lostyazilim

Kullanıcıların %75'inin ADBLOCK Kullanması

36 Mesajlar 4.474 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
webmasterların %75 kullanıyor olabilir, ama halk adını bile bilmez

wmaraci
reklam

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
samdilli Hocam öyle demeyin 3.5k hitte maximum 2k adblock olduğu oldu bana.
Gerçi torrent sitem olduğu için ve genelde uyanıklar torrent kullanır ondan da kaynaklı olabilir tabi :)

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam şu forumda bile yüzlerce kişi bilmiyordur inanın.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
demircanuzer 1 reklam da koysan 10 reklam da koysan kazanacağından ne bir kuruş fazla kazanırsın, ne de az. sayfayı reklamla doldurmak daha çok kazanç manasına gelmiyor.

Ne yazıktır ki bu yüzden fazla reklam almaya itiyor bizi bu durum.

Fazla reklam aldıkça sorun azalmıyor, sorunun büyümesine neden oluyor. Site sahipleri sürekli ziyaretçiden yakınıyor. Artık küçük çocuklar bile sitelere girerken o sitede çok reklam var diye girme diyorsa biraz özeleştiri yapmak lazım.

Ben de Adsense yayıncısıyım. Oturup özgün içerik yazıyorum. İsteyen tıklar, istemeyen tıklamaz reklama. Ben sevdiğim için yapıyorum bu işi.

Domain 25 TL. Aylık standart hosting paketleri 4-5 TL. Bir siteden ayda minimum 30 TL kazanamayan biri zaten bu işi yapmasın.

Biri teknoloji sitesi açıyor, biraz kazandı mı peşinden 100 kişi daha. Burada birbirinin ayağına sıkan gene site sahipleri. Bu sitedekiler işte. Sen, ben...

Gelir kazanmak için değil, bu işi seviyorsanız ve yeteneğiniz varsa yapın. Herkes site açıp para kazanacak diye birşey yok. Ben enstrüman çalamam. Şimdi elime gitar alıp çalmam vfe insanların bunu beğenmesini beklemem ne kadar gerçekçi olur?

Buradaki insanların da birçoğu 2-3 ay siteden gelir gelmeyince bırakıyor. Böyle tonla site varken bu işi 5-10 yıllık yapan adamlarla zaten rekabet edemezsiniz.

Reklamıma tıklanmıyor diye daha fazla reklam eklemek çözüm değil. Demek ki bir şeyi yanlış yapıyorsunuz. İçeriğin kalitesini arttırayım diyen görmedim ben daha. Konuyu açan kişinin özelinde söylemiyorum bunları da. Bakın site satış kategorisi satılamayan sitelerle dolu. Çünkü hep aynı kategoriler, hep aynı içerikler... Farkındalık yaratan birşey yok.

Ben son açtığım siteye 4 ay reklam eklemedim. Sadece içerik girdim ve tanınırlığının artmasını sağladım. 4 ay sonunda reklamı eklediğim günden birkaç gün sonra site günlük 13-15 TL bırakmaya başladı. Reklam yerleşimi tamamen Google'a uygunken. Demek ki oluyor.

Ekonomi sitesi açıyorsanız, ikinci açacağınız site de ekonomi sitesi olsun. Böyle kendi kategorinizde otoriterleşin. Bir teknoloji sitesi, 2 sağlık sitesi, 3 memur sitesiyle zaten bu işler olmaz.

Başta da yazdığım gibi konuyu açan kişiye değil, genel olarak sürekli bu durumdan yakınan kişiler için söylüyorum bunları.
aliemre123 Sardox musbay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
NK1864 Hocam bazı durumlarda katılmakla beraber üstüme alınmıyorum. Çünkü benim sitem zaten legal değil ve hitim ve kullanırlılığım fazla. Reklamlardanda hiçbir şikayet almadım bir kullanıcı olarak yerleştirme yapıyorum ve tabi ki imkanım varken bu koşullarda para kazanıcam.

Olay o değil bende 3 ay reklam koymamış biri olarak söylüyorum ki, sen ben gibi dürüst webmasterlarda bu durumda mağdur oluyor. Ben pop reklam koymasam legal olmadığım için para kazanmam bu durumda ve 12 saatte bir açılan popa kimse şikayet etmiyor fakat bazı site sahipleri varki 5-10 sınırlı pop kullanıyor onların yanında bizde yanıyoruz burda haykırış bundandır.
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
popup varsa veya 3 den fazla reklam içeriyorsa o siteyi tekrar ziyaret etmem katlanmam gerekiyorsa engelleyici açarım eğer bahsettiğim saçmalıklar bulunmuyorsa engelleyici kullananların karşısına uyarı mesajı çıkarın giremezsiniz yazmayın sadece rica edin biz reklamlardan kazanıyoruz sitemizde bulunan reklamlar rahatsız edici derecede değildir engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz tarzında yazın hatta sonuna mail ekleyin probleminiz varsa bize şuradan ulaşabilirsiniz diye böylece kullanıcı yumuşayıp eklentiyi kapatabilir
demircanuzer

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
demircanuzer Geçenlerde bir haber sitesi sanırım; 5 Adsense - 10 Alternatif yayıncı reklamı kullanıyordu aynı sayfada. 'Gaste'li bir şeydi adres şimdi hatırlamıyorum. Eskiden şikayet ederdim ama şikayet etmek bir şeye çare olmuyor.

