralar kazanıyordum. Sorarsanız suçu mu illegal mi evet. Ama başınızın ağrıyacağı bir olay yok. Ayrıca arkadaş yazmış uyar kaldır bildirimi gayet geçerli birşeydir.

Peki hocam bu filmler ve oyunlar sizin sunucunuzdamıydı yoksa turbobit mailru tarzı yerlerdemiydi ?

Benim için en garanti yol olarak fransa almanya lokasyon kullan mı dersiniz. Yani ben kendi kiraladığım sunucuda tutacağım verileri.

Ek Olarak:

oguzhan adlı üyeden alıntı

yabancı filmlerde pek sorun olmuyor bi aralar digiturk bir çok yabancı filmin telif hakkını almıştı ve internette paylaşanlara ceza uygulamıştı anti fraud team diye bi grupları vardı. Zaten çoğu film sitesi yerli filmleri pek koymuyor onların telif hakkı daha korunaklı oluyor ama sonuçta internette en az 5-10bin tane yerli film sitesi vardır hangi biriyle uğraşacaklar. En az 20bin tane toplamda illegal türk sitesi yoksa bende adam değilim :D her yerde rahat ulaşılıyor film müzik ve oyuna. siz öyle bir site açacaksanız kafanızı yormayın bence sorun olmayacaktır.

Hocam yerli filmler gerçekten dediğiniz gibi sıkıntılı :) Ben yurtdışı sunucu bakayım o zaman ?

Ek Olarak:

HeroTürk adlı üyeden alıntı

iso hunter var torrent işi ile uğraşanlar bilir. Adamlar avupa gibi ülkelerden yayın yapıyoru ve şimdi afrika ülkesine taşıdı şikayet bile gelse bende öyle bir yasa yok diyor :)

:) yani tek yapabilecekleri bizim siteyi türkiyede engellemek ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al