wmaraci reklam

Kopyalanan içeriğinizden hit kazanın

10 Mesajlar 2.210 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

uveyadam uveyadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

[COLOR=#000000]Bildiğiniz üzere sitemizin içeriğinin kaynak belirtilmeksizin kopyalanmasını önlemek oldukça zordur. Çeşitli yollarla, sağ tuş kilidi gibi, sitemizi korumaya çalışsak da botlar vb. scriptler aracılığıyla sitemizin içeriği yine de kopyalanabilir. Aslında tam olarak içeriğimizi kopyalanmalara karşı korumanın kesin bir yolu da yoktur. Fakat bunu elimizden geldiğince lehimize çevirebiliriz.

Nasıl mı?

İşte karşınızda Tynt. Tynt sayesinde kopyalanan içeriklerinize, sitenize ekleyeceğiniz bir kod ile otomatik olarak içeriğin kaynak linkini ekleyebileceksiniz. Bu sayede direkt olarak kopyanan içerikleriniz size hem backlink hem de hit olarak geri dönecek. Ayrıca işi abartıp kendi reklamım yetmez, bir de başka reklam linki ekleyeceğim derseniz Tynt buna da olanak sağlıyor.

Peki Tynt’i nasıl kullanacağız?

İlk önce www.tynt.com adresine giderek, sitemizin alanadı ile yeni bir üyelik açıyoruz. Üyelik hiçbir aktivasyon gerektirmiyor. Daha sonra Link Setup‘a gidip, Attribution Link menüsüne giriyoruz. Enable attribution link kısmını tikledikten sonra Link Prefix kısmına “kaynak, yazı buradan alınmıştır…” benzeri bir ön ek giriyoruz. Link Suffix kısmını boş bırakabilirsiniz. Daha sonra linkimizin nasıl görüneceğini URL, Page Title, Page Title and URL seçiyoruz. Tüm yaptığımız bu değişiklerin nasıl görüneceğini de sağdaki önizleme penceresinden görebilirsiniz. Attribution Link Placement alanından linkimizin yazının üstünde mi yoksa altın da mı görüneceğini belirliyoruz. Add Creative Commons License kısmından da isteğe bağlı olarak lisans ekleyebilirsiniz. Lisans hakkında daha fazla bilgi için Creative Commons adresini ziyaret edebilirsiniz. Reklam ayarları için Link Sponsorship, istatistik ayarlarınız için Address Bar menülerini kullanabilirsiniz. Tüm ayarlarımızı yaptıktan sonra Get Your Script butonu ile sitenize eklemeniz gereken kodu alabilirsiniz. Kodu sitenize ekledikten sonra Your Script menüsünden linkinizin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi de unutmayın.
Bundan sonrası size ve araştırmacı ruhunuza ait. Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Tynt’i dakikalar içinde tamamen çözebilirsiniz.

Adres: www.tynt.com

Kaynak: http://www.muh.im/kopyalanan-iceriginizden-hit-kazanin.html#ixzz19z65qdSm[/COLOR]

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Wordpress, vBulletin gibi popüler sistemlerinde aynı işlevi gören eklentileri mevcut. Eğer 3. parti bir yazılım kullanmak istemiyorum diyorsanız eklenti kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında birçok kişi içeriğimi çalanlar bu linkleride kaldırırlar gibi düşünebilirler ki haklılar ancak içerik hırsızları okadar tembeldirlerki zahmet edip o linki bile kaldıramazlar, unuturlar, zor gelir :) O yüzden bu ve buna benzer uygulamaların kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim.

+tecrübe puanı (+tb) :) << +rep'tense türkçe olsun, bizim kısaltmamız olsun ;)

Shai Shai Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler Arkadaşım Gerçekten Güzel oldu Bu Uygulama

• Üyelik 29.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Burak Dülgar adlı üyeden alıntı

Wordpress, vBulletin gibi popüler sistemlerinde aynı işlevi gören eklentileri mevcut. Eğer 3. parti bir yazılım kullanmak istemiyorum diyorsanız eklenti kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında birçok kişi içeriğimi çalanlar bu linkleride kaldırırlar gibi düşünebilirler ki haklılar ancak içerik hırsızları okadar tembeldirlerki zahmet edip o linki bile kaldıramazlar, unuturlar, zor gelir :) O yüzden bu ve buna benzer uygulamaların kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim.

+tecrübe puanı (+tb) :) << +rep'tense türkçe olsun, bizim kısaltmamız olsun ;)

Mevcut eklentilerden haberim yoktu. Web teknolojilerini takip ediyorum. Reklamlarını görünce dikkatimi çekti. Zaten tamamen korumak neredeyse imkansız. Ama dediğiniz gibi direkt kopyalayıp gönderdikleri için çoğu kişi kaldırmakla uğraşmayacaktır bile :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Vaktim olduğunda mutlaka yapacağım.Adamalar içeriğimi çalıyor.Kaynak belirtmeden falan vazgeçtim.Bide üzerine aynen geri yapıştırıyor.Adımı silin bari.Link ekliyorum direk mi yapıştırıyor acaba diye baktım. TxT kullanıyor.Ama bu iyi oldu.

UstundagCihan UstundagCihan Hmm Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ü**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler işe yarar bir bilgi.

• Üyelik 29.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Kp@X adlı üyeden alıntı

Vaktim olduğunda mutlaka yapacağım.Adamalar içeriğimi çalıyor.Kaynak belirtmeden falan vazgeçtim.Bide üzerine aynen geri yapıştırıyor.Adımı silin bari.Link ekliyorum direk mi yapıştırıyor acaba diye baktım. TxT kullanıyor.Ama bu iyi oldu.

Gayet kullanışlı bir servis. İstatistiklerini de tutuyor ayrıca. Panelinizden görebilirsiniz.

Cihan Üstündağ adlı üyeden alıntı

Teşekkürler işe yarar bir bilgi.

İşinize yaradıysa ne mutlu :)

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Güzel bir konuya değinmişsin. Teşekkürler paylaşım için :) +tb

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik Ekipmanları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Vayyy Çok Güzel Bir Yöntem. Çok Teşekkür Ederim :)

MaxTeknoloji.Net - Bozkurt.Net.TR

consilyerin consilyerin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
bizim insanımız emin olun yazmaya kendi yazmaya üşenir ama o link kaldırmaya üşenmez :) ama genede üşenecek olanlar için güzel paylaşım teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al