wmaraci reklam

Nerede o eski forumlar :(

37 Mesajlar 3.982 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Zeus Zeus Güç gizden gelir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 154 / 157
  • Ticaret 42, (%95)
Bu aralar bende eskileri özleme olayi cikti.
2005 2012 arasinda neydi o forum cilginligi? Herkes bi forum aciyor acilan forumlarda tutuyordu ha sade basit forumlar bile. Zaten googleı tam kafaladıgımız yillar simdi on numara bi forum acalim yuzune bakan olmaz insanlar o zaman merakliydi be kardesim telefondan daha internete zor guc giriyorduk her evde bi bilgisayar yoktu zaten olanlarada zengin gozuyle bakiliyordu. Ama en cokta kurulan guzel samimi dostluklari ozluyorum bir konu acardik herkes yorum yazardi oyle kisa kisa degil ha bas baya adam okurdu o anki dusuncesini yazardi zaten adminleri ve modlari oyle buyutuyorduk ki gozumuzde sanirsin padisah birde degisik avatarlar koyarlardi hareketli renkli nikler falan on numara yillardi iyikide yasamisim sanirim tekrar yasamak imkansiz :( sosyal medya once bizleri sonra bu forumlari zehirledi.
Bariswp SynapseMm flatcast

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Guness Guness Gün olur, asra bedel. Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Hayat boyu öğrenci.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)
Keşke o yılları görebilseydim.

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bende ilgi alanım olan konularda forumlar bulup insanlarla sayfalar dolusu bilgi alışverişi yapayım diyorum ama dediğiniz gibi o devri kaybettik malesef.
Bilginin en kaliteli ve güncel olduğu zamanlardı. İnsanlar prıfilleri değil konuları takibe alırdı şimdi hiç biri kalmadı. Heryer kopyala yapıştur blog sayfası, jarşında iki çift laf edecek bir topluluk yok. Bilgi alış-verişi sıfıra düştü, atık insanlar ne bulursa doğru/yanlış onu alıyorlar. Halbuki eskiden bu alış-veriş olarak yapılırdı. Herkes bildiklerini havuza dökerdi ve ortaya müthiş bir kaliteli bilgi ağı çıkardı.
Artık böyle takip edilecek, tenezzül edilip yazılacak pek forum kalmadı. Çok değerli bir sistemi kaybettik.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Forum devri bitmedi veya kapanmadı arkadaşlar. Biz şimdi ilgi alanımız doğrultusunda nasıl WMARACI'nda saatler geçiriyorsak bir şeyler öğrenmek veya ticaret yapmak için, aktivite forumları da aynen bu şekilde ilerliyor. Örneğin avcılık ile ilgili forumlar, define forumları, airsoft forumları ve benzeri aktivitelerin yaşandığı forumlar halen ilk gün ki gibi hareketli ve aktif.

Biten forumlar sadece, "Bende bir forum açayım, genel içerik yapayım, tutarsa tutar yoksa silerim." mantığı güdenler...
melankolia ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Ben yaşım gereği pek göremedim ama nadiren de olsa geçen senelerde denk gelmişliğim var öyle eski bir iki foruma. Hala ayakta tutulmaya çalışılmış. Tasarımlar biraz bozulmuş ama en sade haliyle hala yayında. Adamların her yorumu neredeyse 1000 kelime civarı. Yorum sayısı da az değil. O kadar kişi üşenmeyip o onbinlerce kelimelik yorumları okuyup üstüne bir de birbirlerine cevaplar vermişler uzun uzun. Gayet medeni bir şekilde hem de. Çok şaşırmıştım. 2004-2005 yıllarına aitti sanırım yorumlar. Hala unutamadım ve hala da hayranlıkla hatırlıyorum. Helal olsun...

ozanakkaya ozanakkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 42 / 52
  • Ticaret 8, (%100)
Forum olayı gerçekten bitti. 2008'de açtığım forumu güçlükle ayakta tutmaya çalışıyorum. 5-10 müdavim dışında aktiflik yok. Eskiden öğrenme amacı vardı üyelerin, öğrendiğine kendisi de birşey ekleyip paylaşıyor. Yeni nesil bedavaya yaptırıp gitme derdinde.

bilisimciblog bilisimciblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

ozanakkaya adlı üyeden alıntı

Forum olayı gerçekten bitti. 2008'de açtığım forumu güçlükle ayakta tutmaya çalışıyorum. 5-10 müdavim dışında aktiflik yok. Eskiden öğrenme amacı vardı üyelerin, öğrendiğine kendisi de birşey ekleyip paylaşıyor. Yeni nesil bedavaya yaptırıp gitme derdinde.

Forumun ismi nedir? Merak ettim.

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Dediginiz gibi haklisiniz suanki forumlarda pek aktiflik yok aktiflik olsa dahi yardim sever deiller bi yaziya dahi yazmaktan useniyolar sadece bakip geciyolar icindekileri soyleyemiyolar gibi bi izlenim oldu bende gerci yararli paylasimlar yapildiginda bi teşekkür edemicek kadar bencil olmus insanlar var neyse hayirlisi 😁

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Forumlar hala iş yapar ama bazı şartları var :

1-Demokratik yönetim . Yani Yönetim kafasına göre karar verip X yapınca sorun yok Y yapınca yasak demeyecek.

Örnek: Büyük değil şişkin bir forumda Ben yanlış yere konu açtım diye hakaretle uyarı aldım ve başlığım silindi. Ama aynı bölümde benzer konular vardı ve onlara bakarak bölümü seçmiştim.

2-Saygı Yönetici veya Kullanıcı görgü kurallarına uyacak ve yeni geleni eğitecek

Örnek: News zamanından kalan bir forumda ilk girdiğim zamanlarda defalarca hata yaptım ve her seferinde öyle yapma şöyle yap diye uyarıldım ve hatamı tekrarlamadım Forum hala aktif ve aynen devam ediyor.

3- İçerik desteklenmesi sadece kullanıcı değil İşin uzmanı kişilerin sürekli tarama yaparak yeni açılan konulara cevap vermesi.

4-Her oda için gönüllü yönetici olması ve içerik geliştirme yanında düzen sağlama görevi yapması. Ancak bu kişilerin "Zaten Gönüllü çalışıyorum bana ne yaaa" dememesi ve dediği anda görevden uzaklaştırması

5-Ticaret bölümü varsa Kuralların çok sıkı olması

Liste daha uzar ama ana fikir için yeter :)

Kısaca forum hala iş yapar ama emek ister eskiden başarılı olmasının sebebi Emek harcanması idi :)

www.Hizliisler.com

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3621
  • Beğeniler 1125 / 1126
  • Ticaret 73, (%100)
Forumlar yeniden iş yapacak, bence ileriye yönelik yatırımı sağlam forum açarak yapın. Geçen yıl ile bu yıl arasında mobil kullanım bayağı düşüş sağlamış. Ben hayvanlar.net bile forum kurdum.
bbking ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al