lostyazilim

Site Hız Problemi

50 Mesajlar 5.882 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Gider mii gitmez mi bilemem, bunu bir bilene danışmak lazım.:)

Şu an daha da tırstım =)

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Öncelikle zaman ayırdığın için teşekkürler.

Javascript dosyası nedir, ne işe yarar, nasıl şişer ve nasıl küçültebilirim bilmiyorum.

Siteme yüklediğim resimleri masaüstünden atıyorum direkt, başka bir siteye upload edip ordan atmıyorum. Kullandığım resimlerin her birinin boyutu 1 MB bile değil, inceleyebilirsiniz.

Kullandığım eklentiler şunlar:

1. All In One SEO Pack

2. bbPress

3. Fast Secure Contact Form (Hosting kullanman gerekir dedi)

4. Google XML Sitemaps

5. Instagramy (Temanın eklentisi)

6. WordPress.com’dan Jetpack

7. Limit Login Attempts

8. NextScripts: Social Networks Auto-Poster

9. Regenerate Thumbnails (Bunu bugün yükledim, tema önerdi, silicem)

10. Social Login

11. Taqyeem (Temanın eklentisi)

12. Taqyeem - Buttons Addon (Temanın eklentisi)

13. Taqyeem Predefined Criteria (Temanın eklentisi)

14. WP-Mail-SMTP (Hosting kullanman gerekir dedi)

htaccess dosyasına bir kod girip önbellekleme yapmaktan bahseden bir çok yazı okudum. Fakat benim sitem güncel bir site, yani her gün bir çok yazı, video, haber vs yayınlanmakta. Bu htaccess dosyasına girilen kod ile yapılan önbellekleme işlemi anasayfası güncellenmeyen siteler için kullanılan bir şey diye okumuştum. Çünkü önbellekleme yapılınca yeni gönderilen görünmeyecek sitede kullanıcı tarafından. Yanlışsam düzeltin.

Merhabalar,

Hocam çok uzamanı olduğum söylenemez ama bu işlerle ilgili belirli bir geçmişim var ve edindiğim tecrübeler neticesinde bu kadar eklentinin siteniz için bir yük olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca anasayfanızda yer alan her yazının altına en az 4 sosyal paylaşım sitesinden paylaş butonları koymuşsunuz ve bunları tek tek başka sunucudan çekiyor. Bence çok sıkıntılı bir durum.

Bunun yanında .htacces dosyasında yapacağınız değişlikle sağlayacağınız önbellekleme sizin siteniz için sıkıntı çıkartmaz. Bizimkinde çıkartmıyor biz her gün özgün makale ve görsel giriyoruz mesela, anlatabiliyor muyum...

Lawyer

fatmatuncay fatmatuncay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek eticaret, seo
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
merhaba,
Bende lisanslı bir temamda isimtescilde sorun yaşamıştım, 2 farklı host kullanıyorum vs. benzer denemelerim oldu. Temanızın sorgu sayısı yüksek filan derler açıklama isteyince. Tabloları temizlemek için wp optimize diye bir eklenti kullanıyorum. css dosyalarını sıkıştıran siteler filanda var ama tasarım bozulur diye pür dikkat bakmak gerekiyor. Bütün mesajları okuyamadım bide bu eklentiyi deneyin isterseniz ya da site adını atabilirseniz gözünüze takılmayan bişey görürüm belki ama %95 host kaynaklı premium temaların headerı ağır geliyor kullanabildiğimiz ekonomik hostlarda

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

fatmatuncay adlı üyeden alıntı

merhaba,
Bende lisanslı bir temamda isimtescilde sorun yaşamıştım, 2 farklı host kullanıyorum vs. benzer denemelerim oldu. Temanızın sorgu sayısı yüksek filan derler açıklama isteyince. Tabloları temizlemek için wp optimize diye bir eklenti kullanıyorum. css dosyalarını sıkıştıran siteler filanda var ama tasarım bozulur diye pür dikkat bakmak gerekiyor. Bütün mesajları okuyamadım bide bu eklentiyi deneyin isterseniz ya da site adını atabilirseniz gözünüze takılmayan bişey görürüm belki ama %95 host kaynaklı premium temaların headerı ağır geliyor kullanabildiğimiz ekonomik hostlarda

Cevabınız için teşekkürler. Siteyi pm atıyorum.

