wmaraci reklam

Kendi Sitene Yorum Yazmak

15 Mesajlar 1.464 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WMaSTeR10 WMaSTeR10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster Seo
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba kardeşim, Google Örümcek botlar sayfa düzenini, saatlik, günlük,

haftalık ve aylık user trafiğini ve yazılan içeriğin daha önceden webde herhangi bir

sitede olup olmadığını yani orjinalliğini, kontrol ediyorlar.

Bu nedenle senin kendi açtığın konuya ait içerik hakkında aynı Ip ve mac

adresinden yorum yazman, Örümcek botlar açısından ne bir eksi nede bir artı

değere sahiptir. Ayrıca şu hatayada düşmemek lazım çakma Ip ve sahte Mac

adresi ile yorum yazarak, Örümcek botları kandıracağınızı zannetmek sitenizin

Google açısından Spam ve aldatmaya yönelik bir sayfa içerikli zararlı bir site

olduğunu ve bu nedenle ilgili anahtar kelime sıralamasında listelenmemesi

gerektiğini gösterir. Sana tavsiyem sitenin ilgili sayfasını ve konuya ait referans

linkini sosyal medyada sıkılıkla paylaşman olacaktır, bu seo açısından sitendeki ilgili

sayfanın arama motorları tarafından farkedilmesini ve aranan kelimelerde üst

sıralara çıkmasına yardımcı olacaktır. Umarım azda olsa soruna cevap

verebilmişimdir. Herkese keyifli forumlar dilerim...

wmaraci
reklam

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
PHPacemisi Merhaba, siz benim yazdıklarımı yanlış anlamışsınız. Sorun değil biraz detaylı açıklayayım;

Ben Google sitemize giren kişilerin ip adreslerini ve çerezlerini okumuyor demedim. Evet Google, analytics JS ile kullanıcı ip ve çerezlerini kullanıyor. Hatta ona göre reklamlar yayınlıyor. Ve Google ait AdSense JS ile reklam tıklamalarını nasıl ve nereden tıklandığını öğrenebilir.

FAKAT;

Sitemize yorum yapan yani veri girişi sağlayan kişinin ip adresini göremez. Çünkü giren o yorum benim web sitemin veritabanına kaydediliyor. Yani Google hangi yorum hangi ip adresine ait olduğunu göremez. Google benim veritabanıma nasıl erişecek?

Mesela evet yorum yapılmadan aynı ip adresi ile ziyaret edilen siteye fayda sağlanmaz. Çünkü o bilgiler Google tarafından okunabilir. Ama aynı şey yorum için geçerli değildir.

AYRICA;

Yorum kısmı Google'ı etkilemek için değil. Gerçekten kullanıcıların yazı hakkındaki görüşlerini almak için vardır ve ayrıca bu sayfa güncelliğini sağlamak için sitemize ekstra bir SEO avantajı sağlar. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bunu sağlamanın farklı yöntemleri vardır. Ama arkadaşın istediği insanları yoruma teşvik etmek.

Ve son olarak tabi ki doğal olarak gelen kullanıcılardan yorum almak kesinlikle daha sağlıklıdır.
Yeninesil44

kişi bu mesajı beğendi.

otto8823 otto8823 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
konuyu açarken bu denli faydalı bir tartışma döneceğini tahmin etmemiştim. aklıma takılan birkaç konu var onları söylemeden önce şunu yazayım.

ben hobi olarak site açmış biriyim, teknik bilgim de kısıtlı o yüzden site işinde hırslı değilim ama bu olaya epey zaman ayırıyorum çünkü seviyorum. yani yorum yazma konusunda fikir alışverişi yapayım dedim yapmayadabilirim ama şu hile konusuna değineceğim. arkadaşlar kendi kendinize yorum yazmakla yeni açmış olduğunuz sosyal medya hesabınıza takipçi satın almak arasında hiçbir fark yok. niye takipçi alıyorsunuz? çünkü maalesef günümüzde insanlar beğendiği bir hesap dahi olsa az kişinin takip ettiğini görürse hesabı ciddiye almıyor. devir imaj devri. (ben hiç takipçi almadım ama bunu olağan görüyorum)

yorum konusunda da benzer bir durum var. @keremsamet 'in dediği gibi ziyaretçiler etkileşim konusunda çok ama çok cimri. özellikle belli bir yaş üstü aşırı temkinli. zaten 9-17 yaş grubu youtube'u sosyal medyayı, siteleri sürüklüyor, bunlar para kazandırıyor. daha kaliteli hesaplar görüyorum youtube'da etkileşimi yok.

merak ettiğim konular ise şu: diyelim ki gerçek bir kullanıcı yorum yazdı bir soru sordu ben de ona cevap verdim. google bu cevabı da mı sahtelik olarak algılayacak? hem veri girişi yapmanın google açısından nasıl bir aldatmacısı olabilir mantıken? böyle bir şey varsa da eğer ben bir arkadaşımın telefonundan yorum yazarsam bunda sıkıntı olur mu? sadece konum yakınlığı sözkonusu bir durum.

