lostyazilim

Paypal'dan Şikayetçiyim!

20 Mesajlar 2.214 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuyu buraya açmamın sebebi paypalın bana yapmış olduğu haksız işlemi anlatmak istememdir.

Şimdi, yapılan haksızlık şudur, birkaç gün önce yaklaşık 1 hafta öncesinde paypal hesabıma erişimim kısıtlandı.

Mail adresime baktım ve hesabın kısıtlandığını vs bildiren bir mail gelmiş. Fakat ne için kısıtladılar,hangi sebepten ötürü kısıtladılar ve yaptığım ihlalin ne olduğunu hiç bahsetmemişler. Sadece vaka numarası diye bir numara belirtmişler başka birşey yok orada da mailde yazanların aynısı yer alıyor.

Ve bende geri bildirimde bulundum ve bana yaptığım ihlali,hatayı söylemelerini istedim ve gelen mailde yaptığım bir alış veriş sebeb gösteriliyor.

Yapılan alış verişte şundan ibaret kendime ait olan bir domainin ücretini paypal üzerinden almış olmam 10 tl 'lik bir işlem bu.

Domaini sattım, ücretinide paypal üzerinden aldım. Yani bunun nesi hata arkadaşlar, neyi ihmal ediyor bu alış veriş.

Tekrar mail attım dedim sebeb ne burda ben alış veriş yaptım,kendime ait olan bir domaini sattım ve ücretini paypalla aldım dedim.

Daha sonra affedersiniz ama .... geçer gibi hesabınızı tamamen kapattık diye mail atıyorlar. Benden hiçbir belge vs istemediler.

Ben teklifte bulundum dedim hesabın bana ait olduğunu size kanıtlayabilirim, bana parayı gönderen kişiyi size yönlendirebilirim dedim fakat çok özür dilerim ama .... dahi takmadılar.

Telefonla arayın dedim,aramadılar, kimliğimi doğrulayım dedim ciddiye almadılar.

En son dedim hesapta 5 TL var alın onuda başınızın gözünüzün sadakası olsun.Bana haklı bir sebep göstermiyorlar veya bana demiyorlar şu şu belgeleri sağlayın,kimliğinizi doğrulayın gibi birşey de demiyorlar. Dalga geçer gibi mailimi ciddiye almayıp hesabı kapatıyorlar.

Size soruyorum arkadaşlar paypal bir alış veriş ortamı değil midir ? Biri size para gönderir veya siz birine para gönderirsiniz ve paypal bu işlemi güvenle yapmanızı sağlayan ortam değil midir ?

Benim yaptığım iş kendime ait olan bir domaini bir başkasına sattım onun ücretini paypalla aldım.

Eğer isteyen olursa mail görüşmelerini en başından itibaren atarım.

Yazık, güvendiğimiz sisteme bak,kafasına göre hesap kapatıp açıyorlar.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Hocam arayin tekrar. Gerekirse uzunca konusun uslup kuralları çerçevesinde. Ben nu şekilde hep çözdüm.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Biri size para gönderir sizde alırsınız doğru fakat alış-verişleri eğer aile/dost/arkadaş seçeneğiyle yaparsanız yani size ödeme yapan 10 TL atarken kendisinden 10 TL düşerse bu durumda bu Alış-Veriş olmaz ve Paypal'da burdan kendi payını almaz bu seçenek normalde sadece eş-dost için. Sizde adamlara Alış-Veriş yaptım demişsiniz ve muhtemelen bu seçenek ile gönderildiği için para direk hesabınızı kapattılar çünkü haklılar.
Quadrini

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Hocam arayin tekrar. Gerekirse uzunca konusun uslup kuralları çerçevesinde. Ben nu şekilde hep çözdüm.

Yarın arayacam tekrar ama ben bu işi mail yoluyla çözmek istedim. Mailde derdimi,ne yaptığımı herşeyi açık ve net güzel bir uslupla anlattım derdimi. Bana demiyorlar ki bu işlem şu maddemizi engelliyor vs demiyorlar sadece polikamıza aykırı işlem yapılmıştır. Bakıyorum politiklaarı benim yaptığım işlemin bir ihlali yok. Alış veriş yapmışım hepsi bu.

Hesabın bana ait olduğunu kanıtlayabilirim dedim, bana parayı gönderini size yönlendiririm dedim ama hiç dikkate almayıp direkt hesabı kapattılar.

Engin07 adlı üyeden alıntı

Biri size para gönderir sizde alırsınız doğru fakat alış-verişleri eğer aile/dost/arkadaş seçeneğiyle yaparsanız yani size ödeme yapan 10 TL atarken kendisinden 10 TL düşerse bu durumda bu Alış-Veriş olmaz ve Paypal'da burdan kendi payını almaz bu seçenek normalde sadece eş-dost için. Sizde adamlara Alış-Veriş yaptım demişsiniz ve muhtemelen bu seçenek ile gönderildiği için para direk hesabınızı kapattılar çünkü haklılar.