Ek Olarak:

teknoabi adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Hocam çok uzamanı olduğum söylenemez ama bu işlerle ilgili belirli bir geçmişim var ve edindiğim tecrübeler neticesinde bu kadar eklentinin siteniz için bir yük olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca anasayfanızda yer alan her yazının altına en az 4 sosyal paylaşım sitesinden paylaş butonları koymuşsunuz ve bunları tek tek başka sunucudan çekiyor. Bence çok sıkıntılı bir durum.

Bunun yanında .htacces dosyasında yapacağınız değişlikle sağlayacağınız önbellekleme sizin siteniz için sıkıntı çıkartmaz. Bizimkinde çıkartmıyor biz her gün özgün makale ve görsel giriyoruz mesela, anlatabiliyor muyum...

Cevabınız için teşekkürler. Bahsetmiş olduğunuz sosyal paylaşım butonlarını kaldıracağım, haklısınız.

.htacces dosyasına ne gireceğim açıkçası bilmiyorum önbellekleme ile ilgili.

Aslında benim düşüncem (tamamen fikir) sadece logo, sağ üstteki banner, temanın arka plan resmi vs vs gibi hiçbir zaman değişmeyecek resim, gif vs bunları önbellekleyebiilir miyim acaba ? Ya da siz nası önbellekleme yapıyorsunuz ? Ne girdiniz htaccess e ? Bu konuda gerçekten çok kafam karışık, o kadar şey okudum ki...Bazıları güncel sitelerde yapmayın vs yazmış nette.

Tam olarak ne oluyor ve nasıl oluyor şu önbellekleme :/

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek eticaret, seo
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Sitenizin işlevlerini daraltmadan mümkün olan sıkıştırmaları yapmak birazda olsa işe yarayabilir.

http://csscompressor.com/ css için
http://javascriptcompressor.com/ js dosyaları için kullandığımızda yine uyarı çıksada hıza katkısı oluyor.
resimleri yüklerken photoshopta save for web/web için kaydet diye bir seçenek var. bazen %50-60 daha küçük boyutla kaydedebiliyoruz resimleri ama buna rağmen yinede smush benzeri bir eklenti gerekebilir resim sıkıştırma için. Orjinalinde kullanılmayan eklentiler varsa kullandığınız, vazgeçmeyi bi düşünebilirsiniz.

Temanın kendi eklentisi oluşturmayı önlüyor html içine javascript gömmek dedikleri düzenlemeyi yapmak uygun olur heralde. Html sıkıştırma eklentisi de biraz katkı sağlar. Siteniz kapsamlı olduğu için en azından pagespeed gibi kontrol araçlarında %70 görmek bile başarı sayılabilir. Özellikle Wp host konusunda iddialı bir firma bulana kadar böyle iyileştirmeler biraz iyileştirir. Tema premium demosunda hız problemi yok çünkü

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Sitenizin işlevlerini daraltmadan mümkün olan sıkıştırmaları yapmak birazda olsa işe yarayabilir.

http://csscompressor.com/ css için
http://javascriptcompressor.com/ js dosyaları için kullandığımızda yine uyarı çıksada hıza katkısı oluyor.
resimleri yüklerken photoshopta save for web/web için kaydet diye bir seçenek var. bazen %50-60 daha küçük boyutla kaydedebiliyoruz resimleri ama buna rağmen yinede smush benzeri bir eklenti gerekebilir resim sıkıştırma için. Orjinalinde kullanılmayan eklentiler varsa kullandığınız, vazgeçmeyi bi düşünebilirsiniz.

