lostyazilim

Paypal'dan Sonra Vergi Konusunda Sıranın Gelmesi Muhtemel Platformlar

7 Mesajlar 1.773 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Paypal'ı BDDK gümletti, her yerde konuşulan sebep ise vergisiz kazancın aşırı fazla olması paypal vasıtası ile. Bu da beni düşünmeye itti gerçekten, eğer devlet vergi hususunu ön plana alarak paypalı engelledi ise, paypal kadar olmasa da yine de güzel miktarlarda paraların döndüğü platformları da bir elekten geçirebilir.

En büyük misali, adsense. Sonrasında aracılık yapan platformlar, hizlitanitim, bionluk , sadeceon vb. gibi. Bunların denetlenmesi de kolay. Mesela örnek olarak hizlitanitim'da bir ayda 100 TL'ye 55 kez tanıtım yazısı satan ve vergi mükellefi olmayan biri, 990 TL'lik vergisiz kazanç elde etmiş oluyor. Aynı şekilde bionluk ve türevleri üzerinden 100 TL'ye logo yapan ve 40-50 kez aylık ortalama satış yapan biri de o civarda vergisiz kazanç elde etmiş oluyor. Bu platformların üye sayılarının oldukça fazla olduklarını düşünürsek, dönen para da bir o kadar fazla ve denetimden geçmeleri oldukça muhtemel.

Yanlış anlaşılmasın, yukarıda adı geçen platformları ben de severek kullanıyorum, sadece zaten herkesçe bilindikleri için isim verdim, amacım karalamak değil.

Zamanında gittigidiyor, sanalpazar vb siteler vergi denetiminden geçmişti ve fatura kesmeden kazanç elde eden yüzlerce kişiye ağır cezalar kesilmişti.

Paypal'ın gelişi paypal kart'tan belliydi ve şuan heryerde vergi denetimsizliği sebep olarak gösteriliyor. Bana kalırsa belirli bir miktar üzerinde kazanç elde edip vergi mükellefi olmayanlar, sıra kendilerine gelmeden önce önlemlerini almalı.

Sizlerin düşüncesi nedir bu konuda ?

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
18 Yaşının altındaki kişiler genelde piyasayı düşürüyordu.Okul masraflarını vs karşılamak için iyi hoş çalışıyorlardı ancak bir ürünün değerinin kat ve kat altında satıyorlardı.Aynı şekilde vergi mükellefi olmayıp bu işe hobiyle başlayıp kazanca çevirme aşamasında olan kişilerde düşük fiyatlarla sektör piyasasını düşürüyordu.Buraya kadar tamam...

Milli olarak düşünürsek öncelikle belirteyim ki paypal benim gelirlerimin %60 ını oluşturuyordu.Ülkemiz için kullanılan bir ödeme yöntemi gelmeliydi.Yabancılar değilde ülkemizde eğer gerçekten düzgün çalışacak ve memnun edecek bir sistem olacaksa buna kimse hayır demez.

Örneğin enpara...gerçekten harika iş çıkartıyor yakın zamanda paypal gibi online otomasyonlu ödeme imkanı sunarlarsa gerçekten harika olacaktır.Tabi bu yerlimi vs bilmiyorum ancak ülkemizdeki sundukları hizmet gerçekten güzel.

Konuda belirtmiş olduğunuz kuruluşlarda denetlemeden geçebilir.Bunlar muhtemel şeylerdir.Ayrıca şunu belirteyim ki paypal üzerinden büyük miktarlarda terör için para döndürülüyormuş.Bunun önüne geçmek gerekiyordu ve devlet buna el attı.

Kesinlikle ve kesinlikle bizim insanımızın Paypal'ın yokluğuna çözüm bulacağına eminim ancak tek temennim ülkemiz ve milletimiz için hayırlısı olmasıdır.İnternet sektörünün günümüzdeki hali ortada...Artık o kadar düştükü herşeyin değeri A kişisi B de 10 tl ucuza görüyor A kişisi diyor ki ben satamıyorum fiyatı düşüreyim.C kişisi geliyor bakıyor.A kişisi bu fiyattan bende düşüreyim.Sonra durum şuraya geliyor."bu fiyat beni zor kurtarır daha aşağısı öldürür" Gelişen bu olayların internet sektörünün yararına olmasını ümit ediyorum..

Hayırlı geceler..

karizmasoft karizmasoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seocu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 3 / 15
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar paypal zaten altarnatifsiz değil ben payoneer ile tanıştığımdan beri kesinlikle paypal kullanmıyorum. özellikle yurtdışından ödeme alacağınızda hiçbir kaydı kuydu olmadan direkt atmlerden dolar olarak çekebiliyorsunuz komisyon oranları paypaldan çok az daha yukarda ama inanın çok az. yurt dışından ödeme alıyorsanız payoneeri tavsiye ederim. Aşağıdaki linkten siteyi inceleyebilrisiniz o link üzerinden sisteme dahil olursanız 25$ size 25$ de benim hesabıma yatırıyor.

