wmaraci reklam

İnternetten Ortak bulup başarabilen?

13 Mesajlar 1.201 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, merak ettiğim bir konu var. İnternet uzerinden projelerine ortak bulup başarı sağlayan var mı? "Ortak arıyorum" başlıkları görüyoruz bazen. Benim de bir çok projem ve fikrim var ama çevremde anlayan destek olan kimse yok maalesef. Bu işe kalkışmak sizce nasıl? Daha önce wmaraci gibi platformlardan ortak bulup başarı sağlayan var mı?

Araştırmayı ve kendimi geliştirmeyi seviyorum. Elhamdülillah fikir ve projelerim de çok fazla (makul veya değil) fakat sağlık sebeplerim (az görüyorum engelliyim) vakit bulamamak, çok takıntılı ve mükemmelliyetci olmak bide üst düzey kodlama veya tasarım bilgilerine sahip olmamak gibi sebepler beni hep engelliyor. Bir çok farklı sektörde kendimce bilgim ve tecrübem var fakat tek başına ilerlemek zor. Günümüzde fikirler para ediyor çok değerli. Tecrübeli ve uzman kişiler bile fikir verin, fikri olan var mı konuları açıyor. Bir yerden sonra fikir üretmekte tıkanıyor çünkü insanlar. Bu anlamda mesela fikirlerimi ve az da olsa emeğimi koyup, yazılım tasarım konularında profesyonel insanlarla ortak projelere girmek istiyorum. Fakat burada güven sorunu doğuyor. Fikir maddi bir şey olmadığından çalınması çok olası. Fakat değerlendirmek istiyorum projelerimi. Bazıları 7-8 yıl kadar eski fikirler daha yapılmamış mesela, çoğu projemi unuttum bile :) hani o zamanlar yapılsa belki şuan büyük girişimler başarmış bile olabilirdik. Destek ve yardım olmadan hiç bir şey olmuyor maalesef. Sizce fikirlerimi hayata geçirmek için ortak bulunacak bir platform var mı?

Bu işler parayla evet ama maddi hiç bir bütçem yok maalesef. Bu inanç ve azimle ilgili. Zaten ortaya bir taslak çıkarsa sponsorlar bulunabilir. Yanlış bir algı var bütün girişimciler zengin olarak başlamadı bu işlere, cebinde 5 kuruş olmasa bile yaptılar sonra destek vb büyüdüler.

wmaraci
reklam

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
ortak olarak illa bir şeyler başarabilenler vardır. fakat doğru güvenilir kişiyi bulmak önemli. özellikle reelde sık sık görüşebileceğiniz birisi olsun. anlaşma sözleşme falan imzalayın gerekirse.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
fikire ortak bulmak akıllıca gelmiyor, işini sağlama almadan ortak iş sıkıntı. Onun yerine gücünüze göre iş yapın derim. Olabilecek en basit şekilde iş fikrinizi tasarlayıp potansiyele göre geliştirin

MultiAnaliz.com

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Doğru ve güvenilir bir insan bulmak lazım hocam :)

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

slmmrb12 slmmrb12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek üniversiteli
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 782
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 13, (%100)
Ben çok denedim hocam. Tamam diyorum tüm yönetim sende olsun ben tek içerik ve reklamla uğraşayım ona bile razı olmayanlar var.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Biz fikre ortak olduk, baş koyduk bir yola sonra şirketleştik, müşterilerimiz oldu ekibi falan genişlettik. Olmayacak şey değil ama iyi seçmen lazım ortak olacağın kişiyi
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
FurkanY işte herkes şanslı değil çevresi konusunda. Wmaraci gibi platformlardan ortak bulup başarabilen var mı merak ettim. Genelde yaşı küçükler çok meraklı böyle şeylere, onlar da heves Edip pes ediyor internette gördüğümüz kadarıyla.

Yeninesil44 dediğim gibi hocam 7-8 yıldır hayata geçmeyen fikirler bile var. Farklı farklı projeler, insan içinde kalıp yapamadıkça kötü hissediyor. Hani hepsini öğrenip yapayım deyince (ki çok denedim) vakit de kalmıyor, yetişemiyorsun da. Her sektör hakkında ufak tepek bilgi ediniyorsun ama ilerlemek çok zor tek başına.

kemalunlu70 öyle hocam işte onu sormak istedim başarabilen var mı diye. Özellikle genç yaştaki insanlarla böyle ise kalkışmak riskli, belli bir olgunluk lazım. Onda da evli baraklı düzenini kurmuş insanlar risk almak istemez haliyle.

slmmrb12 maalesef bizim insanlarda mi sorun var anlamıyorum. Birlikte bir şey yapamıyoruz, tek başımıza da doğal olarak her şeye yetemiyoruz. Elin gavuru bunları çok güzel başarıyor. Biz bu yüzden hep geriden takip ediyoruz galiba.

SoonSelanikli SoonSelanikli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Taşeron işçi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 18 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bundan 2sene evvel webte tanıdığım bi arkadaşla website kurduk.. ikimizinde acemiliğine geldi diyeyim beceremedik 😂 sonra ben 2sene hiç girmedim web işlerine.. şimdi tekrardan realde tanıdığım 2arkadaşımla ortak website açmayı düşünüyoruz.. benim şimdiki amacım türkçe içerikle hem kendimi geliştirmek hemde arkadaşları geliştirmek olacak.. zamanla yabancı dile yönelmeyi düşünüyorum.. bakalım hayırlısı..

Not: ilk kurduğum site 1ay dayandı :D adsense hesabımdada 32tl birikmişti.. bakalım bu sefer vazgeçmek yok :)

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
fikirlerine o kadar güveniyorsan bence peşinden git.tabi ki her alana yetişemezsin ama yapacağın iş ondan da kolay değil; şirket kurmak gerekiyor,mühendis,tasarımcı vb. ne gerekiyorsa işe alacaksın.iş ondan sonrası ya zaten yatırdığın paranın riski,ekibi yönetmek vb.

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
şarkı sözü,roman,film senaryosu gibi olaylarda fikirler bile telif hakkı kapsamında ve piyasada ciddi değerler görüyor.ben de merak ettim şimdi şöyle bir program olsa vs. diye noterde onaylatmak bu işte geçerli mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al