wmaraci reklam

Finans ve Para Konusunda Site Tavsiyeleri

18 Mesajlar 1.723 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MakaleUzmani MakaleUzmani Uzman Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 11, (%82)
Merhaba arkadaşlar. Neredeyse 4 yıldır makale yazarlığı yapmaktayım. Uzun zamandır kendi sitemi açmak ve makalelerimden daha fazlasını kazanmak istiyordum. Sonunda birkaç adım atmaya karar verdim ve site ismini belirledim. Hosting, domain, sunucu ve tema konusunda birçok araştırma yaptım. Şimdi bazı konularda sizin yardımınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Sorduğum soruların cevaplarının ve deneyimli kişilerin tavsiyelerinin bu sektöre girmek isteyen arkadaşlar için de faydalı olacağını düşünüyorum.

1-) Jenerik domain almayı düşünüyorum. Buna rağmen domain isminin siteye olan girişlerde etkili olup olmayacağını sormak istedim.
2-) Hosting ve domain alışverişlerimi Güzel Hosting veya Natro'dan yapmayı düşünüyorum.. Bu şirketler hakkında deneyimleriniz ve önerileriniz nelerdir? Başka hesaplı ve kaliteli şirketler varsa önerebilirsiniz.
3-)SSL sertifikası ne zaman alınır? Sitemi aktif ettiğim anda satın almak mümkün müdür?
4-) Finans ve tema konusunda açılacak olan siteme tema önerilerinde bulunabilir misiniz? Wmaracı'da satılan popüler temalardan satın almam uygun mudur?
5-) Siteye reklam kodlar eklendikten sonra kaç gün sonra aktif olur ve para kazanmaya başlarım? (Düzenli olarak makale girişi yapıldığı hesaba katılırsa?)
6-)Sunucu ne zaman satın alınmalıdır?
7-) Backlink ve reklam hizmetleri ne zaman alınmaya başlanmalıdır?

wmaraci
reklam

xGhos xGhos Yazılım Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek YAZILIM & SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 466
  • Beğeniler 38 / 75
  • Ticaret 5, (%100)
1- jenerik domain markalaşmak için etkili olacaktır
2- güzel hostingden alın natrodan almayın benim tavsiyem
3- güzel hosting ücretsiz ssl vermektedir açarken kurabilirsiniz.
4- eğer büyük bir projeye girişmek istiyorsanız özel bir tema yaptırmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz, aksi taktirde themeforestdan almanızı tavsiye ederim kapalı kaynak temalar yerine
5- reklamları eklemek için belli bir noktaya gelmeyi bekleyin sosyal medyadan sitenizi destekleyin kazanç hite bağlı olarak değişir
6- başlangıç için sunucuya gerek yok lisans ücretleri çok pahalı hosting ile devam edebilirsiniz
7- sosyal medya çalışmalarına hemen başlayın reklam verebilirsiniz ama backlink için azar azar abartmadan yapabilirsiniz tanıtım yazısı şeklinde

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
1- keyword domainin seo etkisi olacaktır.
2- güzel ve natroya ilave olarak veridyen i de inceleyebilirsiniz. godady turhost vs. en ucuzunu seçin.
3- bazı hosting firmalarında ücretsiz ssl var. siteyi kurduğunuz an ssl de kurabilirsiniz. daha basit olur.
5- para kazanma konusu alacağınız hite bağlı. bilemeyiz ne kadar kaliteli bir iş yapacaksınız.
6- hosting paketiniz yetmediğinde firma uyaracaktır sunucu almanız için. o zamana kadar masraf etmeye gerek yok.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 11, (%82)
xGhos

Hocam çok teşekkürler tavsiyeleriniz ve verdiğiniz bilgiler için. Tema konusunda hala daha bir karara varamadım. Eğer ihtiyacım olursa size ulaşacağım.

noop
Hocam size de teşekkür ederim.. Yalnız bu ücretsiz SSL sertifikaları sadece 1 aylık olmuyor mu?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
ücretsiz ssl 3 ayda bir yenilenmesi lazım. Unutulduğunda site gider. Bazıları otomatik yapsada sorunda çıkabiliyor. 2 yıllık güzel hostingten 50 tl almıştım kafam rahat.