Gopher 'ın dediği gibi bizzat bazı yazılarımı güncelledikten sonra seo açısından faydasını gördüm. haklı. yorum yazmayı düşünme sebebim ise tekrar ediyorum. nasıl ki ziyaretçisi az hesaplar sevilse bile dikkate alınmıyor yorum bulunmayan yazılar da sanki kaderine terk edilmiş gibi görünüyor. ben sadece bir tetikleyici olarak ilk yorumu yazmayı düşünmüştüm.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar kendi kendinize yorum yazmakla yeni açmış olduğunuz sosyal medya hesabınıza takipçi satın almak arasında hiçbir fark yok. niye takipçi alıyorsunuz? çünkü maalesef günümüzde insanlar beğendiği bir hesap dahi olsa az kişinin takip ettiğini görürse hesabı ciddiye almıyor. devir imaj devri. (ben hiç takipçi almadım ama bunu olağan görüyorum)

Kesinlikle çok güzel bir tespit. Haklısınız.

merak ettiğim konular ise şu: diyelim ki gerçek bir kullanıcı yorum yazdı bir soru sordu ben de ona cevap verdim. google bu cevabı da mı sahtelik olarak algılayacak? hem veri girişi yapmanın google açısından nasıl bir aldatmacısı olabilir mantıken? böyle bir şey varsa da eğer ben bir arkadaşımın telefonundan yorum yazarsam bunda sıkıntı olur mu? sadece konum yakınlığı sözkonusu bir durum.

Arkadaşınızın telefonundan da yorum yapmak herhangi bir sorun teşkil etmez. Sonuçta aynı konumdan da sitenizi ziyaret edenler olabilir. Bu gayet doğal bir şey.
otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Gopher adlı üyeden alıntı

PHPacemisi Merhaba, siz benim yazdıklarımı yanlış anlamışsınız. Sorun değil biraz detaylı açıklayayım;

Ben Google sitemize giren kişilerin ip adreslerini ve çerezlerini okumuyor demedim. Evet Google, analytics JS ile kullanıcı ip ve çerezlerini kullanıyor. Hatta ona göre reklamlar yayınlıyor. Ve Google ait AdSense JS ile reklam tıklamalarını nasıl ve nereden tıklandığını öğrenebilir.

FAKAT;

Sitemize yorum yapan yani veri girişi sağlayan kişinin ip adresini göremez. Çünkü giren o yorum benim web sitemin veritabanına kaydediliyor. Yani Google hangi yorum hangi ip adresine ait olduğunu göremez. Google benim veritabanıma nasıl erişecek?

Mesela evet yorum yapılmadan aynı ip adresi ile ziyaret edilen siteye fayda sağlanmaz. Çünkü o bilgiler Google tarafından okunabilir. Ama aynı şey yorum için geçerli değildir.

AYRICA;

Yorum kısmı Google'ı etkilemek için değil. Gerçekten kullanıcıların yazı hakkındaki görüşlerini almak için vardır ve ayrıca bu sayfa güncelliğini sağlamak için sitemize ekstra bir SEO avantajı sağlar. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bunu sağlamanın farklı yöntemleri vardır. Ama arkadaşın istediği insanları yoruma teşvik etmek.

Ve son olarak tabi ki doğal olarak gelen kullanıcılardan yorum almak kesinlikle daha sağlıklıdır.

Tabii hocam yorumcunun IP numarasına erişemez. Aslında arkadaş ziyaretçi açısından sormuş ama ben yorumları okuyunca Google açısından baktım olaya. Yani sonuçta hile sayılır bu, onu da kusursuz yapmak için uğraşmaya değmez. Asıl önemli olan dediğiniz gibi içeriği sorgulamak. İnsanlar yorum yapma gereği duymuyorsa altta yüzlerce manuel yorum olsa bile yinede yorum atmaz.
Doğrumudur bilmiyorum ama Google sayfadaki sosyal aktiviteye daha fazla önem gösteriyor diye biliyorum. Normal site yorumundan daha çok Facebook yorumları, beğenmeler, paylaşmalar, sosyal tepkiler vs daha önemli. Yorum yapılmıyorsa Facebook yorumları koymak daha mantıklı bence. Sonuçta filtreye takılmadıysa yorumun hemen görünüyor, seri şekilde yorum tartışmasına katılabiliyorsun. Ziyaretçi de önemli tabii. Binlerce kişi girip yorum yapmıyorsa sıkıntılı sayılabilir. Sayfada kalma süresine de bakılabilir. Belki binlerce kişi girip yazıyı tam okumadan çıkıp gidiyor olabilir. Çok etmen var aslında. Hepsi birlikte işin ustası tarafından değerlendirilse sorun hemen aşılır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al