wmaraci reklam

PayPal Türkiye’ye geri dönüyor

38 Mesajlar 3.631 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Economist

Milletimiz emeğe bakmayabilir ama emin ol bu forumdaki herkes SEO'nun içerikte başladığını biliyordur. O yüzden içerik ne kadar kaliteli olursa o kadar iyidir. WMAracı yöneticileri neden böyle birşey yapmıyor bilmiyorum ama TC ile kayıt geldiği zaman emin ol piyasa temizlenecektir. Piyasa temiz ama Wmaracı'nda böyle bir olay var. ***'da 1 TL'ye makale yaz yamuk yapsınlar o adamı hapise bile attırırsın.

wmaraci
reklam

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Paypal'ı 18 yaşın altındaki insanlar resmi olarak kullanamaz.

1.2 Uygunluk. PayPal Hizmetlerini kullanmaya uygun olmanız için bağlı olduğunuz yargı bölgesindeki reşit olma yaşına bağlı olarak 18 yaş ve üzeri olmanız ve Dünya Genelinde PayPal sayfasında listelenen ülkelerden birinde ikamet etmeniz gerekir. https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/ua/useragreement-full?locale.x=tr_TR

*.*.*

Paypal bir ABD şirketidir. Finans şirketidir. Türkiye'de hizmet vermek istiyorsa Türkiye'nin kanunlarına uymak zorundadır. Devlet kim kime ne parası göndermiş görmelidir. İncelemelidir.

Diyelim ki bir yakınınız terör nedeni ile öldürüldü. Teröristler terör faaliyetinin parasını paypal ile aldı. Bunun araştırılması paypal şirketinin insiyatifine mi bırakılacaktır.

“paypal.com” Amerika Birleşik Devletleri yasalarına tabiidir. HAKARET, SÖVME, İFTİRA suçlarına ilişkin talepler ele alındığında Amerika Birleşik Devletleri'nin ceza mevzuatına göre hakaret, sövme veya iftira suç sayılmamaktadır.

ABD mevzuatında ve uygulamasında ifade özgürlüğünün sınırları çok geniş tutulmakta, bir ifadenin suç sayılabilmesi için bazı unsurları taşıması gerekmektedir. “paypal.com” IP bilgilerinin temini konusunda ülkemizdeki adli makamlar tarafından doğrudan kendilerine yapılan talepleri yerine getirmemektedirler. Bu nedenle bu yöndeki talepler Adalet Bakanlığı aracı kılınarak adli yardımlaşma yoluyla ABD'den istenilmelidir.

Paypal; insan hayatının korunması için önemli olan intihara teşebbüs, öldürmeye teşebbüs, kayıp bir şahsın bulunması veya çocukların cinsel istismarı gibi suçları acil husus kabul ederek Türkiye Cumhuriyeti adli makamları tarafından doğrudan başvurulduğunda trafik veya IP bilgilerini verip vermeme noktasında keyfi davranabilir. Bu kabul edilemez.

Yani işin içini bilmeden, işin kamu yönetimi, finans, hukuk, güvenlik ve siyaset yönünü bilmeden 3-5$ parayı vergisiz alacağım, komisyon vermyeceğim diyen cahil dingiller üzerinden devlet yönetilmez. Bu kadar yazıyı da farkındalık yaratmak için yazdım.

ABD ve şirketleri Türkiye Cumhuriyeti devletini küçümseyemez. Türklerin atalarının güzel sözleri vardır. "Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin" bu kadar basittir.
fatihclkl Economist

kişi bu mesajı beğendi.