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
SSL Sertifikası için sitede para dönmeyecekse hosting firmalarının verdiği ücretsiz SSL yeterlidir. Ayrıca hosting konusunda istersen kendi hostingimden yer açarım karşılıksız sorun değil. :)

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 11, (%82)
GraphicDesigner Çok teşekkürler hocam ancak olabildiğince masraftan kaçmamaya çalışıyorum sitenin iyi yerlere gelebilmesi için.. Fakat bana logo ve banner konusunda yardımcı olabilirsiniz ilerleyen zamanlarda :)

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
MakaleUzmani Seve seve hocam istediğiniz zaman pm atmanız yeterli. :)

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
1) tabiiki etkisi var kisa ve öz isim kullanmayı hedefle, öyleki siteye giren kullanıcı sitenin ismini bir süre unutmasın.
2) türkiyenin durumu buyken, dolar bazında çalışan bir şirketle çalışmanızı(host lokasyonunun türkiye olduğunu düşünürsek.) Önermiyorim. Çok daha güzel ve yerli şirketler biliyorum.
3)blog sitesi açacaksan ssl sertifikası almanı önermem, artık nerdeyse tüm hosting şirketleri hosting paketlerinin yanında ücretsiz ssl sunmaktadır.
4) tema önerim yok, sıradan bir blog teması bile kullanarak yükselebileceğinden eminim.
5)adsense genellikle benim sitelerimde kodları eklememin hemen ardından aktif olarak reklam gösterimine başlıyor. Title, description, sayfa içeriğindeki anahtar kelimeler doğrultusunda reklam gösterimi yapılacağından bi kelimeleri araştırma yaparak eklemenizi öneririm. Adsense onay alma süreci ise şansınıza bağlı olarak 3 günde sürebilir, 1 saatte.
6) backlink alımı genellikle sitenizin google arama sonuçlarında çıkması(anahtar kelime arama sonuçlarından bahsediyorum, ki genellikle içeriğiniz sağlamsa 2 ay gibi bir sürede çıkacaksınız.) Yükselmeyi düşündüğünüz anahtar kelimeler doğrultusunda backlink alımı yapabilirsiniz. Backlink satın alırken doğallığa son derece önem verin. Makale içinde geçmeyen backlinkler bence son derece kalitesizdir.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 11, (%82)

basich adlı üyeden alıntı

1) tabiiki etkisi var kisa ve öz isim kullanmayı hedefle, öyleki siteye giren kullanıcı sitenin ismini bir süre unutmasın.
2) türkiyenin durumu buyken, dolar bazında çalışan bir şirketle çalışmanızı(host lokasyonunun türkiye olduğunu düşünürsek.) Önermiyorim. Çok daha güzel ve yerli şirketler biliyorum.
3)blog sitesi açacaksan ssl sertifikası almanı önermem, artık nerdeyse tüm hosting şirketleri hosting paketlerinin yanında ücretsiz ssl sunmaktadır.
4) tema önerim yok, sıradan bir blog teması bile kullanarak yükselebileceğinden eminim.
5)adsense genellikle benim sitelerimde kodları eklememin hemen ardından aktif olarak reklam gösterimine başlıyor. Title, description, sayfa içeriğindeki anahtar kelimeler doğrultusunda reklam gösterimi yapılacağından bi kelimeleri araştırma yaparak eklemenizi öneririm. Adsense onay alma süreci ise şansınıza bağlı olarak 3 günde sürebilir, 1 saatte.
6) backlink alımı genellikle sitenizin google arama sonuçlarında çıkması(anahtar kelime arama sonuçlarından bahsediyorum, ki genellikle içeriğiniz sağlamsa 2 ay gibi bir sürede çıkacaksınız.) Yükselmeyi düşündüğünüz anahtar kelimeler doğrultusunda backlink alımı yapabilirsiniz. Backlink satın alırken doğallığa son derece önem verin. Makale içinde geçmeyen backlinkler bence son derece kalitesizdir.

Tavsiyeler için teşekkürler hocam, biraz araştırma ve öneriler sonrasında fiyat/performans açısından Güzel Hosting'ten yardım almaya karar verdim. Hosting satın alınca zaten ücretsiz SSL kurulumu yapıyorlarmış. Tema olarak News/Magazine tarzında düşünüyorum..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al