lostyazilim

Fiyatlar nasıl :)

34 Mesajlar 4.055 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
işini hakkıyla yapanlar saten bu fiyatlara yapıyor relax relax ;)

wmaraci
reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
yaw anca böyle uçuk kaçık şeylerle gelin. ona bakacak olursak Türkiye'de aynı indikatörlerin kullanılarak yapıldığı forex robotuna yazılım kodlama yapılıyor aynı uygulama Tr de adam 1000 lira istiyor Hindistanda 50 dolara yaptırıyoruz. İngiltere'de bu kadar diye ölçü koyamazsınız.

Hatta daha dün Tr de hem de forumda günlük 3 içerik girilecek 200 kelimelik makale için aylık 800 lira istemiş. O İngiltere'de fiyat teklifi veren arkadaş da bu arkadaş gibi yaptığı işi bulunmaz hint kumaşı sanıyor demek ki.

sirkan sirkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eem
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 32 / 9
  • Ticaret 3, (%100)
İngiltere'de hayat çok pahalı. Mesela amerikadaki yazılım işlerini hep taylandlılar falan yapıyor. düşünün tayland'da askari ücret 200 TL ye denk geliyor.

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Ayrıca İngiltere ile Türkiye arasındaki farkı da anlatmaya çalışayım. 4 Ay İngiltere de kaldım. Heathrow da Sofitel Hotel de saati 5,5 pound a calısıyordum Normal de çalışmanın saati 7,5 pounddu. Yani günde 10 saat çalışan bir işçi ( asgari ücretten bahsediyorum ) 75 sterlin para alıyor.

Kaba bir hesap yapacak olursak 75*30 = 2250 sterlin oda yapar 8-9 bin lira para.
Bir oda da kaldığımızı düşünürsek minimum haftalık kiramız 80 pound * 4 = 240 sterlin aylık kalacak ihtiyacı.
Yeme içme TR ye göre çok daha ucuz. Eğlenceye düşkün biri iseniz 10 pound harcadığınızda en kral clubde eğlenmeye başlayabilirsiniz. Mekanın girişine hatunlarla veya arabalarla vs gitmenize gerek yoktur.

Yani normalde bir İngiliz çalışanın alacağı minimum aylık gelir ortalama 2500 sterlindir. Ancak ev geçimi vs olacaksa zaten bunun minimum 1000 sterlini ev kirası fatura vs ye gider. Her ne kadar TL karşısında çok dursa da alım gücü yüksektir.

Türkiye'de ki asgari ücret bugün sanırım 1300 TL falan yani İstanbul da isen kiranı öde öl denmektedir vatandaşa, İngiltere'de ise asgari ücreti kabaca 2500 olarak hesap ettiğimizde bunun 1000 sterlini kira vs ev gideri, 1000 sterlini yemek, eglence, spor vs faaliyetlere ayırıp yine cebine 500 pound bırakabılmektedır.

Kendim 1 ay çalışmayla üstelik normal asgarı ücretten daha düşük ücret almama ragmen ( öğrenci oldugum gerekcesı ıle vızesız calıstıgım ıcın düşük ücret ) 700sterlin biriktirmişsem o ay demek ki TR den kat kat daha ıyı bır satın alma gücü var demektir.

Neyse cok uzun oldu böyle yani kısacası şuan Londra'da yaşayan ve *** üyesi olan arkadaşımda var ve itradesi de 200 ün üzerinde. Madem İngiltere'de bu web işleri bu kadar yüksek fiyata yapılıyor bu çocuk ne diye ***da uğraşıyor bir sorayım akşam diyorum :)

He ayrıca bu bahsi geçen bir şirket web sitesi ve bu bahsi geçen teklifi verende muhtemelen forumlardan vs bır webmaster arkadaş değil şirket. Şuan Türkiye'de de abc holding , xyz bilişim bilmemnelerine sitesini yaptırmak istese kimse çıkıp da 300-500 demiyor merak etmeyin bu kadar dertlenmenize gerek yok yani. Tr de de şirket sitesi için ort 5 bin lira para isteniyor. ve İngiltere alım düzeyiyle karşılaştırırsak uk de asgari 2500*4 = 10000 sterlin istenmiş ortalama
Tr de 1300 asgarı ucret * 4 = 5,200 yani ort aynıya denk geliyor.

wmaraci
wmaraci

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Ya bu WMARACİ'nin samimi tartışma konularına bayılıyorum. Sanki hepimiz cafede bir masa etrafında oturup çaylarımızı yudumluyoruz ve bu konuyu konuşuyoruz.

İşte bu yüzden çok seviyorum WMARACİ platformunu...
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Research Analyzer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 64 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Ne güzel, herkes sorunun farkında ama hiç kimse düzeltmek için uğraşmıyor :)
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Bence herkes bildiği işi yapsın. Güzel yapabildiği işi... Şahsen ben bir iş yapıyorsam onu karşı taraftan önce kendim beğenmem gerekiyor. Yani kaliteli olması şart. Çünkü Peygamber efendimiz ne yapıyorsanız en güzelini yapın diye öğüt veriyor. Bu bağlamda bakıldığında bu demek ki olmazsa olmaz düşüncemiz olmalı.

Ayrıca bu profesyonelliğin bir gereğidir. Bir işi yapma yetkinliğini kendinizde buluyorsanız eğer o işte uzmansınız demektir. Değilseniz eğer kendinizde bu yetkinliği bulmayın mümkünse. Çünkü bugün kalitesiz yapılan işler ve liyakatsız adamlar yüzünden ülkemizin durumu çok iyi değil.

Bazen şartlar bazen de kişilerin aç gözlülüğü buna yönlendirse bile sorunun çözümü için direnmek ve en önemlisi çok çalışmak şarttır. Bir müslüman bir işi yapıyorsa en iyisi olmak/olması için çok çaba harcamak zorundadır. Farzdır. Açık ve net... Bunu genele yayarsak bir insan bir işi yapıyorsa en iyisini yapması lazım. Bu da olması gerekendir.

İnsanlar bu düşünceye geldiği zaman piyasa da düzelir işler de düzelir. Çünkü gelir de artar, kalite de... Kolay gelsin.

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
İngiltere nin yaşam standartları ve gelir düzeyine göre normal fiyatlar.. burada 100 tl ye bile site yapan kişiler var ve bunlar oldugu surece sektörün kaltiesi yükselemiyor. adam e-ticaret sitesi istiyor. 3000 5000 neyse soyluyorsun. sonra diyor ki ee biri var 250 liraya yapıyor.. gel de anlat :)

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Burası türkiye soskak da brosur dagıtıyr adamlar 100 tl site diye :) o işleri yapabilmek için iyi derece ing bilmek lazım. yapan için çok karlı bir iş

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
Buradaki piyasa gayet iyi bence ülkenin maddi durumuna göre...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al