Ödeme, anında ödeme şeklinde gerçekleşti hocam ?.

wmaraci
wmaraci

Doping Creative Doping Creative Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Makale Yazarı&webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
Paypal aslında sorunsuz bir sistem.Sizde olan benimde başıma geldi adres kanıtıma kadar belirtmeme ramen onaylanmasına ramen sürekli kısıtlanıyordum. arayın hallederler.Ben aradım ve benden iş yaptığım yerin linkini istediler wm aracındaki linkimi yolladım satış yaptığım konu ile ilgili artık sorunsuz çekiyorum. sizin yine 5-10 kalmış beni m2 bini geçikti kısıtlandığında.Size önerim paypalda sonuçta hakkını istiyor bazı işlemlerinizde arkadaş aileye değilde ticaret kısımından kesintil ödeme alın veya gönderin. problem olmuyor ozaman.

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam bir çok kişi eş dost diye para gönderiyor normal olanı alışveriş seklinde olması belki hu yüzden olabilir ama saçma. 2.yorumu yapan arkadaş payını almüyor diyor da niye hep 10 TL atarken + 1 TL kadar alıyor o zaman banka Lanka diyor da diğer seçenekte de gönderilen paradan aynısını alıyorlar. Geçmiş olsun

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
8-9 Aydır paypalı kullanıyorum ve hep aileme/arkadaşıma para gönderiyorum diyerek para gönderdim ve genelikle ödemeler hep öyle geliyor bana. Web sitem için reklam alıyorum ödemeyi adam öyle gönderiyor. Sadece bundan dolayı olacağını düşünmüyorum çünkü herkes aynı şekilde yapıyor. Mebla çok büyük olsa desem 5bin tl vs aktarıldı edildi yok 10 tl gibi işlem.

Mailde deseler bana bu şekilde ödeme almayın gönderim yapmayın deseler tamam derim ücretide hesaptan kesin derim bir daha öyle işlem yapmam, mail attım geri dönüşte bir açıklama beklerken şat diye hesabı tamamen kapattılar 180 gün boyunca kapalı kalıcakmış sonra hesabı açıp, içinde ki parayı çekmeme müsade edeceklermiş. Dalga geçer gibi iş yapıyorlar.

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Kaldı ki aile/dost/arkadaş seçeneğini seçen kişi, parayı yollayan kişi. Bu sebeple bir hesap kapatılacak ise parayı alan değil de gönderen kişinin hesabının kapatılması gerekmiyor mu?
Engin07 nettebugun

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

Hocam bir çok kişi eş dost diye para gönderiyor normal olanı alışveriş seklinde olması belki hu yüzden olabilir ama saçma. 2.yorumu yapan arkadaş payını almüyor diyor da niye hep 10 TL atarken + 1 TL kadar alıyor o zaman banka Lanka diyor da diğer seçenekte de gönderilen paradan aynısını alıyorlar. Geçmiş olsun

Evet +1 TL alıyor ama onu sizde belirtmişsiniz banka hesabınızdan çekerken yapıyor. Çoğu kişinin zaten Paypal'ında bir bakiye bulunuyor bunu atıyor örneğin benimkinde 70 küsür TL bulunuyor şuan bir domain vs. alacağımda 2. seçenekten gönderdiğim zaman birisine hiçbir ücret kesmiyor :cool: Ama benim tüm işlemlerim 2. seçenekten olmadığı için şüphelenmiyorlar çünkü 1. seçenekle de sık sık alışveriş yapıyorum oysa yaşım bile tutmuyor 17 yaşındayım fark etseler askıya alırlar. Önemli olan adamların payını da vermek :)

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Evet +1 TL alıyor ama onu sizde belirtmişsiniz banka hesabınızdan çekerken yapıyor. Çoğu kişinin zaten Paypal'ında bir bakiye bulunuyor bunu atıyor örneğin benimkinde 70 küsür TL bulunuyor şuan bir domain vs. alacağımda 2. seçenekten gönderdiğim zaman birisine hiçbir ücret kesmiyor :cool: Ama benim tüm işlemlerim 2. seçenekten olmadığı için şüphelenmiyorlar çünkü 1. seçenekle de sık sık alışveriş yapıyorum oysa yaşım bile tutmuyor 17 yaşındayım fark etseler askıya alırlar. Önemli olan adamların payını da vermek :)

Hesabımı para alamadıkları için kapattılarsa hesapta ki 5 tl bakiyeden ücreti kessinler ? ne diye hesabı kapatıyorlar ki ? sebebide söylemiyorlar sadece yaptığım işlemin numarasını verip onu gösteriyorlar. Bana baştan deseler ki para alıp gönderirken eğer ticaret yapılıyorsa bunu 1.seçenekte yapın vs diye uyarıda bulunsalar kabul ederim. Ama parayı gönderen ben değilim ki alan kişi benim ve bu sebepten ötürü hesabımı kapatmalarıda ayrı bir mesele..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al