Site açtığım kategorilerden birinde adam spamla ilk sayfayı kaplamış. 3-5 site açmış. Sen şikayet edip de Google dönüş yapana kadar zaten otoriter sitesiyle yedek siteleri gene aynı yere getiriyor.

Yani zaten adil bir sistemde rekabet etmiyoruz dediğin gibi. Ziyaretçiye Adblock kullanma alışkanlığını yine bu tip siteler getirdi. Senin benim kaliteli iş yapsak da o alışkanlığı kırmaya gücümüz yetmez. Anca esnaf gibi sabah açtım şükür, akşam kapadım şükür deyip eldekine bakacağız.

Engelleyici koysan siteye, bu defa senin bir altındaki siteye gidiyor gidecek olan. Bu işin tek çözümü markalaşmak ve kemik ziyaretçi kazanmak. O zaman o kitle zamanla gelirleri arttırmada yardımcı olur.
demircanuzer

kişi bu mesajı beğendi.

bisiklet bisiklet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 1 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Ad-Block kullanıyorum.
Çünkü pop-up kullanan tonla site var, bu siteler genelde telif hakkı içeren içerik paylaştığı için kaliteli reklam networkleri ile çalışamıyorlar. ( evet film dizi izliyorum ) Mobilde daha tehlikeli olabiliyor, pishing siteler, fake antivirus sayfaları ardı ardına açılıyor.

Daha fazla kazanmak veya tıklama başına gösterim başına çok az ödeme yapan networklerle çalıştıkları için de reklam işini abartıyorlar. ( +18 içerik de cabası )

Yayıncı tarafında sağlam işler yapan insanlara kaliteli içerik üreten ve paylaşan siteler daha kaliteli reklam networkleri ile çalışıyorlar malesef daha çok etkilenen taraf onlar.

Kimse Ad Block bilmiyor demeyin, internetten dizi film izleyen şarkı türkü indiren herkes ad blockerları biliyor kullanıyor. Çok ciddi rakamlar var. ( 2015 yılı verilerine göre dünya genelinde Adblocker ların yayıncılara kabettirdiği tahmini tutar 22 Milyar Dolar https://pagefair.com/blog/2015/ad-blocking-report/

Çözüm : Kaliteli içeriğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Ad Block kullanan ziyaretçilere değerli olduğunu düşündüğünüz içeriği göstermeyin. ( Eklentiler mevcut. )

Kullanıcılar için değerli olan içerik ve insanlar içerik için sitenizi ziyaret ediyor. Adblock listesinden çıkmaları için onları uyarabilirsiniz.

Reklam kodunun çalışmadığı reklam alanlarında Adblocker 'ı kaldırmanızı isteyen samimi komik yazılar gösteren yayıncılar var. (

Forbes dergisi websitesine Adblock ile giriş yapmaya çalışırsanız günün sözü ile birlikte hoş bir uyarı çıkıyor.

Devlerin mobil pazara yatırımlarını arttırmalarındaki önemli nedenlerden birinin mobilde nispeten daha az Adblocker benzeri uygulamalar kullanılabilmesi olduğunu düşünüyorum. ( tek başına yetmez ama iyi bir neden )

Bence bu iş Google veya benzeri firmaların Ad Block 'u kabullenip, Ad Block a bir standart getirmesi, yaygınlaştırması ve ad block listesine alıp çıkarma işlemlerinişn kolaylaştırılması ile sonuçlanacağını düşünüyorum.

Çünkü hali hazırda default olarak, Adblock yüklü olarak gelen tarayıcılar hızla artıyor.
musbay

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Ben Google'ın bu duruma bir çözüm bulacağı görüşündeyim. En azından umut ediyorum, çünkü onlar da etkileniyor fazlasıyla.
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Site sahipleri doğru reklam biçimi kullansalar hal böyle olmazdı. Site sahibi adblock kullanmayın diyor ama bakıyorsun kendisi adblock ile geziniyor diğer siteleri... Bence herkes istediğini, istediği gibi kullanabilmelidir.
turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al