Temanın kendi eklentisi oluşturmayı önlüyor html içine javascript gömmek dedikleri düzenlemeyi yapmak uygun olur heralde. Html sıkıştırma eklentisi de biraz katkı sağlar. Siteniz kapsamlı olduğu için en azından pagespeed gibi kontrol araçlarında %70 görmek bile başarı sayılabilir. Özellikle Wp host konusunda iddialı bir firma bulana kadar böyle iyileştirmeler biraz iyileştirir. Tema premium demosunda hız problemi yok çünkü

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Fakat bu konularda bir hayli bilgisizim =) Yani verdiğiniz linklerde neyi nasıl yapacağım bir bilgim ne yazık ki yok :/

Resimleri photoshop da değil bir ipad eklentisi ile yapıyorum açıkçası. Aşırı görsele dayalı bir site değil çünkü. Hem de photoshop bilmiyorum (itiraf) =)

Sitem yarım saniyede açılsın vs gibi bir beklentim şu aşamada yok açıkçası , 5 sn ve altı amacım. Ama dediğim gibi bir hayli bilgisizim. Hızlı öğrenirim.

Yardımcı olabilirseniz daha spesifik olarak, kız arkadaşım ile size gecenin bu saatinde duacı olabiliriz =) (deliriyorum artık çünkü, o da benim kadar dertlendi artık) =)

• Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek eticaret, seo
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
:) tamam. cpanel üzerinden dosyaları açarak o toollarla olan sıkıştırmaları yapabilirim. özel mesajla atabilirsiniz bilgileri. yalnız onlara rağmen sunucu hızıyla ilgili uyarı almaya devam edilir muhtemelen. iyi bir tema kullanıyorsunuz zaten olası sıkıntıları düşünmüşlerdir çok ahkam kesemiyorum.
dua konusunda kalplerinizin güzelliği o :) reddedilemez bi teklifti itiraf edeyim. kız arkadaşınıza sevgiler
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

:) tamam. cpanel üzerinden dosyaları açarak o toollarla olan sıkıştırmaları yapabilirim. özel mesajla atabilirsiniz bilgileri. yalnız onlara rağmen sunucu hızıyla ilgili uyarı almaya devam edilir muhtemelen. iyi bir tema kullanıyorsunuz zaten olası sıkıntıları düşünmüşlerdir çok ahkam kesemiyorum.
dua konusunda kalplerinizin güzelliği o :) reddedilemez bi teklifti itiraf edeyim. kız arkadaşınıza sevgiler

Mesaj attım.

mskorkmaz mskorkmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu tekrar hortlatıyorum ama yeni konu açıpta görüntü kirliliğine gerek duymuyorum.

Sitelerim wordpress tabanlı ve 10 - 15 gündür yavaş açılıyor. Godaddy deluxe paket kullanıyorum bugün yetkilileri aradım bizim sunucularımızla alakalı herhangi bir problem yok dediler. Paylaşımcı sunucu kullandığınız için yavaşlıyabilir veyada açılıştaki resim oranları çok olduğu için yavaşlatabiliyor diyor.
Sunucudaki resimlerin boyutunu nasıl düşürebilirim. Tek tek uğraşmammı gerek. Birde önerilebilecek bir program varmı

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)

mskorkmaz adlı üyeden alıntı

Konuyu tekrar hortlatıyorum ama yeni konu açıpta görüntü kirliliğine gerek duymuyorum.

Sitelerim wordpress tabanlı ve 10 - 15 gündür yavaş açılıyor. Godaddy deluxe paket kullanıyorum bugün yetkilileri aradım bizim sunucularımızla alakalı herhangi bir problem yok dediler. Paylaşımcı sunucu kullandığınız için yavaşlıyabilir veyada açılıştaki resim oranları çok olduğu için yavaşlatabiliyor diyor.
Sunucudaki resimlerin boyutunu nasıl düşürebilirim. Tek tek uğraşmammı gerek. Birde önerilebilecek bir program varmı

Site adresinizi öğrenebilir miyim?

Bu arada resimleri sıkıştırmak için WP Smush.it eklentisini öneren olursa sakın denemeyin bile. Hiçbir işe yaramadığı gibi resimleri yüklerken yavaşlamaya sebep oluyor.

Ben elimden geldiğinde GTMetrix'ten test edip oradan çekiyorum resimleri.
mskorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al