wmaraci reklam

Satın alınan temanın dağıtılması.

20 Mesajlar 2.695 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fanitter Fanitter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)
Bu işin içinde olan arkadaşlara bir kaç soru sormak istiyorum.

1 : Mesela ben gidip 20$ tema aldım ve bu tema bana verildi bende bu tema ile sitemi çok güzel şekilde büyüttüm sonra başka tema gördüm ve onu aldım eski temayıda satmak istedim bunun için neden gidip temayı yapan kişiden izin almak zorundayım sonuçta key bana ait artık ?

2 : Tema yapan arkadaşlar bu işte vergi vermediklerini biliyoruz biz warez kullanıyoruz diyelim adam tehdit ediyor mahkemeye vericem diye mesela mahkemede buda tema satıyor ama vergi vermiyor denildiğinde karşıdakide suçlu oluyor mu ?

3 : Satın alınan temanın neden dağıtılması ve satılması yasak sonuçta o tema artık bize ait olmuyor mu ?

Dediğim gibi bu işten anlayan birileri bunları cevaplarsa sevinirim gerçekten merak ettiğim sorular nerdeyse 10 temadan 5 warez durumda merak ettim.

wmaraci
reklam

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Satılan tema domaine lisanslıysa zaten satamazsınız ancak domain ile birlikte veya lisansı kırıp satabilirsiniz. Satan kişi temanın vergisini ödemiyorsa, fatura kesmiyorsa zaten sadece lafta tehdit eder ve mahkemeye falan veremez. Verse dahi vergi kaçakçılığından dolayı sizden daha çok ceza alır. Tema domaine değilde normal key lisanslıysa bir defalığına satabilirsiniz ve bir problem ortaya çıkmaz.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
1-Çünkü tema yapımcısı temayı sadece satın alanın kullanmasını ister.

2- Sen ceza alırsın ama detay bilmiyorum.

3- Bu mantıkla dünyada bütün yazılımlar 1 kere satılıp dağıtılırdı. Korsan yazılımlar da bu yöntemle yayılıyor haklı mı?
gokturkk Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

Fanitter Fanitter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Satılan tema domaine lisanslıysa zaten satamazsınız ancak domain ile birlikte veya lisansı kırıp satabilirsiniz. Satan kişi temanın vergisini ödemiyorsa, fatura kesmiyorsa zaten sadece lafta tehdit eder ve mahkemeye falan veremez. Verse dahi vergi kaçakçılığından dolayı sizden daha çok ceza alır. Tema domaine değilde normal key lisanslıysa bir defalığına satabilirsiniz ve bir problem ortaya çıkmaz.

Yorumun için teşekkürler :)

mühendis adlı üyeden alıntı

1-Çünkü tema yapımcısı temayı sadece satın alanın kullanmasını ister.

2- Sen ceza alırsın ama detay bilmiyorum.

3- Bu mantıkla dünyada bütün yazılımlar 1 kere satılıp dağıtılırdı. Korsan yazılımlar da bu yöntemle yayılıyor haklı mı?

Yorumun için teşekkürler :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
10 temadan 5'i değil 10 temadan 9'u warezde. Bu temaların warezde olmasının sebebi de şu, temayı yapan kişinin temayı satın alan kişiye destek vermemesi ya da ücret ile destek vermesi. Adam şöyle düşünüyor ben temayı aldım bir de destek için mi para ödeyeyim diye düşünüyor. Mesela bazı wp tema yapımcıları var onlar aylık destek için ücret istiyorlar işte bu yüzden temalar warezde.

Yabancılarda böyle key bilmem ne olayı yok. Ben temayı aldım başkasına verebilirim fakat sadece 1 kişiye verebilirim bunda herhangi bir sorun olmuyor.
Fanitter cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

teknozamane teknozamane WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Rize
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
aldiğin temayi satabilirsin ama hiç düzenleme yapmadan,yok ben yapacağim diyorsanda 2500 3000 dolar cıvarinda birden çök kişiyede satabilirsin böyle galiba ben daha önce bu konuyla alakali konu açmiştim böyle cevab aldim
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

Aktuel20 . Com

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Türkiye'de Extended Licence satışı yapan görmedim. Ancak örneğin themeforest'ta temaları butun haklarıyla satın alabiliyorsunuz. Tabi bunun bedeli daha fazla oluyor.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

Ferdi Şahin adlı üyeden alıntı

10 temadan 5'i değil 10 temadan 9'u warezde. Bu temaların warezde olmasının sebebi de şu, temayı yapan kişinin temayı satın alan kişiye destek vermemesi ya da ücret ile destek vermesi. Adam şöyle düşünüyor ben temayı aldım bir de destek için mi para ödeyeyim diye düşünüyor. Mesela bazı wp tema yapımcıları var onlar aylık destek için ücret istiyorlar işte bu yüzden temalar warezde.

Yabancılarda böyle key bilmem ne olayı yok. Ben temayı aldım başkasına verebilirim fakat sadece 1 kişiye verebilirim bunda herhangi bir sorun olmuyor.

bende bu şekilde düşünüyorum.
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme

altunoren altunoren bilmenizgerek.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Yazılım, Grafik Tasarım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 25 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
20$ olan bir temayı Extended Licence ile 54 dolara falan alıyorsun. Bu şu anlama geliyor. Extended Licence aldığında bu temayı editleyip themeforest e geri yükleyip satışını kendinde yapabiliyorsun. Ayrıca bildiğim kadarıyla aldığın ya da bulduğun bir scripti 7 ayrı kısmını değiştirdiğin zaman o artık OPEN SOURCE oluyor. Yani kaynak kodu değiştirilebilir bir yazılım. Mesela benim sattığım haber scriptinin 10 yerini değiştirirse satmasına izin veriyorum. Çünkü scriptim açık kaynak kodludur ve patenti yoktur. Eğer patent almışsam bu demek oluyor ki vergi ödüyorum. Ve bu sayede satışını yapan herhangi birine büyük miktarda tazminat davası açabiliyorum.
gokturkk Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

teknozamane teknozamane WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Rize
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 4, (%100)

altunoren adlı üyeden alıntı

20$ olan bir temayı Extended Licence ile 54 dolara falan alıyorsun. Bu şu anlama geliyor. Extended Licence aldığında bu temayı editleyip themeforest e geri yükleyip satışını kendinde yapabiliyorsun. Ayrıca bildiğim kadarıyla aldığın ya da bulduğun bir scripti 7 ayrı kısmını değiştirdiğin zaman o artık OPEN SOURCE oluyor. Yani kaynak kodu değiştirilebilir bir yazılım. Mesela benim sattığım haber scriptinin 10 yerini değiştirirse satmasına izin veriyorum. Çünkü scriptim açık kaynak kodludur ve patenti yoktur. Eğer patent almışsam bu demek oluyor ki vergi ödüyorum. Ve bu sayede satışını yapan herhangi birine büyük miktarda tazminat davası açabiliyorum.

heralde yanliş yazdin 54$ olsa iyi ama öyle değil .ortalama 2500$ ile 3000$ arasi
Fanitter

kişi bu mesajı beğendi.

Aktuel20 . Com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al