wmaraci reklam

Satın alınan temanın dağıtılması.

20 Mesajlar 2.635 Okunma
wmaraci reklam

elegan elegan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 3, (%100)
arkadaşlar themeforest'dan 100 den fazla tema sahibiyim ve bazı temaları 2 sitede birden kullanıyorum. tema satın alan bilir fatura ve tema dosya linki veriliyor hepsi bu kadar. yalnızca sattığınız kişi güncellemeleri takip edemez çünkü envato üyeliği ile indiriliyor temalar.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Calypso Calypso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
türkiyede tema yapımcıları cebini düşünüyor.Ne kullanıcıyı ne devletini nede başkasını.Temayı aldıysan parasını verip o tema senindir.Tema yapımcısının ne hakkı kalıyor anlamıyorum.Tema belli bir ücret karşılığı satılmış sen ister dağıt ister dağıtma serbest kalman lazım.Diğer yollar hem vatandaşı mağdur etmektir hemde devlete beş kuruş vergi ödemeden iş yapmaktır.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

altunoren altunoren bilmenizgerek.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Yazılım, Grafik Tasarım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 25 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

teknozamane adlı üyeden alıntı

heralde yanliş yazdin 54$ olsa iyi ama öyle değil .ortalama 2500$ ile 3000$ arasi

Doğrudur. Ben codecanyon da satış yaptığım için diğerini kontrol etmemişim. 69$ olan tasarım 3450$ diyor.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

elegan adlı üyeden alıntı

arkadaşlar themeforest'dan 100 den fazla tema sahibiyim ve bazı temaları 2 sitede birden kullanıyorum. tema satın alan bilir fatura ve tema dosya linki veriliyor hepsi bu kadar. yalnızca sattığınız kişi güncellemeleri takip edemez çünkü envato üyeliği ile indiriliyor temalar.

Themeforest'ten regular lisans ile aldığınız temaları sadece kendi sitelerinizde kullanabilirsiniz. Satışını yapamazsınız.

Konu sahibine istinaden;
- Ayrıca Türk yapımcılar temaları domaine lisanslı olarak verdikleri için başkasına satışı zaten mümkün olamaz.
- Şuana kadar seni mahkemeye vereceğim deyip de mahkemeye veren bir Türk tema yapımcısı görmedim.
- Bu düşünceyle bütün sektörleri çökertmiş olursun. Akıllıca düşündüğün zaman ne demek istediğimin farkına varacağını düşünüyorum.
Fanitter Ademweb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)

altunoren adlı üyeden alıntı

Doğrudur. Ben codecanyon da satış yaptığım için diğerini kontrol etmemişim. 69$ olan tasarım 3450$ diyor.

Pahalı olanı olduğu gibi satabilirsin diye biliyorum.Değişiklik yapma şartı var mı?
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Calypso adlı üyeden alıntı

türkiyede tema yapımcıları cebini düşünüyor.Ne kullanıcıyı ne devletini nede başkasını.Temayı aldıysan parasını verip o tema senindir.Tema yapımcısının ne hakkı kalıyor anlamıyorum.Tema belli bir ücret karşılığı satılmış sen ister dağıt ister dağıtma serbest kalman lazım.Diğer yollar hem vatandaşı mağdur etmektir hemde devlete beş kuruş vergi ödemeden iş yapmaktır.

Siz internet kafeler için bir program yazdınız ve bu programı internet kafelere satıyorsunuz. Programı ben sizden satın aldım ve siz 10 liraya satarken ben 5 liraya satmaya başladım. (Burada fiyat da önemli değildir aslında.) Haliyle programı almak isteyenler sizden değil de benden alacaklardır. Benim hakkımda düşünceleriniz ne olurdu?
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

Calypso Calypso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Siz internet kafeler için bir program yazdınız ve bu programı internet kafelere satıyorsunuz. Programı ben sizden satın aldım ve siz 10 liraya satarken ben 5 liraya satmaya başladım. (Burada fiyat da önemli değildir aslında.) Haliyle programı almak isteyenler sizden değil de benden alacaklardır. Benim hakkımda düşünceleriniz ne olurdu?

Aynen şöyle olurdu:Benim 100 ağaçlık bir elma bahçem var ve hasılattan sonra kar etmem için elmaların kasasını 10 liraya satmam lazım.Aynı şekilde sizinde bir elma bahçeniz var ve aynı üründen kar etmeniz için kasası 5 liraya satmanız yetiyor.Siz elmaların kasasını 5 liraya ben 10 liraya satarım gerisi müşteri memnuniyetidir.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Calypso adlı üyeden alıntı

Aynen şöyle olurdu:Benim 100 ağaçlık bir elma bahçem var ve hasılattan sonra kar etmem için elmaların kasasını 10 liraya satmam lazım.Aynı şekilde sizinde bir elma bahçeniz var ve aynı üründen kar etmeniz için kasası 5 liraya satmanız yetiyor.Siz elmaların kasasını 5 liraya ben 10 liraya satarım gerisi müşteri memnuniyetidir.

Benim verdiğim örnek ile sizin verdiğiniz örnek aynı mı? Tutup da alakasız sektörlerden örnek vermeyin. Yazdıklarımı anlayıp cevap verirseniz daha kolay anlaşabiliriz.

Ben benim verdiğim örneğe çevireyim sizin verdiğiniz örneği. Sizin elma bahçeniz var. Siz elmaların kasasını 10 liradan satıyorsunuz. Ben sizden 1 kasa elma alıp o elmaları 100'lerce kişiye satabilir miyim? Tabi ki satamam. Ama bizim sektörde olay böyle değildir. Sizden program alıp o programı 100'lerce kişiye satabilirim. (Sizin savunduğunuz görüşe göre.) O yüzden alakasız sektörlerden örnek vermeyin dedim.
Fanitter Ademweb

kişi bu mesajı beğendi.

Ademweb Ademweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker ,Seo Uzmanı , Web Yazılım , Matbaa
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Her ne Olursa Olsun , Emeğe saygısızlık olarak görülür bu durum .. Bu işin Ticareti ne yazık ki Bu Şekilde işlemez.. Kişi O satın Aldığınız tema üzerinde büyük bir emek harcamış ve ondan ekmek yeme çabaları içerisinde ise , sizin o temayı alıp çoğaltmanız, Tıpkı Orjinal Cd' sini Aldığınız Bir filmi Çoğaltıp Korsancılık Yapmanız gibi bişeydir.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

altunoren adlı üyeden alıntı

20$ olan bir temayı Extended Licence ile 54 dolara falan alıyorsun. Bu şu anlama geliyor. Extended Licence aldığında bu temayı editleyip themeforest e geri yükleyip satışını kendinde yapabiliyorsun. Ayrıca bildiğim kadarıyla aldığın ya da bulduğun bir scripti 7 ayrı kısmını değiştirdiğin zaman o artık OPEN SOURCE oluyor. Yani kaynak kodu değiştirilebilir bir yazılım. Mesela benim sattığım haber scriptinin 10 yerini değiştirirse satmasına izin veriyorum. Çünkü scriptim açık kaynak kodludur ve patenti yoktur. Eğer patent almışsam bu demek oluyor ki vergi ödüyorum. Ve bu sayede satışını yapan herhangi birine büyük miktarda tazminat davası açabiliyorum.

54 dolara extended lisansı olan bir tema varsa gösterin anında alayım. Gördüğüm en ucuz extended lisans 2500$.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al