freelance iş ilanları

Makale Yazarlarına Değer Verildiğini Düşünüyor musunuz?

13 Mesajlar 1.596 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Guness Guness Gün olur, asra bedel. Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Hayat boyu öğrenci.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)
Günümüzde makale yazarlarına değer verildiğini düşünüyor musunuz?

:)

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç.
wmaraci
reklam

Miraccsanci Miraccsanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 86 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
Tabiki veriliyor, hatta az bile veriliyor bence. Makale yazarları olmasa çoğu site sahibi batar adam makale alıp sitesini idame ettiriyor diye düşünüyorum.
Guness

kişi bu mesajı beğendi.

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Kesinlikle hayır! Düşünsenize bir içerik oluşturacaksınız hem akıcı hem ilgi çekici hem seo ya uygun, size verilen ücret ise 5 TL den başlayacak :) ücretsiz blog açar yazılarımı orada paylaşırım daha iyi :)
BloodMan Guness

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Makale yazarlığı İnternet aleminde en sevmediğim sektörlerden birisi. Ben değer vermiyorum. Çünkü sizin 3-5₺ ye yazdığınız makaleyi 20₺ den aşağıya yazmam ve bence ederi de budur.
Miraccsanci Guness

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Guness Guness Gün olur, asra bedel. Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Hayat boyu öğrenci.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)
WmAraci yönetimi taban fiyatı değişikliliği yapmıyor, çoğu platformda bu fiyat yükseltildi. Geçimini bu işle sağlayan insanlar var ve sonuçta yoğun bir emek söz konusu oluyor.

Bakalım taban fiyat değişikliliği ne zaman yapılacak.

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Daha yazarlardan makale alıpta googlede yükselmedim. Yükselrn yazıların hrpsi kendi tarafımca yazdığım yazılardır. Bence yazarlarda bi sıkıntı var. Değer derken ücreti kastediyorsunuz. Bence az bi ücreti var o yüzden isteksizce yazılan yazılar çıkıyor ortaya. Yazılan yazı isteksiz oluncada hayır göremiyorsun.
Guness

kişi bu mesajı beğendi.

Miraccsanci Miraccsanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 86 / 89
  • Ticaret 7, (%100)

wpuzman adlı üyeden alıntı

Makale yazarlığı İnternet aleminde en sevmediğim sektörlerden birisi. Ben değer vermiyorum. Çünkü sizin 3-5₺ ye yazdığınız makaleyi 20₺ den aşağıya yazmam ve bence ederi de budur.
Aslında güzel yere değindiniz taban ne kadar düşük olsada yine de düşükten satanlar oluyo ve aslında birşey bilmiyorlar, işi bilen adam iş yapamıyor bu sefer
Guness

kişi bu mesajı beğendi.

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)
Gerçek içerik nedir bilmeyen insana ben neden değer vereyim. İçerik dediğin kelime sayısını hedeflemekle yazılmaz. Ben bir içeriği bir haftada yazıyorum ki para kazanıyorum. O zaman sıralamaya giriyor sitelerim. İşini düzgün yapan adam başım üstüne ancak içerik yazarlarının büyük bir bölümü işe yaramaz. Bir zihniyet oluşmuş site güncel olacak her gün içerik girilecek diye. Yanlışı desteklemeyin. Bir hafta içerik girmeyin bir hafta sonunda zengin bir içerik girin dostlar.
Miraccsanci Guness

kişi bu mesajı beğendi.

byuksel byuksel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Burda yazılan her yorum doğru bence.

Birçok sıkıntı var makale yazarlığı konusunda.
Bunlardan en önemlisi fiyat konusu. Çok düşük ücretlere birçok özelliğe sahip yüksek kelimeli makaleler yazdırma peşinde herkes. Piyasada birisi çıkıp ben yazarım diyince de bu sefer fiyat otomatik olarak o seviyelere geriliyor. Diğer işini düzgün yapmaya çalışan yazarlar da fiyat düştükçe 100 kelimeye 1 TL alıyorum zaten niye özeneyim ki şeklinde bir algıyla yaklaşınca, olay tamamen içerik üretmekten çıkıp maddi kaygı taşıyan bir şekle dönüşüyor.

İkincisi ise çok kısa sürelerde çok fazla sayıda makale istenmesi. Bu durumda da yazarlar yetiştirebilmek adına ve yine aynı şekilde ihtiyaçları olan parayı kazanabilmek adına (fiyatlar düşük olduğu için birkaç site ile birlikte çalışarak) içeriklerde istemeyerek de olsa kalitesizleşmeye gidiyorlar.

Üçüncüsü ise çeşitli makale siteleri. Hepsi için demiyorum bu söyleyeceklerimi ama; bir kısmı yazarlıktan öte kölelik tarzında çalışıyorlar, çok düşük ücretlere, çok kısa sürelerde, ciddi sayıda ve kelimede makale istiyorlar. İşin ceremesini yazar çekerken, kaymağını aracı yiyor. Bu da ayrı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.
Guness

kişi bu mesajı beğendi.

ekremng ekremng WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Ben makale yazarlarının kendilerine değer verdiğini düşünmüyorum. Bende makale alıyorum fakat farklı nedenlerden dolayı alıyorum. Bazı makale yazan arkadaşların çok güzel işler çıkartabileceğini düşünüyorum ama 100 kelimesi 1.5 Tl ye bu iş olmaz kusura bakmayın. Gerçek kaliteli makale yazarı arkadaşların kendilerini daha iyi pazarlaması gerektiğini düşünüyorum.

https://www.benimguncelim.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al