wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizce İçerikli Site TR Rank Sorunu

7 Mesajlar 931 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cruis cruis Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ingilizce içerikli bir adet sitem var ve google analytics olsun webmaster tools olsun her platformda HEDEF KİTLE A.B.D olarak seçili fakat alexa rankını TR olarak verdi sistem bunun bir zararı olurmu yada abd nasıl değiştirebiliriz ?

wmaraci
reklam

MaxNet MaxNet Paypal/Webmoney/BTC Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 16 / 45
  • Ticaret 151, (%100)
Aynı konuyu bende araştırıyorum zira içerikler sadece türkiyede gözüküyor amerikada gözükmüyor yabancı içerikli sitem benimde var
cruis

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Alexa bir ölçüm metriği. Sadece kendi Toolbar'ını kullanan kişiler arasında çalışıyor. Sizin sitenizin WM Tools ya da Analytics değerleriyle bir ilgisi yok. Kayıt esnasında size ülke soruyor. Bilmeden Türkiye seçmiş olabilir misiniz?

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Alexa bir ölçüm metriği. Sadece kendi Toolbar'ını kullanan kişiler arasında çalışıyor. Sizin sitenizin WM Tools ya da Analytics değerleriyle bir ilgisi yok. Kayıt esnasında size ülke soruyor. Bilmeden Türkiye seçmiş olabilir misiniz?

Alexaya site kayıt ettirmek ücretli. O yüzden kayıt ettirmedim ve otomatik olarak o rankı aldı. Evet haklısınız alexa ile alakası olduğunu söylemedim zaten başlıkta bahsettiğim şey " google analytics ve webmaster toolstaki (HEDEF KİTLE) ABD olarak seçili LAKİN sitem TR RANK aldı bunun bir zararı olurmuydu ?" demiştim sanırım tam anlamadınız.

mean472 adlı üyeden alıntı

Aynı konuyu bende araştırıyorum zira içerikler sadece türkiyede gözüküyor amerikada gözükmüyor yabancı içerikli sitem benimde var

google.co.uk gibi diğer google ülke uzantılarında

site:xxx.com diye arama filtreleyince alınan indexler gözüküyor yani google'da global olarak indexleniyoruz onda bir sorun yok yani sadece google.com.tr de indexlenmiyoruz vpn ilede denedim google.com da direk abd oluyor sanırım ordada sıkıntı yok hatta google.com.tr den daha fazla indeximiz var.

wmaraci
wmaraci

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Sizin sitenizin WM Tools ya da Analytics değerleriyle bir ilgisi yok.

Mesleği SEO olduğu yazan birinin şu soruyu sorması zaten abesken bir de yorumu nasıl okudunuz bilmiyorum da daha nasıl açık yazılır acaba?
Alexa ile bahsettiğiniz servislerin alakası yok dedim ve Alexa kayıt esnasında yanlış tercih yapmış olabilir misiniz diye ekledim. Ben herhalde sizin ücretli mi, ücretsiz mi kayıt olduğunuzu bilemem. Konuya ekleyin o zaman sorarken. Alexa sayfasından account oluşturup siteyi ücretsiz kaydediyorsunuz zaten. Ekstra özellikler için ücret talep ediliyor. Ülke tercihini ücretsiz oluşturuyor başlarken. Biraz araştırın kullandığınız servisleri.

Sizin sitenizin WM Tools ya da Analytics değerleriyle bir ilgisi yok.

Bakın bir kere daha yazdım. İlgisi olmayan bir şeyin yararı da olmaz, zararı da. Nötr, Etkisiz.

Sonra niye millet forumda birbirine yardımcı olmuyor oluyor. Bir soru sorunca cevabı dikkatli okumak yerine, hemen bir yanıt yazmalıyım tribine girmeye luzum yok. Ne laf sokmuşum ne bilmediğinizi ima etmişim.

Kusura bakma birader. Rahat battı geldim yardımcı olayım diye konuna mesaj attım. Benim hatam.

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Bir soru sorunca cevabı dikkatli okumak yerine, hemen bir yanıt yazmalıyım tribine girmeye luzum yok. Ne laf sokmuşum ne bilmediğinizi ima etmişim.

Kendi yaptığınız şeyi söylemişsiniz zaten fazla söze gerek yok.

@mean472 hocam çözdüm olayı sizede özel mesaj atıyorum bilgileri.

Edit : Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar.

alexaya kayıt olup şu linke tıklasınlar. http://www.alexa.com/siteowners/claim

daha sonra site adresini yazıp eklesinler ve 2.seçenek olan kod ile doğrulamayı seçsinler taglarının arasına alexanın verdiği kodu ekleyip onaylatsınlar ve login oldukları k.adına tıklayarak account management > site settings girip ekledikleri siteye tıklasınlar orada başlık , açıklama vs girip ülke seçimi yapıp kaydetsinler işlemler bu kadar.

Konu kilitlenebilir.

volkanhr volkanhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar benim sitedeye ingilizce dil ekledim daha sonra bu seçeneği kaldırdım. Şimdi geri dönüşlerde yani 2 sayfadan ana sayfaya döndüğümde www.xxx com/tr/anasayfa olarak değişiyor. Sanırım google çifte içerik olarak bunu görüyor. İng dili tamamen kaldıramadığım için mi bu sorun var ne yapmalıyım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al