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Economist Yabancı reklam firmaları ve ticaret yapılan ortamlarda ENPara kullanılıyor ya haklısın paypalda kim ki :)

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
demircanuzer

Bir çok reklam firması kullanıyorum ve ödemeleri de Enpara üzerinden veya farklı bir yöntem ile alıyorum. Çalışma o zaman arkadaşım Türk firmalarıyla çalış, banane senin alacağın reklam firmandan. Şu sıralar bakın hassas olabiliyorum bu konularda; ben kendi fikrimi söyledim ister saygı duy ister saygı duyma. Alıntı yapmayın; hepimiz burada ticaret yapıyoruz, bir Aile gibiyiz; saçma sapan alıntılar kurarak, yorum yapmayın kalp kırabilirim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Economist
Burası public bir ortam.
Postlarınızda eleştri kabul etmediğiniz belirtin ozaman.
O alıntı butonu konulmuş ki eleştri veya cevap hakkı doğsun.
Kalp kırarmış. Kim oluyorsunda burda insanlara bunu diyebiliyorsun?
Rahatsız verici birşey varsa bir pm veya bir şikayet butonu kadar uzakta bende yöneticilerde.
Lütfen germeyin ortalığı.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Bakın kimseyi etiketlemeden veya alıntı yapmadan yazıyorum;

Burada herkes kendi fikrini, tercihini sunabilir. Ben kendi görüşümle kendi düşüncelerimi dile getirdim. Siz ister katılırsınız, ister katılmazsınız. Hepinize saygı duyarım. Alıntı yaparak; fikrimi eleştirme gereği duyanlara kesinlikle itibar etmiyorum. Fikre saygısı olmayan insanın, kendisine de saygısı yoktur. Evet bende fikirleri eleştirebilirim, fakat kimseyi etiketleyip alıntı yaparak '' dalga geçer gibi '' eleştiri yapmam.

Tekrarlıyorum; kimse alıntı yapmasın, ve eleştiri yöneltmesin. Fikrimi beğendiysen beğen butonuna tıklarsın, beğenmediysen es geçersin bu kadar basit.

İyi forumlar.
natuka

kişi bu mesajı beğendi.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Dışlandıgınız için üzülenler var ama merak etmeyin 22 ülkede daha yasak gana ginr gona gibi ismini daha önce duymadıgınız ülkeler :)

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

AtilgaN adlı üyeden alıntı

Economist
TC ile kayıt geldiği zaman

TC ile kayıt gelemez çünkü http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=41207 ve https://kpsbasvuru.nvi.gov.tr/KpsNedir.aspx adresine bilgi var. KPS Yönetmeliği bellidir. Devlette bunu zaten şuan kamu kurumları, belediyeler, kamu için yazılım üreten yazılım şirketlerinin projeler vb için izin veriyor. Diğer türlü pek mantıklı değil.

Devlet düzenleyicidir. Paypal gibi finans, idari hizmetler, kamu yararı gibi alanları düzenler. Cep telefonu, TCKN, kişisel bilgiler önemlidir ve devletin bunu koruması gerekir.

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
turudu Paypal için demedim hocam zaten forum için dedim. Türk sunuculara geçtiğine göre 3. şahıslara geçirmediği sürece sorun olmaz ki piyasada TC'siz kayıt olunan firma bilmiyorum.

natuka natuka Domainlere fısıldayanadam Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 216 / 276
  • Ticaret 54, (%100)
Economist
Domain işleriyle uğraşanlar için paypall,un olmaması büyük bir kayıp oldu,beni ilgilendiren tek tarafıda bu aslında.
Bir çok büyük domain firmaları ödemelerini paypall üzerinden yapıyor ve alıyor.
Açık artırmalara katılamıyorsun,ebay mesela katılıp kazanırsan ödeme yapamıyorsun veya sattığında da aynı şey.
Bazıları da alnernatif check ödemesi yapıyor fakat göndermeleri,eline geçmesi ardından banka banka bozdurmaya çalışman uzun zaman alıyor,minumum 2 ay.
Haziran da sattıklarımın hala ödemesi elime geçmedi mesela,sonrakiler cabasi.

Haberevi.com,net,org
BiletBudur.com
Kipirdak.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al