Payoneer Kart Refli Üyelik (25$ Kazandırır): https://share.payoneer.com/nav/HRf24fBDwrsAQFNBQ3SLA0KSuDGBZZqopO_bbq0zQvwBxXt7S938yFZf_3CuFFCOHXjXZFbbx_jz3-Vbi-E0FQ2

Payoneer Refsiz üyelik(25$ Kaybınız Olur): https://www.payoneer.com/main

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

karizmasoft adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar paypal zaten altarnatifsiz değil ben payoneer ile tanıştığımdan beri kesinlikle paypal kullanmıyorum. özellikle yurtdışından ödeme alacağınızda hiçbir kaydı kuydu olmadan direkt atmlerden dolar olarak çekebiliyorsunuz komisyon oranları paypaldan çok az daha yukarda ama inanın çok az. yurt dışından ödeme alıyorsanız payoneeri tavsiye ederim. Aşağıdaki linkten siteyi inceleyebilrisiniz o link üzerinden sisteme dahil olursanız 25$ size 25$ de benim hesabıma yatırıyor.

Payoneer Kart Üyelik Sistemi: https://share.payoneer.com/nav/HRf24fBDwrsAQFNBQ3SLA0KSuDGBZZqopO_bbq0zQvwBxXt7S938yFZf_3CuFFCOHXjXZFbbx_jz3-Vbi-E0FQ2

Refsiz de link olaydı iyiydi :)

Payu payoneer vs vs var iyi hoş. Ancak Paypal tüm dünyaca kabul gören bir sistem olduğu için sıkıntı orada başlıyor. Benim yurtdışından ödeme aldığım 2 site var ikisi de sadece paypalla ödeme yapıyor. Bunu ne enpara ne payu ne payoneer ne skrill ne webmoney çözebilir

wmaraci
wmaraci

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)

narinhosting adlı üyeden alıntı

18 Yaşının altındaki kişiler genelde piyasayı düşürüyordu.Okul masraflarını vs karşılamak için iyi hoş çalışıyorlardı ancak bir ürünün değerinin kat ve kat altında satıyorlardı.Aynı şekilde vergi mükellefi olmayıp bu işe hobiyle başlayıp kazanca çevirme aşamasında olan kişilerde düşük fiyatlarla sektör piyasasını düşürüyordu.Buraya kadar tamam...

Milli olarak düşünürsek öncelikle belirteyim ki paypal benim gelirlerimin %60 ını oluşturuyordu.Ülkemiz için kullanılan bir ödeme yöntemi gelmeliydi.Yabancılar değilde ülkemizde eğer gerçekten düzgün çalışacak ve memnun edecek bir sistem olacaksa buna kimse hayır demez.

Örneğin enpara...gerçekten harika iş çıkartıyor yakın zamanda paypal gibi online otomasyonlu ödeme imkanı sunarlarsa gerçekten harika olacaktır.Tabi bu yerlimi vs bilmiyorum ancak ülkemizdeki sundukları hizmet gerçekten güzel.

Konuda belirtmiş olduğunuz kuruluşlarda denetlemeden geçebilir.Bunlar muhtemel şeylerdir.Ayrıca şunu belirteyim ki paypal üzerinden büyük miktarlarda terör için para döndürülüyormuş.Bunun önüne geçmek gerekiyordu ve devlet buna el attı.

Kesinlikle ve kesinlikle bizim insanımızın Paypal'ın yokluğuna çözüm bulacağına eminim ancak tek temennim ülkemiz ve milletimiz için hayırlısı olmasıdır.İnternet sektörünün günümüzdeki hali ortada...Artık o kadar düştükü herşeyin değeri A kişisi B de 10 tl ucuza görüyor A kişisi diyor ki ben satamıyorum fiyatı düşüreyim.C kişisi geliyor bakıyor.A kişisi bu fiyattan bende düşüreyim.Sonra durum şuraya geliyor."bu fiyat beni zor kurtarır daha aşağısı öldürür" Gelişen bu olayların internet sektörünün yararına olmasını ümit ediyorum..

Hayırlı geceler..

enpara yerliydi ama araplara satıldı

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
paypal yoksa bitcoin var ama artık tek sorun güven.

önceden paypala güveniyorduk şimdi paypal gittiğine göre güvenli bi sistem bulmak gerek.

ozergul.net/com

karizmasoft karizmasoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seocu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 3 / 15
  • Ticaret 11, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Refsiz de link olaydı iyiydi :)

Payu payoneer vs vs var iyi hoş. Ancak Paypal tüm dünyaca kabul gören bir sistem olduğu için sıkıntı orada başlıyor. Benim yurtdışından ödeme aldığım 2 site var ikisi de sadece paypalla ödeme yapıyor. Bunu ne enpara ne payu ne payoneer ne skrill ne webmoney çözebilir

Kusura bakma dostum onu es geçmişim ama refli olup 25$ kazanmak ve kazandırmak varken refsiz üye olmak ister onuda bilemedim ben yinede refsiz linkide söylemin üzerine koyuyorum :)

Refli Üyelik (25$ Kazandırır): https://share.payoneer.com/nav/HRf24fBDwrsAQFNBQ3SLA0KSuDGBZZqopO_bbq0zQvwBxXt7S938yFZf_3CuFFCOHXjXZFbbx_jz3-Vbi-E0FQ2

Refsiz üyelik(25$ Kaybınız Olur): https://www.payoneer.com/main

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al